SCHIEDAMSCHE COURANT Kinderdagverblij f K ethel gaat 1 november open llli I Bewoners Villastraat ergeren zich aan „vergeten" autowrak Gemeente helpt Muziekschool aan lesruimte n n ii II Man reed in op ex- vriendin Boot af, cel in BELANGRIJK BETER RESULTAAT Gemeente wil 'probleemgebieden' yoof invaliden aanpakken rl m Zonder financiële steun gemeenten Dieren» bescherming vraagt collectanten Cindy-Key en Kramer: j.r 'v.v Onvoorzichtigheid twee ongelukken Inbrekers nemen typemachines mee i JA v I 1? i-l Ml II" Woensdag j$4 september 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 26SÜ91 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam- De Rotterdam se rechtbank heeft de 27- jarige schoonmaker C. W. veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf waarvan de helft voorwaardelijk en met een proeftijd van twee jaar. De man wordt on der toezicht gesteld van het Nederlands Genoot schap. Vorig jaar oktober had de man in Scbiedam geprobeerd op zijn ex-vriendin en baar nieu we vriend met zijn auto in te rijden. Ze konden allebei op tijd wegspringen Ondanks het voorval ging de vrouw na eni ge tijd opnieuw een relatie aan met W., maar na een paar maanden werd die weer ver broken. W. wilde de zaak weer in het reine brengen, en reed in maart van dit jaar naar het huis van de vrouw aan de Boerhavelaarv in Schiedam. Op zijn aanbellen werd echter niet open gedaan. Na een poosje zag W. de moeder van zijn ex-vriendin uit de wo ning komen. In een vlaag van woede reed hij met zijn auto de stoep op, in een poging de vrouw aan te rijden. Zij kon echter net op tijd het huis in vluchten. De officier van justitie had tegen W. zeven maanden cel geeist, waarvan drie voorwaardelijk. Schiedam De dierenbescher ming zit nog te springen om een aantal mensen die bereid zijn in de week van maandag 30 september tot en met vrijdag 4' oktober te collecteren. Evenals voorgaande jaren houdt de die renbescherming dan een huis- aan-huisjetie. Er kunnen "nog ongeveer dertig mensen worden ingedeeld. Al leen als deze zich melden (Bij het asiel, tel. 266266) kan de actie optimaal worden gevoerd. De. zaterdag na Werelddierendag (vrijdag 4 oktober) houdt de dierenbescherming als afslui- ting nog een manifestatie. Ook voor die dag worden nog een aantal mensen gevraagd die met de collectebusjes de straat op willen. Maassluis De Koninklijke Ma- rechaussee heeft in Hoek van Holland de 26-jarige Italiaanse inbreker GD. in de kraag kun nen grijpen op het moment dat deze van de Harwich-boot aan wel stapte. G.D, werd door de politiekorpsen in Nederland gezocht omdat hij ervan wordt verdacht acht jaar geleden in diverse winkels te hbben ingebroken. In Maassluis pleegde hij in dat jaar drie inbraken, waarbij de kasregis ters werden geplunderd. Daar na verdween hij spoorloos. Re chercheurs herus vonden alleen zijn vingerafdrukken. Vandaag is de Italiaan, na een weekeinde in de Maassluise cel, voorgeleid aan de officier van justitie in Rotterdam. Schiedam Met ingang van 1 november krijgt Schiedam een volledig particulier kinderdag verblijf. Dit is het twee de in zijn soort. Het eer st, Katja aan de Lange Haven, wordt deels gefi nancierd door de ge meente. Het nieuwe kinderdagver blijf zal worden geves tigd aan de Kerklaan 9 in Oud-Ketbel. Het zal worden geleid door de 26-jarige Marja van Wol feren, die samen met haar zus en een buur vrouw tot dit initiatief kwam. Wel zal het pand eerst een op knapbeurt moeten krijgen, die 20 mille gaat kosten. Men had de gemeente gevraagd om dit te betalen. Dezer dagen is ech ter besloten dat men deze steun niet zal krijgen,' omdat „de gemeente in dit soort za ken niet te hooi en te gras subsidie wil geven." Initiatiefneemster Marja van Wbl- feren ontdekte enige maanden geleden toen zij op bezoek was bij haar zuster, mevrouw Yvon ne Wolf- van Wolferen in Schie dam, dat er hier een., groot ge brek is aan kinderdagverblij ven. Op dit moment werkt zij nog steeds als secretaresse in Amsterdam. „In de hoofdstad zijn er genoeg kinderdagverblijven, dus stelde ik mijn 2U3 en haar buurvrouw Jannie Dik voor om hier iets op poten te retten", aldus Marja van Wolferen. Het drietal ging op zoek naar een geschikt pand en vond dit Oud-Kethel. De woning kon ge huurd worden voor 600 gulden per maand. Op de bovenverdie ping zou Marja zelf gaan wo nen. „Wij hebben daarna contact opge nomen met de gemeente en we hebben hier onze plannen ont vouwd We willen geen contante subsidie, maar die opknapbeurt moest wel gebeuren." Nu de gemeente nul op het rekest heeft gegeven, hebben de drie initiatiefneemsters besloten dan de „beurt" maar zelf te bekosti gen en de armen uit de mou wen te steken. „Na het 'nee' van de gemeente hebben zich allerlei vrijwilli gers gemeld. Grotendeels zijn het ouders die inzien dat een kinderdagverblijf hier broodno dig is, aldus mevrouw Van Wolferen. Inmiddels heeft zij zelfs al aan meldingen gekregen van ouders die hun kinderen een of meer dagen in het dagverblijf willen plaatsen. De kosten eten in begrepen bedragen 10 gulden per dag. Bij de gemeente zegt men nog steeds nadrukkelijk dat de wil om te helpen wel aanwezig is. Het probleem van wie-wel-en- wie-niet subsidie wordt echter op dit moment onderzocht. „Het is eigenlijk een paar maan den geleden begonnen toen Ka tja aan de Lange Haven subsi die vroeg en kreeg. In de raad is toen al gezegd: Dat betekent dat er meer komen om geld. Er is toen besloten dat men eerst een beleid over dit soort zaken ging opstellen. Daar is men nu druk mee bezig en men wil daarom die procedure niet doorkruisen." Het panJ aan de Kerklaan: hier komt per 1 november een echt particulier kinderdagverblijf De geconsolideerde omzet van Cindu-Key en Kramer nv in het eerste halfjaar van 1974, vergeleken met dezelfde periode van 1973, gestegen van 130 miljoen naar 156 miljoen. De bedrijfsresultaten over het eerste half jaar 1974 waren in hun geheel belangrijk beter dan die over de overeenkomstige periode van 1973, aldus een mededeling van het bestuur. De meeste divisies overtroffen daarbij de voor 1974 bestaande verwachtingen door een onverwachte stijging van de vraag on- danks opgelopen prijzen. Een uitzondering werd gevormd door het pijpasfalteringsbedrijf, dat m het buitenland te kampen had met produktiestoringen van incidentele en plaatselijke aard, die de resultaten van deze activitei ten over het eerste half jaar van 1974 beneden de verwachting deden blijven. Hoewel bepaalde factoren, die het resultaat over het eerste half jaar gunstig beïnvloedden, zich niet zullen blijven doen gelden, zal het jaarresultaat over 1974, naar het zich thans laat aanzien, gunstig afsteken bij dat over 1973, aldus het bestuur. Schiedam Bewoners van de Van Swindenstraat en de Vil lastraat raken behoorlijk gepi keerd over de al wekenlange aanwezigheid van een auto wrak en een oude slecht onder houden vrachtauto ïn de Villa straat. De eigenaar van de beide wagens is een autosloper uit die straat. De bewoners zeggen, dat zij hem al enkele malen hebben verzocht om het wrak weg te laten slepen en om de vrachtau to, waarmee de autosloper re-1 gelmatig autowrakken vervoert, ergens anders te parkeren. Toen de autosloper niet bereid bleek om aan de wensen van zijn buren en de andere straat bewoners tegemoet te komen, stapten enkele bewoners naar de politie. „De politie zei echter tegen ons, dat dit een. zaak van de ge meentelijke reinigingsdienst is", aldus Jan Boer, één van de bewoners. „Maar de VROM heeft het te druk om zich met deze klusjes bezig te houden, Het oude. door de eicjenaar als gevolg van een tekort aan Oog van de Dewoners. personeel Dus ziet het ernaar uit dat het wrak voorlopig nog f.J Y - vV i h 'LA, Yv'£*-» 7 A' J L r „vergeten" busje in de Viliastraat: een doorn in bet blijft staan". De autosloper zou volgens de be woners nooit meer omkijken naar het wrak, een door de veren gezakt Volkswagenbusje dat is afgeladen met zand. „Dat busje- staat er vergeten bij. Het is om moedeloos van te worden.' Het wrak staat erg in de weg op de plaats waar het nu staat: -precies op de hoek en aan de „verboden" kant van de straat, waar eenrichtingsverkeer is", aldus de heer Boer. Ook tegen de oude vrachtauto, die de sloper een groot deel van de dag in de straat laat staan, hebben bewoners be zwaar gemaakt: „De auto Is erg slecht onderhouden", vinden zij.J3et voertuig is erg vies en smerig en hij stinkt aeUs. De wagen verpest het straat beeld." Schiedam - De gemeente zal een lijst opstellen met plaatsen in Schiedam, die moeilijk of niet toegankelijk zijn voor invalide mensen. Deze toezegging deed wethouder Zijde veld gisteravond in de vergadering van de commissie Gemeentewerken, na vragen van het commissielid Van Tilborg (WD), Het plan om de Kippe- brug over de Nieuwe Haven voor inva liden toegankelijk te maken, waardoor hen een hele omweg zal worden be spaard, is zo ingeslagen, dat men nu iets wil gaan doen aan andere 'pro bleemgebieden' voor invaliden. Overigens vonden de commissieleden Van Tilborg en Lansbergen {CDA) de voorgestelde oplossing van de ontoegankelijkheid van de Kippenbrug aanvankelijk niet ideaal. "De haarspeldbochten m de geplande oprit en afrit lijken mij niet erg geslaagd," aldus Van Tilborg. Hij merkte op, dat een rechte helling tot op de brug technisch wel mogelijk zou zijn. "Invaliden hoeven op de flauwe hellingen dan ook niet een tt Saan met de rolstoel," meende hij. Het PvdA-commissielid Verlinde en de heer Boga-, njen van de dienst gemeentewerken overtuigden hem echter ervan, dat bij het aanbrengen van rechte behingen het gevaar bestaat, dat fietsers de hellingen als racebaan gaan gebruiken. "Alle mogelijkheden zijn onderzocht, maar geble ken is dat de haarspeldbochten in de twee flauwe heilinkjes, die aan weerszijden van de Nieuwe Haven naar de brug leiden, het meest gewenst zijn," aldus de gemeenteambtenaar. Het oorspronkelijk voor de sloop bestemde barakje wordt nu een dependance van de Muziekschool. Noodschooltje wordt tijdelijk muziekSokaal Schiedam Het nu leeg staande noodschoolbarakje op de hoek Eduard van Beinumlaan/Mozartlaan zal tijdelijk een dependance worden van de Schiedamse Muziekschool. De school is hierdoor voorlopig uit de nood, omdat de huidige dependance in Groen oord ge sloten moest worden. De reden daarvan was dat het huurcon tract werd beëindigd. Ook van een voor korte termijn gehuur de lokaliteit werd de huur op gezegd. De Muziekschool krijgt de barak van de gemeente op voorwaar de dat de school zelf het ge bouwtje gaat opknappen, zodat het geschikt wordt voor het ge ven van muziekonderwijs. Zo dra de Muziekschool een defini tieve behuizing heeft gevonden zal de barak worden gesloopt Schiedam Het negenjarig Rot terdamse meisje Monica D. is met zwaar hoofdletsel in het Gemeenteziekenhuis opgeno men na een aanrijding op de Broersvest. 2ij had met haar moeder staan wachten bij een oversteek plaats, maar was plotseling de rijbaan opgelopen. Een perso nenauto kon haar niet ontwij ken. Monica kwam ten val en moest met een ambulance van de GG en GD naar het zieken huis worden vervoerd. Onvoorzichtig oversteken was ook de oorzaak van een ander ongeluk op de Broersvest. De Schiedamse verpleegster M. A. N. (26) had in de verte een bus van de RET zien aankomen en wilde snel oversteken naar de bushalte. Zij liep zonder op het overige verkeer te letten de rijbaan op en werd daarbij aangereden door een motorrijder. Deze kwam ten val, maar werd niet gewond. De verpleegster werd aan een snijwond aan haar neus in het Gemeentezieken huis behandeld. Handhaving van het gebouwtje ïs niet mogelijk omdat anders het wegenplan van de gemeente in de war wordt gestuurd. De Muziekschool schat dat de verbouwing een bedrag van 25.000 gulden zal gaan kosten. Het bestuur heeft bij de ge meente inmiddels al een lening aangevraagd. Het ziet er naar uit dat de gemeente dat verzoek zal inwilligen, omdat er be zwaar tegen zal worden ge maakt als de school elders ka pitaal aantrekt De gemeente verstrekt al jaarlijks een subsi die. Voor het binnen- en buitenschil derwerk en de noodzakelijke inrichtingskosten van de barak zal nog eens een bedrag van 3500 gulden nodig zijn. Om al les redelijk financieel op te kunnen vangen stelt het ge meentebestuur voor de voor 1974 voorlopig vastgestelde sub sidie te verhogen met 10.350 gulden tot een bedrag van 363.670 gulden. De lening van 25.000 gulden met een looptijd van vijf jaar zal wrden besproken op de vergadering van de gemeente raad op maandag 30 september. Schiedam Twee schrijfmachi nes met een totale waarde van 1800 gulden vormen de buit van inbrekers, die 's nachts de kantoorruimte van een metaal- handel aan de Raam bezochten. De inbrekers wisten binnen te komen door over een muur te klimmen en een ruit te vernie len. Jn het kantoor doorzochten zij alle laden en kasten. Boven dien vernielden zij de telefoo ninstallatie. SCHIE0AMSC1 Ja, ook u kunt deze ideale feranteókombinaiie 14 dagen iangf gratis en geheel vrijblijvend, tn de bus krijger». Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws: de Schiedamse he Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor do prijs vanden Profiteer ervan' P S Mocht u n leuke vergelijking kunnen bedenken als aanvulling op onderstaande zm m de ban. dan maakt u kans op een exclusieve <ja&uns<e*er die w,, wekelijks uitloven vsw de moes! originele wen- 4 pagina's 99ste jaargang no. 25127 woonplaats telefoon zoals hoort bij is, 11 ■ï.RI ZJ- fi'M 31

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1