SCHIEDAMSCHE COURANT Tankercleaiïing krijgt vergunning voor slechts een jaar ,Stop uw geld nooit in de linnenkast!' Gezinssfeertje van vroeger erg in trek Mengmest aan boord van schip raakt in brand Lorentzplein nog beter beveiligd Bromfietsrijdster gewond Cape weg Veel belangstelling voor expositie in Stedelijk Kinderzegels: op naar de 90 miljoen Bemanning schepen geëvacueerd I||||mamimmiitiiflmHmiiiHriiniiimiHfiiiiiiiiiimiinimiiiii?miHiimiiiniMi|iMi»fiinBmiiiinrm. Onwel op de Schoonmaken verboden tijdens waarschuwingsfasen 2 en 3 1 TankercJeaning N.V.... vergunning voor één 'isje Barbara iet een hersen- Gemeente-Zie- SCHIEOAMSC! UwnM11'' W' Donderdag 3 oktober 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD jaarsan, no. 2M34 Broersvest 3 telefoon arimin,s'ra',i> 268091 - redact,, 262566 kltth«cnd.«W 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het tankerschoonmaakbedrijf Tanker- cleaning N.V. aan de Havenstraat krijgt een hinder- .wetvergunning voor slechts een jaar. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben dit besloten nadat zij bij diverse instanties advies heb ben ingewonnen. Tankcrcleaning heeft enkele maanden geleden bij b. en w. een vergunning aangevraagd voor uitbreiding van haar be drijf. Er zal onder meer een tank van vijfduizend kubieke meter inhoud ten behoeve van een betere olie/waterschei- dingsmethode worden geplaat st. De arbeidsinspectie van Rotter dam, de inspecteur van de Volksgezondheid te Den Haag en het RIZA (Rijks-Instituut voor de Zuivering van Afvalwa ter) hebben het gemeentebe stuur van Schiedam te kennen gegeven dat zij slechts voor één jaar een vergunning m kader van de hinderwet verantwoord vinden. Bovendien hebben zij nog enige voorwaarden gesteld. Op advies van de inspecteur van de Volksgezondheid is een ver gunning voor een beperkte tijd geven, omdat er thans onvol doende inzicht bestaat over de koolwaterstofemissles van Tan kerclean mg. Dc inspecteur heeft daarnaast nóg enkele voorwaarden gesteld. Het schoonmaken van de schepen mag bijvoorbeeld niet met stank gepaard gaan. De inspec teur: „Het schoonmaken van tankschepen en tankauto's, waarbij bepaalde stankverwek- kende stoffen in de buitenlucht kunnen ontwijken, zoals mer- captanen. acrylaten, aldehyden, amines en stoffen met verge lijkbare hinderlijke stankeigen schappen is niet toegestaan." Voiksgezondhïcd heeft tevens de eis gesteld dat het schoonmaak- oednjf tijdens perioden waarin de dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond de waarsehuwmgsfa- sen 2 en 3 heeft afgekondigd, het schoonmaken van tanksche pen en tankauto's stop zet. De gemeente heeft in de vergun ningsvoorwaarden speciaal ook tankauto's vermeld omdat in het verleden ook deze schoon- maakwerkzaamheden stank overlast bij de Schiedammers hebben veroorzaakt. Dat was bijvoorbeeld op 8 augustus het geva], toen vele Schiedammers klachten hadden over stank, die werd veroorzaakt door het schoonmaken van een tankauto met butyraldehydc. Vlaardingen Twee bromfiet sers zijn op het fietspad langs de Holysingel in Vlaardingen met elkaar in botsing gekomen. De 34-jarige mevr. A. L. B.-W. uit Schiedam kwam hierbij ten val en is met een hersenschud ding. hoofdwond en gebroken duim in het ziekenhuis opgeno men. Het ongeluk gebeurde toen een van de bromfietsers de ander wilde inhalen. Schiedam Uit dc kleedruimte van het Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knappertlaan is een rode cape gestolen. Het kledingstuk behoorde toe aap een vijfjarig meisje. Er was vee! belangstelling voor de ,,oude" tentoonstel ling. Ook voor burgemeester Lems, kinderboekenschrijfster Miep Diekmann, wethouder mevrouw Visbeen en museum directeur Paalman (van links naar rechts) was er voldoende gelegenheid om zich te vermaken... Schiedam In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat is gister middag de tentoonstelling „Spellen uit grootmoeders' tijd" geo pend. Het bleek dat het gezellige „gezinssfeertje" van vroeger, dat de expositie met zich mee bracht, niet alleen amusant was voor de oudere generatie, maar ook voor kinderen. De kinderpostzegels zijn weer in de handel". Duizen den scholieren lopen sinds gisteren weer de huizen in Schiedam af om de zegels, waarvan een gedeelte is be stemd voor het jeugdwerk, aan de man te brengen. In de vijftig jaar dat deze groot scheepse „kinderactie" nu aan de gang is. is ai ruim 82 miljoen gulden' opge haald. Vorig jaar was één van de record-jaren met een be drag van 2es miljoen, maar de organisatoren hopen dit jaar op meer. Veel hangt ui teraard af van de kinderen die met een intekenlijst de huizen afgaan. Daarom: stel ze niet teleur! RN-medewerkster en schrijfster van kinderboeken Miep Diek- man opende de tentoonstelling, die bord- en kaartspelen van tientallen jaren geleden Iaat zien. Op deze expositie blijft het niet bij het kijken naar de spelletjes. Men kan zich ook actief bezighouden met dobbel stenen, fiches en kaarten. Voor het eerst lieten ook burge meester Lems en wethouder C. Visbeen-Stroman zich op de opening van een tentoonstelling m het museum zien. Het bleek, dat zij zich kostelijk vermaak ten met een gezellig partijtje ganzeborden, De meeste spelen die momenteel in het museum in Schiedam worden geexposeerd zijn origi neel. Slechts enkele zijn nage maakt. Over enkele weken zat de tentoonstel hng naar ach tereenvolgens Amstelveen, Dordrecht en Arnhem „verhui zen". Voor de tentoonstelling bestond btj de opening al veel belang stelling. Veel Schiedammers jong en oud bleken geïn teresseerd in de aan vroeger tijden herinnerende bord- en kaartspelen. Schiedam De politie heeft het advies gegeven om spaargeld en belangrijke papieren nooit in een linnenkast op te hsrvpn Tientallen brandweerlieden waren aan boord van de Ky- rarini om de mengmestbrand te blussen. mond verrichtten eveneens me tingen. Gevaarlijke stoffen ont dekten zij met in de lucht. Bij de meldkamer van Rijmond kwamen geen klachten binnen. Kunstmestbranden kunnen op slechts één manter worden be dwongen, namelijk door spoe len. Dal deed de brandweer dan ook. Door middel van lan- zen kon water naar de vuur haard worden geleid. Het ruim waarin de mest zich ontleedde werd leeggehaald om bij de vuurhaard te kunnen komen. Om kwart over twaalf werd de veroorzaker van de brand uit het ruim gehaald. Het bleek een defecte loopïamp te zijn, die voor de kortsluiting had ge zorgd. De bemanningen van de m de directe omgeving van het schip gelegen boten, waaronder verscheidene njnaken werden van boord gehaald. Het was allemaal voorzorg, de brand kon snel worden bedwongen. Zodra dat het geval was moch ten de bemanningsleden weer naar hun schepen terugkeren. de gemeente vooral aantrekke lijker voor de schoolgaande kinderen, die veelal in groepjes oversteken. Het is de politie namelijk gebleken, dat inbrekers over het algemeen eerst in linnenkasten rondsnuffelen. De ervaring leert, dat de meeste Schiedammers hun spaargeld in deze kasten verbergen. De polilie srcefi deze raad na een inbraak in een woninc aan hei Bachplein. Inbrekers troffen in de linnenkast in deze woning 6000 gulden aan spaargeld aan, terwijl zij verder voor 14.500 golden aan spaarbrieven cn waardepapieren meenamen. De inbrekers zijn vermoedelijk via het balkon de slaapkamer binnengedrongen. Vlaardingen Aan boord van het Griekse vrachtschip Kyrarini is gisterochtend rond kwart voor elf brand uitgebroken. Het schip werd op het moment dat de rookpluimen werden ontdekt geladen met nitraathou- dende kunstmest. Het Vlaardingse bedrijf HVO, waar het schip afgemeerd ligt, alarmeerde de brand weer. Die was snel aanwezig en daardoor kon de brand snei worden bedwongen. Na twee uur blussen was het vuur onder controle. Van een „echte" brand kan niet worden gesproken. „De meng mest kan niet echt branden, het ontleedt zich en dat gaat met gas- en rookontwikkeling gepaard", zegt public relatlon- schef van Windmill Schriel. Wanneer de mengmest „goed brandt" komen nitreuze dam pen vrij, die werken prikke lend op de slijmvliezen. De mengmest kwam niet van de Vlaardingse fabriek. Windmill treedt slechts op als tussenper soon voor de verhandeling van dit uit België afkomstige en voor Zuid-Ameriba bestemde product. Het „spul" is van de zogenaamde driemaal vijftien samenstelling. Dat betekent dat in de mest vijftien procent stikstof is ver werkt en gelijke percentages kali en fosfoor. De adviseur van de brandweer de heer Bod- daert ging aan boord van het schip om metingen te verrich ten Medewerkers van de dienst centraal milieubeheer Rijn- Scbiedam De vluchtheuvels op het Lorcntzplein en in de Pro fessor Kamerhngh Onneslaan/- Lorentziaan zullen worden ver breed. Burgemeester en wet houders hebben dit een paar dagen geleden besloten om om de veiligheid van de voetganger zoveel mogelijk te garanderen. Ja, ook u kunt deze ideale kranten kom bi natie 14 dagen tang, gratis en geheel vrijblijvend. io de bus knjgen Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk meuws Twee kranten voor de prijs van een Profiteer ervan' woonplaats B telefoon 8 roais 0 hoort b AI eerder werd dankzij acties van de bewonersvereniging Oost be reikt dat er knipperlichten en verkeersborden bij dp gevaar lijke kruising op het Lorentz- plein werden aangebracht. De vluchtheuvels zullen tot onge veer dne meter worden ver breed. Do rijstrookbreedte voor het verkeer zal op vijf meter worden gehandhaafd. Het uitzicht zal door deze maatre gelen worden verbeterd, terwijl de overstekende voetgangers een veiliger en comfortabeler rustpunt krijgen. Dit is volgens Schiedam Het Schiedamse meisje Heijnsbroek is met een schudding m het ken huis opgenomen, nadat met haar fiets was gevallen. Op de Burgemeester Van Haaren- taan was zij plotseling onwel geworden, waardoor zij haar evenwicht had verloren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1