Watersport- vereniging De Schie is vernielingen meer dan beu Gewest Zui d- 3 olland wil organisatie verder verbeteren Trainings groepen René van der Kuil de grote afwezige Eigen bewakingsdienst SW: extra premie voor periodetitel WF komt iels ie kort Burgemeester Bliek kan didaa t-voorzitter SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG-9 OKTOBER 1974 ff Van een onzer verslaggevers Gouda Het gewest Zuid-Hol land van de KNSB wil in het komende seizoen de organisa tie verder verbeteren. In de afgelopen jaren heeft het be stuur van het gewest al een belangrijke stap in deze rich ting gezet- Steeds meer IJsclubs werden ouder de KNSB-vlag verenigd. Met 133 clubs be hoort Zuid-Holland nu tot de grootste gewesten. Secretaris J. T. den Ouden: -We zijn op bet ogenblik in onder handeling met de ijsclubs In Alblasserdam, Bleskensgraaf en Pijnacker. Het is ook voor de verenigingen van belang dat zij lid'worden. Zij komen in aanmerking voor de KNSB-fa- ciliteiten en aan de wedstrij den die die clubs organiseren mogen dan ook de goede schaatsers (de paspoorthou ders. reiU deelnemen- Dit is uiteraard met toegestaan aan wedstrijden van „wilde ijs- clubs". Het gewest Zuid-Holland wil bo vendien de contacten met de tien distneten, die het gewest telt, verstevigen. Sommige Burgemeester J. P. Bliek kandidaat-voorzitter... daarvan rijn slapend en het is het gewestelijk bestuur er alles aan gelegen deze weer tot leven te wekken. Deze herfst worden nog bezoeken gebracht aan. de districten Midden-Holland en Den Haag. De bedoeling is dat daarna de overige worden be zocht. Zuid-Holland houdt vast aan zijn distnct-stelseJ. In het rapport dat de stuurgroep in de KNSB opstelde wil men de districten opheffen. Den Ouden; ..Dat gaat wel in een klem gewest als Drente of Groningen, maar wij zijn als groot gewest juist bhj met de districten". Het gewest Zuid-Holland houdt zaterdag 30 november de jaar vergadering in het congrescen trum van de jeugdherberg Oc- kenburgh in Den Haag. De op zet wordt anders dan in voor gaande jaren. Den Ouden: „We hebben besloten om er *s mor gens geen excursie meer aan te verbinden. Daarentegen willen we op De Uithof een alternatie ve „IJsselcup"-wedstrijd orga niseren voor A- en B-jumoren uit alle gewesten. Tussen het programma door komen de su- perlange-afstanders (tegen woordig marathon-schaatsers, red,) aan bod. Op die manier willen we de ijs- club-bestuurderen meer ver trouwd maken met de wedstrij den op het kunstijs. Na de wed strijden, die om half tien aan vangen, wordt de dag vervolgd met de jaarvergadering in Oc- kenburgh, die om half drie be gint". VACATURES In de vergadering moeten de ver enigingsafgevaardigden een nieuwe voorzitter en penning, meester kiezen. De vroegere praeses. rar. J. G. Bosch, is benoemd tot burge meester van Olst en woont nu buiten het gewest. Penning meester I. J. Verhey uit Nieuw- poort legt zijn funktïe In ver band met drukke werkzaamhe den neer. Kandidaat voor de voorzitters-vacature is J. P. Bliek (63), de burgemeester van Spijkenisse. Den Ouden: „We hebben bewust een wat ouder persoon benaderd, zodat we over drie of vier jaar niet op nieuw met een vacature zitten. Bovendien hopen we in de heer Bliek een goede keus te hebben gedaan in verband met de nog altijd bestaande plannen voor een kunstijsbaan in Botter dam". Voor het penningmeesterschap is J. C. van Weelden, directeur van de Kaiffeisenbank in Ze venhuizen benaderd. Deze heeft een affiniteit met de schaats sport en is vroeger penning meester geweest van de voet balclub Assendelft.' In de jaarvergadering zullen de reglements-wijzigingen, vorig jaar een heet hangijzer, niet aan de orde komen. De behan deling daarvan is opgeschort tot de buitengewone vergade ring, die m mei 1975 wordt gehouden. Op de achtergrond speelt mee de wens om het district Zeeland op te heffen en bij Zuid-Holland te voegen. SPONSOR De sponsering in het gewest Zuid-Holland wordt ook in het komende sehaats-seizoen weer verzorgd door Verwey en Ade- gcest Het Zcvenhufzense kas- senbouw-bedrijf heeft een be drag van I2JJOO gulden te ver delen. Daarvan krijgen de rij. ders(-sters> die deel uitmaken van regio West-selectie eenzelf de onkosten-vergoeding (400 gulden) als vorig seizoen. Het zijn Gudy Schouten (Vlaar- dmgen), Gerda Rijneveld (De Hoef), Jaap Kortekaas (Voor hout). André Kraaijeveld (Ro zenburg), Jan Kooiman (Am- merstol) en Ad Overdevest (Berkel). Een gedeeltelijke onkosten-ver- goedïng krijgen Jan Bazen (Ze venhuizen) en Jos Valentijn (Ter Aar). Tot de Ussel-cup wedstrijden op 23 november in Deventer vallen zij. onder de V&A-regeling- Usfaciliteiten krijgen Kien de Roon (Rozen- buig). Rien de Jager (Zwijnd- recht) en Hans Künz (Den Haag). De rest van het sponsorings-geld wordt gebruikt om de schaats sport in hét gewest te bevorde ren. Onder meer wordt apart ijs gebuurd. Voor de wedstrij den. Wel worden de baanselec- tïes van de kunstijsbanen De Uithof en Utrecht uitgerust met trainings-pakken van de sponsor. Van de baanselectie in Utrecht rijn dit Lyda Egberts (Ter Aar), Marjan van der Zwet (Noord en), Ineke van Homoet (Kinder dijk). Richard den Oudsten (Woerden), Wim Visser (Haa strecht), Gijs Bol (Stolwijk), Piet Kok (Rijnsaterwoude), Ba rend Verhagen (Woerden), Piet Versteeg (Giessenburg) en van Den Haag: Wieske Barkmeijer (Den Haag). Ellie Boelsma (Nootdorp), Truus Dekker (Den Haag); Anita Vriezema (Den Haag), Ria Kerkhof (Rotter dam), Hans Schouten (Vlaar- dingen), Arend Klos (Zoeter- meer), Ger Boelsma (Nootdorp), Jan Boere (Rijpwetering), Nico Borsboom (Monster). Erik van Egeraat (voorheen Groningen), Wim den Elzen (Zoeterwoude), Piet Kleinendorst ('s-Graven- deel), Aijan van der Kreeke fs-Gra ven deel). Peet van der Meyden (Delfgauw), Ton Ouds- hoom (Rijpwetering), Jan Vreugdenhil (Maasdijk), Sicco de Vries (Krimpen a.d. IJssel), Nico van der Walle (Berkel). TRAINERS Trainers van Haagse selectie zijn Jan de Vries (Ruinerwold) en Ben van Hagen (Nootdorp). In Den Haag begeleidt Rineke Verhey en-Demmlng de adspi- ranten. Voorts is ook een kortebaan-se- lectie gevormd, bestaande uit: Wim van Duuren (Haastrecht), Jan Vermeulen (Reeuwijk), Adrie van Buren (Stolwijk). Ad Westraten (Stolwijk). Klaas de Redelijkheid (Waddinxveen), Cees Noorlander (Nieuw-Lek- kerland). Wim van Herk en Jo- han van der Vlist (Lopik), Trai ner van deze groep is Cock van der Eist (Berkel). In totaal gaan 55 Zuidhollandse schaatser si sters) gehuld in trainmgskle- ding van V&A, Rotterdam In Bad West trad een zwemploeg van de Kring Rotterdamse» Omstreken aan tegen de „ïtegina Optimist Dolphins" uit Canada, welke club een toemee maakt door Engeland en Nederland. De Canadezen, die in Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen wer den ondergebracht bleken over een zeer behoorlijke zwem ploeg te- beschikken, waarbij vooral in de leeftijdsgroepen onder 10, onder 12 en onder 14 aardige successen werden ge boekt. Van ZRO -rijde kwamen er voor twee zwemsters van „R" zelfs nieuwe kringrecords uit de bus: Eline Herfst noteerde op de 100 rugslag voor meisjes onder 12 een tijd van 1.16.3 en Maritska van der Linden het op de 100 schoolslag voor meisjes onder 14, 1.25.6. voor zich afdrukken. Rob de Gier van VZC won de 100 vrij Heren in 58.6 terwijl Ruud Pijper de 100 vlinder voor zijn rekening nam in 1-00.9. Op de 100 vrij Dames gaf de Cana dese Wendy Lee Ada Pors aar dig partij; Ada won in 1,01.6., Wendy finishte in 100 De 9-jan- ge Canadeze dreumes Brian Epp etaleerde zijn talent door de vlinder en 100 vnj voor jongens onder 10 te winnen in resp. 1.20.9 en 1.13.6 Betty Schuit van SZC werd op de 100 school voor meisjes onder 10 derde achter Renate Cam- fens van de DeveJ (1.23.5.) en Debbie Barker uit Canada (1.23.4); Betty noteere 1,24.4 Het deed wat vreemd aan dat bij de samenstelling van deze kring ploeg geheel voorbij was gegaan aan het feit dan René van der Kuil inmiddels weer aan zwemwedstrijden deel neemt (waaronder recent ook twee ZRO-ontmoetingen). Kwa litatief zou René namelijkzeker hebben moeten zwemmen. De ZRO -ploeg won deze geslaag- de ontmoeting tenslotte met 415 tegen 312 punten. Schiedam De laatste weken van vaarseizoen is de tijdelijke ligplaats voor jachten en scheepjes van de Watersport vereniging De Schie herhaalde lijk het doelwit geweest van rovers en vernielers. Schade door inbraak aan de boten ont staan wordt door de verzeke ring gedekt. Diefstal van waar devolle voorwerpen die niet tot de scheepsuitrusting beho ren, zoals radio's en televisie toestellen, doorgaans niet Deze vallen onder lu.te artikelen waarvoor de eigenaar zich apart dient te verzekeren. Hoe wel men er i£an overtuigd is dat de politje al het mogelijke doet om de daders van de sene dief stallen met braak op te sporen, willen bestuur en leden van de watersportvereniging hierbij een handje helpen. Reeds zijn nummers van auto's welke *s avonds of 's nachts in de nabijheid van de ligplaatsen werden gesignaleerd aan de po litie doorgegeven. Ook andere ontdekkingen welke van nut zouden kunnen zijn bij het poli tionele opsponnswerk vinden eenzelfde weg. Ook de preventie is inmiddels terhand genomen. Op ongere gelde tijden gaan leden zelf het terrein langs de ligplaatsen af speuren naar onraad. Zien ze iets verdachts dan wordt de politie daarvan op de hoogte gebracht. Op elk uur van de nacht kunnen zij beschikken over de telefoon van een bewo ner van één der bedrijfspanden in de omgeving. De eigen bewa kingsdienst zal nog nader ge coördineerd worden en het is de bedoeling waikie talkies in te schakelen bij deze vrijwillige surveillance. De omvang van roverij heeft overigens weer eens aange toond hoe kwetsbaar deze geïmproviseerde jachthaven wel is. In bet september num mer van het maandblad „De Ducdalf" wordt hierin nog eens nadrukkelijk gewezen. „Het is een onmogelijke zaak het ter rein redelijk af te sluiten. Het zou een vermogen gaan kosten. Bovendien met uitvoerbaar ge zien het hier gaat om tijdelijke ligplaatsen". Dan volgt de kree* t: „Laat de gemeente in vredes naam eens opschieten met het besluit aangaande onze nieuwe jachthaven, zodat een goed af gesloten terrein is te realiseren. omnngd door hoge hekken. In braak en diefstal zou hierdoor tegengegaan kunnen worden". Verklaarbaar Dit laatste is een vrome en bij de huidige situatie verklaarba re wens. Of de vulling hier van in het verschiet ligt valt helaas te betwijfelen. Aanvankelijk was het bestuur van oordeel, dat het bij b. en ingediende ontwerpplan voor een eigen jachthaven slechts op uitvoering wachtte. De hiervoor benodigde 250.000 gulden Uit het vette Rotterdamse waterpo-i tje was in feite al toegewezen. Als enige punt van bespreking resteerde nog de grondhuur voor het havencomplex inclu sief het omliggende terrein. Tijdens een hierover gevoerde be spreking met het college van b. en w. en ambtenaren van finan ciën en gemeentewerken kwam eerst iets anders aan de orde. De door de watersportvereni ging ingediende begroting ver schilde maar even een ton van die door de dienst gemeente werken was samengesteld. Van deze zijde kamen andere plan nen op tafel, namelijk voor een kleinere en goedkopere haven. De vernieuwing van de voetgan gersbrug op het punt waar de geprojecteerde jachthaven uit gaat monden in de Schie gaat volgens gemeentewerken geen 12.000 maar 50.000 gulden kos ten. Men acht het verder nood zakelijk een bodemonderzoek te laten instellen om gevrij waard te blijven van grondver schuivingen en verzakkingen bij het graven van de jachtha ven. Hierbij dient te worden aangete kend, dat de tekeningen met de voorgenomen oeverbescher ming aan het Hoogheemraad schap Delfland destijds rijn voorgelegd die hieraan haar goedkeuring verleende. Huurprijs Als klap op de vuurpijl kwam tenslotte de mededeling dat b. en w, als huurprijs jaarlijks 49.000 .gulden verlangde. Dit be drag zou dan de huur zijn van een sluk water zonder grond. Met een contributie van 300 gul den per lid kan de vereniging ruim 11.000 gulden per jaar aan huur opbrengen. Het bestuur van de W.S.V. De Schie stelde b. en w. voor om evenveel huur te vragen als voor een voetbal veld (2000 gulden per jaar). Vol gens wethouder Bolmers was dit een onhaalbare zaak". Ik krijg dat er bij Gedeputeerde Staten niet door", was zijn me ning. Ook zou, naar zijn zeggen, de raad bezwaren maken tegen een lagere huur. In hetzelfde maandblad verzeker de het bestuur haar leden dat er zal blijven worden gewerkt voor de zo broodnodige jacht- haven. Er zal contact worden opgenomen met Gedeputeerde Staten en met volksvertegen woordigers van de nieuwe raad. ple2ierschippers gaan op het oorlogspad. 2e zijn van mening dat de gepropageerde democra tie toch ergens gestalte moet krijgen. „Wij gaan het onder gronds aanpakken", is de leuze van het ogenblik. Ondanks alle tegenslag gaat de WSV De Schie gewoon door. Een gedeelte van de vloot trok naar het Bleiswijkse water sportgebied om hier collectief de sluiting van het vaarseizoen te vieren. Daarom was het mudvol bij Schotten waar de .Confettie Stars" voor muziek en stemming zorgde. De werk ploegen zijn weer begonnen om Jaarlijks worden hoge kos ten gemaakt om de scheep jes weer vaar-klaar te krijgen. De eigenaren zijn de vernie lingen beu. volgens een vast werkrooster het opruimen van de terreinen en het onderhoud van de aan legsteigers af te werken. Zo ook het gereedmaken van de hel lingplaatsen, nu op 2 november de hiervoor in aanmerking ko mende jachten en boten uit het water gaan. Schiedam Mocht SVV er in slagen de komende periode met een titel te besluiten, dan stelt Dick van Gelder, eigenaar van disco-dancing Granada een premie van 2C00 gulden be schikbaar, door medewerker Cock Steenbergen nog eens verhoogd tot een bedrag van* 3006 gulden. Voor de spelers van SW bete kent dit een aanvulling op de club-premie van 250 gulden de man. Mocht SW er zelfs in slagen de eredivisie te bereiken - promotie dus - dan toucheren de spelers een premie van 1000 gulden per speler. Al met al dus een financiële sti mulans voor de komende perio de, waarvan Bob Maaskant zeg- t: „Als we ooit een kans hebben om die titel te pakken, dan i3 het wel in deze periode. Het moet kunnen om de eerste dne wedstrijden te winnen en daar uit zoveel stimulans te halen om door te kunnen gaan". Hetgeen dus zou betekenen dat het elftal, dat bij winst een bedrag van rond de 150 gulden per speler incasseert, er finan-1 cieel baat bij heeft een succes- volle periode af te handelen. I Het programma voor de tweede periode luidt: 13 okt SW-FC Den Bosch, 20 okt FC Dord- recht-SW, 27 okt SW-Veen- dam, 3 nov. PEC Zwolle-SW, 10 nov. SW-SC Amersfoort, 17 nov. vrij, 1 dec. Volendam-SW, 8 dec. SW-FC VW, 15 dec. SC Cambuur-SW. Schiedam Het zaalvoetbalteam van WF kon tijdens deze week in de sporthal Margriet net niet voor een verrassing zorgen. De Schiedammers troffen in Spar ta een sterke tegenstander, wel-" ke uiteindelijk krap met 4-5 won. De derby SW-WK lever- - de heel wat doelpunten op en tenslotte een 7-4 zege voor de roodgroenen. De uitslagen van deze week zijn: res.afd. 8, Groe- noord 4-De Rozet 2 2-7; 3e klas se B. SW-WK 7-4 en WF- Sparta 4-5; 2e klasse B, GSS-"*' Neptunus 2-4; res. afd. 3, Groe- noord 3-PechvogeIs 2 3-2. Gouda Het gewest Zuid-Holland beschikt over achttien schaats-trai- ningsgroepen. Deze stellen hun leden in staat onder gediplomeerde leiding op de kunstijsbanen in Den Haag en Utrecht te trainen. Dit gebeurt tij dens de uren waarop geen publiek op de baan wordt toegelaten. De trainingsgroepen zijn: Alblasser- waard, Alkemade, De Rijnstreek (Alphen aan den 'Rijn), Amstelland (Uithoorn), DKIJV (Delft), Gouda, Den Haag-Westland, Ter Aar, Lek streek, De Bollenstreek, Noordwij- kerhout, Rotterdam, De Blauwe En gel (Rijsenhout), DVIJC (Vlaardin- gen), Woerden, Zoetermeer, Hoekse- waard, SVZ (Zevenhoven). Inmiddels is ook de groep Nieuwkoop-Noorden opgericht. Ad Overdevest ...onkostenvergoeding...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4