Ze SW-Helmond Sport: erg rommelig TOG nog laat onzeker Hermes 'spaart' zwak Gouda Ram benadeelt FC Vlaardingen i 1 M WBSB&gg^Bfe - ge POVER DUEL i II I KLEINE ZEGE ENIGE VERDIENSTE l|ig 5| SCHILD I Bffl li Tl II 1! r# il té it Capellen-formatie juicht te vroeg Cees Bouman: afstandsschot Van Baar Ie scoort twee maal ql ;il fik 11 "KI MAANDAG 23 SEPTEMBER 1974 5ï'j li i? 1 Aij-afï, i iifcfebfly^ir L AMPVPtïKKj* SW's -enige en- winnende "treffer. "Doelman Honings, gehinderd door Van de Heuvel, tast mis. John van der l Spek vuurt raak. Schiedam „Vorige week verloor je door de scheids- rechter. Toen speelden we goed. Nu was het slecht, 1 maar pakken we wél twee punten". Bob Maaskant 1 verbloemde de matige kant van de wedstrijd tegen Helmond Sport niet: „Ik durf te stellen dat we dit seizoen nog niet zo slecht hebben gespeeld, zeker niet i op eigen veld". Matig-. Het was de enige juiste 'conclusie, omdat niet alleen 'SW, maar ook een nerveus «Helmond Sport niet in staat bleek méér dan rommelig spel *te laten zien. En rugkerend beeld wanneer de marge klein blijft en SW zich krampachtig ^beperkt tot het consolideren avan die kleine voorsprong. Het lakte de équipe van Bob Maas kant ook tegen Helmond Sport, 'dat niet in staat bleek een in "de eerste helft opgelopen ach- terstand weg te werken. Helmond Sport miste daarvoor -de macht, want het was zeker •niet SW's verdienste dat het •tenslotte met een 1-0 score nog .erg goed weg kwam. „Toch ben „ik niet ontevreden", sprak Co .Prins, Helmond s interim-bege leider, zacht, „de jongens heb ben er hard voor gewerkt en "zijn unaniem van mening dat 'het de laatste weken nog niet -zo lekker was gegaan als nu. •Volgens mij was een gelijkspel letje terecht geweest". Maar zoals gezegd miste Helmond '.Sport de nodige stootkracht .Miste echter met de lef om, .toen het eenmaal een zekere ^nederlaag tegemoet ging, nog even massaal te gaan drukken. "„Dat was toch wel onze ver dienste", beredeneerde Co "Prins die slotfase, „want toen moest SW zich bepalen tot uit vallen". Het waren echter wel uitvallen die Helmond Sport een veel minder eervolle neder laag hadden kunnen bezorgen. Of beter gezegd: moeten bezor gen. Want juist tegen de Schie- damse counters, vaak via de goed spelende Peter Jeup, kwam de Helmondse afweer in moeilijkheden. TE NERVEUS Maar toch trok SVV te spora disch met overtuiging richting doelman Honings om het op Harga zo traditionele'eenrich tingsverkeer ook nu weer op te voeren. SVV kón het niet, speelde daarvoor te nerveus en miste vooral in de spits vol doende persoonlijkheid om de echt niet zo hechte Helmond Sport-defensie op zijn zwakke punten af te tasten. Een zwak punt was bij voorbeeld sluitpost doelman Honings. Het optreden van de besnorde Hel mond-goalie was op de beslis sende momenten erg onzeker. Zoals in de 33ste minuut. Theo van Toledo speelde op links wat comedie, waar arbiter Mul der grif intrapte en Peter Jeup kon zich behendig langs de ach terlijn wringen. Er was voor Helmond Sport nog iets aan de handgeweest als Honings de krachteloze voorzet van .Teup klemvast had onderschept Hij liet de bal echter los en attente John van der Spek knalde triomfantelijk nummer één te gen het net. Het eerste doelpunt Gezien het tot dat moment speelse aanvals- spel en de vooral de via de vleugels veel snellere doorbra ken, leek een ruime score haal baar. „Maar die tweede goal bleef te lang uit", motiveerde Bob Maaskant het wegzakken van zijn ploeg na die opening-, streffer. „Dan gaat de tegen stander drukken en wordt het moeilijk. Bovendien gaan de Door Hans Soeters spelers elkaar dan verwijten maken, waardoor de rust volle dig verdwijnt". PANIEKERIG Gelukkig voor SVV deelden een handvol spelers niet in die ma laise. Leen Wamaar bij voor beeld en de ook nu weer sterk ingrijpende Jan van der Vel den, Ook Maarten van Beek hield het hoofd koel, waardoor een niet onbelangrijk deel van de Schiedamse afweer met re delijk succes de opborrelende paniek te lijf ging. Maar het betekende ook dat SW. voor het eerst op Harga, moest gaan counteren. Zich ook met succes kon bepalen tot deze taktiek, want al zocht Helmond Sport steeds massaler het Schiedamse doel, echt gevaar lijk werden Van Eisen, Coolen en Van de Putten niet. Dat werd wel kleine Peter Jeup, die doorbrak op links, maar door Van de Wert prompt werd neer gelegd. Mulder zag er in ieder geval „geel" in. Nogmaals Peter Jeup sprintte de vrije ruimte in, gelanceerd door Maarten van Beek, maar alleen voor Honings mikte de SW'er enkele centimeters naast. Des ondanks waarderende woorden voor de steeds sterker worden de Jeup, „die", aldus Bob Maas kant, „met sprongen vooruit vliegt Hoe dikwijls heeft hij, ook vanmiddag weer, zijn te genstander niet volledig uitge-; speeld?". Met „slimme vos"1 Maarten van Beek, bekeken spelende Leen Wamaar en overheersende Jan van der Vel den kon dit SW het zich per mitteren dit soort kansjes te missen. Maar het toonde tevens aan hoe smal SW's basis eigenlijk wel is. „We hebben een dusdanig kleine groep, als er iemand wegvalt dan zit je", tipte Bob Maaskant nog even in de rich ting van zijn gisteren zo wissel vallig acterende frontlinie. De voor Jan Groeneweg (geschor st) ingevallen Jan Coenen miste vooral conditie. De blonde spits werd op zijn beurt weer ver vangen door amateur en verde diger (0 Cees Zoetmulder. Hij slaagde er zowaar nog in wat extra leven in de brouwerij te brengen. Danny Molendijk (ge blesseerd) en Dutina (onbeken de reden afwezig) onderstreep ten echter SW's wankele basis. Maassluis TOG leek zich zaterdagavond in de eerste thuiswedstrijd tegen Avantl duidelijk te gaan revanche ren voor de 7-3 nederlakg tegen TTCV. Immers, na vier partijen had het Maas- si uise tafel tennïsdrietal zich al naar een zeker lij kende 4-0 voorsprong gesla gen. Niets was echter min der waar, want de ploeg uit Alphen aan de Rijn kwam door driemaal winst weer zeer dichtbij, 4-3. Het aan- geslgen TOG sleepte via 5-3 en 5-4 in de slotpartij toch de winst nog binnen: 6-4. Captain Nico Capellen scoor de tweemaal, tot welk aantal ook Wim van der Poort kwam. Daarmee revancheer de Van der Poort zich duide lijk op de voorgaande week, toen hij niet eenmaal tot winst kwam. Frans Capellen scoorde éénmaal, hetgeen hij nota bene deed tegen Avanti's sterkste speler, de jeugd-intemational B. Hou wers. Het dubbel ging in drie games ook naar TOG. Wat liep TOG in het begin snel van Avanti weg. Nico Capel len beet het spits af tegen J. van Wetten en zorgde via 21-15, 1031 en een duidelijke 21-6 voor 1-0. Wim van der Poort won zeer regelmatig met tweemaal 21-15 van L. van der Werf, 2-0. Frans Ca pellen zorgde toen voor een verrassing, want zijn 21-16 en 21-18 op Louwers was niet verwacht: 3-0. De strijd leek op dat moment al beslist en toen Nico en Frans Capellen het dubbel van Van Wetten en Louwens wonnen (21-13, 18-21 en 21- 19), leek er voor TOG geen vuiltje meer aan de lucht, 4-0. Ook niet toen Wim van der Poort zijn partij tegen Van Wetten verloor, 18-21 en 19- 21, waardoor Avanti tot 4-1 terugkwam. TOG's moeilijk heden kwamen door de zes de partij, die van Nico Ca pellen en B. Louwers. Capel len kwam in de eerste game met 1510 VOOR. maar moest de game toch met 17—21 uit handen geven. Daardoor aangeslagenver- loor hij de tweede game kansloos, 15-21. Avanti zag weer mogelijkhe den tegen het toch al zenu wachtige spel van TOG. Het Rlaassluise team was in rijn geheel aangeslagen doordor het verlies van Nico Capel len en maakte toen een moeilijke periode door. Avanti bracht de 4-2 achter stand zelfs terug tot 4-3, want Frans Capelle verloor verooor in drie games nipt van Van der "Werf, 16-21, 22-20, en 18-21. Wim van der Poort legde toen een uitstekende prestatie op tafel tegen de sterke Lou wers. In een zeer spannende partij won Van der Poort met minimaal verschil in twee games (22-20 en 23-21), na steeds achter te hebben gestaan. TOG leidde daardoor met 5-3, maar de winst was nog steeds niet binnen. Avanti kwam zelfs nog tot to 5-4, daar Frans Capellen in drie games ten onder ging tegen Van Wetten: 18-21, 21-15 en 15-21. De slotpartij tussen Nico Capellen en Van der Werf moest beslissen of het gelijk zou worden, of dat TOG de winst thuis zou hou den. Het werd het laatste, al verloor de Maassluise de Maasluise captain de eerste game: 17-21. In de laatste games beleef Capellen de ze nuwen echter de baas. Via 21-16 en 21-18 sloot TOG toch met een moeizame 6-4 overwinning af. Gouda Door een Falende voort- ste lijn van Hermes/DVS is de afgang van een gezapig Gouda niet in harde cijfers uitge drukt. De 0—2 overwinning van de Schiedammers beteken de slechts een zwakke afspiege ling van het kansenpakket dat rij kregen aangeboden. Gouda's trainer Kuyterink was hard in zijn oordeel. „Aan deze overwinning van Hermes viel niets af te dingen. Het was een klasse beter. De meeste spelers van ons verdienen een onvol doende, zowel qua activiteit als inzet. Ik hoop dat men nu een keer wakker is geworden". Zijn collega Pim Visser van Her mes/DVS tilde niet zwaar aan door Chiel Kramer de onproduktieve voorhoede. „Wij hebben de voorgaande ja ren, vooral in uitwedstrijden, veel op de nul gespeeld. Wij hebben nu een andere trant van spelen, aanvallender. Die om schakeling kost tijd". Een geiuk voor Gouda dat daar door tot de laatste minuut van de tweede helft de achterstand beperkt wist tot één treffer, waardoor, de Schiedammers minder onbevangen in de aan val gingen. De rammelende Goudse opbouw met Bob Westra als gunstige uitzonder ing had nu nog wat in de melk. te brokkelen. Zo forceer de de snelle Eddie van de Bos in de tweede minuut na de pau ze een strafschop, die Jan van Veenendaal te zacht inschoot en knalde Van de Bos in de 37ste minuut hard tegen de paal. Tot verdere wapenfeiten kwam Gouda niet In de eerste helft, toen het veldspel aan Goudse zijde redelijk verzorgd was, toonde Hermes/DVS zich al de betere ploeg. Ger Bakkes wierp zich op als de Schiedamse spel maker. In de 25ste minuut kwam Hermes wat fortuin lijk op 0—1, Gouda's laatste man Puck Pols gleed uit op het door een forse regenbui glad geworden veld en Ties van Duppen kreeg alle ruimte om door te sprinten. Doelman Leen Bezem kon Van Duppens inzet slechts met de vuisten keren, waarna Teun Kornaat gemakkelijk scoorde: 0-1. In de tweede helft leek het aan vankelijk of Gouda de paniek- Stemming, die het in het laatste kwartiervoor de pau2e had geetaleerd van zich af zette. Hermes/DVS nam de egelhou ding aan en spits Komaat werd een eenzame .figuur. Al wat Gouda was veerde op. toen Van de Bos net binnen de beruchte lijnen door toedoen van Piet van de Burg kwam te vallen en scheidsrechter Hoogkamer de bal op de stip deponeerde. Jan van Veenendaal („Ik wilde de bal hoog schieten, maar ik raakte hem verkeerd") mikte te zacht, zodat Harry Sperman geen moeite had de nul te hand haven. jA Ati' s' De kopbal van Teun Kor naat gaat naast. Daaruit putte Hermes/DVS moed. Het toog vrijmoedig ten aanval, wat resulteerde in vo lop kansen van vooral Teun Komaat. Gouda had nauwe lijks verweer. Als een aange slagen stier wankelde het door de arena. In de laatste minuut pas gaf mid denvelder Arie Riedïjk meer cachet aan de Schiedamse vic torie, Na een overtreding van Puck Pols tegen Komaat be reikte de razendsnel genomen vnje trap Riedijk, die hoog raakknalde: fr—2. ffSt 0mm*i lift' SM Ktt Van onze sportredactie Leeuwarden Op een nogal onfortuinlijke manier is FC Vlaardingen in de Friese hoofdstad ten onder gegaan. De Vlaardingers verloren namelijk met 3—1 van SC Cambuur maar wellicht was het nooit zo ver gekomen als het tweede doelpunt van de Friese formatie door scheidsrechter Ram zou zijn afge keurd. Het tweede doelpunt werd namelijk gescoord door de hoog opspringende Bleyenberg. Schiedam In de stromende regen "begon de wedstrijd tussen de C-elftal- len van SVV en Willem II. De Tilbur- %ers (waarbij twee voormalig Herme- ^--DVS'ers: DVS'ers: Dick Schaap en ^Frits de Nijs) speelden in de eerste Jielft aanvallend. Uit een hoekschop .genomen door Havemians scoorde Jo- Vhan Sulkens in de zesde minuut reeds diet eerste doelpunt. ~*V kreeg een minuut later een kans om gelijk te scoren, Molendijk, die voor het open doel stond, haalde uit, maar schoot over delat- Molen dijk maakte deze blunder goed door in de 35e minuut met een welgekozen kopbal de stand op 1—1 te brengen. De tweede helft het niet veel spectaculairs zien, er werden veel overtredingen begaan, die te zwak bestraft werden door de scheidsrechter. Enige waarschuwingen werden er uitgedeeld. Molendijk werd vervangen docr Korengevel, die tien minuten voor het einde nog een kans had, om de beslissende punt te scoren, maar hierin faalde. Dit hield de eindstand pp 1—1. Schiedam Hel tweede elftal van Hennes DVS speelde een verdienstelijke wedstrijd tegen het Rotterdamse Ilion 2. Vijf minuten na aanvang werd uit een vrije trap handsbal geconsta teerd in het penaltygcbied, wat een penalty betekende. Maltha maakte 1—0, Tien minuten later bracht Willem van Baarie uit een solo de stand op 2—0. De Rotterdammers scoorden uit een hoekschop, wat een ruststand van 21 deed noleren. Na de rust kreeg Van Baarie wederom een kans om te scoren, stand: 3—1. Martin Meijer bracht de eindstand, met een beheerst schat in de rechter bovenhoek, op 4-1. er mentaal duidelijk moeite mee deze klap te verwerken en de verrichtingen werden er dan ook niet beter op. Toch had FC Vlaardingen met name in de openingsfase uitste kende mogelijkheden laten lig. gen. Zo passte Bouman de bal in de 15e minuut haarzuiver voor de voeten van Roodbol die echter voorlangs schoot Voor de ogen van de ruim 3.000 Vijf minuten later kreeg dezelfde toeschouwers met het blonde speler een kans die hij met had hoofd, maar voor de spelers van FC Vlaardingen, die er met de neus bovenop hadden gestaan, met gestrekte vuisten. Scheidsrechter Ram werd prompt bijna bedolven door opgewonden spelers van FC Vlaardingen, Cvlaardingen, maar weigerde het doelpunt af te keuren, omdat noch hij noch de grensrechter had gezien dat mogen missen. Roodbol rea geerde bliksemsnel op een te zachte kopbal van Andrê Roo senburg in de richting van doel. man Roorda, onderschepte de bal maar was niet in staat koel bloedig te profiteren van dit buitenkansje. Hij mikte de bal tegen de paal en kon van pure ellende wel in de drijfnatte grond kruipen. Bleyenberg de bal met de vuist- Het antwoord van de nauwelijks ten In het doel had gemept. FC Vlaardingen schikte zich mor rend in deze beslissing cn moest derhalve een 2—0 achter stand accepteren. De ploeg had aangeslagen Friezen liet slechts zeven minuten op zich wachten. Uit een voorzet van Claus Roo senburg kopte Hoekstra de bal schitterend in. Doelman Eike- Jan Roodbot Veel kan sen qemist lenboom probeerde nog wel het onheil te voorkomen, maar hij was volmaakt kansloos bij de sublieme kopstoot. Twee minu ten later zat SC Cambuur in feite op rozen toen Bleyenberg zijn omstreden doelpunt scoor de. Na de rust veroverde FC Vlaar dingen wei een flink veldover- wicht. maar de frontlinie was niet in staat de stevige Friese defensie in moeilijkheden te brengen. De bal bleef veel te lang in de eigen gelederen han gen, waardoor de kans op een succesvolle doorstoot steeds kleiner werd. In de slotfase er was al drie minuten in blessuretijd ge speeld sloeg SC Cambuur nog een keer toe. De Groot trok de bal voor en met een magni fieke zweefduik werkte Bleyen berg voor de derde keer langs doelman Eikelenboom. Nauwe lijks een minuut later scoorde FC Vlaardingen tegen via een afstandsschot van Bouman. Nog was de koek niet op, want aan de andere kant trof Bleyen berg nogmaals het hart van de roos. De treffer werd echter afgekeurd omdat scheidsrech- ter Ram even daarvoor voor de laatste keer had gefloten. •M, /Ml 'i j 4 m Les.'L lAsf- L 3 K i<

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3