mmm DHS erg puntje SVDPW Aanvallend onvoldoende MARTINIT TE OVERMOEDIG 'Spirit: Dubbele triomf Bloemhof weer sterkste Pollux geen partij voor dames Asvion niet bestand tegen hard Forward m m SiBE adall y Hans Dor jee: „Vrije trap was niet terecht". Afstraffing Schiedam x% - MAANDAG 23 SEPTEMBER 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT s.s' «yt/i s.->S «5 W-f^ïS wm£s?$dr Schiedam DHS en Xerxes hebben in Kethel geen propaganda voor oogstrelend voetbal gemaakt. Wat beide teams lieten zien was maar erg matig. Zeker wat betreft DHS. Als de Schiedamse eersteklassers zo blijven voetballen als deze keer, wel dan ziet het er vrij somber uit Trainer Harry Bouquet is overigens realist genoeg om dat toe te geven; „We moeten ons dit jaar handhaven. Dat staat centraal. Ik weet dat dat niet mee zal vallen, want onze kwaliteiten zijn beperkt. We zullen het vooral van onze mentaliteit moeten hebben. Daarom ben ik zo blij met dat ene puntje van vandaag. Zoiets geeft de jongens weer wat meer geloof in eigen kunnen". Geloof in eigen kunnen dat toch wel hard nodig is. DHS speeldè tegen een onherkenbaar verjond Xer xes bijzonder nerveus. Praktisch niemand durfde het aan de bal langer dan een paar seconden bij zich te houden. Steeds maar weer een harde, vaak blinde knal naar voren. Met als gevolg steeds maar weer onnodig balverlies tegen Xerxes' bekwame defensie. Erg vermoeiend, zulk soort voetbal. Xerxes staat op het punt DHS de voet dwars te zetten. Dat het ook anders kan, bewees DHS echter in de laatste tien minuten, die volgden op de onver wachte gelijkmaker van Paul Nijs. Toen was er wel die broodnodige rust in de ploeg. Toen waren Door Frans de Mol I Weg kans. Xerxes-goalie Sintnicolaas grijpt de bal klemvast. daar opeens wel die zui vere passjes en knappe passeerbewegingen, die de voorgaande tachtig minuten onmogelijk le ken. Harry Bouquet: „De jongens kunnen het echt wel. We hebben echter drie wedstrijden achter elkaar verloren. Geen wonder dat de jongens dan nerveus worden. Ze raken het geloof in zich zelf kwijt en gaan onno dige fouten maken. Ik hoop dat dit gelijke spel het begin, van de omme keer is". De manier waarop DHS1 gelijkmaker gestalte kreeg is overigens wel een verhaal apart Het begon met Gerrit Schrei die het doelman Sintni colaas al huppelend, da nig moeilijk maakte uit te schieten. Even daar voor had scheidsrechter Egberse voor een iden tieke situatie gefloten. Waarschijnlijk verwacht te Sintnicolaas ook dit keer een fluitsignaal, want in een vlaag van onbezonnenheid trapte hij op goed geluk maar uit Boven op de rug van Schrei. De bal viel vrij wel dood neer en een geweldige scrimmage was het gevolg. SENS A TIE In die scnmmage ging Schrei te gen de vlakte (Schrei zelf: ,JDïe keeper viel op een gegeven mo ment bovenop me en ik kreeg ook nog een zet van een verde diger"). Arbiter Egberse besloot tot grote woede van de Rotter dammers, die het toch al niet zo scherp m Egberses manier van fluiten zagen zitten, tot een indirecte vrije trap op drie me ter van het doel. Sensatie dus. Een sensatie die compleet werd toen Paul Nijs na een kletn tikje knalhard in de bovenhoek mikte en de stand op 11 bracht. Volledig tegen de verhoudingen in eigenlijk. Daarvoor was Xer xes veel te sterk geweest, veel technischer ook. Opvallend was echter wel dat de Rotterdam mers ondanks hun tn de tweede helft zeer duidelijke veldover- wicht erg weinig kansen kre gen. Die paar die er dan waren werden of door Jos Sparla m fraaie stijl gekeerd, of door ner- veus schieten van o.a. Leo van Vliet en Ab van Marion om zeep geholpen. Het enige Xer- xes-doelpunt. na 62 minuten gescoord, was dan ook met het gevolg van een bijster kansrijke situatie, maar ontstond door slecht wegwerken van de Schie damse defensie. Op zo'n twintig meter van het doel kwam de bal voor de voe ten van coming-man Kees Jan Snoek, die geen moment aarzel de en laag langs de traag reage rende Sparla (onvoldoende uit zicht) schoot. Tien minuten la ter ging Jan Kerkhof achterin m de fout en bood Rob Weed a een schitterende schietkans. De nerveuze zebra knalde net naast. Inmiddels werd de toch al zeer pittige strijd er niet zachtzinni ger op. Scheidsrechter Egberse trad wel kordaat op, maar ver speelde door een paar merk waardige beslissingen, het ne geren van de voordeelregel er zijn soms wat overdreven geir riteerde reacties veel vertrou wen bij de 22 spelers. Voor a - de Rotterdammers hadden he" allerminst op Egberse bcgre pen, zeker niet nadat Haze broek tot twee maal toe onge straft onder het gras werd ge stopt (door Sla en Van dt Wmd). Uiteu Schiedam SVDPW heeft de thuiswedstrijd tegen FSV Pretoria met 2—1 gewonnen. Dat is natuurlijk zeer verheugend maar gezien de veldverhouding toont het ook de tekortkomingen in de ploeg van Sander Hoek. SVDPW is voortdurend in de aanval geweest. Het heeft almaar zeker in de eerste helft, gebeukt op het doel van de bezoekers maar zag toch geen kans om meer dan twee doelpunten te scorea. - Het mist'm de voorhoede een afwerker en het toont ook overduide lijk aan dat Kreischer, het vorig seizoen de man die de doelpunten b moest maken, nog niet op dreef is. - Van de vele, vele aanvallen die SVDPW ondernam, werden er uiteindelijk maar twee gehonoreerd- Het eerste kwam na een aanval over rechts, waaruit Niemeijer de bal voor het doel kon brengen en "Wim van Osta met een lob de bal over de uitlopende 1 doelman Van der Kemp in het doel kon plaatsen. Aan het tweede doelpunt ging weer een goede aanval vooraf. Daaruit y' ontstond een doelworsleling en het was toen, dat Rien Bras de f bal uit een kluwe van spelers over de lijn kon werken. 20. Met deze stand ging ook de rust in. In de tweede helft, met de wind - tegen, bleef SVDPW de betere ploeg hoewel FSV Pretoria nu toch meer in de aanval was dan in de eerste helft. -.Tien minuten voor tijd kostte SVDPW een overtreding van Brand r, een strafschop en het was Verhagen die daar een dankbaar r gebruik van maakte om de achterstand voor zijn club te verklei nen, 2—1. Verder liet SVDPW het niet komen. Achthuizen Martinit a haalde uit de uitwed- strijd tegen Fios een winstpunt binnen en daaruit zou men moeten kunnen opmaken, dat men tevreden moet zijn. Van tevredenheid was er na de wedstrijd echter niets te bespeuren. Men stak de hand diep in ei gen boezem en moest concluderen dat er ge woon slecht gespeeld was. Het hoe en waarom zal trainer Hoogeboom wel uitdokteren en zijn mannen de komende da gen duidelijk maken. Misschien is de jonge ploeg van Fios wat onderschat en heeft dat het matige spel van Marti nit tot gevolg gehad. Het bleek ook nu weer dat in de voorhoe de van de Schiedammers heel moeilijk een aanval afgerond kon worden. De thuisclub is door het jeugdig enthousiasme wel veelvuldig in de aanval ge weest, maar dat sloot niet uit dat de kansen toch voor Marti- rut waren. DEFENSIE Quadt en Künemann evenmin als Van der Horst zagen echter kans om tot doelpunten, te ko men. Gelukkig vopr de Schie-i dammers liep ook in de voor-' hoede van de thuisclub geen afmaker en. bleek de defen sie het beste gedeelte van de Schiedamse ploeg. Ook in de tweede helft veroverde de thuisclub, gesteund door het publiek een veldmeerderheid. Ook in die periode bleven toch de kansen voor het matig voetbal lende Martinit. Ook nu werden die niet uitgebuit en bleef on danks de spanning de stand ongewijzigd. Het doel van de thuisclub ontsnapte weliswaar aan een doorboring na een ak- tie van Quadt en Künemann, maar dat was ook na de rust het enig werkelijke wapenfeit dat Martinit kon laten zien. Een wedstrijd om snel te vergeten. Schiedam Reeds de eer ste vijf minuten waren het de Schiedamse meis jes die de leiding na men. De Vlaardingse hockey-tegenstandster Pollux, die men met kloppend hart had opge wacht, bleek zich niet half zo sterk te manifes teren als men verwacht had. Het eerste doelpunt werd na 10 minuten ges coord door Liesbeth van Marle. Na 15 minuten werd door Annelies Wil- lems het tweede punt genoteerd. De eerste helft verliep bij vlagen van goed tot zeer goed spel van de Spiritdames, zij vormden vele kan sen, die door het vrij zwak spelende Pollux- team nog redelijk wer den opgevangen. In de tweede helft werd het 3-0 vanaf de stick van Marian Janse, Het doelpunt kwam voort uit een strafcomer. De eer ste strafcomer die met een doelpunt afgerond werd, hiervoor waren reeds een 15-tal geno- L' men, die alle onbenut bleven. Spirit was nu 3 constant in de aanval, wat er toe leidde dat de achterhoede geen secon- f-/ de onder druk kwam te staan. Het kwam zelfs zo ver, dat back Marijke van Leeuwen (tevens aanvoerster) zich op een gegeven moment in de Vlaardingse cirkel be vond. De enorme druk die Spirit op het Polïux-doel uitoe fende werd hier goed door aangegeven. Door dat men zo in de aanval was, namen de verdedi gende meisjes het net iets te makkelijk. Toen de Pollux-spits één kans je waagde en tot de aan val overging, was het on vermijdelijk dat hier geen tegenpunt uit zou worden geslagen. De Spirits eerste. Liesbeth van Marle slaat raak. verdediging van Spirit stond nog te ver naar voren opgesteld, en toen de back met de stick over de bal maaide en er verder geen hulp was, bracht Pollux de stand op 3-1. Om te laten zien, dat ze toch wel op hun „qui vive" waren, en een overwinning wel waard, scoorde Spirit in de per soon van Marian Hage- raats, een vierde treffer. Waarmee de stand op 4-1 werd gebracht Een door de Spiritdames gemaak te wedstrijd, die deze overwinning verdienden. Een overwinning werd eveneens geboekt door de Spirit heren, die te gen de Pollux heren een goede partij hockey lie ten zien. Addy van Leeu- wen en Irian* Hengst be nutten beiden de voor hen gemaakte kansen, wat de stand op 2-0 bracht Vijf minuten voor het einde kwam Pollux nog even zeer sterk voor de dag. Zelfs de verdediging kwam naar voren. Een tegen doelpunt was dan ook niet meer te vermijden. Het betekende een 2-i eindstand. Uiteindelijk verschenen er dm namen in het boekje- Van d£ Wind (DHS), Bep van der Keij den en Remders (Xerxes). Xer xes-trainer Hans Dorjee hielc na afloop maar liever zijr mond over de leiding- Dorjee Liever geen commentaar van daag over de leiding. Alleen wi ik wel zeggen, dat ik het van middag heel vaak niet met heir eens was. Ook niet bij die ge hjkmaker van DHS. Die indi recte vrije trap was niet te recht Onze keeper werd gehin derd. Die knaap van DHS sprong voor hem heen en weer Dat mag met". Scheidsrechter Egberse 2elf „Niks ervan. Het enige wat mei mag is trappen naar de keeper of tegen hem aan lopen. Daai was in dit geval geen sprake van". Doelman Sintnicolaas was in ie der geval zo van streek, dat hij twee minuten later geen hand uitstak naar een vnje trap van Ceos van Schie. De ba! raakte de paal.Geluk had DHS vlak voor tijd, toen Alcwijnse op de doellijn redde, nadat Sparla al was verslagen. Rotterdam Zander Leen van der Ploeg, de grote organisator in de verdediging, moest Schie dam naar het Rotterdamse Steeds Volharden en heeft daar een flink pak slaag gekregen. Het verloor namelijk met niet minder dan 50. Toch maakte Zonneveld op de plaats van Van der Ploeg een goed debuut. De eerste vijftien minuten hielden beide ploegen elkaar goed in evenwicht maar allengs bleek toch dat het mid denveld van Schiedam te zwak bezet was en daar profiteerde Steeds Volharden dan ook gre tig van. Toch bleef in de eerste helft de achterstand voor Schie dam beperkt tot 1—0 Het was een doelpunt van Meijer dat de thuisclub de leiding be zorgde. Na de rust tekende de ramp zich al min of moer af voor Schiedam. Een hoge bal van Hendriks werd door de ver dediging van Schiedam \*er- keerd beoordeeld en via de paa! was het prijs 2—0 Na een com binatie tussen Zuyderdorp en Van der Pluym. was het laatst genoemde die de bal voor doel bracht. Gepakt door de wind verdween het leer ongehinderd langs de grijpgrage handen van doelman Heijdra- 3O. Dat betekende het einde voor Schiedam, dat meen zakte als een plumpudding en er niets tegen kon doen dat de thuisclub via twee doelpunten van Kees van Herpen uiteindelijk nog tot 5—0 kon komen. Bij Schiedam zal men nu toch ernstig moeten gaan zoeken naar mogelijkhe den om tot een winnend elftal te komen wol het m de derde klas een rol mee blijven spelen. Schiedam -— In de damesvoetbalcompetitie heeft DRZ een steekje laten vallen, door op eigen terrein met 1—4 te verliezen van hun grootste rivaal Bloemhof, en hiermede de Rotterdamse dames aleen aan de kop van de ranglijst te laten gaan na nog maar drie wedstrijden te hebben gespeeld, In de allereerste fase van de strijd hadden onze stadgenoten de wedstrijd al een ander beeld kunnen geven toen in de derde minuut Wil Veltman een goede pass gaf aan de vrijstaande Wilma de Vries maar deze wist tegen de Bloemhof-keepster Irene van Rossum op te schieten. Bloemhof wat geschrokken door deze mooie DRZ kans, nam hierna het heft volledig in handen. DRZ kwam er niet meer aan te pas. Aanval na aanval golfde op het Schiedamse doel, maar de verdediging van DRZ hield stand, het was vooral keepster Wil van de Vlist en de beide verdedigsters Ina Vermeulen en Corrie Stieber die subliem werk verzetten. In de twintigste minuut een mooie aanval van Bloemhof, de DRZ-ver dediging werd door Ton- ny Hulsters totaal weg gespeeld, maar het afge vuurde schqt kon Wil v.d. Vlist op uitstekende wijze stoppen. Aange moedigd door dit sterke spel van de DRZ-keep- ster kwam er weer wat vaart in de ploeg en na een zeer goede aanval kwam Joan van Ham in de 25e minuut geheel vrij te staan maar faalde voor een leeg doel. Twee De Asvlonheren begonnen met aanvallend en zeer Intensief hockey. Het antwoord van de Tilburgers hierop was hard en meedogen loos. Na 15 minuten ruw spel besloot de scheidsrechter, na een overtreding van de Forwardkeeper een straf push toe te kennen aan Asvion. Genomen door Henk Magrljn betekende dit l—0. Vlak voor de rust, brak de rechtsbuiten Henk van Giessen door de Schiedamse verdediging en scoorde beheerst 1—1. De tweede helft werd er welhaast nog ruwer gespeeld door beide ploegen. In de cirkel voor het Forward doe! werd SchudcEebeurs met een vijandige stick in het gezicht geslagen, dit leverde een tweede strafpush op voor Asvion. Henk Magrijn nam ook deze, maar faalde, de push werd te zacht en te laag genomen en kon makkelijk door de keeper worden onderschept. Hierna ontstond er een panieksituatie op beide fronten, waar de Forwardverdediging zich het eerst uitwerkte. Het vormde een verdediging, dat ais één blok er voor zorgde dat Asvion geen kans tot scoren meer kreeg. Vijf minuten voor het einde bracht Walter Wagemakers de eindstand op 1—2. Dit betekende verlies op eigen veld voor Asvion. Wederom een grote nederlaag voor de Asviondames, die evenals verleden week (nu in competitieverband) uitkwamen tegen het Rotterdamse Leonidas. De gehele wedstrijd hadden de Rotterdam se meisjes de overhand, dit resulteerde dan ook m vele kansen, die ze goed benutten en waarmee ze de eindstand op 60 brachten De Asviondames waren in het geheel met bestand tegen het technisch en moreel beter spelend Leonidas. minuten later kwam de verdiende treffer van Boloemhof. Twee minu ten later kwam de ver diende treffer van Bloemhof. Tim Buis om speelde de verdediging en wist onhoudbaar te scoren. 0—1. Direct hierna kwam DRZ weer in de aanval en wist Wil Veltman te sco ren maar op aanwijzng van de grensrechter keurde de goed leidende arbiter Van Tielen dit doelpunt af wegens bui tenspel. Na de thee begon DRZ al direct met een mooie aanval. Ans Jung ving de bal op uit de verdedi ging, hard speelde hem gaaf door aan Wil Veltman die op haar beurt een goede kans gaf aan Liesbeth Bergkotte maar haar schot wist de Bloemhof-keepster Irene van Rossen op fantasti sche wijze te stoppen. VOORDEELREGEL In de 7e minuut werd het lot Bloemhof in de aanval te gen DRZ. Typerend beeld voor de wedstrijd. over DRZ geveld, via een cor ner maakte Wil de Nijs hands bal, maar scheidsrechter v. Tielen paste de voordeelregel toe, want Tonnie Hulster kon toen vrij gemakkelijk 02 op het bord laten aantekenen. Hierna Is Bloemhof niet meer in gevaar geweest DRZ ging onsamenhangend spelen en de fouten die hierna werden ge maakt waren niet meer te lel len. In de 19e minuut werd het zelfs 0—3 toen Corrie Tuk via een vrije trap ineens had mkogelde. Het spel van Wil Veltman was te individueel en. de ovenge voorwaartsen Carla Pahng en de zusjes Bergkotte alsmede Wilma de Vries konden met meer in het aanvalspatroon meedoen. Vijf minuten voor bjd weer een grote fout in de DRZ-verdediging, waar Come Valken dankbaar gebruik van maakte door 0—4 te scoren. Met nog 3 minuten te spelen kwam dan uiteindelijk het eni ge doelpunt van DRZ. Liesbeth Bergkotte speelde Wil Veltman goed aan en deze kon ongehin derd de eindstand op 14 bren gen. Trainer Gernt Krabben dam en leidster Nel (toet) Krab bendam waren het na afloop volledig eens met de opmerking van een oudere supporter: „Bloemhof heeft weer verdiend gewonnen". Gemt Krabben dam blijt echter een optimis tisch man met zijn gezegde: „Er volgen nog 13 wedstrijden, ook voor Bloemhof". S si 'si

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5