Verharden van handbal velden brengt hoge kosten met zich mee Gé HENS: ,Eerst toekomst visie vernemen' Midhat Ustovic gebrand op prestaties De Ooievaars net niet naast HPV I i Huug van de Grijp: 250ste wedstrijd Van der Waartbeker KREUGER S/£i- fclcBaP Volgend jaar terug naar Joegoslavië Ruilbeurs SCV De Postduif FINALES 5E KLAS LIBRE Zie die nieuwe mode met veel niveau en fascinerend door verscheidenheid SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 16 OKTOBER 197. Veldhandbal... „stoppen", zegt de bond, „maar wat dan?", rea geert de gemeen te... Schiedam Ook de gemeente Schie dam is niet van plan zich zonder slag of stoot neer te leggen bij de beslis sing van het Nederlands Handbal Verbond om volgend jaar het elf- handbal (veldhandbal) niet meer in competitievorm te laten verspelen. De overstap van elf- naar zevenhand bal brengt hoge financiële konse- kwenties met zich mee, „omdat", zo luidt de eis van de bond, „de velden volgend seizoen verhard moeten zijn". En juist deze „dwangmaatregel" is bij heel wat gemeenten in het verkeerde keelgat geschoten. Dat het elfhandbal, zoals het momenteel" gebeurt, geen stand kan houden is een duidelijke zaak. Slechts met veel im proviseren wordt een (kleine) competi tie afgewerkt, „maar", zegt de spor tambtenaar Gé Rens:„het NHV verde digt het ook niet: de bond spreekt zich niet uit". Met woorden van gelijke strekking wordt ook in Vlaardingen dit probleem benaderd. Een woordvoerder van het VI aar dings sportbureau: „Het komt ineens zo vreemd op je over om via een enkele opwekking van de afdeling Rotter dam van het NHV maar voor veranderingen te gaan zorgen". Geen muur van onbegrip dus, maar wel een verklaarbare terughoudendheid- Oorzaak daarvan zijn de hoge kosten, verbonden aan verhar den van de bestaande handbal- complexen. In Vlaardingen werd, voor de velden van WIK, een begroting gemaakt die neerkomt op 108.400 gulden, terwijl het verharden van een klein veldje aan de Vlaardingse Kethehveg altijd nog zo'n slor dige 60.000 gulden kost. Paar maanden Hoge investeringen waartegen een flink aantal gemeenten protest aantekenden, „want", verklaart Gé Rens, „Is zoiets wel verantwoord als er door de clubs toch maar voor een paar maandjes per jaar gebruik van wordt gemaakt? Het NHV kan wel zoveel willen, 's Winters claimen ze zowat alle sporthal len en daarna zeggen ze weer: dag sporthal, nu gaan we weer voor twee maandjes naar bui ten". Daarom ook noemt Gé Rens de omschakeling van veldhandbal naar zevenhandbal „een ingrij pende zaak". Maar ook een zaak waarin de gemeente Schiedam weigert zich gedwee achter het Verbond op te stel len. Een van de argumenten daarvoor is de kans dat het totale handbal als „buitenge- beuren" in de toekomst best eens zou kunnen gaan verdwij- xVJfn,.,rr,„„„n^ yMmËB i Gemeenschapsgeld nen. De trek. naar de sporthal len (het zaalhandbal) wordt als maar groter, „en daarom", ver duidelijkt Gé Rens, „willen we eerst weieens iets van een soort toekomstvisie vernemen. Hoe verwacht het NHV dat de hand balsport zich in de toekomst zal gaan ontwikkelen?" Een vraag, die de Schiedam se sportraad aan het Verbond gaat voorleggen. Een redek]ke vraag ook, want Schiedam neemt met twee handbalgigan ten als DWS en UVG [behorend tot de grootste cïubs van Neder land) en kleinere clubs als Wil ton, Scylla en HVK een belang rijke plaats in binnen de afde ling Rotterdam Zowel UVG als DWS maken ge bruik van gemeentelijke sport velden (Harga en Thurlede). Velden, die tijdens de vakanties worden benut voor schooltoer- nooien en daarnaast een groot aantal wedstrijden in de be drijfsvoetbalcompetitie te ver werken krijgen. Het verharden van deze velden betekent dat hierdoor een streep wordt ge haald. „We kunnen hier natuurlijk nooit zonder meer in toegeven", zegt Gé Rens, „het gaat tenslotte om geld van de gemeenschap". Een ander niet onbelangrijk fa cet Is het feit dat de afdeling Rotterdam van het NHV voor het seizoen 1976-77 een tweede verharde veld verplicht heeft gesteld. Stuk voor stuk maatregelen die bij de gemeente als „dwang" overkomen. „Maar", weet Gé Rens, „de hele omschakeling van elf- naar zevenhandbal - wordt vooral veroorzaakt door clubs die niet over een eigen accommodatie beschikken en ergens op een pleintje hun sport bedrijven". Clubs die er alleen maar baat bij zouden hebben als het veldhandbal zou verdwijnen. „De clubs die wel over een eigen accommodatie beschikken, weifelen nog, die spelen nog steeds elfhandbal", aldus Gé Rens. Waarmee duidelijk wordt dat de gemeente Schiedam aandacht heeft voor de problemen van de handbalclubs, maar niet bereid is elke maatregel van het NHV zomaar te volgen. „We willen eerst weieens iets van een toe komstvisie vernemen, pas dan kunnen we verder praten", al dus Gé Rens. Rorne „Kom an, nog. Midhat Ustovic bleef het zeggen, tijdens zijn duel tegen Marbert Roma's sterkste pion Ro berto Giontella. Daar mee zich na elke goed geslagen bal alsmaar voorhoudend hoeveel punten hij nog had „te gaan". Typisch Ustovic zoals hij tegen de num mer twee van Italië „te keer" ging. Druk bewe gend, desondanks ontzet tend geconcentreerd en Door Cees Olsthoorn vooral via z'n razend snelle forehand van meet af aan het initiatief nemend. Deze in voor treffelijk vorm verkeren de Ustovic was er in fei te verantwoordelijk voor dat Bruynzeelkeukens uit mag komen in de derde ronde om de Jaar- beursstedenbeker. Diezelfde Mlctc üstmlc reageer- de na de toch verrassende triomf op Giontella, overigens bijzonder nuchter. Ontving de felicitaties van zijn teamgeno ten met een glimlach maar was toen al weer helemaal bezig met de volgende partij van Hans Lingen. Eigenlijk een eigenaardig baasje die 25-jarige Joegoslaaf. Een „taj^tennisgek" in hart en nie ren. Een man die het balletje -*:zo goed mogelijk slaat omdat hij er bij Bruynzeelkeukens voor wordt betaald maar daar naast ook een echte levensge nieter is, die als de wedstrijd wmrm veel moeilijkheden heb gehad me aan te passen". Dit jaar is Midhat Ustovic duide lijk beter op dreef bij Bruyn zeelkeukens. Een club die hij aanvankelijk wilde ruilen voor Delta LloycL „Ik heb er wel over gedacht", zegt REck eer lijk. „Maar het kon eenvoudig niet omdat er in mijn contract staat dat ik in Nederland alleen voor Bruynzeelkeukens mag uit komen. Overigens heb ik er geen moment spijt van gehad. In tegenstelling tot Delta Lioyd (dat maar voor acht maanden wilde betalen) krijg ik bij Bruynzeel een jaarsalaris en premies voor de wedstrijden die ik win". Afgezien van het feit of Bruyn zeelkeukens doorgaat met spon soring (het contract loopt dit seizoen af) is het in ieder geval zeker dat Ustovic volgend jaar terug gaat naar Joegoslavië. Ik moet wel", oppert Mïck. „Eerst mijn studie (economie) afma ken en daarna wacht mij elf maanden militaire dienst". Stoppen is afgelopen graag iets anders doet. Rome was daarom voor hem meer dan alleen tafeltennissen tegen Marbert Roma. Het bete kende ook kleren kopen en zon dagmorgen erg vroeg (ondanks het feit dat de wedstrijd pas ver na middernacht was afgelopen) opstaan om een aantal histori sche gebouwen te bekijken, voordat er weer naar Neder land werd vertrokken. Nochtans vertoeft Ustovic vooral in Schiedam om te ping pon- gen. Bruynzeelkeukens liet hem vorig jaar uit Joegoslavië overkomen om naast Hans Lin gen en Hans van den Broek een sterke „derde" man te hebben. Toch voldeed Ustovic tijdens zijn eerste seizoen in de Koren beurs niet helemaal aan de ver wachtingen. De vaak met con- Midhat Ustovic. laatste jaar bij Bruynzeelkeukens... ditiegebrek kampende Joego slaaf acteerde daarvoor te wis selvallig. Hij: „Dat is inderdaad waar. Maar dat komt vooral omdat ik Een en ander betekent ook dat Ustovic na dit seizoen waar schijnlijk stopt met tafeltennis sen. .Misschien", vult hij aan, „dat ik bij m'n oude club nog een jaartje ga spelen. In ieder geval wel veel minder fanatiek. Al zal dat natuurlijk niet mee vallen. De afgelopen vijftien jaar heb ik eigenlijk niets an ders gedaan dan tafeltennissen. Elke dag weer en meestal twee keer per dag". •Met het vooruitzicht van stoppen is Mick Ustovic daarom dubbel gebrand zijn periode bij Bruyn zeelkeukens goed af te sluitea Wil hij er „alles" voor doen klinkende prestaties te realise ren. Gezien zijn spel in Rome kan de Schiedamse club wat dat betreft nog veel van Mid hat Ustovic verwachten... Schiedam Het eerste tafel tenniste am van de Invali den sportvereniging De Ooievaars is er. ondanks een gering krachtsverschil, niet in geslaagd de uitwed strijd tegen HPV 3 winnend te besluiten. De Schiedam mers verloren de wedstrijd met 6—4, maar games met uitslagen als 2725 en 25—23 tonen aan dat ten minste een winstpunt bin nen handbereik lag. Van Dongen en Van Balveren waren echter slechts een maal in staat een partij te winnen, terwijl Kroone de overige winstpartijen op zijn naam bracht. Al in de eerste partij werd duidelijk dat De Ooievaars het erg moeilijk zou Krijgen. Na een simpele overwinning van Van Balveren op Springvloed in de eerste ga me, verfoor hij zowel de tweede als de derde game. Van Balveren verspeelde in de slotfase van de partij overigens een 18—20 voor sprong. Ook Van Dongen had het in zijn eerste partij, tegen Ko sar, erg moeilijk. Met verlen gingen, zowel in de eerste als in de tweede game, ging ook deze partij voor de Schiedammers verloren: 2—0. Winst van Kroone te gen Van Goch betekende 2—1, maar omdat het dubbel Van Dongen/Van Balveren niet was opgewassen tegen Springvloed/Kosar en Van Balveren zijn partij tegen Kosar ook al niet kon win nen, keek De Ooievaars hal verwege tegen een 4—1 ach terstand aan. Maar De Ooievaars weigerde te capituleren, Kroone, die na verlenging zijn eerste ga me tegen Springvloed ver loor, had hierna weinig moeite met deze tegenstan der en verkleinde de achter, stand tot 4—2. Hierna bracht Van Dongen de spanning te rug door in drie games Van Goch te kloppen: 4—3. On- der deze druk bleek Kroone kansloos tegen Kosar. Welis waar won Kroone, na ver lenging, de tweede game, maar kon niet verhinderen dat HPV weer uitliep naar 5-3. Van Balveren won de eerste game tegen Van Goch vrij wel moeiteloos, maar pakte de tweede game pas met een 2527 uitslag: 5—4. Waarna Van Dongen in de slatpartij Springvloed te weinig tegen- stand bood en n HPV een 6—4 zege behaalde. Uitslagen: Springvloed-Van Balveren 16—21, 21—12, 2321; Kosar-Van Dongen 25-23, 22-20; Van Goch-Kroo- ne 14-21, 15-21; Sprinvloed/- Kosar-Van Dongen/Van Bal- veren 21-16, 21-14; Kosar- Van Balveren 21-11, 22-20; Springvloed-Krocne 2022, 21-18, 17-21; Van Goch-Van Dongen 21-18, 14-21, 14-21; Kosar-Kroone 21-33, 22-24, 21-13; Van Goch-Van Balve ren 11-21, 25-27; Spring vloed-Van Dongen 21-11, 18. 21,21-9, Schiedam Huug van de Grijp (29). FC Nieuwlands middenvelder, speelt ko mende zondag in de wed strijd tegen VND, zijn 250ste wedstrijd voor de ploeg van trainer Rien Cla- rijs. Het is het hoogste to taal dat tot nu toe bij FUN sinds de oprichting in 1966 is gekaald. Spelers als Hoogstad en Friederich be naderen echter ook het door Huug van de Grijp gevestig de FCN-record. Voor de aanvang van de wedstrijd van zondag wordt Huug van de Grijp, die sinds de op richting lid is van FCN, door het bestuur gehuldigd. Schiedam Evenals vorig jaar houdt de Schiedamse Concours Vereniging De Postduif voor leden en an dere houders van postdui ven twee ruilbeurzen. De opzet van deze beurzen is een mogelijkheid te schep pen in de duivenstammen nieuw bloed te brengen. De vorig jaar gehouden beurs werd een groot succes. De eerste ruilbeurs wordt ge houden op zaterdag 2 en zondag 3 november» terwijl de tweede beurs een week later, 9-10 november, wordt gehouden. De beurzen, die toegankelijk zijn voor iede reen, worden gehouden in het clublokaal van de SCV De Postduif in de Nïeuw- strant in Schiedam. Vlaardingen Aan de wed strijden om de Van der Waartbeker, de opvolger van de biljartstrijd om het open kampioenschap van Vlaardingen (voor teams) doen vier clubs mee. Te we ten DVK *73, Entre Nous, De Kroon en De Waal. Daar om wordt een volledige competitie gespeeld. Het team van DVK 73 bestaat uit S. Verhoeven, M. J. van Hattum, P. Warmerdam sr. en S. de Jong. Entre Nous uit H. Geul, J. Bonefaas, W. de Jong en J. Zoutendijk. De Kroon uit A. van der Kooy, P. van der Have, D. D. Meeldijk en J. Bouter en De Waal uit J. Brouwer, P. Lagendijk, A van Woerkom en H. Zonne- belL De wedstrijden beginnen don derdag 31 oktober met De Waal—De Kroon, waarvan de return woensdag 4 no vember is. Woensdag 30 ok tober spelen overigens Entre Nous en DVK '73 al tegen elkaar en woensdag 6 no vember is dat De Kroon te- gen Entre Nous. Eveneens die avond DVK *73—De Waal en woensdag 13 no vember Entre Nous—De Waal en DVK '63—De Kroon. Voorwedstrijden 3e klas libre Schiedam Aan de voorwed strijden derde klas libre bil jarten van het district Schie dam doen dit jaar 28 deelne mers mee. Die verdeeld zijn over vier poules van zeven. Te weten poule 1 die zijn wedstrijden in café Jan van der Valk speelt aan de Schiedamse weg 37 (31/10, 7, 14, 21 en 28/11), poule 2» die zijn wedstrijden heeft In d'Ouwe Rein aan de Prof. Rutgerastraat 10 (29/10, 5, 12, 19 en 29/11), poule 3 speelt zijn wedstrijden in ca fé Markant aan de Broek- weg 3 (31/10, 7, 14, 21 en 28/11) en poule 4 is gehuis vest in café De Molenwiek in Schiedam op 28/10, 4, 11, 18 en 25/11 '74. De finales hiervan zijn op 3, 4 en 5 januari 75. Vlaardingen Vier van de negen biljarters die vanaf vrijdag elkaar In de finale ontmoeten voor de titel vijf de klasse libre, zijn lid van DVK. Het zijn P. A. W. van der Beemt, D. Pranger, J. H. van Eenenaam en A. van der Weert. Van DGL is dat J- L. Itoozenboom, van To- negido J. Naaykens en N. van der Meer, A. Pannekoek en A. Sorber komen van Centrum West. De wedstrij den beginnen vrijdagavond om half acht in biljartcafé De Griffioen aan de eerste Ley den van Gaels traat. Za terdag en zondag worden de wedstrijden voortgezet. U ziet in onze zaak internationale mode. die is aangepast aan uw wensen uw smaak en uw persoon- lijkheid. Er is altijd de klassieke lijn". Goedebetrouwbare kleding., heet gaaf en verant woord. Maar ook de zeer vooruitstrevende mode tonen wij u graag. DE HERENMODEZAAK VAN SCHIEDAM BROERSVEST 6. TEL 268206.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4