Wethouder Van der Wilk gaat de wijken rond Filmfestival zeer geslaagd „AANLEG RIJNPOORT- HAVEN VAN DE BAAN" KADO Publiek ii vervoe- i ii tg bij ballet Boeiend winterpro- gramma NIVON SCHIEDAMSCHE COURANT Om contact met bewonersverenigingen te verbeteren: 6.000,- bijeen voor blinden Bouw in Rijnmond verslapt Provincie spoedig waterkering maken Philatelica weer bijeen Dorstige kelen in de* Instuif Spaanse avond voor bejaarden Schoolschaak- en damtoernooi Wotipf - ift l Schiedam Wethouder J. van der Wilk voor welzijns- en wijkaangelegenheden wil de contacten tussen de gemeente en de bewonersverenigingen aanzienlijk gaan verbeteren. Om zich op de hoogte te stellen van de problemen, waarmee de diverse wijkverenigingen te kampen hebben, wil hij in elke wijk een bezoek afleggen Daarbij zal hij uitvoerig gaan overleggen met de besturen van de verenigingen. troffen. Met de wijk vereniging Oost is het gesprek erg goed verlopen." Deze week zal hij, in gezelschap van vertegenwoordigers van de bewonersvereniging West, een kijkje nemen in het Oude West en van Schiedam. Op 22 okto ber wil hij gaan discussiëren met de bewoners van de wijk N Bijdorp. De afgelopen week is hij al in Schiedam-Oost ge weest. "Wij hebben een bijzonder plezie rig gesprek met de wethouder gehad," aldus de voorzitter van de wijkveremging Oost, de heer G. Brouwer. "De wethouder heeft verklaard, dat hij de ban den tussen bewonersvereni- - gingn en de gemeente duidelijk wil verstevigen. Ook heeft hij daartoe wat mogelijkheden aangestipt." Wethouder Van der Wilk over het gesprek: "Bewonersvereni gingen zijn dè belangengroepen van de wijken. Het is dan ook vanzelfsprekend dat ik met hen contact opneem om te pra ten over voorzieningen, die in Schiedam kannen worden ge- OPGESCHORT Door het bezoek dat Van der Wilk bracht aan de wijkvereniging, is het overleg, dat de bestuurde- reu van de vereniging zouden hebben over samenwerking met de verenigingen West en Zuid, opgeschort Waarschijnlijk zal het bestuur deze week een be slissing nemen. Het ziet er wel naar uit dat ge noemde samenwerking er komt. Twee weken geleden heb ben afvaardigingen van de drie bewonersverenigingen met el kaar overlegd. Men kwam bij dat gesprek tot de conclusie, dat de drie wijken over het algemeen dezelfde problemen hebben. Daarom zullen de afge vaardigden er bij hun besturen op aan dringen om te proberen gezamenlijk tot een oplossing van die problemen te komen. Schiedam Zeventien fiïms zijrT 'de oög^t van het filmfestival, dat de Schiedamse film- en fotovereni- ging Fofidia zaterdagavond heeft gehouden in de grote zaal van het districtspostkantoor Delftseplein in Rotterdam. Vlaardingen De aanleg van de Rijnpoorthaven is van de baan. De feitelijke bouw moet binnen een redelijk tijdsbestek niet meer worden verwacht. Aldus de fractie van de Partij van de Arbeid in een achttal opmerkingen aan Gedeputeer de Staten van de provincie Zuid-Holland. De provinciale fractie diende de opmerkingen en vragen in het kader van de openbare behandeling van het verslag omtrent de toestand van de zee- en rivienvaterkerin- gen in Zuid-Holland in 1973. Bij de PvdA bestaat de indruk dat het verzet tegen de plannen tot het aanleggen van de Rijn poorthaven in een deel van Delflands nvierwaterkering zo groot is en dat het aantal van degenen, dat de aanleg noodzakelijk acht dermate daalt, dat „met een feitelijke aanleg van de Rijnpoorthaven wellicht niet meer rekening be hoeft te worden gehouden". De statenfractie vraagt zich af of het daarom niet gewenst zou zijn zo spoedig mogelijk de oor spronkelijke plannen voor ver sterking van dat deel van de waterkering nader uit te wer ken. De plannen, die Delfland in voor bereiding heeft, zijn er „nog steeds op gericht op de plaats van de ontworpen Rijnpoortha ven zo spoedig mogetijk een waterkering te maken", schrij ven Gedeputeerde Staten in hun antwoord aan de PvdA. De films waren vervaardigd door amateurs, die uit verschillende delen van het land afkomstig waren. Een deskundige jury be kroonde de speelfilm „Nacht merrie" met de eerste prijs. De tweede plaats was weggelegd voor de film „Kinderspel" en de Vlaardingen Vrijdagavond en zaterdag is met de collecte voor blinden van alle gezind ten „De Fakkels Bijeen" ruim zesduizend gulden bijeenge bracht Aan de inzameling na men 143 vrijwilligers deeL derde prijs sleepte de voorzitter van Fofidia, Louis Witkamp, m de wacht De film van deze Schiedammer was de meest komische van het landelijke festival van de ver eniging, die vijf jaar geleden door Schiedamse PTT-ambte- naren werd opgericht. De film „Aangetekend stuk" handelt over een ruzie op een bruiloft in het oude Schiedamse raad huisje, die wordt opgelost door een postbode. Het filmfestival werd bezocht door ruim honderd belangstel lenden, die allen de films goed wisten te waarderen. Schiedam Op dinsdag 15 okto ber zal de afdeling Rotterdam en omstreken van Philatelica een bijeenkomst houden in ge bouw Irene aan de Nieuwe Ha ven. Op de agenda staat onder meer een praatje over „getand en ongetand". Na de pauze wordt er een veiling gehouden van postzegels uit Nederland en de overzeese gebiedsdelen. Ja. ook u kunt deze .ideale krantenkombinalie 14 dagen lang. gratis en .geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Hotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk, nieuws. Twee kranten voor de prijs van een, Profiteer ervan' P S Mocht o n leuke vergelijking kunnen bedenken ais aanvulling op onderstaande zin m de bon dan maakt U kans op een ««clusieve gasaansieker die wij wekelijks unioven voor de meest originele uwen I A stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus I V" Schiedamsche Courant toe adres I woonplaats teleloon hoort txj ao hoort de Schiedamscna courant Dg nei Honereamswi 3 Nieuwsblad J Schiedam Degenen die zater dag vijf guldentjes hadden neergeteld om het Grote Bier en Wijnfeest van stichting de Instuif mee te maken, hebben wel waar voor hun geld gehad. Het bier en de wijn vloeide rijkelijk uit de vaten in de "o zo dorstige kelen". De muziek werd verzorgd door Toni Mar tin en de begeleidingsgroep van Jack Jersey (alias Jack de Nijs), James, Jill and Jackson. Terwijl tot diep in de nacht een ieder kon genieten van mu ziek, die uit de spiksplinter nieuwe discotheek van DJ Cor Hcrsbach weerklonk. Er wer den flink wat vaten bier leeg gedronken, maar dat was dan ook de bedoeling van dit tradi tionele, ieder jaar terugkeren de feest. Bij de wijn werd op dit festijn geen water gedaan. Wat ontaardde in reuze uitbun dige feestvierders. Die hossend door het feestelijk versierde Arcade heen en weer dansten. Maasland Voor de aktie „Grijs op Reis" zal burgemeester J. van den Brink van Maasland dinsdag 15 oktober acht twee- persoonsreiren naar MaJlorca uitloten. De trekking vindt plaats in bet dienstencentrum, dat voor deze gelegenheid een Spaans tintje krijgt. Vlaardingen In Rijnmond zijn in augustus 476 wonin gen gereed geko men. Dat zijn er 190 minder dan het vo rige jaar in dezelfde maand, zo blijkt uit de statistiek van het Openbaar Lichaam Rijnmond. Het rap port is deze week gepubliceerd. Het leeuwedeel van de nieuwe huizen valt onder de woningwetregeling. Behalve aan deze 231 wo ningen is er nog aan 163 gesubsidieerde particulie re huizen en aan 82 onge subsidieerde particuliere huizen de laatste hand gelegd. Opmerkelijk is hierbij de daling in de gesubsidieerde huizen. Vorig jaar waren het er nog 379. In de 23 gemeenten van Rijnmond is men ook minder woningen gaan bouwen. Het waren er 474, d.w.z. 23 minder dan in vergelijking met het. vorige jaar. Hoewel er een daling merk baar is, worden het meest gesubsidieerde woningen gebouwd. Het zijn er 293, tegen 318 in augustus 1973. De woningwetwo ningen staan roet een lichte stijging tot op 120 op de tweede plaats. Schiedam De afdeling Schiedam van het Neder lands instituut voor volksontwikkeling en natuur- vriendenwerk heeft het programma voor het komen de winterseizoen bekend gemaakt. Al deze bijeenkomsten worden O 10 oktober. Filmprogramma gehouden in het gebouw aan de van de Rotterdamse diergaar- Nieuwe Haven. Op de agenda de. Behalve een film over Biij- staat onder meer het volgende: dorp zullen er nog twee films Vlaardingen ln een totaal uitverkochte zaal brach ten vrijdagavond de dansers en danseressen van Balletschool Tosca Balm, voor de laatste maal hun uitvoering. Het enthousiasme van het publiek speel de erin mee, dat dit een van de onvergetelijkste avonden werd. Het was de derde en laatste uitvoe ring. Met uitzondering van enkele dansen, gemaakt door Tosca's assistentes: Hedy Martens en Toos Arens, waren alle dansen hetzelfde als de voorgaan de avonden. Het was alsof iedereen door had dat dit de laatste kans was. Er werd voortreffelijk gedanst De meisjes (en jongens) konden hun weg goed vinden op het toneel. Misschien omdat ze er nu aan gewend waren in de schijnwerpers en op de bühne te staan. En geïnspireerd door de spontane reacties uit de zaal brachten zij allen het „dan- Maar alles gaat gewoon verder, speil" zeer hoog. Tosca Balm Vandaag beginnnen de lessen uitgeput, maar zeer gelukkig na weer aan de Grote Markt 29 te de laatste uitvoering: „Jammer Schiedam. dat het afgelopen is. Ik zou morgen door willen gaan. Dit is eigenlijk het begin. Vanavond bemerkte ik pas wat we gedaan hebben. Het publiek was groots, zo spontaan. Er zaten zelfs mensen te huilen. We heb ben iets met ze gedaan. Er is iets overgebracht" worden vertoond over wildpar ken in Zuid-Afrika. 14 november. Een lezing met vertoning van kleurendia's van mevrouw H. Kleinstra. Het on derwerp is Tunesië, een land vol oude tradities waar men hard bezig is om een nieuwe gemeenschap te stichten. 0 12 december. Opnieuw een le zing met kleurendia's. Ditmaal verzorgd door de heer P. Boschman die zal spreken over Bretagne. Hij zal tevens veel inlichtingen verstrekken over natuurvriendentehuizen en kampeertehuizen in dit westelij ke deel van Frankrijk. 0 6 februari. De heer H. de Wijs, medewerker van de dienst voor culturele voorlichting zal dan een demonstratie geven van diepzee-projectie. Op een groot scherm zullen dan stereoscopi sche dia's worden vertoond. Na de pauze zal een reisverhaal over Marokko volgen. Daarbij zal ook gebruik worden ge maakt van deze stereoscopische dia's. Schiedam De Centrale School sport Commissie zal dit jaar tijdens de herfstvakantie weer een schoolschaak- en damtoer- nooi organiseren. Hieraan ne men leerlingen van het voortge zet onderwijs deel. Dit keer wordt het schaaktoer nooi gehouden op maandag 21 en 22 oktober in de aula van de schaakvereniging Groe- de scholengemeenschap De noord Spiermgshoek. De technische Het damtoernooi wordt op woens- letding is in handen van de dag 23 en op donderdag 24 schaakvereniging Schiedam en oktober gehouden in de aula van de scholengemeenscn«ip Nieuwelant Hier is de techni sche leiding bij de damclub Schiedam. Beide toernooien be ginnen om 9 uur. Maandag 14 oktober 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 99st<' »araaiw no. 25143 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1