SCHIEDAMSCHE COURANT Met Pasen komen weer Noord-lertjes Bewoners Zuid sturen boze brief naar Tweede Kamer Geen reparatie Elwood Mead" bij Wilton DE BASTAARD IN ZOLDERTHEATER Zuid voelt zich achtergesteld hij onderzoek kabel-t.v. Samenwerking met Vlaardingse afdeling van hulpstichting? „Ik" reist door pop pentheater Plinten verlies 100.000ste klager is Schiedamse Vrouwen geven kleed cadeau Op hol geslagen pony werpt kind op de keien Verhoging stroom- en watertarief in extra raad 55 Openingstijden RET-kantoor Huuraota in zijn geheel afgewezen 4 pagina's Vrijdag 4 oktober 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - "s'f jaareane no. 2513S Broersvest 3 - telefoon administratie 2S30S1 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vorig jaar was een groep van ruim veertig Noordierse kinderen in Schiedam. Voor herhaling vatbaar, vindt de Schiedamse afdeling van de stichting Hulp Noord-lerland. Schiedam Tachtig Noordierse kinderen zullen rond Pasen volgend jaar enkele weken in Schiedam en Vlaardingen verblijven- Dat is althans de bedoeling van de landelijke actiegroep Hulp aan Noord-ler land en de Schiedamse afdeling daarvan. Het is vrijwel zeker dat Schiedam met Pasen enige tientallen Noord iertjes onthaalt Met de afdeling Vlaardingen van de landelijke stich ting zal, nog worden overlegd of er een moge lijkheid tot samenwerk ing is. Het is bekend dat ook Vlaardingen gedu- rende een korte tijd „gastheer" wil zijn van een Noordierse groep. Schiedam De 100.000ste klager bij de Centrale Meld- en Regel- kamer van Rijnmond blijkt een Schiedamse te zijn. Op woens dag 19 oktober zal zij uit han den van een vertegenwoordiger van het Openbaar Lichaam een gouden^ telefoontje krijgen uit gereikt. Dit gebéur' in het ge bouw van de C "tfrale Meld- en Regelkamer aan het Stations plein in Schiedam om 11.00 uur 'smorgens. Schiedam De plaatselijke vrouwenorganisaties zijn van plan het gemeentebestuur bij de viering van het jubileum van Schiedam, in mei volgend jaar, een wandkleed aan te bie den De besturen van de organisaties vertrouwen erop, dat een groot aantal van hun leden een steen tje wil bijdragen aan het kunst werk dat zal worden vervaar digd onder leiding van de kunstenaar Harry Heem. Met het vervaardigen van het ge schenk zal ongeveer vijf maan den zijn gemoeid. De wer kruimte zal zijn in het gemeen telijke museum. Vlaardingen - Een hersenschud ding en een hoofdwond heeft de negenjarige W. 3. R. opgelo pen op het moment dat haar pony op hol sloeg en haar op de keien in de Zuidbuurt wierp. Het meisje werd bij de val van het paard tevejns geraakt door een achterbeen van het dier. De politie vermoedt dat de pony van iets is geschrokken en daarna de vlucht heeft geno men. De GGD heeft W.J.R. naar het Holy Ziekenhuis gebracht, waar zij is opgenomen. Schiedam Het beeldtheater van Herman Tieman komt morgen middag in het poppentheater in de Teerstoof. Op het program ma staat het poppenspel „Ik's reis", dat handelt over de luie rondreizende flierefluiter „Ik". Het spel wordt gespeeld door twee toneelspelers met hun poppen. De voorstelling begint om half drie. De afdeling Schiedam is bijzon- der tevreden over. de vakantie, die veertig Noordierse kinderen vorig jaar in deze stad genoten. „De actie, die een aantal kinde ren voor een paar weken uit het woelige Noord-lerland haalde, is voor herhaling vatbaar", vindt Jan van Roon, projectlei der van de Schiedamse afde ling. „De rooms-katholieke en de protestante kinderen uit Ier land ontmoeten elkaar nu nog regelmatig en zij blijken boven godsdienstige verschillen te staan1*, aldus Van Roon. Om een grotere, hoeveelheid kin deren naar Schiedam en Vlaar dingen te kunnen halen, is ech ter geld 'nodig, De landelijke stichting verkeert in een niet al te gunstige financiële toestand. Bovendien 2ijn de reis- en ver blijfskosten sterk gestegen; de stichting Hulp Noord-lerland rekent dan ook op daadwerke lijke steun van gezinnen, die al eens voor korte tijd Noord-Ier- tjes opnamen. De stichting, die jaarlijks ruim 600 Noordierse tinderen de ge^ Tegenheid biedt om in Neder land bij te komen reu de in hun vaderland opgelopen schrikbeelden, heeft in samen werking met enkele journalis ten een diaserie vervaardigd. Hierin probeert men duidelijk de situatie weer te geven, zoals die in Belfast is. Verschillende afdelingen hebben al enthou siast gereageerd op deze pro ductie. De afaelipg Schiedam en het lan delijk bestuur willen zo spoedig Bij het verblijf trt Schiedam raakten rooms-katholieke kinderen uit Noord-lerland erg goed bevriend met pro testantse iandgenootjes. mogelijk gaan praten met de Vlaardingse afdeling van de stichting. Maassluis - De gemeenteraad van Maassluis besteedt donderdag avond 10 oktober een extra ver gadering aan een voorstel om de stroom- en waterverbruik te verhogen. Het ligt in de bedoe ling om de stroomprijzen per 1 oktober met 1,9 cent per kWh te verhogen. Voorgesteld wordt om de watertarieven voor zowel groot- als kleinverbruikers per 1 januari '75 met 20 cent per kubieke meter op te trekken. Schiedam De bulkcarrier „Elwood Mead" zal niet bij de werf Wil ton-Fi je noord worden gere pareerd. De nieuwe eigenaar van de zwaar be schadigde „Elwood Mead", de Good Faith Ship ping Co. uit Griekenland, heeft het schip laten wegslepen. De bulkcarrier heeft sinds begin dit jaar in één van dokken van Wilton gelegen. Rond Kerst 1973 liep het schip bij Guernsey op de rotsen. Met zware averij werd hij naar Rotterdam en vervol gens naar Wilton gesleept Daar werd ondermeer een intensieve mspectiedok- king gehouden. De noodzakelijke reparatie om het schip weer te laten varen werd echter niet verricht. Na diverse onderhandelingen tussen allerlei schappijen en instanties ging het schip tenslotte over in de handen van de Griekse rederij. Good Faith Shipping zag echter niets in een reparatie op de Wilton-werf zodat de „Elwood Mead" onder de nieuwe naam „Good Leader" naar Griekenland werd gesleept, Het linkse blok m college en raad van Vlaardingen is de afgelopen nacht met een 'zwaar puntenverlies uit de ring gekropen. Rechts heeft alle reden tot politiek gejuich. Want nu al, na de eerste ronde in de pas begonnen raadsperiode, is vast ko men te staan, dat de uit WD, PCG en SGP-GPV bestaande oppositie bij afwezigheid van maar twee linkse raadsleden het gemeentelijk beleid van Vlaardmgens linkse college naar believen kan ombuigen. Met maar één stem meer derheid zag het liberaal- confessionele deel kans een door het gehele colle ge sterk ontraden amen dement tóch door te drukken. Het verplichtte datzelfde college bij stemming over het gea mendeerde voorstel (over nieuwe erfpachtsprijzen voor Holy-Noord) zelfs tot vóórstemmen. Ver plichtte, omdat het colle ge bij tegenstemmen moeilijk anders had kun nen besluiten dan tot op stappen. Waar immers zou haar politieke verant woordelijkheid jegens het aangenomen voorstel zijn gebleven als het zich had uitgesproken tégen de geamendeerde erfpacht sprijzen? Het moet het linkse blok in de Vlaardingse raad bij ieders aanwezigheid hebben PvdA en PPR ne gentien van de zevenen dertig zetels duidelijk zijn geworden, dat de ba sis waarop het program college het politiek po dium betrad bijzonder wankel is en kan zijn. Zelfs als er één afwezige is. Het staken van stem men is ook geen pretje. Ook dit overkwam het programcollege nu al. Schiedam In het Zoldertheater in de Teerstoof treedt van avond en morgenavond het trio De Bastaard op. Het program ma van dit trio bestaat uit eenakters en liedjes. Aanvankelijk was voor vanavond een optreden van Riet Henius gepland. Door ziekte van enkele leden van haar begeleidings groep kon deze voorstelling echter geen doorgang vinden. Het is nu de bedoeling, dat zij op 15 november in Schiedam te beluisteren zal zijn. De Bastaard bestaat uit Eric Bee- kes, Simone Ettkoven en pia nist Willem Gevers. Zij brengen niet uitsluitend klassiek toneel en beperken zich ook niet tot alleen muziek ui icibeiit-l. „Ln daarom hebben we ons De Bas taard genoemd", aldus de pia nist. De eenakters, die De Bastaard brengt, zijn „De Biecht" van Mwrozeck, „Twee zielen, één hart", van Guy Foissy, „De overledene" van Renë de Obal- dia, „Spreekt u maar" van Do rothy Parker en een fragment uit de „Kale zangeres" van Io- nesco. De eenakters worden afgewisseld met liedjes van ondermeer Pre- vert, Ferrat, Coussimon, Vau- caire. Datin, Van Altena en Nijgh. De beide voorstellingen van De Bastaard beginnen om negen uur. Schiedam De bewonersvereniging Schiedam-Zuid heeft schriftelijk geprotesteerd tegen de huuraota van minister Gruyters en de staatssecretarissen Van Dam en Schaefer. In een brief, gericht aan de minister en aan voorzitter en de fractieleiders van de Tweede Kamer, wijst de vereniging de huumota „in zijn geheel" af. De bewtmersvereniging Zuid noemt het huurbeleid van de minister een regelrechte be knotting van het besteedbaar inkomen, die inflatie in de hand zal wertpn Ook de vrije wil wordt beknot, meent secretaris H. J. van der Poort, „Men. kan door de maat regelen van de minister niet zelf meer kiezen tussen een oud goedkoop huis of een dure rian te woning. De wens van de minister om ons huur naar in komen te laten betalen is bela chelijk". Bovendien betreurt de vereniging het, dat huurverhogingen in de nota „in centen in plaats van procenten" worden toegepast. De bewonersvereniging heeft de brief opgesteld na een openba- re ledenvergadering, waarop de Minister Gruyters: huumota fel werd bekritiseerd. belachelijke wens. Schiedam Het besta ut van de bewoners vereniging Zuid beeft in een brief aan de gemeente haar afkeuring uitgesproken over het beleid inzake de aanleg van kabel-televisie in Schiedam. Het voornaamste argument; de samenstelling en werkwijze van de commissie die zich bezig houdt met kabei-Lv. De vereniging wil eindelijk eens van de gemeente te horen krij gen wanneer iets wordt gedaan aan de slechte t-v.-beelden in de Gorzen. Zij vraagt dan ook in de brief, gericht aan de wethou der van stadsontwikkeling C. Zijdeveld, wanneer - men van plan is met de aanleg van het kabelnet te beginnen. Secretaris H. J. van der Poort die namens het bestuur de brief verstuurde, zegt het betreurens waardig te vinden dat de bewo nersveren tging in het geheel niet vertegenwoordigd is in de speciale commissie voor het be heer van kabel-tv. .Bewoners zijn toch het meest belanghebbend", aldus Van der Poort. Verder vraagt hij naar de resultaten en vorderingen van de commissie met de vast stelling dat nog niets daarover is gepubliceerd. Ook wil hij graag de samenstelling van de ze commissie weten. De secretaris dringt er bij de gemeente op aan dat de bewo ners op korte termijn zullen worden ingelicht over de stand van zaken. „De bewonersver eniging heeft het gemeentebe stuur al meerdere malen ver zocht om stappen te onderne men. Als enig commentaar kreeg men dan de standaard- kreet „te zijner tijd ontvangt u bericht" te horen. Tot op heden hebben we echter niets ge hoord". aldus Van der Poort De bewonersvereniging Schie dam-Zuid wO graag in de com missie zitting nemen om de be langen vsn de Goreenaren te vertegenwoordigen, Schiedam Het inlichtingenbu reau van de RET op de Koe markt zal voortaan op zaterdag voor het publiek op een andere tijd geopend zijn, namelijk van 10.00-18.00 uur. De regeling gaat morgen in. De openingstij den op de andere dagen blijven ongewijzigd. mm Ja. ook u kunt deze «deaie krantenkombmatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad mei nationaal- en internationaal nieuws, het Vlaardmgs Dagblad met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van een Profiteer ervan' p 5 MocM u n luuhe »crgelt|tt»ng hun fier» tKKJenhen als aanvulling op QnOnistaanflê »r% üe bon n maaVt U Vans opwn enclus'övc gasaansieher 9* wrj wefcelijks «"Hoven voo» <fcr meest örigmelc iruen- cj'ng via^fdingj Oagbldii 'oc adres I v.oon»iaats te'eloon De Bastaard, vanavond en morgen in de Teerstoof. O'nij-, DdgBldü Hij liet RoHerüam&cn N

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1