SCHIEDAMSCHE COURANT Borodii liaan: woningen of groenstrook? fi Val van zeven meter: zeer ernstig gewond "Die tik heb ik al jaren, Autoslo 3er haait „bron van ergernis" uit Villastraat CDA: goedkope huizen PvdA: 'heter leefmilieu Aad en Marianne: een unaniem*j a" BELANGRIJK BETER RESULTAAT Nog geen geld verbetering pleinen Verbinding DelftBeneluxtunnel Raad protesteert - zij het individueel - toch tegen Chili Weg over drie jaar klaar Na klachten van buren: Bromfietser reed zeventig /ilewoiier.s Viïlastraat ergerenX -zich aan „vergeten" autowrak Autobanden iekgeprikt Dekzeil van vrachtauto's vernield Vergadering Reg. raad arbeidsmarkt in Z-Holland. Bromfietser JA 4 pagina's Dinsdag 1 oktober 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 99ste jaargang no- 25132. Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De door het college vah b. en w. voorgestelde snelle bouw van een aantal eengezinswoningen aan de Borodinlaan gaat niet door. Op initia tief van PvdA'er J. de Visser besloot de gemeenteraad gisteravond voorlo pig af te zien van de al uitgewerkte plannen. Eind vorig jaar werden de plannen door de toenmalige commissie voor stads ontwikkeling positief bevonden. Men wilde een aantal woningen bouwen naast een trafostation van de Techni sche Bedrijven. Bovendien zou er nog een speelterreïntje van ongeveer vijf honderd vierkante meter worden aan gelegd. Eindelijk zijn ze dan toch het huwelijksbootje inge- duikeld. Gisteren gaven het PvdA-raadsüd Aad Wieg man (pas 33 jaar geworden) en „zijn" Matianne van Dijke elkaar het jawoord, eerst in het stadhuis op de Grote Markt, later nog eens in de St Uduina-Rozen- kranskerk. Eigenlijk had de bruiloft al eerder moeten plaatsvinden maar plotseling was Marianne ziek geworden. Door een operatie moest het huwelijk voor enkele weken worden uitgesteld. Op de receptie van Aad en Marianne lieten zich veel bekende en minder bekende Schiedammers zien. Onder hen bevonden zich burgemeester Lems, politie commissaris Van der Haagen, enkele wethouders, vrijwel de gehele PvdA-fractie en WD-fractievoorzitter Verhulsdonk. Maassluis De geconsolideerde omzet van Cindu-Key en Kramer nv in het eerste halfjaar van 1974, vergeleken met dezelfde periode van 1973, gestegen van 130 miljoen naar 156 miljoen. De bedrijfsresultaten over het eerste half jaar 1974 waren in hun geheel belangrijk beter dan die over de overeenkomstige periode van 1973, aldus een mededeling van het bestuur. '"Ö^Weste divisies overtroffen daarbij de voor 1974 bestaande verwachtingen door een onverwachte stijging van de vraag on danks opgelopen prijzen. Era uitzondering werd gevormd door het pijpasfalteringsbeanjf, dat in-het buitenland te kampen had met produktiestoringen van. incidentele en plaatselijke aard, die de resultaten van deze activitei ten over het eerste half jaar van 1974 beneden de verwachting deden blijven. Schiedam Het plan van de gemeente om drie pleinen in Zuid en West voor een bedrag van 380.000 gulden te verbete ren gaat voorlopig niet door. Het voorstel werd gisteren door het college van b, en w. van de agenda van de gemeenteraad afgevoerd. dienst gemeentewerken had graag gezien dat het geld - uit de watermiljoenen - door de raad was beschikbaar gesteld. Volgens gemeentewerken is het moeilijk met de bevolking te gaan praten over de plannen als er geen redelijke zekerheid bestaat dat dat geld daarvoor ook inderdaad aanwezig is. Niettemin wil het gemeentebe stuur nu eerst het advies van de Sociale Adviescommissie af wachten. Ook zal het overleg met de wijkorganisaties worden geopend, waarna de raad het laatste woord heeft over het definitieve voorstel. Socialist De Visser wilde giste ren echter vooralsnog niet ak koord gaan met de plannen. "Het gaat om de verbetering van het leefmilieu in Groe- noord. We moeten hier iets po-; sitïefs doen. Kunnen we geen groengebied van maken? In overleg met de wijkbewo ners zou eigenlijk over de be stemming van het terrein ge praat moeten worden". Hij kreeg van wethouder Zijde veld gedaan dat de plannen nog eens in de commissie voor stadsontwikkeling zouden wor den behandeld, met mogelijke alternatieven zoals een groen voorziening op het terrein. Een snelle bouw is dus voorlopig van de baan. Mevrouw Taveme-van Campen, fractieleidster' van het CDA, maakte het college attent op de eventuele financiële gevolgen van het onbebouwd laten van het terrein. "We staan wel open voor wijzigingen in het plan, maar die moeten wel goed doordacht zijn. Want is het wel mogelijk om dit groen te laten? Het is best mogelijk dat hier om financiële redenen gebouwd moeten worden", aldus me-1 vrouw Taverne. Zij drong er verder bij de wet houder op aan dat als er wonin gen zouden worden gebouwd, deze in de goedkope koopsector moesten komen. "Er bestaat in Schiedam behoefte aan dit soort woningen. Velen trekken weg uit de stad omdat deze mogelijkheid er niet is. Even tueel kunnen we de woning bouwverenigingen inschake len", adviseerde zij het college.' MOTIE Tijdens de gemeenteraadsverga dering heeft de CDA-fractie verder nog een motie ingediend naar aanleiding van de voorge nomen verbouwing van het pand Schiedamseweg 97 Vlaardingen ten behoeve van de Stichting Onderwijsbegelei dingsdienst "Nieuwe Water weg". Het CDA maakte er bezwaar te gen dat de oorspronkelijke kos tenraming wordt overschreden met een percentage van onge veer 270 procent Men had lie ver gezien dat het college had geprotesteerd tegen deze verho ging van de kosten. In de motie stelde men ook voor dat het college het bestuur van deze stichting ervan in kennis stelt dat de raad ernstig ontstemd is over de wijze waarop men hier de verbouwingszaken heeft aangepakt. De motie werd door het college overgenomen. Dezelfde confessionele raadsfrac tie slaagde er later ook nog in om een amendement doorge voerd te krijgen. Het ging hier om het voorstel van b. en w. waarin het college vraagt om voor een periode van nog eens vier jaar de delegatie te ontvan gen van de uitoefening van arti kel 172 van de Gemeentewet. Een en ander betekent dat het college zelf besluiten neemt zonder daarvoor steeds de raad toestemming te vragen - over het verhuren, verpachten of op enige nadere wijze in gebruik geven van gemeenteeigendom men. In 1970 had de toenmalige raad 'deze' delegatie, vier jaar gegeven. Het CDA had daar bezwaar tegen en bracht mid dels het amendement deze pe riode terug tot één jaar. Het profiel van Rijksweg 19 die mettertijd de Delftse Kruit hutsweg met Kethel er» verderop de Beneluxtunnel moet verbinden. Het profiel van de weg is hier in de buurt van Delft ai duidelijk zichtbaar. Schiedam De aanleg van het stuk Rijksweg 19, dat de Delftse Kruithuisweg met de Beneluxtunnel verbindt, moet tussen medio 1977 en begin 1978 gereedkomen. De werkzaamheden aan deze verbinding vorderen gestaag. In Delft, achter de wijk Buitenhof, zijn midden in het weiland reeds de contouren van de weg waar te nemen. Grote zandber gen zijn opgeworpen als basis voor de rijksweg. Wanneer de gehele njksweg 19, die van de rotonde Ypenburg westelijk langs Delft, door het Westland, via Kethel en Hoogvliet en de Haringvlietbrug naar de Belgische grens bij Putten gaat lopen, gereed is, staat nog met vast In het Rijkswegenplan staat aangegeven dat de weg in 1985 klaar moet zijn. Of dit ook inderdaad gebeurt hangt af van de geiden die ter beschikking komen en van de noodzaak om bepaalde stukken van de weg aan te leggen. In dit kader moet ook worden gerekend met bepaalde stromingen onder de bevolking die grote bezwaren hebben tegen deze weg omdat deze nieuwe verbindingslijn dwars door een stuk natuur schoon gaat Schiedam Met zeer ernstig hoofdletsel is een driejarig Schiedams meisje in het Dijkzigtzie- kenhuis opgenomen, na een val van zeven meter uit een raam. Het meisje, Soraya geheten, speelde 's avonds met haar vijfjarig broertje in de slaapkamer van de ouderlijke woning aan de Havendijk. -Vermoede lijk heeft het jongetje het raam opengeschoven. Soraya is daarna op een stoel geklauterd, die voor het raam stond. Waarschijnlijk is zij spelenderwijs uitgegleden en daardoor door het open raam naar buiten geval len. Zeven meter lager kwam zij op een stenen plaatsje terecht. Met spoed werd zij door een buurman naar het Noletziekenhuis gebracht. Een ambulance bracht haar later naar het Dijk- zigt. Schiedam De politie heeft een brommer in beslag genomen, omdat er te hard mee werd gereden. Op de Parkweg reed de machinebankwerker M. W. (16) met een snelheid van 70 kilometer per uur met het ver voermiddel. Autosloper Van Eijk uit de Villastraat is be reid zijn vrachtauto die vele andere bewoners van de straat een doom in het oog Is, voor taan op een andere plaats te parkeren. Het autowrak dat al enige tijd in de Villastraat staat weg te roesten en dat volgens de klachten ook het eigendom is van de autosloper zal er echter voorlopig blijven. „Dat ding is helemaal niet van mij", aldus de heer Van Eijk als reactie op het verhaal in de Schiedam sc he Courant van vo rige week woensdag. Hierin klaagde de heer Jan Boer uit naam van een groot aantal Vil lastraat-bewoners over het wrak en de vrachtauto. Volgens hem kwam dit het „gezicht" van de straat niet ten goede. Al enkele malen hadden hij en andere buren de autosloper verzocht om beide wagens uit de straat te verwijderen. „De vrachtauto heb ik nu ergens anders gezet", aldus de heer Van Eijk, „maar ik blijf met mijn handen van dat wrak af. Ik kan toch niet iets laten weg slepen dat niet van mij is. De autosloper is trouwens toch al de „gebeten hond" in de Villa- straat want onlangs waren er ook al wat klachten over de „berg" zand en cement langs het trottoir van zijn woning. Naar aanleiding van het artikel in de SC is de wijkagent een kijkje komen nemen en de au tosloper heeft ook beloofd dat de2e rommel zo snel mogelijk zal worden opgeruimd. Het probleem van het wrak is daarmee nog niet opgelost. De bewoners rekenen nu op de po litie en op de VROM-dienst. In de loop van vorige week heeft de reinigingsdienst wel enkele andere wrakken weggehaald in de omgeving van de Villastraat, maar deze „doom" liet men staan. Die andere wrakken stonden in de Stationsstraat, Vriendschap straat, het Herman Heïjermans- plein, het Bart Verhallenplein, de Brede Marktsteeg, de Oos terstraat en de Puecirustraat. Uit de SC van woensdag 25 september. Vlaardingen De 20-jarige J. H. van der Z, uit Vlaardingen is bij het roeien in de Vlaardingse Vaart ernstig gewond geraakt De man viel door onbekende oor zaak in zijn boot achterover en kwam daarbij op een ijzeren rand terecht Vermoed wordt dat de Vlaardinger een gebro ken bekken heeft opgelopen. De GGD heeft hem naar het Holy Ziekenhuis gebracht, waar hij is opgenomen. Schiedam Vrijwel alle raadsleden hebben gisteravond verklaard dat zij individueel zullen protes teren tegen de martelingen die in Chili onder verantwoorde lijkheid van de militaire junta plaatsvinden. Tijdens de vorige raadsvergade ring had een aantal raadsleden, onder meer van het CDA en de VVD, bezwaar gemaakt tegen het voorstel van het college om namens de Schiedam se ge meenteraad te protesteren. Het voorstel werd toen teruggeno-' men en de Commissie voor al gemene en bestuurlijke zaken is daarop met dit tussenvoorstel gekomen. Schiedam Van twee auto's, die in Schiedam stonden geparkeerd, rijn voor- en achterbanden ïekgestoken. Eigenaars van de wagens zijn de 21-jarige assistent-bedrijfsleider P. L. M. B, en de 59-jarige consulent C. Ml S. Schiedam Op het parkeerder- rein aan de Commiezenlaan is het dekzeil van vijf vrachtwa gens vernield. De totale schade bedraagt ruim 2000 gulden. De 33-jarige expediteur M R. O. heeft van de vernielingen aan gifte gedaan. Schiedam Hoewel er gisteravond een bijna ongewone "lieve sfeer" tijdens de vergadering van de gemeenteraad heerste, waren er toch wel weer van die momenten dat men elkaar figuurlijk in de haren vloog. Dit keer waren het vooral mevrouw Taveme-Van Campen, de fractie-voorzitster van het CDA, en wethouder Bolmers die het nogal met elkaar oneens waren. Het begon al aan het begin van de bijeenkomst toen mevrouw Taverne tijdens een korte toespraak wat langzamer begon te praten en tenslotte haar betoog onderbrak met de woorde- n; "Even wachten, hoor, ik zoek een stuk, ik zoek een motie". Het werd toen even stil. waarop wethouder Bolmers adviseer de: "Kijk eens in Uw tas onder de letter M". Wat geïrriteerd nep mevrouw Taverne daarop: "Waarom de M En toen weer de wethouder lachend: "Van motie natuurlijk". Even later nam de CDA-fractieleidster wraak toen Bolmers in het betoog over de molen De Vrijheid zei nogal een "molentjes-gek" te zijn. Mevrouw Taverne er weer tegenaan: "Heeft U daar soms een klap van gehad?" Maar de wethouder liet zich niet uit het veld slaan: "Nee, mevrouw, die tik heb ik-al jareru..". Schiedam Op woensdag 2 oktober om 3 uur 's middags zal in het Provinciehuis in Den Haag een plenaire vergadering worden gehouden van de Regionale Raad voor de arbeidsmarkt in de provincie Zuid-Holland. Op deze bijeenkomst zal onder meer de situatie van de provinciale arbeidsmarkt worden besproken. Verder staat op de agenda de begroting 1975 en een discussie over de enquete die gehouden is over de positie van de regionale raden in hun gebied. Tenslotte zal over de positie van de rijksgenoten uit de west op de arbeidsmarkt worden gepraat. Schiedam Met een gebroken pols en een hersenschudding is de 16-jarige jongen H. S. in het ziekenhuis opgenomen na een slippartij met zijn brommer. Op de kruising Mgr. Nolensla an-Albardastraat wilde hij afremmen. Vermoedelijk blokkeerde de rem het achterwiel van zijn bromfiets waardoor hij slipte en ten val kwam. SCHtEÖAKSa mm Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombmatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen, Met Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puür plaatsetijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een, Profiteer ervan! p s Mocht n leu** vergelijking kunnen bedenken als aanvulling op ondarslaande am in fle bon dan maaiu U kans opeen exclusieve gasaansiekai d* v"i]«e«Bli|Visuniovenvocii demBesio'^neteinien- G naam adres I I woorKJiaat telefoon wals hpoi bij - 20 hoon de Scfueaamsche Couranl bs hel flofterdamsch. w^iouwsblad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1