Schiedamse Scheidsrechters Vereniging bestaat 25 jaar René van der Kuil weer in actie 200 wielrenners verwacht in Vergulde Hand Coureur wijkt niet voor pro bleui ten sluiingsi ri t SZC-reserves succesvol Peter Roelofs scoort Licht wedstrijd afgelast PLAATS EENS KLEINTJE Schiedam sterk in Geïeen Fancy Fair DDH Groenoord De Alfer derde Jan Frazer non-actief Schiedam „De scheids- rechtersvereniging is een instituut waar elke scheidsrechter zich thuis moet voelen." Met deze woorden schetste SSV- voorzitter Leen Schot' ting tijdens de gister avond gehoüden bijeen komst voor de plaatselij ke pers, de functie van de scheidsrechtersver- eniging. Een vereniging die op 17 oktober 25 jaar bestaat. Een jubileum ook dat niet onopge merkt voorbij zal gaan. Een van die festiviteiten is de strijd om de SSV-pupïUen cup, „omdat", zo verklaarde de voorzitter van de jubileum commissie Jaap de Bruin, „een eerder plan om een toernooi te bonden werd afgewimpeld. Maar we wilden toch iets doen. Een bedrag geven? Nee, we wilden toch iets groters, maar waaraan tevens een brokje pu bliciteit voor de SSV aan vast zit." Het werd de pupillen cup, waarvoor alle Schiedamse clubs een in een overzichtelijk boekje vermeld reglement ont vingen. Hoogtepunt wordt de buitengewo ne ledenvergadering op donder dag 17 oktober in de kantine van Schiedam op Har ga. „Een soort oudejaarsavond", verdui delijkte Leen Schotting, „want alle leden en oud-leden zijn hier van harte welkom". Tijdens de ze „vergadering" zullen de eventuele leden van verdienste en ereleden worden benoemd. Het officiële gedeelte rond de vie ring van het 25-jarig jubileum vindt plaats op vrijdagavond 18 oktober. Dan wordt van half negen tot tien uur in de grote zaal van gebouw Irene de re ceptie gehouden. De jubileumcommissie heeft zich beijverd om de grootse feest avond, welke op zaterdag 19 oktober wordt gehouden, tot een echt spektakel te maken. Leen Schotting: „Hoe de Schie damse scheidsrechters vereni ging feestviert is bekend, daar hoef ik niets aan toe te voegen. Maar dit, hoewel alles nog ge heim wordt gehouden, belooft iets groots te worden." Ben van den Driessche, lid van de jubi leumcommissie, is echter toch bereid een tipje van de sluier op te lichten: „Er komt een scala van artiesten, terwijl er ook een bekend orkest zal spe len." Uiteraard zal de gebruike lijke tombola ook op deze avond niet ontbreken. Schiedam Ondanks de recente overstap van diverse prominente zwemmers en zwemsters naar het Vlaar dingse VZC boekten een aantal SZC-ers succes bij de zesde ontmoeting in de A-afdeling van de Kring Rotterdam en Omstreken. Zo bleek René van der Kuil, die nauwelijks nog aan serieuze zwem training doet, op de 200 vrij toch nog altijd goed voor 2.09.2, waarmee hij Rob de Gier ea Frits Jan Edelijn van VZC op ruime afstand zwom. René schijnt overigens toch van plan te zijn naast de polo training ook de zwem training weer op te vatten. Op de 200 vrij Dames kon zowaar Betty Schuit de zege grijpen in 2.27.5; hierbij moet wel vermeld worden dat VZC met haar da- mesploeg in Aken aan wedstrij den. deelnam, waardoor o.a. de vrijwel zékere winnares van dit nummer, Ada Pors, op het ap pèl ontbrak. Eerste plaatsen waren ook wegge legd voor Joke Hansier, die, Schiedam De voortdurende re genval van de laatste dagen en een daardoor ontstane verstop ping in de gresbuizen in het veld in Kethel hebben er toe geleid, dat de lichtwedstrijd tussen DHS en de PC Vlaardin gen werd afgelast Gisteren al was de gemeente begonnen met het doorspuiten van de verstop te buizen, een karwei dat nog niet is geklaard. Hierdoor is ook het doorgaan, van de voor donderdag vastgestelde licht wedstrijd tussen DHS en DRZ onzeker geworden. De beslis sing hierover valt morgenmid dag. Overigens bezorgde de af gelasting van gisteravond nogal wat organisatorische proble men, terwijl nog heel wat kij kers een vergeefse gang naar het Kethelse sportpark hadden gemaakt verrassend sterk zwemmend op de 100 school voor meisjes ge boren in 1983 de knappe tijd van 1.33.6 liet afdrukken en voor de 4 SZC-meisjes op 4 x 100 wisselslagestafette onder 16 jaar, die de klokken op 5.30.3. lieten stilstaan; het betrof hier Betty Schuit, Nel den Held, Jo ke Hansier en Jacqueline van de Breevaart. Bij de jongens geboren in 1961 bracht Wim de Jong het in 1.11.9, tot een verdienstelijke derde plaats op de 190 vrij. Ook het SZC-kwartet bij de 4 x 100 meter wisselslag estafette voor jongens onder 16 (Frank den Held, Leo Hille, Kees Kuiper en Herman Steens) stelde bepaald niet teleur door in 5.15.4. derde te worden achter VZC en Strij* en. René van der Kuil trainingsplannen Viaardingen Het herenteam van Volley 'C 8 is de competitie in de promotieklasse hoopvol begonnen. Hoewel de ver moeidheid de Vlaardingse he ren parten speelde in verband met de zware bekerwedstrijd. Was Spirit toch niet bij machte om een vuist te maken. Uitslag 3-2 Het was overigens in de sporthal Westwijk geen beste vertoning met weinig spectaculaire din gen- Eduard Oosterlee deed weer voor de eerst maal mee en het was duidelijk te merken dat hij conditie tekort komt De üames van Volley '68 hadden geen moeite met Smash en wourmen met 3-0. De heren 2 van Volley '68 leden het enige verlies tegen Tenaco: 3-1- SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 2 OKTOBER 1374 Schiedam Tijdens wie lerwedstrijden in Geleen, georganiseerd door de plaatselijke wielerclub De Ster hebben renners van de RC Schiedam voor goede resultaten ge zorgd. Bij de jeugd van 10-11 jaar eindigde J. Fis ter met een vierde plaats als eerst aankomende Schiedammer. R~ van Vket en R Huisman eind igden in deze leeftijds groep resp. als I4e en 10e. Bij de jeugd 12 jaar was D. Wesdorp met een 12e plaats de eerst aanko mende van de RC Schie dam, terwijl E. Rozijn, 13e, en R. v.d. Pluijm als 2Cste eindigden. Jeugd 13 jaar. A. Fister 3e. Jeugd 14 jaar: J. Noordijk He, H, Rozijn 12e, en E. van Wijk 20ste. Schiedam Om enigszins uit de hoge kosten, ver bonden aan het eerste seizoen als nieuwe honk balclub, te geraken, houdt de DDH Groe noord op 25, 26 en 27 oktober een Fancy Fair. Zoals bekend ontstond de nieuwe honkbalclub uit een samengaan van DHS en DRZ, waardoor vooral de start van deze nieuwe club fikse investeringen vergde. Schiedam Langs het water van de Schie vond de derde ont moeting plaats in de „Drie Ste den-zeskamp" voor hengel sportkorpsen. Ondanks het woelige water was de vangst, voorn en brasem, redelijk te noemen. Als eerste eindigde met 6770 gram vis het korps „Vroeg in de Morgen" uit Overschie. Het korps van 't Westen, Vlaardin- "gen werd tweede met 5170 - gram. Het Schiedamse „De Al- fer" legde met 5010 gram be slag op de derde plaats. Verdere klassering korpsen: 4. ,'Nooitgedacht, Overschie, 4650;, 5. Neptunus, Rotterdam, 3400; 6. Overschie met 2600 gram vis. Hen hoogste persoonlijk klasse ment: 1. D. Muijlwijk, 2800 gram vis; 2. L- Kievit, 1870; 3. H. Spierenburg, 1860; 4. D- Tempelaar, 1660; 5, D- Berve- ling, 1660; 6. B. Stedenbouwer, 1600; 7. K. Groene, 13&0; 8". W. Vucht, 1340; 9. F. den Houting, 1320; 10. K- van Rooi jen met 1290 gram vis. Van onze sportredactie Viaardingen Met hei plotselinge aftreden van Coureurs voorzitter Ge rard Sloot leek de orga nisatie van de massale sluitïngsrit danig in het slop te geraken. Sloot, die om gezondheidsrede nen de pijp zo onver wacht aan Maarten gaf, adviseerde de 3 overge bleven bestuursleden dan ook dit jaar maar van dit traditionele wïe- lerfestijn af te zien. Waarnemend voorzitter Jan van Asten, die liever échter de schermen werkt dan er voor, zag ach niet alleen opgescheept met een functie die hij niet ambieert, maar tevens met het probleem van de sluïtingsrit Het driekoppige bestuur was eensgezind van mening, dat de altijd zeer populaire sluïtingsrit hoe dan ook moest blijven be staan. „Deze wedstrijden zijn een traditie, die geen onderbre king kan Jhebben", aldus pen ningmeester Joop Heijster. .Andere verenigingen willen een evenement als dit graag van ons overnemen, maar dan krijgen we die ook nooit meer terug". Dus toog het mini-be stuur aan het werk om de „wedstrijd van de vallende bla- deren" op tijd rond te krijgen. Een nieuw probleem, waarmee de organisatoren te maken heb ben, zijn de vrachtwagens die bijna schots en scheef op het Vlaardingse parkours worden neergezet Viel dat vroeger nog teurs, liefhebbers en junioren wel mee, vooral de laatste tijd op een clubkoers als één groep begint deze parkeerrage voor van start gaan. Bij de Sluitings- de wielervereniging schrikba rende vormen aan te nemen. „Als ze die bakbeesten dan nog in de parkeerstroken zetten, valt er voor ons nog best te koersen", vertelt ons Coureurs tijdelijke voorzitter Jan van As ten, „maar soms staan die ge- wedstrijden rijden deze catego rieën echter alle een andere afstand. „Bij het eerder afspur- ten van de liefhebbers bij voor beeld, kan het voorkomen dat de nog verder koersende ama teurs een helpend handje toe steken. vaartes op de meest ongeiukki- Om dat te voorkomen start elke 1 i..j, U.4 nfvnnrlr>T-lrUrUic plaatsen en dan wordt het voor de jongens echt wel ge vaarlijk rijden". Joop Heijster vervolgt Van As- tens betoog: „We hopen bij de politie gedaan te krijgen dat er categorie afzonderlijk", aldus Joop Heijster, die zich bij de komende bestuursverkiezingen, kandidaat 2al stellen voor de vrijgekomen functie van voor zitter. in de straten van ons parkoers Het uitgebreide schema van de een parkeerverbod komt voor A 1""* de zondag. Of dit nog zal luk ken vóór die belangrijke 6 okto ber is natuurlijk de vraag, maar misschien weet de politie nog snel tot een oplossing te komen voor dit nijpende pro bleem". wedstrijden, die tegenover het station Viaardingen West plaatsvinden, begint dan ook al om 9 uur 's morgens met de junioren, terwijl de nieuwelin gen om dezelfde tijd op het kleinere parkoers beginnen. Daar verschijnt ook de jeugd aan het vertrek (vanaf 9.45 uur) voor de strijd om de wisselbe ker, die door Coureurs' vroege re jeugdleider Nico de Vries beschikbaar is gesteld. Wisselbeker Ondertussen heeft Coureurs se cretaresse mevrouw Van der Hout de meeste inschrijvingen van de wielerclubs uit Rotter- Amateurs dam en omgeving al binnen. „Bij elkaar verwachten we zo'n Na de liefhebbers, die om 10 uur 200 renners aan het vertrek", starten volgt om 11 uur het klapstuk in de vorm van de wedstrijd voor amateurs. On danks een duidelijk bestuur- sprobleem bij de Vlaardingse wielervereniging, heeft het er alle schijn van dat het einde van het wielerseizoen, evenals andere jaren, weer een sfeer- rijk slot krijgt in de Vlaar dingse Vergulde Hand Polder. vertelt het vrouwelijke bestuur slid. De strijd om de felbegeer de wïsselbeker, die verleden jaar in het bezit is gekomen van de organiserende vereniging, zal ongetwijfeld weer hoog op laaien. Daarom ook besloot het bestuur elke categorie apart te laten starten. Normaal zouden ama- In de „Vergulde Hand" zondag de sterkste renners uit de Hijnmond aan het werk. Van onze sportredactie Viaardingen Voor de jeugd van FC Viaardingen geen her haling. In de vorm van veel goals tegen eersteklasser Sun light, maar een magere 1—0 overwinning zaterdag aan de Deltaweg en daar konden bei de formaties mee tevreden zijn. Was de jeugd van FC Viaardin gen voor rust sterker, hetgeen* tot uitdrukking kwam in een goal van Peter Roelofs, in de tweede fase van het oefenduel op een goed bespeelbaar terrein, aan de Deltaweg nam de thuis- club enkele malen het initiatief om dat af te ronden met harde schoten van onder andere Jo- han van Aken en Bas Post Maar FC Viaardingen had in doelman Klaas de Bie een grote sta in de weg, zodat alle kansen voor dè thuisclub verloren gin gen. Na rust kreeg weliswaar John Corver, wissel voor Peter Roe lofs, enkele uitstekende kansen op dieptepasses, maar even zo goed reageerde doelman Leo Verduyn op al die acties. Ook kansen voor Anton Huyer en Tonny Vonk leverden daarom niet veel op. Van onze sportredactie Viaardingen Het bad- mintonteam van „Vijf sluizen" zal de eerste we ken zijn captain Jan Frazer moeten missen in veband met maagklach ten. De Vlaardingse on derwijzer moet al die tijd afzien van topsport en hoopt niet dat zijn conditie er onder gaat leiden. Vervanger is mo gelijk Frans Bergmans, die voorbije zondag Jan. Willem Kroon ai verving in verband met militaire dienst, of Wim Touten- burg. Het bestuur van de binnenkort jubilerende Schiedamse Scheidsrechters Vereniging, (v.l.n.r.) Ban van den Dries sche. Jaap de Bruin, Henk van der Veer. CorWebers, Leen Schotting, Bas Sabel. Aad Gudde en Siem Jansen. Schiedam Voor de la gere polozeventallcn van SZC is de kring competitie zeer suc cesvol begonnen. De SZC-reserves wonnen in het Oostelijk zwembad te Rotter dam met 3—6 van het tweede team van RWV. Ondanks de zwakke lei ding van scheidsrech ter Booy, die de wat onbesuisde acties van de RWV-ers niet altijd voldoende bestrafte, slaagde de goed spe lende Frits Smits erin de bal 3x achter de Rotterdamse doelman te deponeren. De over ige doelpunten kwa men op naam van spe lers van de jonge SZC-garde; Frank Ru seier (2x) en Herman Steens. Het 4e zevental {het „ou we eerste") toog - zon der wisselspelers - naar Dordrecht voor de wedstrijd tegen Nautilus. Met Piet Goederond in doel, (4 spelers achter, de nog altijd behendige Nico Kolmeyer op het mid denveld en Mels Zijl stra als mid voor werd zowaar een 3—5 zege uit het water gesleept. In Bad R'dam-West tra den de SZC-adspïran ten (met 6 „nieuwe ge zichten" en 4 spelers die al eerder gespeeld hadden) aan tegen ZPB uit Barendrecht. Na een 01 achter stand kwamen de jeugdige SZC-ers steeds beter op toeren en werden via de gro te gangmaker Wim de Jong, Ton Steens en Dirk-Jan Vijfvinkel (2x) 4 doelpunten ges coord. Via nog 2 ZPB- treffers kwam tenslot te een 43 overwin ning op het scorebord. SZC's jongste lichting, de pupillen (meisjes en jongens tot 12 jaar) kreeg in Bad West be zoek van „R", Deze gelijkopgaande strijd, waarbij van weers kanten vaak erg at tractief werd ge speeld, leverde ui teindelijk een 3—2 ze ge op voor de jongste SZC-poloers. Marcel v.d. Kruk was een van de betere spelers. El len Crepin, Dennis van Alphen en Rob Glimmerveen scoor den de doelpunten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4