UVG sterk tegen Ancora Groenoord tweede in Amilto-toernooi niet Winst voor Asvion heren Kro winkel, Collignon nationaal kampioen Soft bal team haalt Volgend jaar titelstrijd in Engeland compleet KCHIKUAMSCHE COURANT MAANDAG 9 SEPTEMBER 19' Het team van DWS.., na rust langs Oliveo.. Schiedam De veelvuldige regenval van de laatste dagen was er oorzaak van dat enkele handbalvelden dit weekeinde werden adgekeurd. Hierdoor kwamen de heren ontmoeting SnelwiekDWS en de dames- ontmoeting Scy!la-~DWS 2 te vervallen. De dames derby UVG-Wilton ging eveneens niet door. Wilton stond slechts met zeven, speelsters aangetreden, één minder dan het reglementaire minimum, waarmee gestart mag worden- Diverse dames hadden niet de moeite geno men naar de uitslagendienst te luisteren en op voorhand aan genomen dat de wedstrijd niet door zou gaan, wat de vereni ging Wilton op twee strafpun- ten komt te staan en een boete van twintig gulden. De dames van DWS togen naar Pijnacker om de strijd aan te gaan met Oliveo, een nieuwko mer in de regionale klasse. De start van DWS was ondanks tegenwind goed, in zeer korte- hijd had het een 0—2 voor sprong opgebouwd. Maar lang zaam aan verloor het toch de greep op het spel. Er werd van te verre afstand gescoten, wat met de kractige wind slecht uit viel. Ook het plaatsen was niet- meer zo verzorgd, wat veel bal verlies opleverde en Oliveo alle kans bood om de achterstand in te halen en in een 32 voor sprong om te zetten. DWS leek zich even te herstellen en kwam weer langszij, maar kon niet voorkomen dat Oliveo met een 4—3 voorsprong de rust inging. In de tweede helft vergrootte Oliveo al snel haar voorsprong tot 5—3. Maar toen was het wel gebeurd met het Pijnackerse succes, dat op steeds meer te genstand stuitte. DWS beschik te duidelijk over een betere conditie, waardoor Oliveo haar straffe mandekking niet kon volhouden, DWS profiteerde op de juiste wijze van de vrijheid die het kreeg en bracht de eind stand op 5—9. De herenderby UVG" 2—Scylla is geen al te grootse vertoning geworden. Zowel UVG als Scyl la bleven ver onder hun norma le spelniveau. Vooral het over leg was volledig zoek. Hierdoor ontstond herhaaldekijk balver lies, wat^tot gevolg had,dat het t tempo volledig uit de strijd ver dween. Het was een gestadig heen en weer schuiven van de aanvallen. Dit leverde met de rust een 55 stand op. Even leek het er in de tweede helft op dat de strijd wat ging ople- ven/naar Het bleek maar van korte duur te zijn. Het einde, van deze, als een nachtkaars uitgaande wedstrijd, kwam met een 1010 punten verdeling. De heren van UVG hebben in Rotterdam hun visitekaartje bij Ancora achtergelaten. Ancora is een fusie tussen De Schutters en Dynamo, die met ingang van dit weekeinde onder die naam in de competitie is gestart UVG keek wei wat tegen tieze ï>ir»jd op, omdat het in het verleden op het Schutters-terrein maar moeilijk tot succes kon komen. UVG bleef in de eerste helft onder de maat maar liet het spel te veel over aan hun gast heren. Deze maakten daar gre tig gebruik van en gaven de Schiedamse verdediging han denvol werk te verzetten. Voor al het niet op tijd terugkomen van de aanval, gaf Ancora meer ruimte dan nodig was. Dit resulteerde met de rustin een 74 stand. In de rust heeft trainer Wim Schaap zijn pupil len terdege onder handen geno men. Dat zijn preek goed was overgekomen bleek al spoedig, toen UVG het initiatief volledig in anden nam en de Rotterdam mers steeds meer in de verdedi ging drukten. Het samenspel kwam er steeds beter uit te zien, waardoor ook het tempo aanzienlijk opgevoerd kon wor den. Op dit geweld had Ancora geen antwoord, zodat zij hun zo fraai opgebouwde voorsprong zagen verdwijnen en een 8—11 nederlaag moesten incasseren. Bussum Voor de derde maal in successie heb ben de Schiedamse soft- bal-dames gefaald in de promotiewedstrijden. Waren de pogingen in voorgaande jaren niet al tijd even serieus, dit jaar was er wel degelijk de ambitie om nu eindelijk eens het rayonsoftbal vaarwel te zeggen. Vori ge week leek alles goed te gaan; Wim Falentijn en zijn girls kwalificeer den zich toen voor de finalewedstrijden van Bussum. Daar moesten vier teams uitmaken welke twee van hen een trapje hoger mochten gaan spelen. Daartoe had de bond een nogal merkwaardige constructie uit gedacht. Erg ingewikkeld ook, maar het bleek er uiteindelijk op neer te komen, dat Schie dam tweemaal tegen de Noord hollandse Herons moest aan treden en na de nederlaag van de tweede wedstrijd uitgescha keld was, terwijl diezelfde Her ons in het eerste duel wel wer den verslagen. In dat eerste duel werd er een ouderwets tbrillerspektakel op de planken gezet. Na de gewone speeltijd van vijf innings was de stand met 44 volkomen gelijk en moest er verlengd worden. In de tweede extra slagbeurt leek Schiedam zeker van zijn zaak, want via enkele fraaie honkslagen werd het 64. In de gelijkmakende in nings speelden de Herons het klaar om precies ook twee runs aan hun totaal toe te voegen en alles was weer gelijk: 6-6. De ontknoping kwam pas in de negende slagbeurL Hij viel goed uit voor Schiedam, want dankzij een technische home run van werpster Til Debets konden er drie punten aan het Schiedam-totaal toegevoegd worden. Hier konden de Herons echt niet meer tegenop, zodat het tijdschema niet verder in de war werd gestuurd. Typerend beeld. de Schiedam-speelster is er dichtbij, maar haalt het net niet. Volgende tegenstander van Schie dam was de winnaar van het andere duel Dat werd Meteoor dat de Ducks had afgeschoten. Coach Falentijn maakte op dat moment de fout van de dag door opnieuw Til Debets te la ten werpen. Een half uur tus senruimte was er slechts en dat na negen innings gooien. Falen- tijns gokje bleek uit te draaien op een levensgrote misser, want in de eerste twee innings moest Til Debets achter elkaar zeven runs toestaan. Catastrofaal na tuurlijk en de 7—0 achterstand na die twee innings betekende een verloren wedstrijd. Dat Pam Smit de zaak daarna als werpster overnam en dat Schie dam nog drie punten wist te maken, deed daarna niet zo veel meer ter zake. Door het verlies moest Schiedam nu aantreden tegen de winnaar van het verliezersduel tussen Ducks en Herons. Dat bleek Herons te zijn geworden. Deze oude bekende werd door we p- ster Pam' Smit opgewacht, maar voor Schiedams zwartge- krulde werpster hadden de Heerhugowaardse dames maar weinig respect Zes honkslagen werden op haar afgevuurd en dat resulteerde samen met wat veldfouten in zes tegenpunten voor Pam Smit. Schiedam faal de volledig aan slag en slaagde er niet eens in een run te sco ren. Promotie voor Herons dus en eliminatie voor Schiedam. Volgend jaar beter. ETTEN-LEUR - Groenoord heeft als afsluiting: van het honkbalseizoen deelgenomen aan het Amilto-toer nooi in Etten-LEur en is daar op de tweede plaats geëindigd. In de finale werd met 8-2 verloren van het dit jaar naar de landelijke tweede klas se gepromoveerde Geldrop. Door overwinningen op Bus-fruit uit België en het Bredase Jeka, bereikte Groenoord de eer ste plaats in poule A, waarna het ind e finale moest aantreden tegen het zeer sterke Geldrop. Versterkt met de van Holy overgekomen spe lers Versluis, Janse en Salomé, begon Groe noord vol goede moed aan het zware karwei. Geldrop bleek al snel te sterk voor Groenoord, getuige de cijfers van pitcher Rozenburg. In zes innings gooide hij 10-1-7-2, Peter Versluis had het op de Schiedamse heuvel veel moeilij ker, zijn cijfers zijn 1-3-6-8. Dat zijn veld acht fouten maakte, is in hoofdzaak te wijten aan de niet aflatende aanval van Geldrop, waardoor Groenoord onder zware druk kwam te staan. Groenoord plaatste echter zeven honkslagen op de zeer sterke Geldrop- werper. Dit is een duidelijke verbetering in de aanval van de Schiedammers, de aanval zas dit seizoen het zwakste deel van het team. De acht-nul was al na vier innings bereikt, waarna Groenoord in de laatste twee innings goed terug kwam met twee punten. Na de wissels Salomé voor Korpel en v. Koppel voor Schoppenhouwer/ zette Groenoord de „joker" in. Coach Cor van der Velde ging zelf aan slag en plaatste promt een mooie honkslag. Door een overtrow van de pitcher en een honkslag van Smit bereikte hij het 3e honk. Koppel slbeg zijn coach daarop binnen. Smit volgde zijn coach naar de thuisplaat door goed hon- klopen op twee foutjes van de Geldrop-catcher: 8-2. Met Koppel op het derde honk en drie-slag voor Peter Versluis, kwam het einde van deze finale. Coach Van der Velde was blij met het bereikte resultaat en zeer tevreden over het vertoonde spel van zijn jongens. Met een gezamenlijk etentje in een Brabants restaurant sloot Groe noord dit honkbalseizoen in geanimeerde stem ming af. Eindresultaat Amilto-toemooi: I. Gel drop (Geldrop), 2. Groenoord (Schiedam), 3. Jeka (Breda), 4. Green sox (Middelburg), 5, STags (Etten-Leur), 6. Bus-Fruit (Antwerpen). SCHIEDAM - Voor het eerst in de geschiedenis van het Schiedamse competitie-hockey, werd er in het zuiden van het land gespeelt Normaliter waren alle elftallen in één klasse regionaal ingedeeld. Dit jaar besloot de hockey- bond om elftallen uit verschillende regionalen tegen elkaar te laten uitkomen. Het herenteam van Asvion had aan het Rozendaalse Pelikaan geen sterke tegenstander. Reeds in de eerste minuut werd een flitsende combinatie van Roel van Iperen en Aad Schuddebeurs netjes afgerond door Peter Egge tot een prachtig doelpunt. Het neerleggen van Henry Zeegers resulteerde tot een sfcraï- push. Deze strafpush werd echter niet benut. Door zenuwen overvallen miste, de overigens aardig spelende, Rudy Mul der. Al met al een redelijke wedstrijd van Schiedamse kant beke ken. Ze hadden alles mee, maar vergaten alleen nog wat doelpunten te maken. De eindstand kan dan ook nauwelijks als goed worden beschouwd. Het had veel meer moeten zijn. Evenals het herenteam speelde het damesteam van Asvion uit Op het pasgeopende sportveld van Spirit begon om half drie de wedstrijd. Ondanks het geheel verjongde damesteam met enkele veelbelo vende jonge speelsters en een geheel andere opzet kon Asvion het niet winnen van Spirit In de eerste helft ging het spel gelijk op aan beide kanten. Er werd gelijkmatig gespeeld en dat resulteerde in een 1-1 ruststand. De tweede helft was één grote renpartij naar het Spiritdoel. De ene aanval na de andere liep echter vast op de voortreffe lijke verdediging van de thuisclub. Eén aanval van Spirit was dan ook voldoende om volkomen onverwacht 2-1 te scoren. Schiedam De door de Schiedamse Modeljachtclub „De Viking-" in het Prinses Beatrixpark georgani seerde Nederlandse kampioenschappen voor het va ren met modelschepcn en boten zijn een groot succes geworden. Bovendien leverde ze voor twee leden een nationale titel op behaald op het woelige water van de wedstrijdvijver. Vooral tijdens de morgenuren werd dit geteisterd door felle windvlagen wat het bijzonder moeilijk maakte de scheepjes en boten vanaf de wal radiogra fisch. in het gareel te houden. schepen uitgerust met een elek- tro-motor. Uitspringer bij sche pen van de handelsvoot was het 3. K. G. Gramende uit Delft met zijn sleper „Sun 21", 176 pun ten. Klasse F II Br idem met schepen boven de 1.50 meten 1 en kampioen KL G. Gramende met zijn sleper .Moorcock" 174.5 pnt.; 2. A. J. Veenstra, Schiedam met zijn slagkruiser uit de tweede wereldoorlog „Neurenberg" 163 pnt., 3. J. B. Viek uit Den Haag mt zijn con tainerschip 165 pnt. turbineschip de Rotterdam van Kampioenen snelheidsparcours: Jn KTACTVr ML-«- .4%. r r de NASM met alles d*r op en d'r an. In de namiddag verloor de De wedstrijden werden vanuit een jury-team beoordeeld met gebruikmaking van elektroni sche apparatuur. Ze golden te vens voor een eerste selectie voor uitzending naar Engeland waar volgend jaar de Europese kampioenschappen gehouden worden. De selectiewedstrijd volgt op 2B september in Den Haag; de derde en laatste op 13 oktober in de Spaanse Polder. storm in kracht en kwamen, aangelokt door het zonnetje, al lengs meer kijkers opdagen. Ze zagen scheepsmodellen van al lerlei bestaande types hun weg zoeken ove' de figuurparkoer sen waarbij het aankwam op stuurvaardigheïd. Jagende, snelle en supersnelle ra- ceboten de talrijke boeien ron den in een strijd tegen het hor loge. Facinerend was ook een kijkje rond de pitch waar meer (JITSLéA. GEJSt dan dertig scheepsmodellen en raceboten bijeen waren ge bracht m afwachting op hun va ar beurt. Juweeltjes van bouwkunst vielen hierbij te bewonderen. Slag kruisers en andere maritieme schepen, sleepboten en onder andere een schaalmodel van de „Duc of Holland"; een contai nerschip, compleet met lading van, Norfolk Fefry Service, uit - Scheveningen, met de andere Klasse FSR, 2.5 sec. verbran dingsmotoren: C. Leppers, Den Haag, 29 ronden in dertig minu ten. Klasse FSR 15 cc: M. E. Aalbrechts, Den Haag 52 ron den. Klasse 3 V:-snelheid en stuurvaardigheidj F. Snijders. Den Haag, 87 pht_ Klasse F I V, 2.5 cc, snelheid; Peter Lep pers uit Den Haag die tevens beslag legde op de jeugd-wissel- beker. Klasse F I 15 cc, snelhei- d: A.Stijnman, Den Haag, 29.2 sec. Klasse F I voor schepen elektrisch aangedreven met een maximaal gewicht van 1 kilo gram: G. H. Collignon, Schie dam, 180 meter in 57.7 sec. ten van de vele scheepjes.»' Klasse F II A: p&rcoursvaren met natuurgetrouwe scheeps modellen met een lengte tot en met 1.50 meter, elektrisch aan- Klasse F 6 teamverrichting: De gedreven, en met een bouw- beoordeling: 1 en kampioen van Nederland met wisselbeker. H. de Wit uit Enkhuizen met zijn sleepboot „De Maasban met 184 punten f-êmax. 100).; 2. A. Ki winkel (Schiedam) met zijn sleepboot „Company 178.5 pnt; Haagse Mediljacht Club. Met zes door zenders geleide scheepsmodellen werd een act opgevoerd uit de laatste werel doorlog. Een olietanker, lengte 2 meter vijftig, wordt in volle 2ee aangevallen door de Duitse slagkruiser „Neurenberg" en m brand gescchoten. Na een ex plosie breekt de tanker door midden en het voorstuk ver dwijnt onder water. Marine schepen waaronder een blus boot snellen naar de plaats des onheds. Ook sleepboot hulp komt opdagen. De marine zet duikers over boord en zien kans het voorschip weer aan de oppervlakte te brengen. Het loopt dus allemaal goed af tot groot vermaak van het publiek. Naast de wisselbekers reikt voor zitter H. Dortwegt na afloop aan de overige kampioenen me dailles uit Voor het zover was kwamen er nog twee raceboten in het water, uitgerust met 35 cc verbrandingsmotoren, vdot het geven van een demonstra tie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 6