DRZ houdt technisch beter SFC op 2-2 I Als jong gezinshoofd ben ie oud en wtts genoeg m laatje sdelesnietj^' meer lezen. W&irofniet? Aanvraagformulier I IVM I Demos te angstig Schuttersfeest wj Scliiedamse Boys 'Weer geen winst FCN weer produktief Laatste minuut fataal Cursus EHBO in Arcade Door een simpel rekensommetje weet u zelf ook wel hoeveel er op tafel komt als de kostwinner wegvalt. Daar hebt u niemand bij nodig. U beslist samen met uw gezin welke aanvullende financiën er, naast de sociale uitkeringen en eventueel bedrijfspensioen, nodig zijn om ae nabestaanden op dezelfde wijze, waaraan ze gewend zijn, voort te laten leven. Zou toch te gek zijn als ze moesten verhuizen, andere vrienden en vriendinnen, school, clubs, geen vakantie, ballet- of judoles meer. Nu op eigen initiatief, rechtstreeks. Dit betaalt u als IVM (De Internationale Verzekering Maatschappij)N.V Utrechtse weg 49. Hilversum.teJ. 02150 -16065. 6 SGHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 23 SEPTEMBER 1974 Schiedam De Schiedamse derby in de eerste klasse tussen DRZ en SFC heeft het publiek tot de laatste minuut geboeid. Reide ploegen gaven in dit sportie ve duel het uiterste en deelden aan het eind broeder lijk de punten. SFC, opererend in een 4-4-2 op stelling begon dit levendige duel erg voorzichtig. Trainer Heimen Lagerwaard had voor dit technisch concept gekozen omdat hij wist dat DRZ aan vallend niet mis is- Zij hadden immers In twee uitwedstrijden 4 doelpuntengemaakt en speel den deze competitie voor het eerst op eigen veld. DRZ speel de inderdaad onbevangen op de aanval en dit gaf hen het - eerste kwartier een veldover- wicht waaruit echter geen winst werd behaald- Wei werd er op het SFC-doel geschoten, maar of het vizier stond niet zuiver of keeper Brussaard had er goed het oog in. Dat SFC niet alleen tot ver dedigen werd gedwongen be wees Cock van Schijndel die op het middenveld de bal toege schoven kreeg met een simpele beweging twee man omspeelde en een goed schot afleverde dal net naast ging. DRZ antwoordde direct met een massale aanval waarbij Boers- ma fel doorliep op keeper Brussaard en deze licht bles seerde. Dit was na 20 minuten spelen eigenlijk de eerste harde actie. Hierna volgden nog enke le onvriendelijkheden waarbij keeper Collé van DRZ zich licht blesseerde en ook verzorger Groeneveld van SFC druk werk kreeg. Echt hard werd het eigenlijk niet. Bovendien had scheidsrechter Aarden er goed het oog in en baalde hij op het juiste moment de touwtjes iets strakker aan. Keeper Collé had nog zoveel last van zijn blessure, dat hij zich in de 32e minuut door Van der Gaag het vervangen. Dat dit geen verzwakking was, bewees Van der Gaag al in de tweede minuut van zijn optreden. Toen Hans Klein de hele achterhoede van DRZ omspeelde redde Van der Gaag knap door op tijd uit te lopen. Het aanvalsspel golfde het laatste kwartier voor de rust op en neer met aan beide kanten eni ge kansen die echter niet benut werden. De thee kwam dan ook met een dubbel blanke stand. MEER POWER Na de rust ging SFC wat meer in de aanval. De licht gebles seerde Broere was vervangen door André Kouwenhoven en de2e gaf de SFC-aanval wat meer power mee. In de 4e mi nuut gaf Hans Klein een goede pass op Jimmy Kars die de DRZ-verdediging in moeilijkhe den bracht Keeper Van de Gaag liep echter goed uit en voorkwam hiermee de eerste treffer. Aan de andere kant probeerde DRZ te profiteren van de harde wind door uit de tweede lijn te schieten. Dit le verde vooralsnog geen resultaat' op. DIAGONAAL Eindelijk in de 20e minuut van de tweede helft de eerste tref fer. Bij een massale SFC-aan val jojo-de vrije verdediger Grootvetd zo lang met de bal dat Lïekendïek hem deze kon ontfutselen. Deze bedacht zich niet maar liet van rechts een diagonale schuiver los waarop keeper v.d, Gaag dit keer geen antwoord had. SFC leidde met 1-0. Maar niet voor lang. DRZ toog ten aanval zij werden echter bekwaam opgevangen door de SFC-verded:ging. Bij een afge slagen aanval maakte Klein de fout van te verre afstand de bal te zacht op zijn doelman terug te spelen. Spits Boensma zag Rotterdam Trainer Clarijs van FCN had Huug van der Grijp en Brosgeest in de viennans middenlinie opgenomen en dat betekende tegen het thuis spelende Kreekboys een goede verster king. Het was dit tweetal dat de spitsen steeds maar weer met dieptepasses aan het werk zette waardoor Friederïch en Van Hassel ouderwets gevaarlijk konden worden. In de 17e minuut had dit al succes. Via Van der Grijp kwam de bal bij Friederich die Van Hassel een niet te missen kans bood 0—1. Nog voor de rust werd het 0—2. De lange pass van Bronsgeest kwam bij Van Hassel en daarna bij Van Vliet. Deze kopte de bal door naar Friederich en die zorgde voor de stand 0—2. Na de thee bleek Van Vliet vervangen door Schaap en het was deze die na zeven minuten de stand ap 03 bracht. Eten fout tussen Ronald van de Bos en Dolf de Ruiter werd door de thuisclub goed afgestraft 1—3 maar vlak daarna werd de strijd toch wel beslist toen Friederich zijn dub op 14 bracht. Dit na goed werk van Bronsgeest en Schaap. Een tien minuten voor tijd mocht de thuisclub dan nog wel tot 24 komen maar dat mocht toch niet verhinderen dat FCN met de volle buit naar huis kon gaan. SFC-goatie Kees Brussaard in het nauw, dit, pikte het leder op, omspeel de beheerst keeper Brussaard en liet de gelijkmaker aanteke nen- Binnen vier minuten 1—1. DRZ was zo blij met dit doelpunt dat zij even vergaten te voetbal len toen SFC aftrapte. Van de aftrap af ging SFC direct in de aanval. De bal ging van voet tot voet, belandde bij Liekendiek en deze zag in een flits Cock van Schijndel vrij staan. De crosspass belandde precies voor diens schietbeen en het daverende schot dat hij van 10 meter losliet, moet doelman Van der Gaag alleen maar heb ben gehoord. Zo was het bin nen vijf minuten 1—2. DRZ was echter allerminst aan geslagen en trok opnieuw mas saal naar voren. Trainer Zee man verving Vis door De Nijs om verse kracht in de aanval te brengen. Dit was goed ge zien want de nog frisse De Nijs stichtte inderdaad verwarring in de SFC-verdediging. Bij zo'n aanval belandde de bal bij Jung, die zeker van 25 meter een daverend schot losliet. Keeper Brussaard trachtte het leer nog wel te stoppen, maar hij kreeg de bal niet onder con trole en deze caramboleerde via zijn Jichaam in het net: 22. Het laatste kwartier probeer den beide moegestreden teams nog wel verandering in de stand te brengen. Maar on danks dat de wedstrijd tot het einde toe het aanzien zeker waard bleef, kwam er in de stand geen wijziging meer. Bei de trainers waren na afloop tevreden over de puntenverde ling en over het vertoonde spel. Rotterdam Met het gelijke spel van 22 tegen Steeds Hooger kreeg Demos het loon van de angst. Angst, dat demonstreerde Demos, zeker voor de rust en dat werd de ploeg in die periode dan ook noodlottig. Het moest de eerste helft afsluiten met een achterstand van 1—0. Na de thee ging het heel wat beter met de Schiedammers, hoewel ze toch nog niet in hun normale spel konden komen. Daardoor kon het gebeuren dat de thuisclub verder uit kon lopen. De verdediging van Demos greep bij een aanval niet in en toen was er ook voor Luc van Schijndel geen houden aan: 2—0. Eerst toen begreep Demos dat het uit een ander vaatje moest gaan tappen. Dat lukte wonderwel. Een verre uittrap van Luc van Schijndel werd opgevangen door Meeuws, die een verdediger zijn hielen liet zien en 21 scoorde. Kort voor tijd lukte het weer. Aadje de Ruiter, op links, liet een voorzet los. Via Meeuws kwam de bal op de schoen van Gerard van Schijndel en tegen diens schot was de Rotterdamse doelman machteloos. 2—2. Demos bleek te laat de angst van zich af te hebben geschud want als het wat eerder was gaan spelen voor wat het waard was, dan was een overwinning mogelijk geweest. Schiedam Schiedamse Boys heeft er tegen Victoria R. een waar schuttersfeest van gemaakt. Het won dit duel namelijk met niet minder dan 8—1 en als alle kansen die de Boys hebben gehad ook in doelpunten waren omgezet dan was het een overwinning In dubbele cijfers geworden. De Boys speelden goed voetbal. Konden dat ook omdat de tegenstan ders dat toelieten. Het was voor de aanvallers dan ook een fijne middag. Er kon gecombineerd worden, er konden solo's op de mat worden gelegd, het mocht allemaal van de bijzonder vriend schappelijk spelende Rotterdammers waarbij zeker goede spelers waren. Het verband in de ploeg was echter geheel zoek. Van Gerven werd in dit duel topscorer. Hij nam het eerste, tweede en vierde doelpunt voor zijn rekening. Het derde doelpunt werd gescoord door Oudheusden. Na de thee mocht Victoria de achter stand verkleinen tot 4—1, maar daar was het dan ook wel mee gebeurd. Twee doelpunten van Koos van der Drift brachten de stand op 6—1 en nog bleek dat niet voldoende te zij'n voor de niet te stillen doelpuntenhonger van De Boys. Brumsel en Sehenau scoorden, nummer zeven en acht en daarme kwam de eindstand op 8—1. Rotterdam Wilton heeft in de laatste minuut van de wedstrijd tegen DESV de volle winst uit handen moeten geven. DESV had voor die gelijkmaker wel de medewerking van de scheidsrechter nodig. Deze liet vele minuten te lang spelen en in een van die minuten werd de gelijkmaker gescoord. Wilton, met de sterke wind in de rug gestart kwam al heel snél tot een doelpunt- Een snelle aanval werd door Verdam zeer goed afgewerkt en dat betekende 1. Er kwamen voor de rust nog wel meer kansen voor WF maar o.a. Nuiten miste die. Na de rust bepaalde WF zich tot de taktïek, verdedigen. Met af en toe een\ counter trachtte het toch nog gevaarlijk te worden. Kort voor het einde, Schaap was al geblesseerd en vervangen en een wissel was ook al toegepast moest doelman Grootveld gebles seerd het veld verlaten- Verdam nam zijn plaats in en Wilton moest -met tien man verder. Een ieder dacht toch aan twee winstpunten maar de scheidsrechter bepaalde anders. In de te lange speeltijd sloeg het noodlot voor Wilton toe. Verdam kon er weinig aan doen en zo moest hij toestaan dat zijn club toch maar met één winstpunt en twee geblesseerde spelers naar Schiedam terug moest. Rotterdam De dames van De mos hebben ook de uitwed strijd tegen De Zwervers niet in winst om kunnen zetten. Het verloor namelijk met 20. Het krachtvoetbal van de Rotter damse dames heeft Demos par ten gespeeld. Temeer daar de scheidsrechter tegen de talloze, overtredingen van de Rotterdamse dames te weinig optrad. Toch hebben de meisjes uit Schiedam kansen gehad om tot een beter resul taat te komen. Het geluk zat o.a. Deny van Adel en Anneke Koedood niet mee. Zo kon het gebeuren dat de eerste helft afgesloten werd met de stand t0, ook al omdat Angéiique Kooiman haar doel- vrouwe eenmaal goed hielp door de bal van de lijn te trap pen. Na de thee stelde de thuis club de overwinning veilig door de stand op 2—0 te brengen. Schiedam In gebouw Arcade aan de Lange Haven zal dins dag 24 september worden be gonnen met een cursus EHBO. De cursus omvat zeventien les sen en wordt georganiseerd door „Christophorus". Twee uur lang zal men gedurende de avonden {vanaf 20 uur) het zogenaamde „Oranje Kruis- boekje" zowel praktisch als theoretisch behandelen. De arts dr. Van Vliet zal de lessen bege leiden. Er wordt voor het een- heidsdiplorna EHBO uite raard. na alle lessen te hebben gevolgd een examen afgeno men. Inlichtingen kan mén verkrijgen bij de heer Scbeffers, Ruysdael- iaan 50a (tel. 263115), de heer Boks, Albert v. Raalteplein 15 (tel. 705405), mevr. Lammers Tollensstraat 19b (tel. 265964) mevr. Van der Ree, Numans- doipsestraat 13a (tel. 260728) mej. D. Lammers, Parkweg 147 mevr, Niemantverdriet, Nieuwe Haven 75 (tel, 265027) en dc heer De Kort, Boerhaavelaar 122. Vanaf één gulden tot anderhalve gulden per dag, afhankelijk van uw leeftijd, bezil u het Familieplan, 'n Plan dat door zijn aanvullende karakter niet duur is. U wilt toch ook graag dat zij financieel onafhankelijk blijven van wie dan ook? Een voor iedereen verantwoorde financiële gezinsbescherming: bij overlijden van de verzekerde een bedrag ineens van ƒ9.000,- PLUS een maandelijkse uitkering van 250,- belastingvrij), totdat de verzekerde 55 jaar zou zijn geworden. Beide bedragen stijgen met 5% per jaar tot 18.000, - ineens en ƒ500,- per maand en blijven daarna gelijk. De stijging begint niet pas wanneer er uitgekeerd moet worden maar meteen al na het Ie jaar van het plan. •bij overlijden van dc vei zekerde tussen 55 en 65 jaar wordt alleen het bedrag ineens, dat elk jaar met 5% steeg, uitgekeerd (uw kinderen zijn dan meestal al lang volwassen en een extra maand-inkomen zou premieverhogend hebben gewerkt). •bij in leven op uw 65ste jaar blijft u gewoon verzekerd, zonder verdere premiebetalingen. Het bedrag waar voor u wordt verzekerd staat duidelijk vermeld in de polis. De hoogte is namelijk afhankelijk van uw leeftijd waarop u het plan begint. De zorg van alle dag is de hoofdzaak, maar dat betekent nog niet dat u deze belangrijke beslissing kan of mag uitstellen. Het is niet altijd 'n ander die iets overkomt! Het risico dal uw gezin dan loopt is gewoon véél te groot. Met alleen een groot bedrag ineens ontstaat de moeilijkheid hoe en vooral door wie de aanvulling wordt verzorgd, die steeds nodig zal zijn. Velen staan klaar om een graantje mee tc pikken en daarvoor betaal jetoch niet je goeie geld. Met het Familieplan hebt u deze zorg niet, wel de garantie, dat als u cr niet meer bent steeds voor de aanvulling wordt gezorgd; maand na maand na maand. Vul het aanvraagformulier dïrekt in, dan heeft u weer een zorg minder. Het verplicht u tot niets, want u kunt alles eerst precies in de polis lezen, die wij u met een acceptgirokaart opsturen zodra uw aanvraagformulier is omvangen. Naam Voornamen (voluit) Geboorteplaats, en datum BESTAANDE VERZEKERING Heeft u reeds "n levensverzekering of bent u verzekerd geweest De ondergetekende verklaart de vragen naar zijn beste weten te hebben beantwoord, wetende, dat een verzwijging of verkeerde opgave dc Maatschappij van haar verplichtingen kan ontslaan. Tevens machtigt en verzoekt de kandidaat-verzekerde hiermede alle geneesheren die hem behandeld hebben of behandelen zullen, de door de Maatschappij gevraagde inlich tingen omtrent zijn gezondheids toestand en de oorzaak van zijn overlijden mede te delen. t; zo oim BENT PER MAAND Bij de IVM, zo ja, polisnummer, Plaats en daium 31>,é3 31,25 32.08 32,71 33,54 34.17 Is van u een ingediende aanvraag afgewezen of een verzekering op afwijkende voorwaarden geaccep teerd of tegen verhoogde premie ja neen Hebt u deafgelopen tO jaar medisch advies ingewonnen 36 A 8 37,29 37.92 38,54 39,17 Zo ja, reden Handtekening Dit formulier opsturen naar: IVM Antwoordnummer 77 HILVERSUM dan hoeft u geen postzegel te plakken. 39,79 40,42 41,04 41,67 42,29 Datum, duur behandelend geneesheer. 42,71 43J 3 43.75 44,17 tn&esefitcsen b\de K.v.K. te Amsterdam, onder nr. It 1418

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 6