SCHIEDAMSCHE COURANT rtbrekers teisteren Schiedam Bij baantjes" leden college leveren -bijna- niets op 99 Bui tenlanders kijken ogen nit in volkstuintjes Nachtelijke acties uit vernielzucht en om buit Twee jonge paartjes op rooftocht langs telefooncellen Man slaaf zwager ziekenhuis in Smog in Rijnmond Eerste prijs Deel van leerlingen Muziekschool moet meer betalen Vlam in de pan. Stadserf verlicht Havenkerk op televisie in Maasbach- fiim Vrouw springt in haven. Hersenschudding door ongehoorzaamheid Onwel geworden en overleden Asiel open. HET ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DE SCHIEDAMSCHE COURANT Din.-fl.ij2 IT sepipmber 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 oagma's 99ste jaargang no. 25120 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Enkele groepjes in brekers hebben in het agelo pen weekeinde geducht huisge houden in Schiedam. Een fiks aantal woningen, kantoren en plezierboten kreeg bezoek van inbrekers, die er volgens de po litie niet altijd alleen op uit zijn om te stelen. Vandalisme speelt volgens com missaris Van der Haagen vaak een grote rol. Dat is vooral gebleken bij de tocht, die *s nachts werd gemaakt langs de Schie. In enkele plezierjach tjes werd veel schade aange richt. Bij de politie heeft men geen verklaring voor die plotselinge toename van het aantal diefstallen en inbraken. „Af en toe is er wel eens een piek", aldus de commissaris. Vooral in de weekends zouden inbrekers „het kwade pad opgaan." Vijf scheepjes, die in de Schie liggen gemeerd, werden in het weekeinde 's nachts doorzocht. De braaksehade bedroeg vele honderden guldens. Gastolen werden „slechts" twee werp hengels, een boormachine, een decoupeerzaag, een zaklantaarn en een acculader. De politie twijfelt er niet aan, dat de da ders van deze inbraken dezelf den zijn. SG kiest blijspel met jaarwisseling Schiedam Oe culturele stich ting Schiedamse Gemeenschap is van plan om in de toekomst een progressief beleid te voe ren, aldus voorzitter Warner Meinen. Eén van de voorteke nen daarvan is de tariefsverho ging voor die leerlingen van de Schiedamse Muziekschool, die buiten de ziekenfondsregeling vallen. Zij zullen het komende seizoen ruim een tientje meer moeten betalen dan de leerlin gen, die nog wel „in een zieken fonds 311160". Dit besluit werd gisteravond mee gedeeld tijdens de vergadering van de süchtingsraad van de SG. Als oen oorzaak van de tariefsverhoging werden de grote kostenstijgingen ge noemd. „Een algemene tariefs verhoging zou de minder draag krachtige leerlingen wel eens kunnen afschrikken", meende men. Op de vergadering werd ook nog bekend gemaakt, dat Ad Hpey- mans de regie van de komende ntouwjaarsvoorstdling voor de Schiedamse bevolking op zich zal nemen Zes amateurtoneel spelers zullen hun medewerk ing verlenen aan do productie, die op I januari zal worden opgevoerd, vóór de jaarlijkse receptie van b en w. Voor deze meuwjaarsvoorstelling heeft de SG het blijspel „The anniversary" uitgekozen. Het Stuk zal waarschijnlijk worden opgevoerd in de aula van de scholengemeenschap Spienngs- hoek. Ad Hoeymans regisseerde ook de eerste vrije toneelproductie van de stichting, „Fluister 't eens in mijn goeie oor". Schiedam De brandweer is voor mets uitgerukt voor een keukenbrandje in de Westfran- kelandsestraat. In de keuken van rijschoolhouder J.B. Hogier was de vlam geslagen in een pannetje met olie, dat naast het gasfornuis stond. De keuken vloog m brand, maar de rij schoolhouder wist het vuur zelf te blussen. De schade bedraagt ruim 2000 gulden. Ook in andere delen van Schie dam is vermoedelijk maar één kleine bende aan het werk ge weest. De schade die werd aan gericht is echter weer aanzien lijk, de totale buit bestond uit deze school werden enkele 600 Deense kronen 40 Amen- deuren ingetrapt. Verder leg- kaanse dollars en 50 Engelse den inbrekers nog bezoekjes af een bedrijf aan De Raam), een accu (uit een personenauto op het Griegplein) en wat wissel geld (uit een school). ponden {die allemaal toebe hoorden aan een chef-steward van het Deense schip de Dan- wood Snow), 200 guldens {uit aan de kantine van voetbalclub SW en aan een woning in de Fazantlaan. Hier werd niets vermist Ook de gebrandschilderde ramen van de Havenkerk worden opgeknapt. Schiedam - De meeste leden van het college van ken w. blijken naast hnn functie hij de gemeente Schiedam nog een aantal „bijbaantjes" te hebben, die overigens weinig of niets opleveren. Volgens een opgave van de gemeente heeft burgemeester Lems bijvoorbeeld nog de functie van voorzitter van de Raad van Toezicht op het Rijksinkoopbureau, waarvoor hij 5000 gulden per jaar (voor kosten en vergoeding) ontvangt Als burgemeester verdient hij ongeveer een ton per jaar. Verder is Lems nog lid van het bestuur van de Ammanstich- tmg en van de Commissie Mid den- en Kleinbedrijf van de Pv dA. Daarvoor ontvangt hij niets, Wethouder B. Collé heeft naast zijn bestuursfunctie ook nog twee lidmaatschappen: die van de Raad Openbaar lichaam Rijnmond en van de Provincia le Staten van Zuid-Holland. Hij ontvangt daarvoor het normale presentiegeld. Wethouder J. van der Wilk mag ook voor zijn hd-zijn" van de Raad Openbaar Lichaam Rijn mond presentiegeld rekenen. Vender is hij - onbetaald - lid van het landelijk partijbestuur van de PPR en van de stuur, groep Pandora. Dat laatste is een stichting tot opheffing vooroordelen jegens ex-psy chiatrische patiënten. Tot oktober dit jaar is wethouder mevrouw C. Visbeen-Strcman nog lid van de Gemeenschappe lijke Schoolraad en secretares se van de Oudercommissie openbare basisschool „Ouvertu re" m Woudhoek. De derde met gehonoreerde bijfunctie is het lidmaatschap van de werkgroe pen binnen de Werkgemeen schap Kindercentra. Ook wethouder, ir. C. Zijdeveld hoeft twee lidmaatschappen naast zijn bestuurstaak. Hij js lid van de stuurgroep Ener gieonderzoek Technische Hoge school Delft en van de leden raad Coop Nieuwe Waterweg Hij gaat waarschijnlijk deelne men aan de werkgroep Ener gie/Industrie WBS. Uitzondering m dit rijtje is wet houder C. Bolmers. Hij oefent totaal geen nevenfuncties uit Hij ontvangt - zoals iedere wet houder - alleen een jaarsalaris, van ongeveer 50 000 gulden. „Hoe komt die zak kwartjes nu in de auto?'" Schiedam Het Stadserf is ver licht Zelfs de meest doorgewin terde Schiedammers zal dat vreemd in de oren klinken. Toch is het zo dat sinds enkele dagen het terrein nabij het Stadskantoor, waar nu nog tal rijke auto's staan, voorzien is van een aantal fraaie en moder ne „lichtbollen". Deze „bollen" zullen een onder deel gaan vormen van het wan delplein in de nabijheid van het Stadskantoor. De nu nog gepar keerde auto's zullen namelijk over enige jaren ook moeten verdwijnen als de parkeergara ge aan de Broersvest gereed is- Voorlopig is bet nog met zover en zullen velen zich nog blijven ergeren aan een Stadserf dat barstensvol met autobhk staat. Een schrale troost moge daar bij zijn dat ze in ieder geval niet meer ui het donker tegen zo'n „ding" hoeven op te bot sen. Het Stadserf is namelijk goed verlicht. ..de „bollen" op het Stadserf. Schiedam De politie heeft in het weekeinde twee paartjes aangehou den, die op nachtelijke rooftocht langs telefoon cellen waren. Nadat zij enige uren waren ver hoord, bekenden de twee jongens en de beide meisjes. Surveillance agenten bemerkten 's nachts, dat de PTT-cel op de Parkweg was ge kraakt. Men was cr van door gegaan met de geldcassette. In de buurt hadden de agenten een auto weg zien rijden. Even later zagen twee surveillan ce-agenten dat men de tele fooncel op het St. Liduinaplein had leeggeroofd. Vlakbij werd dezelfde personenwagen gesig naleerd. Deze auto werd ingehaald aan het eind van de Burgemeester Knapportlaan, Naast de be stuurder, de 19-jarige W. N, werd een grote zak met kwart jes aangetroffen. Zowel de chauffeur als de drie andere inzittenden, zijn 17-jarige echt genote A. H., de 18-jange V H en diens verloofde C. li (18), beweerden dat het hun „een raadsel was hoe die zak m de auto was terechtgekomen". De agenten geloofden het viertal niet. Het jonge echtpaar en hel verloofde koppel werden naar het hoofdbureau aan de Lange Nicuwstraat gebracht. Er werd tegen hen proces-verbaal opgemaakt. Schiedam Vanavond om vijf over tien zal de KRO vla Ne derland TI onder de titel **AI Is het de paus", zegt broeder Maasbach" een documentaire uitzending over de evangelie Johan Maasbach en zijn werk. In deze film van Marga Kcrkiaan wordt getoond hoe Maasbach zijn soms op Amen kaanse leest geschoeide campagnes houdt Behalve beelden van het Maas- bach-centrum m een voormali ge Haagse bioscoop, zal ook de Schiedamse Havenkerk worden getoond. Deze vroegere Hervormde kerk is onlangs door Johan Maasbach gekocht Op dit moment wordt het gebouw opgeknapt, onder meer wordt de buitenkant op nieuw geschilderd cn binnen kort zal een nieuw»' vloerver warming worden aangelegd. Verder is men van plan om de banken uit het kerkschip te ha len en die te vervangen door stoelen. Het interview met Johan Maas bach zelf. dat het hoogtepunt van dé televisiedocumentaire vormt, is gemaakt m de Haven kerk, De evangelist zal dan on der meer vertellen waarom men nu ook een kerkgebouw in Sduedam heeft gekocht. In de praktijk is namelijk geble ken dat de evangelist ook zeer veel volgelingen in de omgeving van Rotterdam, Schiedam, Vlaardmgen en de Zuid-Hol- landsc eilanden heeft zitten Voor hen was het vaak een groot bezwaar om dan naar de bijeenkomsten m Den Haag te gaan. Ook dt» Schiedamse hervormde kerk en de gemeenten bijzon der in hun sas dat Maa.sbach de kerk heeft gekocht en gaat opknappen Was er geen koper gevonden, dan was de kans groot geweest dat de Haven kerk zou zijn gesloopt- Schiedam Op de luiste dag van het in Amsterdam gehou den internationale congres van volkstuinders hebben een aan tal deelnemers bezoeken ge bracht aan Nederlandse com plexen. Zo kreeg men op Vijf sluizen bezoek van volkstuin ders uit Oostenrijk en Zwitser land. Zij werden vergezeld door functionarissen va» de landelijke organisaties en be stuurders van het Algemeen Nederland? verbond van volk stuin ders. Tijdens de rondwandeling over het tuinencomplex toonden de buitenlandse gasten hun be wondering voor de grote assor timenten bloemen die men te zien kreeg. Minder waardering had men voor de bomen en de heesterbestanden. Bij het uitwisselen van gegevens bleek dat in Oostenrijk het be zitten van een volkstuin bijzon der populair is Het aantal vier kante meters dat m dat land als zodanig wordt gebruikt is dar ook vele malen al i de volkstum- tjes-grond m Nederland- Een andere groep buitenlanders, onder wie zowel Nederlands als Frans sprekende Belgen, bracht een bezoek aan het volk stuinencomplex ThurJede. Deze bezoekers keken hun ogen uit bij het zien van de schoonheid en de hggmg van dit complex temidden van de bosjes en fraaie vijvers. Veel belangstelling hadden de Belgen voor de huisjes die in hun eigen land vaak veel min der mooi zijn. Dit komt onder meer doordat men gebonden js aan strenge voorschriften. Zo moet in België driekwart van de grond dien en ah pure re creatie. Het ovenge deel mag als turn worden gerekend en worden gebruikt voor groenten en andere tuïnbouwprodukten. Schiedam Een meningsver schil heeft een onder drankin- vloed verkerende man zo opge wonden. dat hij zijn opponent (een zwager) een flink pok slaag verkocht. Het familielid, ook lichteli^t aangeschoten ontving enkele harde klappen en bleef daarna liggen- De GGD moest eraan te pas ko men. De man werd naar het Notetziekenhuis vervoerd waar bij werd behandeld aan ajn verwondingen. Daarna mocht hij weer naar huis. Zijn zwager kreeg een proces-ver baal. De vechtpartij vond plaats in Het Praathuis, een café aan de Singel. Schiedam In een depressieve bui is een 33-jarige inwoonster van Schiedam het water van de Nieuwe Haven ingesprongen. Omstan ders wisten haar weer op het droge Ic helpen De vrouw heeft van het natte pak geen nadelige gevolgen overgehouden. Schiedam Doordat hij niet naar zijn moeder luisterde en onvoorzichtig de weg overstak, heeft het elfjarige jongetje Her man Sutdorp een hersenschud ding opgelopen. Het knulletje rende plotseling op het fietspad aan de Broersvest en maakte aanstalten om over te steken. Zijn moeder bemerk te dat en nep haar zoontje te- rug. Herman aarzelde, maar was ongehoorzaam: hij wilde toch doorlopen. Daardoor kon de zestienjarige bromfietser J.G.R. hem niet meer ontwij ken. De GGD bracht hem naar het Noletziekenhuis, waar hij is op genomen. VTaardirgen/Schiedam - De een- Deze code behelst een verzoek trale meld- en rcgelkamer van Rijnmond vreesde vanmorgen dat zich in het industriegebied smog zou gaan vormen. Maan dagavond werd In verband met het het windstille en mistige weer «ode twee reeds afgekon digd. aan do industrie om lage stank bronnen af te snijden. Smog- vorming is oen chemische reac tie. Smog ontstaat wanneer de zon door de hevel probeert te dringen. Schiedam Op de wandeling naar zijn huis in de Abben- broeksestraat is de 57-jarige heer C. Ilmcr ontvel geworden t*n ineen gezakt. De GGD bracht hem naar het gemeente ziekenhuis, maar bij aankomst bleek de man Ie zijn overleden. Het ongeval gebeurde in do Prins Mauntsstraat. Bewoners waar schuwden onmiddellijk de GGD en probeerden hulp te bicden. De heer Hnier was. hartpatiënt. Schiedam Het asiel aan dc St. Annazusterstraat is weer geo. pend, elke dag van negen tot twaalf en van twee lot vijf uur. Volgende week zal de rubnek „blokje rond met dc hond" weer verschijnen. Vlaaröingen Het Vlaardingse Tamboer- en Trompetterskorps Thalita heeft de eerste prijs behaald op het Drumbandfesti- val. dat in Schiedam is gehou den. De 32 tamboer- en hoornblazers speelden dit jaar onder leiding van tamboer-maitre Els Bos man in de eerste afdeling. Zij behaalden in deze afdeling 423 punten en kwamen hierdoor op de eerste plaats te staan. Vong jaar speelde Thalita nog in de derde afdeling en behaalde toen de derde prijs. Het korps meent dat deze snelle vooruit gang te danken is aan de in- strukteurs W. Sebei en F. J. Naujoks- Voor sportieve Schiedammers wekelijks 10 pagina's Schio- damse sport in de Schiedamsche Courant. Voor met-spor- tieve Schiedammers veel héél veel nieuws uit uw directe omgeving. TWEE KRANTEN VOOR DE PRUS VAN EEN. Vul nog heden onderstaande bon ir> en stuur deze ongefrankeerd naar: antwoord nr. 834 Rotterdam Stuur mij op proef 14 dagen lang het Holler-] damsch Nieuwsblad de Schiedamsche Courant, I ADRES: WOONPLAATS:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1