voor nan wordt voorat de vrou Zestiende konfrontatie is geopend Anatomie van Ad van Otterloo. Martin Green terug in Arcade Het „Stedelijk" is donderdag jarig Poppenkast in museum en in Teerstoof rouMeneabaret in Zoldertheater Reconstructie van Mozartlaan over 2 maanden klaar PREDIKBEURTEN m aTERDAG 19 OKTOBER 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedwn De bekende Schiedunse disc-jockey Martin Green treedt zondagavond op In sociëteit de Instuif. Dat betekent voor Green een „come-back" b gebouw Arcade aan de Lange Haven: waar na wekelijks de Ins tui vers samenkomen, organiseerde Green vroeger als Impresario popconcerten. Sinds kort is Martin Green ook op dinsdagen in café Oud-Holland aan de Hoog straat met zijn platencollec tie aanwezig. Het succes dat hij daar elke donderdag avond heeft was zo groot» dat Oud-Holland hem voor twee avonden per week con tracteerde. Green is overigens niet van plan om zich ooit nog bezig te houden met het contracte ren van popgroepen. Het ge brek aan belangstelling in Schiedam deed hem daartoe besluiten. Het optreden van Martin Green in de Instuif begint zondagavond om acht uur. W;W\ Het is bepaald niet zo, dat Ad van Otterloos tekeningen het niet waard zouden zijn om wat meer bekijks te krijgen. Maar, zo vreest men in molen De Noord, de sfeer die de werken uitstralen bevorderen beslist niet de eetlust van verreweg de meeste restaurantbezoekers. Schiedam Het Stedelijk Mu- toonstelling duurt tot 13 no se um aan de Hoogstraat 112 vember in Schiedam bestaat donder- Aan iedereen, die op de feest dag 75 jaar. Ter gelegenheid dag het museum met een van dit jubileum zal een zaal bezoekje vereert, zal een worden ingericht met hoog-" kopje koffie worden aange- tepunten uit de collectie van boden. Bovendien wacht el- het ..Stedelijk" Deze ten- ke vijfde bezoeker een ver rassing. DOOR KOR KEGEL ELZBOEKEN Sebastian Bach. Het poppentheater begint om kwart over acht in de aula van hel Stedelijk. Kaarten zijn nog in de voorverkoop verkrijg baar. Men kan dagelijks van tien tot vijf uur reserveren bij het museum (tel. 269066). In het Zoldertheater in de Teerstoof wordt vanmiddag het poppenspel „De bevrijding van Jan Klaassen" opgevoerd door het theater van Elinor van Dommelen. Na de pauze is er een goochelprogramma. De toegang kost een rijksdaalder voor kinderen vanaf vier jaar. De voorstelling begint om half drie. Schiedam De volledige recon structie van de kruising Chur chill weg, Mozartlaan en Vival dilaan ui half december iria^r zijn. Het enige wat nog roet in het eten kan gooien Is het slechte weer. Schiedam „En de het Zbldertheater vrouw die kiest een de Teerstoof. heer" is de naam van het derde programma van Natascha Ema- Bueis, die vanavond en volgende week vrijdag en zaterdag met haar cabaretge zelschap is te zien in musical Hair. Zij acht te toen de tijd rijp voor haar eigen vorm. van cabaret: met het programma „Vrou wen, vrouwen, vrou wen" deed het vrou wencabaret in Neder land haar intrede. In 1972 liep het pro gramma „Zeg het met 'vrouwen" van stapel; Natascha werd tóen nog bijgestaan door bekende actrices als Rosita Bloom. Nu, twee jaar later, wordt Natascha bijgestaan door de drie cabare tières Wendela de Vos (ondermeer bekend door haar werk in de toneelgroep Globe), Mies de Heer (die via „Salvation" en „En nu naar bed" in het vrou wencabaret terecht kwam) en Lida En gelsman (zij acteerde onder andere in de door Europa trekken de La Mamma-groep uit New York en was verbonden aan het Rotterdams Toneel). De muzikale begeleiding van het viertal dames blijft in mannelijke handen. Aan de piano bevindt zich Wiebe Cnossen, bassist en gi tarist is Reindert Schippers, die vorig jaar Jaap Gerritsen opvolgde. Het vrouwencabaret van Natascha is uniek in_ Nederland. Zij startte ermee in 1971 na een succesvolleperiode met Ramses Shaffy, Seth Gaikcma en de Het omvangrijke werk wordt in drie fasen uitgevoerd. De eerste fase aanleg westelijke baan Churchiilweg, noordelijke baan van de Mozartlaan tussen Chur chiilweg en Vivaldilaan en het deel van de Mozartlaan tot aan Woudhoek is reeds voorbij. Op maandag 14 oktober is men met de tweede begonnen. Hier bij wordt aandacht besteed aan de zuidelijke baan van de Mo zartlaan en de Vivaldilaan. De Eduard van Beinumlaan is daarbij nabij de Vivaldilaan voor alle verkeer afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de Peter van Anrooylaan en de ChurchiUweg. Volgens de ver- wachtingen zal deze tweede fa se half november kunnen wor den afgerond. Tijdens de derde fase zal de Vi valdilaan tussen de Eduard van Beinumlaan en de Peter van Anrooylaan worden behandeld. Deze zal dan geheel worden afgesloten voor alle verkeer. De woningen aan de Vivaldilaan zullen echter bereikbaar blij- ven. Tijdens deze derde fase zal een aantal RET-buslijnen weer de oude route hervatten! Dit betekent voor lijn 53 via de Zwaluwlaan Mozartlaan Vivaldilaan Eduard van Bei numlaan vice versa. Buslijn 52 uit Vlaardingen blijft echter een gewijzigde route rijden: via' de Borodinlaan Peter van Anrooylaan Laan van Bol nes. Na half december zal ook deze busdienst weer de oude route nemen. In het Stedelijk Museum is gisteravond de tentoon- staliing Konfrontatie XVI geopend door museumdi recteur Hans Paalman. Op deze expositie zijn een RELATIE Met de titel van haar derde programma „En de vrouw die kiest een heer" wil Nata scha zeggen, dat de heersende rol van de man vooral bepaald wordt door de vrouw. De man staat In dit vrouwencabaret dan ook centraal, maar dan wel gezien in re latie tot, en vanuit het gezichtspunt van de vrouw. De man wordt belicht in zijn functie als echtge noot, als partner' en als groepslid: als mili tair, als bestuurder en als ontwerper van het maatschappelijk beeld. De voorstellin gen in het Zolderthea ter beginnen elk om negen uur 's avonds. Kaarten zijn nog in de voorverkoop verkrijg baar bij de WV. Schiedam Voor de hervormde gemunte Schiedam worden morgen de volgende predik- Op het kruispunt Mozartlaan Zwaluwlaan ChurchiUweg en op de kruising Vivaldilaan ■*- Mozartlaan zullen verkeerslich ten komen. Deze komen ook bij de voetgangers/fietsovers teek plaats over de Mozartlaan ter hoogte van Bohodinlaan. Deze installaties rullen echter pas in maart/april 1975 gereed zijn. Bij de gemeente onderzoekt men thans nog of het mogelijk is vóór die tijd nog maatregelen te nemen opdat voetgangers en vooral schoolkinderen veilig kunnen oversteken,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3