Van grote Nimwegen-Moret; klasse Harga toont karakter VARI- wisselbeker voor Neptunus DWS knabbelt succesvol aan Hellas' puntenaantal PETER VAN WIJK ONDERUIT Asvion benut taktisch voordeel niet MINDER HEID Nederlagen voor Succes en OD1 Klaas Koetje Javanti- kampioen Honkbaltournooi Groenoord besluit goed 6 SCHIEDARISCHE COURANT' MAANDAG 16 SEPTEMBER 1974 Schiedam - De nationale wielerwedstrijden georgani seerd door de actieve baancommissie heeft in de koppelkoers een regelrechte voltreffer gehad. Zeven gelijkwaardige koppels bonden de strijd aan in de koppelkoers over een uur. Direct van start een ontsnapping van de oud k-kampioen van Nederland Karei van Nimwegen gekoppeld aan John Moret ook al een renner die in het jonge verleden door Frans Mahn in zijn selectie was opgenomen. Maar Theo van de Leist wilde er goed gesteund door Moret in de alles aan doen om zijn reputa tie wat op te vijzelen na zijn sleehte resultaten van de laat ste weken, maar koppelmnat Joop Vos had niet zijn sterkste dag en kon niets vandaar dat Van Nimwegen een halve ron de kon handhaven totdat Klaas Koetje een demarrage plaatste •die" het dappere koppel teveel was en na 20 min. alles bijeen kwam. Het publiek aangemoedigd door de enorme strijdlust stelde een premie beschikbaar voor dat koppel dat er als eerste m zou slagen een ronde uit te lopen. Deze premie liep op tot 85 gul den en daar wilden de renners best voor rijden. Na diverse pogingen van o a. Ten Thije- laatste 5 ronden voorsprong nam en zodoende onder luid applaus van het pubüek de vet te premie op zak wist te steken en ook de overwinning zeker wist. Blessure Peter van Wijk die eerder op de middag zich de sterkste sprin ter wist door Ten Thije, Van Nimwegen en Vrolijk in deze volgorde te kloppen kwam in de allerlaatste aflossing door een stuurfout te vallen en bles seerde zich nog vrij ernstig aan de armen en benen, maar door goed doorzetten van zijn maat Ten Thije werden zij toch nog goed tweede. van Wijk en Vrolijk-v.d. Lugt De uitslagen: amateurskoppel- duurde het tot 11 min. voor het v, i' V»- AM' einde dat "Van Nimwegen na een gewonnen premie doorging. Botterdam De dames van As vion speelden zondag een onbe grijpelijke wedstrijd. In de eer- - ste helft ging het spel gelijk op en waren de Asvïonsiers zelfs taktisch beter dan hun tegen standster Leonidas. Maar in de: tweede helft werd het spel ge- heel bepaald door de voortreff- r felijk spelende Rotterdamse meisjes. Zij waren fysiek een; stuk sterker. Asvion-trainer Guus Stöver: „Met de dames ben ik dit jaar begon nen met een geheel andere op zet, Er zijn enkele bijzonder goede jonge speelsters ingeko men en als deze meisjes en de optimale attentie krijgen gaan de doelpunt de pan uitvliegen. Technisch 2Ullen we nog heel veel moeten doen, ik ben be- wust anders gaan werken met ze. We spelen nu volgens een vast systeem. Het probleem is alleen nog, dat de dames niet weten, op welke plaats ze moe ten staan". Maar desalniettemin werden de Asviondames na de rust volko men weggespeeld in Rotterdam. Elles Daalman speelde in de Asvion-spïts een goede partij, maar kon niet voorkomen, dat de verdediging faalde. Als aan de grond genageld stonden de dames en zagen drie doelpun ten gescoord worden. Eind stand was dan ook 3—0. Vol gende week zullen dezelfde da mes wederom tegen elkaar uit komen. Het is te hopen, dat de Asvion-dames dan gebruik zul len maken van de nieuw opge zette taktxek en zich mentaal van een wat sterkere zijde zul len laten zien. koers over een uur 1. Van Nim- wegen-j. Moret. 2 op 1 ronde John Moret verkrijgt aansluiting en verdient vette premie. B. ten Thije-P. van Wijk, 3, K. Koetje-Th. v.d. Leist, 4. J. Vos- 2 pnt. 2. M. Brugman 7 pnt, 3. F. Grootzwagers, 5. W. de I. Muilwijk 7 pnt. Zwaan-P. Grotegoed, 6. C. Vro- Omnium jeugd 14 jaar I. A. van Ljk-J. v.d. Lugt, 7 op 2 ronden Asten 2 pnt, 2, M van Spronsen K. Uittenboogaard-M. Verwey. 8 pnt. 3. R. Meeldijk 9 pnt Omnium amateurs: 1. K. Koetje Omnium jeugd 12-13 jaar: 1. E. 10 pnt, 2. 2. J. Moret 11 pnt, 3. Wittekoek 2 pnt, 2. R. de Bruin H. Uitten boogaard 12 pnt, 4. J. 5 pnt, 3. R. Kiviet 6 pnt Vos 12 pnt, 5. M. Verwey 16 pnt. Omnium jeugd 10-11 jaar: I. E. Sprintomnium: 1. P. van Wijk 5 Mever 2 pnt, 2. M. Hommers 4 pnt, 2. B. ten Thije 5 pnt, 3. K, pnt 3. S. Meier 6 pnt van Nimwegen 8 pnt, 4. C. Vro- 'Omnium Liefhebbers: L A. Ra- lijk 12 pnt vensbergen 2 pnt, 2. H. Moret Omnium junioren: 1. W. de 4 pnt( 3. G. Wennekers 6 pnt Zwaan 2 pnt, 2. H. van Segge- Ien 6 pnt, 3. P. Grotegoed 8 pnt, 4. KL. Heus 8 pnt, 5. R. Bos 8 pnt. Omnium Nieuwelingen: 1. A- Vro lijk 5 pnt 2. P. Balvers 5 pnt 3. R. v.d. Bosch 7 pnt 4. C. Heeze 8 pnt, 5. L. Groen 12 pnt. Omnium Dames: 1. M. Lagerlof Amstelveen Het heren-1 team van de hockeyclub Asvion speelde tegen Randwijck» een niet onverdienstelijke wed strijd. Ondanks het feit, dat ze het met één man minder in het veld moesten doen overheer sten ze het spel. Het eerste doelpunt werd desondanks door Randwijck gescoord. Vlak voor de rust werd het gelijk makende doelpunt op ongeloof waardige wijze gemaakt door Roel van. IJperen. Een bal, heel slim over de Randwijckse ver dediging heen gespeeld, werd in de cirkel door hem opgevangen. Roel week daarna uit naar links nam de bal op de punt van zijn stick en scoorde. Na de rust werd het spel harder, wat resulteerde in twee straf- ballen voor Asvion. De eerste strafbal werd uit het net gehou den door de goed keepende Rand wij cker, maar de tweede, vakkundig genomen door Henk Magnjn, bracht de stand op 1—2. Randwijck kwam nog een maal in de aanval en de verde diging van Asvion, dat de ene ontbrekende man begon te mis sen, kon er mets meer aan ver anderen, dat de eindstand op1 2—2 gebracht werd- Schiedam Het korfbalteam van ODI moest in een uitwed strijd weer de volle winst bij de tegenpartij laten. Avanti uit Pijnacker won zeer overtui gend met 9-4. Het was vooral de eerste helft die ODI de das om deed. In deze speelperiode kwamen de Schiedammers geen enkele maal aan de bal om te scoren. De ploeg uit Pij nacker vond echter wel de goe de manier om de bal door de korf te krijgen. Zij bouwden dan ook zeer overtuigend aan een voorsprong. Ongeveer ld minuten voorde rust leidde Avanti dan ook met 5-0. Voor ODI was het aanvoerder Hans Berman, die even voor de rust de nul bij ODI weghaalde. Vanaf een afstand wist hij raak te schieten. Na de rust, waarin ODI's trainer/coach Dick Tous- saint enige tactische aanwijzin gen gaf, ging het iets beter. Het was echter nog niet 20, dat ODI geheel terugkwam tot een ge lijkspel- Maar de combinaties en het gehele spel op zich wa ren beter dan in de eerste helft. Na 6-1 zorgde Ton Sprayt voor 6-2. De tegenstander had echter al weer een antwoord klaar. Het werd met een doorloper 7-2. Van afstand schoot Cees Passchier raak en het was 7-3.' Het hep nu tegen het einde van de wedstrijd en ODI zag een overwinning of een gelijkspel al niet meer zitten. Avanti scoorde nog tweemaal en ODI eenmaal. Daarmee werd de uitslag S-4 in het voordeel van Avanti. Aanvoerder Hans Berman vond dat de sterkste gewonnen had: „We hebben een hoop kansen gemist. Maar dat is ook wel te begrijpen. Wat de dames aan gaat hebben, we een zekere ver jonging ondergaan. Deze dames hebben nog geen routine waar ze op kunnen terugvallen. Ze moeten het terdege van hun training hebben. Maar de op komst laat nog wel iets te wen sen over. De heren kunnen op hun ervaring teren, maar dat is bij de dames niet het geval". •f och vindt trainer Toussaint dat er al een stijgende lijn in het spel zit: „We hebben wel verlo ren maar dat is nog geen reden' om te treuren. We gaan elkaar al iets beter begrijpen en dat is het begin naar een betere ploeg". Succes deed het ook al niet zo best. Het verloor thuis van Ve» ïox met 1-4. De blauwwitter» hebben met recht verloren. De mentalxteitskwestie die voor één wedstrijd van de baan leek, is wederom boven komen drij ven. Tevens telde nu mee dat Succes „wel even ging winnen", ■want het had verleden week toch maar even met 9-2 gewon nen. Dit liep echter geheel an ders. Succes speelde zelf niet al te best, daarbij kwam nog dat het btj, scheidsrechter Dick van de Kraan geen goed kon doen. Succes ging daar nog tegen in en ook dat kwam de ploeg van trainer Kooijmans niet ten goe de. Als Succes echter drie straf- worpen niet gemist had, was de uitslag misschien ook anders geweest. Het enige doelpunt van Succes kwam uit handen van Rob Bons. Hij scoorde 1-0 voor Succes, Nadien had alleen nog maar Velox geluk om de ballen door de mand te krijgen. Invallers SSC Harga speelde een grandioze wedstrijd. Het toonde in deze strijd tegen Zuiderkwartier dat hel karakter had. Met drie invallers, Karei v.d, Linde, Berthold de Heide en Ton Pie- terse, wist het toch nog een overwinning in de wacht te slepen. Dat Harga karakter had bleek ook wel. Het wist een 4-0 ach terstand op zeer correcte wijze weg te werken. Ongeveer 15 minuten voor de rust leidde Zuiderkwartier met 4-0. Harga liep hier echter de helft al van m. Ton Pxeterse en Bert Karstel scoorden beiden eenmaal. Na de rust konden de vakken van Harga elkaar al een stuk beter vinden dan in de eerste beltt van de wedstrijd. Het gebeurde dan ook al gauw dat Harga gelijk kwam. Berthold cle Hei de, Karei v.d. Linde en Kok v.d, Poel zorgden hiervoor. Harga ging nu een overwinning ruiken. Het begon zelfs vvcg te lopen van Zuiderkwartier. Vijf minuten voor het emde van de strijd was het 6-3 in het voor deel van Harga. Met nog een strafworp van Zuiderkwartier werd het 7-8. Dit was tevens de uitslag van de wedstrijd. Harga heeft zeer verdiend de ovenvm- •ning mee naar huis genomen. Het toonde karakter. Het liet ook 2Ïen dat het met drie inval lers de wedstrijd met over 2ijn kant liet gaan. Juichend gaat Klaas Koetje over de-eindstreep. De. RC Schiedam coureur zegevierde op de wielerbaan Ouden- bosch in de officieuze nationale titelstrijd achter Javanti- dernies vóór Ben Ten Tije, die op drie en een kwart ronde werd gezet. Een imponerende zege. Zo-overtuigend zelfs, dat Rotterdammer Rob Zuidweg een volle 'ronde moest toestaan en gerenommeerde pistiers als Theo^an de Leist en Gerrie Slot tegen de gemiddelde snelheid van 52 kilometer per uur ook al geen verweer hadden. - Vlaardingen - Het door een mild najaarszonnetje overgoten Holy- toemooi heeft ondanks organisatorische moeilijkheden toch nog een bevredigend slot gekregen. Het bestuur van Holy stuitte bij de organisatie van het jaarlijkse toumooi aanvankelijk op grote moeilijkheden. Tal van uitgenodig de teams konden om diverse redenen niet aanwezig zijn. Zo moest Luchtbal uit Antwerpen" de finale om de Belgische beker spelen. Ook P.S.V. uit Eindho ven had bekerverplichtïngen. Ter elfder ure aangezochte ver vangers moesten om verschil- dit duel sloeg Hodge twee ho me runs. Om de derde en. vier de plaats speelden Schiedam* en St. Maarten. Schiedam wist met een 6-5 overwinning beslag op de derde plaats te leggen. lende redenen verstek laten Tot slot van het toumooi moesten gaan. Gelukkig was Neptunus vrij voor haar bekerduel, zodat deze ploeg evenals Schiedam wel aanwezig waren. Als vierde team was er een negental sa mengesteld uit Antilliaanse spe lers alle van het eiland St. Maarten. Aangelokt door het Aiooie weer zag een redelijk aantal toe schouwers de eerste wedstrijd tussen Holy en Schiedam. Bij Holy speelden, een aantal nieuwkomers mee die zich dit jaar als lid hebben aangemeld: T. Bos, J. Bouts, H. Worseling, J. Collette en Batisma van Euro Stars en H. Rijngoud van S.C.R. Holy won dit duel met 2-1. De wedstrijd Neptunus - St Maarten eindigde in een 9-1 overwinning voor Neptunus. In Holy en Neptunus voor de fina le aantreden. In een goed ge speelde wedstrijd wist pitcher Ab Bruinekool het aanvallende geweld van Neptunus onder controle te houden, daarbij gced gesteund door zijn veld. Neptunus won weliswaar met 1-0 maar Holy maakte zijn aan hang duidelijk dat het volgend jaar in de nieuwe competitie, met zijn nieuwe aanwinsten weer mee zal gaan spreken. De fraaie prijzen werden door ere vooratter Koos Smit met een geestig speeichje uitgereikt. Schiedam Het drukken de weer is van invloed geweest bij de diverse handbal wedstrijden. Veelal tegen het einde van de strijd werd er veel van de conditie ge vraagd, welke niet altijd opgebracht kon worden. In Vlaardingen is het voor dames een pittige strijd geworden tussen WIK en Scylia. Scylla had zich duidelijk op deze ontmoeting voorbereid, want het kwam met goed aanvallend spel snel op een 02 voor sprong. WIK liet zich echter niet onbetuigd en zorgde ervoor dat de ruststand 2—2 was. Ia de tweede helft heeft het lange tijd geduurd voor er weer werd ges coord. De altijd weer ge- vaarlijke Margreet Jan- sen,, trok herhaaldelijk gaten in de Vlaardingse verdediging, maar haar medespeelsters wisten deze kansen niet te be- hutten. Ver in de tweed' helft vond Scylla de .4 .- 1 juiste richting en bracht een 26 eindstand op het scoringsbord. De heren van DWS hebben voor een grote verrassing gezorgd, door het nog steeds ongeslagen zijnde Hellas uit Den Haag, het eerste punt afhandig te maken. Er werd door beide ploegen met ongekende inzet gespeeld- Het werd een uiterst boeiend duel, waarin DWS voor rust het spel in handen had en dit m een 8—6 voorsprong uitdrukte. In. de tweede helft heeft Hellas alle zeilen moeten bijzetten. Met veel moeite wist het de achter stand kort voor tijd op 12—11 te brengen. Hellas zag het al niet meer zitten, maar een fou tieve uitworp van de DWS-goa- lie gaf de Hagenaars een met te missen kans, zodat het op de valreep alsnog 12—12 werd. AI met al een strijd waar nog lang over zal worden nagekaart. De damesontmoeting DWSSnel- wiek heeft niet dat spel ge bracht, als er van verwacht werd. Sneiwiek is dit seizoen diverse speelsters kwijtgeraakt aan Ancora, welke aderlating het nog niet te boven is. DWS kr°eg maar weinig tegenstand te verwerken. Met het grootste gemak liep DWS uit naar een 2—6 voorsprong. Toen werkelij ke tegenstand uitbleef, nam DWS het iets gemakkelijker op. Hierdoor kwam Sneiwiek even -terug, maar verder dan een 42 ruststand kwam liet met. In de tweede helft zakte het tempo nog verder af en was er Dat de heren van UVG een zware van tegenstand vrijwel geen dobber aan het Rotterdamse sprake meer, zodat DWS zon der veel inspanning de eind stand op 6—3 kon bepalen. Roda zouden hebben, stond vooraf vast, maar dat het een gevoelige nederlaag moest in casseren lag buiten verwach ting. In de beginfase zag het er naar uit, dat het een gelijk op gaande strijd zou worden, maar al spoedig zakte UVG geheel terug door de veelvuldige fou ten. die er in de verdediging werden gemaakt. UVG gaf de tegenstander te veel ruimte, waardoor deze constant vrij kon komen en met ballen in de bovenhoek de Schiedamse doelman het nakijken gaf. Ze ker acht treffers voor rust ont- stonden uit verdedigingsfouten. Na rust, die met een 9—4 stand aanving, bleef Roda de UVG- formatie danig op de huid zit ten en vergrootte haar voor sprong gestadig. Pas tegen het emde van de strijd had UVG het juiste wapen gevonden om de Rotterdamse aanval te stop pen, maar toen kon een 17—7 nederlaag niet meer voorkomen worden. De dames van Wilton traden met tien speelsters het sterke'Anco- ra tegemoet. Wilton moest in deze ontmoeting twee van haar sterkste speelsters missen, die waren geschorst vanwege het met bpkomen in de ontmoeting met UVG vorige week. Vee! afbreuk heeft dit niet gedaan aan het spel van Wilton, dat met ongekende uizet Ancora DWS leverde knap werk af door Hellas met een 12—12 deling het eerste puntte ont futselen. partij gaf. De verdediging werd afgerond door het uitstekende werk van doelvrouwe Irma Krabbedam, waardoor men tot de rust de schade tot 23 be perkt kon houden. Na rust heeft Wilton het spel goed in handen gehad en zorgde de aanval, onder aanvoering van Elly Verhoekx voor grote ver warring in de Rotterdamse de fensie, Maar uiteindelijk ging de conditie een woordje mee spreken. Wilton was met tien niet nier meer opgewassen te gen een Ancora, dat regelmatig twee wisselspeelsters kon inzet ten. Even zag het er naar uit dat Wilton langszij zou komen via een strafworp, maar toen deze gemist werd, bluste de vlam van Wilton en noteerde Ancora een 4-^7 overwinning. De heren ontmoeting Wilton-An cora heeft aan een zijden draad gehangen, doordat de scheids rechter niet verscheen. Maar gelukkig was arbiter Ramos, die de da mes ontmoeting uitste kend had geleid, bereid ook deze wedstrijd voor zijn reke-; ning te nemen. Het werd een onverwacht spannende aangele genheid, doordat Wilton voor meer tegenstand zorgde, dan verwacht was. Geen enkel mo ment hebben de ploegen elkan der een duim breed toegegeven, met als gc"c!^een 16—16 eind stand. Dordrecht Zaterdag speelde Groenoord de door een protest ongel dig geworden en op nieuw vastgestelde uit wedstrijd tegen The Hawks in Dordrecht. Hoewel de wedstrijd voor de stand op de ran glijst niet meer van be lang was, had de Rotter damse competitieleider deze wedstrijd om onbe grijpelijke redenen toch nog vastgesteld. Zelfs de scheidsrechters vonden dit duel zo onbe langrijk dat zij verstek heten gaan. Coach Van der Velde nam daarom de taak van spelleider op zich. Beide ploegen, gehavend door voetballende honk ballers, speelden in een fantasieopstelling en in een gemoedelijke sfeer dit verplichte nummer tot een goed emde. Dat Groenoord met 10—6 heeft gewonnen is alleen voor de statistiek nog maar van belang. Pitchersrcsultaten: The Hawks: Doudijns en v. Dijk 6-7-75. Groenoord: John van Kappel 4-2-7-0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 6