College ernstig verdeeld over vlootbezoek Willemsbrug vandaag weer open Fietsendieven zijn weer bijzonder aktief DURF auto als wraakwapen Afgewezen minnaar gebruikte Heilsoldaten komen ton tekort GEMEENTEWERKEN PAKT NOG MEER RIOLEN AAN Gemeente publiceert voor het eerst resultaten b en w-vergadering; Inbraken in Maassluis Wmmmm Moeder en dochter vóór de wielen... ZWIJNTJESJAGEKS. Inbrekers twee maal in Motorhuis HET R0TTERDAMSCH NIEUWSBLAD DE SCHIEDAMSCHE COURANT SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 12 september 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 99ste jaargang no. 251ÏS Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL r Normaal gesproken wordt er maar weinig gepubliceerd over - datgene wat er in vergaderin gen van het college van burge meester en. wethouders wordt besproken. Gebeurt dit toch, dan is er vaak sprake van een „lek", met andere woorden dan praat een wethouder of misschien een burgemeester zijn mond voor- bij. - Deze periode van geheimzin- b-. nigheid lijkt sinds de komst f? van burgemeester Lems en niet te vergeten het nieuwe sKr college voorbij. t Gisteren ^3 werd zelfs officieel vrijgegeven dat het college ernstig ver- |P deeld is over het al dan niet - p toestaan van een vlootbezoek tijdens de viering van het ze- !fr vende eeuwfeest van Schie- w? dam. Niet direkt een punt, dat de vroeger zo geroemde „eenheid naar buiten" van het college 't onderstreept. Toch ïs het een f groot goed dat b en w hiermee voor de dag komen. Let wel, durven komen. Het met elkaar van mening verschillen is ze ker geen schande. Ook de bur gers mogen best weten dat wethouders het wel eens met elkaar oneens zijn. Vlaardingen Bij een inbraak in de kantine van Elementum aan de Industrieweg in Maas sluis was de buit gering. Er werd een koelkast geforceerd, waaruit een bedrag van 35 werd gestolen. Twee mannen werden'-'s-nachts verrast op een opslagterrein aan deze weg, waar zij enkele containers hadden opengebro ken. Zij konden ontsnappen. Er wordt niets vermist. Schiedam Het college van b en w is ernstig: verdeeld over het plan om ter gelegenheid van het 700-jarig: bestaan van Schiedam een vloot bezoek van de Konin klijke Marine te organi seren. Drie wethouders Van der Wilk (PPR), mevrouw. Visbeen-Stro man en Zijdeveld (beiden Pv dA), hebben laten weten dat zij tegen 'elk militair machtsver toon zijn en dat een dergelijk vertoon zeker aan het voorge stelde vlootbezoek vastzit." De rest van het college, bui-ge- meester Lems. wethouder Bol mers (PvdA) en wethouder C ol ie (CPN) zijn "echter van mening dat een vlootbezoek een attrac tie voor de bevolking zal zijn. Bovendien' zal. dit de band on derstrepen die er al zo'n vijftig jaar bestaat tussen destad Schiedam, de scheepswerven en de Koninklijke Marine." Wethouder Bolmers (PvdA) ..vlootbezoek: attractie.. Aangezien de stem van de burge meester in dergelijke gevallen van „stemmen staken" de door-,, slag geeft, heeft het college be-1 sloten om contact op te nemen met de Commandant Zeemacht en een eventueel bezoek van een of twee marineschepen te bespreken". Dit zal gebeuren onder de voorwaarde dat er tijdens dit bezoek geen parade of militair vertoon zal plaats vinden. Wel kunnen de marinemannen de sportwedstrijden tijdens de ju bileumviering bijwonen of er aan deelnemen. Een en ander is bekend gemaakt door de afdeling voorlichting op het stadskantoor. Een bij zondere zaak, want tot dusver was het niet gebruikelijk dat zaken waarin het college een verdeeld standpunt innam offi cieel naar buiten werden ge bracht. Een andere nieuwe vorm van openheid van de zijde van de gemeente is dat voortaan alle stukken die nodig zijn voor openbare raadscommissicver- gaderingen enige tijd tevoren ook naar de plaatselijke pers zullen worden gestuurd. Tot nu toe ontvingen alleen de betrok- Wethouder mevrouw Vis been (PvdA) ..vlootbezoek machtsvertoon.. ken gemeenteraadsleden deze stukken en ontving de pers ze pas aan het begin van de be doelde vergadering. Tot slot is medegedeeld dat het college heeft besloten dat de burgemeester en de wethouders op de volgende tijden hun spreekuur houden. 0 Burgemeester Lems: maan dagmorgen van II tot 12 uur; 0 Wethouder Bolmers: maandag morgen van 11 tot 12 uur, 0 Wethouder Collé: maandag middag van 2 tot 3 uur: 0 Wethouder Van der Wilk: maandagmiddag van 2 tot 3 uur 0 Wethouder mevrouw Visbeen- Stroman: woensdagmiddag van 2 tot 3 uur en 0 Wethouder Zijdeveld: woens dagmiddag van 2 tot 3 uur. De Willemsbrug na de opknap beurt Schiedam De Willemsbrug over de Westerbaven is van daag weer opengesteld voor snelverkeer. Bij de afdeling be strating van de dienst gemeen tewerken hoopt men wel, dat de automobilisten in het ver- volg wat voorzichtiger over het klapbruggetje zullen rij den. Het „voortrazen" van de auto's F v -i Of burgemeester Ar je Lems in jeugdiger dagen ooit een verdienstelijk voetballer is - geweest, bleef gisteravond voor circa 1500 kijkers een onbeantwoorde vraag. Maar koe dan ook, met een gave „punter" verrichtte Schie dams eerste burger de af trap bij de wedstrijd DH- S-SW. Een duel dat ten slotte in een 41 zege voor SVV eindigde, maar dat bo vendien duidelijk maakte dat de fonkelnieuwe lichtin stallatie in Kethel aan de eisen voldoet. Want ai viel het duel in totaliteit wat tegen, juist door het „er-op- en-er-aan" werd het een at tractief schouwspel. Een evenement waarin naast burgemeester Lems ook Jan Ü'jloo en de scheidende Kees van Brandwijk een hoofdrol vervulden. Meer over de Kefbeise „happe ning" leest u op de sportpa gina van deze krant. aassluis^ - De bevolking van Maassluis is in de maand au- SRstus met twee gestegen tot *8.356. Geboren werden 26 kin deren van het mannelijk en eenzelfde aantal van het vrou- ^clijk geslacht Voorts vestig den zich in Maassluis 79 man- en 890 vrouwen als nieuw "nwoner. Er overleden vorige «laand acht mannen en drie j vrouwen, terwijl 111 mannen 101 vrouwen de gemeente verlieten. Rotterdam „Ik mag u wel gelukwensen, dat het goed is afgelopen". Deze opmerking van de president van de rechtbank mr. G.J.E. Poerink, gold de 27-jarige schoonmaker C.W. die zijn passie voor auto's op een voor auto's op een aanvechtbare manier had uitgeleefd. De officier mr. F.J.G.A. Hage, noemde het pogingen tot dood slag, waarvan de eerste dateer de van oktober 1973. W. had wegens een verbroken relatie met Thea de B. wraak op haar willen nemen. W. had haar in de nacht met Albert H. uit een café in Schiedam zien komen. Toen het tweetal m de Rozen- burgsestraat liep was hij met zijn auto op hen ingereden. H. duwde Thea opzij en sprong zelf weg, waardoor de aanslag mislukte. De officier bewonderde het ruime standpunt van Thea, want zij herstelde met W. de verki-cken relatie, maar het ging toch weer mis. Op 24 maart van dit jaar wilde W. met haar spreken. Hij reed naar het huis van haar moeder in de Boerhaavelaan in Schie dam en belde daar aan. Er werd niet opengedaan. W. stap te in zijn auto, reed een rondje en plotseling 2ag hij, dat de moeder haar huis uitkwam en naar het huis van een andere dochter liep, die er vlak bij woont "Weer raasde W. de stoep op, maar de moeder kon net op tijd haar eigen huis in vluchten. De eerste aanslag had W. bekend, maar met de tweede had hij meer moeite. Dit feit was min of meer een zwarte vlek in zijn geheugen. Mr. Hage had aanvankelijk een fikse eis in gedachte gehad, maar de rapportage over ver dachte had hem iets milder ge stemd. Er was weinig, waarop W. met trots kon terugzien. Het hele leven van verdachte was gevuld met teleurstellingen, waarbij gevoegd werden een mislukt liefdeleven, overmatig drankgebruik met daaraan ge paard agressie, eenzaamheid, gebrekkige geestelijke ontwik keling en een verminderde toe rekeningsvatbaarheid. Het be nauwde de officier wel, dat W. zijn. hartstocht voor autorijden in combinatie liet gaan met veelvuldig vafébezoek. Mr. Ha ge meende geen moeite te heb ben met het bewijs en vroeg zeven maanden, waarvan drie voorwaardelijk. Uitspraak op 24 september. Vlaardingen/Schiedam - De politie van Vlaardingen en Schie dam krijgt sinds het begin van het jaar een groot aantal aangiften van (brom) fietsdiefstallen. De tweewielige voer tuigen worden vooral ontvreemd bij zwembaden, sportvel den en winkelcentra. Vaak worden zij pas jaren later op de bodem van de Poldervaart als een. hoopje roest terugge vonden. „Fietsen worden nog steeds het meest gestolen, maar de laatste tijd komen toch' ook de brommers bij de dieven in trek", vertelt hoofdinspecteur L. van Slooten, terwijl hij door de talloze aangifte-formulieren bladert. Samen met zijn collega PA.J. Broeders uit Schiedam heeft hij gemerkt dat er in de twee gemeentes binnen een half jaar reeds 579 fietsen en zo'n 412 bromfietsen „onrechtmatig zijn töegee- gend". Beide hoofdinspecteurs vermoeden dat het aantal nog groter is, maar dat hier geen aangifte is gedaan. Vorig jaar zijn er in totaal 1122 fietsen in Schiedam en Vlaardingen gesto len. Aan de balie van de politiebureaus meldden zich toen 674 gedupeerde bromfietseigenaars. Meestal kan men de gestolen (brom)fiets redelijk omschrijven. Van Slooten: „Alleen het framenummer hoef je niet te vragen, want dat weet bijna niemand. Juist dat nummer kan een punt van herkenning zijn. Je kan een fiets overschil deren of er een ander zadel opzetten, maar zo'n framenum mer werk je niet weg." Wat kan de politie aan deze grote hoeveelheid diefstallen doen? Hoofdinspecteur Broeders: „Weinig. Veel fietsen staan niet op slot. De dief krijgt zo volop de gelegenheid. Toch is men in Schiedam en Vlaardingen, evenals in andere gemeenten, verplicht zijn tweewieler op slotte zetten. Dit artikel in de algemene politie-verordenmg geeft ons de mogelijkheid om een zogenaamde fietsenrazzia te houden. De rechtmatige eigenaars kunnen dan hun niet op slot staande karretjes bij het politie bureau afhalen. Zij moeten hun nonchalance dan wel beboeten met een vermaning of een boete van vijf gulden," De Schiedamse politie heeft onlangs een paar jongelui in de kraag kunnen grijpen die oude fietsen lieten staan en alleen nieuwe fietsen stalen. „Deze gespecialiseerde zwijn tjesjagers zijn er geloof ik niet in Vlaardingen", aldus de heer Van Slooten. Een steekproef bij het station Vlaardingen Centrum leerde ons dat er toch een niet gering aantal nieuwe fietsen niet op slot staat, bijna één op de vier rijwielen. Hoofdinspecteur Van Slooten: „Sommigen zetten fietsen ge woon niet op slot, omdat zij bang zijn het sleuteltje kwijt teraken. over het bruggetje was name lijk de oorzaak van het sluiten, ervan. Wagens kwamen door de verhoging in. het bruggetje en door hun vaart met een „plof weer op het wegdek terecht. De bestrating had daardoor veel te lijden en op den duur vertoon de het wegdek vele scheuren. Het bestratingswerk Is nu weer opgeknapt, maar om nieuwe scheuren te voorkomen bhjft de voorgeschreven maximum snel heid van zes kilometer op die plaats gehandhaafd. De gemeente vertrouwt erop, dat de automobilisten in de toe komst zich aan de voorschrif ten houden. Ook de toestand, waarin de "Willemsbrug ver keert, is namelijk niet zo best Voor het herstel van dit klap bruggetje, één van de laatste drie die Schiedam nog heeft, is een krediet noodzakelijk. ■Vlaardingen Het Vlaardingse korps van het Leger des Hells houdt van maandag 23 tot en met vrijdag 27 september een huis-aan-huis collecte. Het leger hoopt op een opbrengst van één ton. Dat Is het geld wat nog ontbreekt om de inrichting te bekostigen van de hervormde gemeente over genomen Immanuelkerk. Het korps gaat, na zeventig jaar in het nu vervallen pand- aan de Ba an straat haar bijeenkomsten te hebben gehouden," verhuizen naar de Sneeuwbalstraat De kerk moet worden opgeknapt, de bijzalen moeten gerestaureerd, er moeten, nieuwe stoelen komen, de banken moeten eruit, de centrale verwarming moet worden hersteld en nog meer. De aktie van het leger wordt door een aantal „prominente" figuren gesteund: burgemeester Heusdens, commissaris Van Toledo, ex-wethouder Weeda, directeur van de gemeentelijke sociale dienst Florijn, huisarts Lambreehts en. een aantal directeuren van verschillende bedrijven. Schiedam Met het vernieuwen van de riolering in de Prins Frederik Hendrikstraat zal de dienst gemeentewerken deze week nog beginnen. Het riolen- stelsel in de Nassaulaan is al gerepareerd: vandaag zijn de werkzaamheden hier voltooid. Drie weken geleden is men be gonnen met het vernieuwen van de riolen in, het gedeelte van de Nassaulaan tussen de Wester kade en de Schoolstraat De laan werd niet voor het verkeer afgesloten: de reden waarom de werkzaamheden niet van te vo ren werden aangekondigd. Wel heeft het verkeer enige hinder ondervonden van het grond werk. Wanneer de dienst gemeentewer ken start met het vervangen van de riolen in de Frederik Hendrikstraat, zal ook deze weg niet voor het verkeer worden afgesloten. Met het werk jn de ze straat hoopt de dienst binnen, twee weken klaar te zijn. De Prins Frederik Hendrikstraat is de laatste straat in deze om geving, waar de gemeente de riolen een „beurt" wil geven. Schiedam Twee keer in 'één week hebben inbrekers toege slagen in het Motorhuis, de rij wielzaak van Jan Huis aan de Rotterdamsedijk. De eerste keer werden twee cilinders ge stolen, Begin deze week kwam men binnen door de winkelruit stuk te slaan. Toen werden een cilinder en een carborateur ont- Voor sportieve Schiedammers wekelijks 10 pagina's Schie damse sport in de Schïedamscho Courant. Voor niet-spor- tieve Schiedammers veel héél veel nieuws uit uw directe omgeving. TWEE KRANTEN VOOR DE PRIJS VAN EEN. VyI nog heden onderstaande bón in en stuur deze j ongefrankeerd naar; antwoord nr. 834 Rotterdam Stuur mii( op proef 14 dagen fang het Rotter- JCi damsch Nieuwsblad 4- de Schiedamsche Courant. NAAM: I ADRES: .Li WOONPLAATS:""......L,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1