Roetwolk i.Q fMid Succesvol concert St. Radboud ontlokt felle reacties bij bewoners Lems: „Blij met Vau der Louw" VOORLICHTINGS CAMPAGNE GTB SCHOOLZWEM MEN MET KERST OUDERVERENIGING MUZIEKSCHOOL GAAT ACTIEVOEREN „Wat hebben de invaliden aan die hellingbanen?" SCHIEDAM MAAKT 'T FEEST NA RAMADAN Bewoners: schuld van T ankercleaning Gemeente: bedrijf gaat vrij uit OBSTAKELS PROBLEEM GEBIEDEN NIET GROOT f' SCHIEDAMSCHE COURANT Ulaandag: 21 oktober 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Braersvcst 3 - telefoon administratie 26809! - redactie 262566 - klachtendier.st 14J144 S pagina's 99ste jaargang no. 25149 SCHIEDAM EN KETKEL De Harmonievereniging St Radboud uit Kethel concer teerde vrijdagavond in ge- bauw De Rank voor haar eigen aanhang, die de zaa] vrijwel geheel vulde. Onder leiding van dirigent J. Seger presenteerde het een programma met o.a. werken ■waarmee het in december gaat uitkomen bij de Neder landse kampioenschappen van de federatie van Kath olieke Muziek bonden voor amateurgezelschappen. De uitnodiging hiertoe kwam na de promotie naar de ereafdeïing tijdens een con cours van de afdeling Zuid- Holland de2er federatie. Voor een deel zijn deze gericht op de folklore. Merry Eng land, vier dansen in een be werking van Edward Ger man en Kaukasische dan- den; sprankelende Russische St. Radboudsucces volksmuziek (Ippolitov ïwa- nov) door Delhay voor har monie-orkest bewerkt Van een heel andere speels heid is het werkje „Circus" van Hugo de Groot Met de overige nummers waaronder van klassiek en populair ge halte oogstte het orkest veel succes. Uitstekende interpretaties wa ren vooral de selectie Happy Sound en de muziek uit Je sus Christ Superstar. Niet minder het romantische Spanish Eyes van Bert Kaempfert, bewerkt door Hautvast Voor de finale kwam ook de drumband» sinds kort ver sterkt met St. Radboud- meisjes, zich laten horen. Het jaarlijkse concert werd besloten met het traditionele bal. Schiedam Een neerdwarrelende roet wolk heeft vrijdag in verscheidene straten in de Gorzen en het Stadhou derskwartier bij de bewoners felle reacties uitgelokt tegen het tanker- seboomnaakbedrijf Tankercleaning B.V. Boet bedekte niet alleen de hui zen, maar ook geparkeerde auto's, buitenhangend wasgoed en zelfs spe lende kinderen raakten besmeurd. De oorzaak was volgens Tankerclea ning een zogenaamde roet-blartng- aan boord van de Noorse tanker „Kol- brynx" van 10B.000 ton. De blazing was ontstaan door „een samenloop van omstandigheden". Volgens het bedrijf was het een techni sche storing. Een zekering van een oliepomp aan boord van de „Koll- bryn" was doorgeslagen waardoor de olietoevoer stopte. Toen dit was ver- holpen en de olietoevoer weer ging werken is de koude olie met een plof ontbrand, waardoor via de schoor steen roet werd uitgestoten. Nederlandse Invalidenbond over problemen rond Kippenbrug: Schiedam De Nederlandse lavalidenbond twijfelt aim het nut van de hellingba nen, die de gemeente Schie dam bij de Kippenbrug wil aanleggen ten behoeve van lichamelijk gehandicapten. De bond meent namelijk, dat invaliden in rolstoelen wei nig baat hebben bij het ook voor hen toegankelijk wor den van de brug over de Nieuwe Haven. „Want", al dus de secretaris van de Schiedamse afdeling van de bond, de heer A. A. van der Sluis, „hoe moet de invalide zijn weg vervolgen als hij, vanuit het westen komende, eenmaal op de Westvest is?" Volgens de Invalidenbond is de Westvest een weinig aan trekkelijke weg voor mensen in rolstoelen: „En als men deze vest wil vermijden, komt men via de Branders- steeg nit op de Lange Ha ven, waar het voor invalides bijzonder lastig en gevaar lijk rijden is. Het gaat de gemeente erom dat invaliden dank zij de hellingbanen, die worden aangelegd langs de luie trap pen van en naar de Kippen brug, snel in het centrum kunnen komen, dat wil zeg gen: in de Hoogstraat, In de praktijk komt het erop neer. dat de invalide niet verder komt dan de Lange Haven; daar aangekomen zou men dan twee onmogelijke hin demissen moeten nemen: eerst de Appelmarktbrug en vervolgens de Appelmarkt zelf* kels zijn die eerst uit de weg moeten worden ge ruimd". De Nederlandse Invaliden bond kwam met dit stand punt in de vergadering van de verkeerscommissie, die deze week in het Stadskan toor werd gehouden. Kort daarvoor had het commis sielid H. Noordegraaf al aangedrongen op het samen stellen van een zogenaamde knelpuntennota, waarin de gemeente alle voor invaliden problemen opleverende plaatsen zou moeten opsom men. Volgens Noordegraaf zou dit moeten gebeuren in samenwerking met de ver- t enigingen voor lichamelijk gehandicapten, de Ooievaars en de stichting Lentefeest De heer Van der Sluis: „Na tuurlijk juichen we bet toe, dat de gemeente nu ook mei de invaliden rekening wil houden. Maar ik vraag me af» of er niet grotere obsta- Ir. R. van Bogerijen van de dienst Gemeentewerken ver klaarde, dat de gemeente al le „probleemgebieden" voor invaliden in de stad wil aan pakken. „De problematiek rond de Appelmarktbrug zal dus later weer ter sprake komen. Mogelijk kunnen we daar de invaliden ook hel pen en dan zal blijken dat de hellingbanen er bij de Kippenbrug toch niet voor" niet» zijn", meende hij. Ook wethouder C. Zijdeveld vond, dat zo snel mogelijk de Kippenbrug onder han den moet worden genomen. „Als echter blijkt, dat de Ooievaars, Lentefeest of de Invalidenbond andere prio riteiten hebben, dan zouden we dwaas zijn als we die naast ons neer zouden leg gen", aldus de wethouder. De commissie ging met die uitspraak akkoord. Direct nadat er klachten bij de gemeente en bij de milieu dienst van Rijnmond waren binnengekomen is een ambte naar van de Hinderwet met een onderzoek begonnen. Vol gens zijn bevindingen is er van enige schuld aan de zijde van Tankercleaning geen sprake. Tegen de kapitein van de Noor se tanker is proces-verbaal op gemaakt, hoewel „kwaadwil ligheid niet wordt aangeno men". Enkele kwade bewoners uit ver scheidene straten in de Gorzen hebben echter een andere me ning. „Het gebeurt vaker dat er roetdeeltjes bij ons in de straat neerdwarrelen", aldus de heer H. Dekker, die woont in de Amalia van SoImsstraat. „Wel één, twee keer in de maand ziet het hier zwart Tankercleaning zegt steeds dat ze van niets weet, maar nu is het toch bewe zen". Protesten bij het bedrijf hielpen ook vrijdag niet volgens de heer Dekker. „Je kan zoveel protesteren als je wilt maar ze doen niets. Vrijdag liet de por tier ons nog niet eens binnen. We zijn toen naar de gemeente gestapt om de weihouder van milieuzaken te spreken. Hij was niet te bereiken" Volgens een lezing van de ge meente was de roet-uitstoot niet groot Aan boord van de tanker was op het ogenblik van de storing een ambtenaar van de gemeentelijke Havendienst aan wezig. „Daar heeft men niets van roetneerslag gemerkt", al dus de voorlichtingsambtenaar van de gemeente. Schiedam De Gemeentelijke Technische Bedrijven (GTB) zijn van plan een voorlichtings campagne te houden als men eenmaal besloten beeft de jaar lijkse meteropneming door te voeren. Op aandrang van enkele commis sieleden van de GTB gaat de directeur, J. van Willigen, on derzoeken hoe de beste voor lichting kan worden gegeven aan de Schiedamse bevolking. Gedacht wordt aan inschake ling van een publiciteitsbureau. Pas nadat er klachten van bewo ners waren binnengekomen werd een ambtenaar van de Hinderwet er op uit gestuurd. Volgens de voorlichtingsambte naar wordt het aan de weers omstandigheden er hing vol gens hem op dat moment een dichte mist toegeschreven dat het uitgestoten roet weer snel naar beneden was geko men. Naar aanleiding van de binnen gekomen klachten Is door de Havendienst contact opgeno men met de agent van de rede rij, de firma Van Ommeren te Rotterdam, en met de verzeke raars. De agent heeft tegenover de gemeente de toezegging ge daan dat deze week „naar rede lijkheid een regeling zal wor den getroffen voor een vergoe ding van eventueel ontstane schade". „Ik ben erg blij met de benoeming van André van der Louw tot burgemeester van Rotterdam, omdat ik hem erg goed ken. De tegenstanders van hem zullen over zo'n drie jaar wel andere geluiden over Van der Louw laten horen dan nu. Hij heeft meer overeen komsten met Thomassen dan men denkt". Schiedams burgemeester Arie Lems rea geerde zaterdag met deze woorden via een directe uitzending in het programma „ZOS op zaterdag" op de benoeming van zijn partijgenoot als „eerste man" in de Maas stad. Het programma van de ziekenomroep Schiedam werd uitgezonden naar het Ge meente- en het Noletziekenhuis. Drie kwar tier lang - afwisselend met wat plaatjes - interviewde ZOS-medewerker Cees van der Wel Arie Lems, die sinds woensdag ook een „echte" Schiedammer is geworden. Toen verhuisde hij van HilJegersberg naar de Schiedamse Burgemeester Knapperfiaan. Het gesprek met Lems zal trouwens voor het nageslacht worden bewaard. De ZOS heeft namelijk van het gemeente-archief het verzoek gekregen om de gesprekken met bekende Schiedammers te kopiëren en het archief zo in de gelegenheid te stellen de gesprekken te bewaren. Schiedam Tijdens de kerstvakantie worden voor de teerlingen van de Schiedamse lagere scholen weer zwemwedstrijden georga niseerd. De wedstrijden worden op maandag 23 en muBwrtay 30 december in bet Sportfondsec bad gehouden. Alle deelnemers zullen na afloop een herinnering ontvangen aan dit evenement, terwijl voor elk onderdeel ook nog afzonderlijke prijzen beschikbaar zijn. Schiedam Op zaterdag 25 april zal in de sporthal Margriet de Industrie- en Handelsmamfestatie „Schiedam maakt 't" worden gehouden. Dit evenement wordt gehouden in het kader van de viering van het 700-jarig bestaan van de stad Schiedam. In opzet en prestatie zal zoveel mogelijk in de jaartelling worden terugge- Schiedam Buitenlandse gastar beiders hebben het weekeinde in feeststemming doorgebracht De traditionele vastenperiode, de Ramadan, werd besloten met vier dagen feestvieren. In het gebouw „De Kreek" aan de Lange Haven werd gisteren on der meer met trom en tam boe-' rijn er op los gemusiceerd. Met de saz, een soort luit, en zan gers uit het publiek werd het een avond met vooral Turkse muziek. SCHIEDAMS Ct Schiedam De oudervereniging van de Schiedamsche Muziek school gaat binnenkort, ge steund door ouderverenigingen van andere muziekscholen uit het gehele land, acties voeren tegen de noodsituatie die in het muziekonderwijs is ont- staan door het huidige rijks subsi die beleid. Volgens de ou dervereniging zal er binnen kort van muziekonderwijs aan kinderen geen sprake meer zijn door de te hoge lesgelden. Op dit moment ontvangt elke mu ziekschool ongeveer 3,5 procent subsidie van het rijk. Daar naast worden de exploitatiever liezen door de gemeenten ge dragen. De actie van de ouderverenigin gen is er nu op gericht dat het ministerie van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk 3ê muziekonderwijs scholen dezelf de subsidie geeft als die aan andere instituten van volksont wikkeling. Daarom worden nu als minimum-eisen gesteld: 30 procent subsidie van het rijk, 30 procent subsidie van de ge meenten, 10 procent subsidie van de provincie en 30 procent inkomsten uit lesgelden. man Ja. ook u Kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lany. gratis en gebeel vrijblijvend, m de bus Krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad mei nationaal- en tntemationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee Kranten voor de prijs van een Profiteer ervan' P S Moe 11 u n leuke vergelding kunnen bedenken afs aanvulling op ance«siaand« iin in de bon aan maakt U nans op een e»ciu»e>e gasaansieke» a-e wij wekelijks uKloven voor demeesi or^irwt* in*»iv t JA ®,ul* S'ai'S «1 w.jbRjvend bel RN plus Scrueaamjcha Courant toe adres 1 woonplaats telefoon I zoMt Nieuwsblad* Gou'ant b.j het Rcltetfamsch ffcj -r

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1