SCHIEDAMSCHE COURANT Beslissing fusie Nole en GZ val in december Schiedam maakt manifestatie in ond-Hollandse stijl GEZAMENLJ.K CONCER'l T rAN KOREN UIT SCHIEDAM] Brandweer twee naar Gusto llfti mmmm MaB I!»»» BRAND KAST STOND OPEN Inbraak sigarenwinkel: schade 25.000,- •sJfMiS' Zaak is beslist nog niet in kannen en kruiken9' Journalisten „verwijderd" uit ziekenhuis Vlaardings Rode Kruis zoekt leden MLu,:'£ikd Ter gelegenheid van 700-jarig bestaan Binnen enkele uren HANDREM VERGETEN: VRACHTAUTO TE WATER i JA Donderdag 24 oktober 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 99ste jaargang po. 25152 Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De definitieve beslissing over een samen werking tussen het Gemeenteziekenhuis en het No- ietziekenhuis valt pas in december. „De zaak is beslist nog lang niet in kannen en kruiken' aldus de heer A A L. Stegman, die lid is van het bestuur van het Noletziekenhuis en die ook lid is van de onlangs benoemde integratiecommissie die de samenwerking tussen beide ziekenhuizen moet gaan onderzoeken. e Stegman zei dit Vooral na de pubükatie in het gisteren tijdens een „ge heime" bijeenkomst in de mess-room van het Noletziekenhuis die al leen toegankelijk was voor leden van het per soneel Schiedam De twee jour nalisten van de Schie- damscbe Courant die gis teren een personeelsbij eenkomst in het Nolet ziekenhuis over de even tuele samenwerking met het Gemeenteziekenhuis wilden bijwonen zijn na tien minuten hieruit „verwijderd". De bijeenkomst leek aan vankelijk openbaar te zijn. De journalisten die ongehinderd het zieken huisgebouw waren bin nengekomen hadden een plaatsje achterin de Mess-room opgezocht en toonden „open en bloot" hun blocnote. Enige minuten later kregen zij zelfs een drankje aan geboden. Na het begin van de bijeenkomst i kwam er plotseling een medewerkster binnen die geneesheer-direkteur Vlotman iets influisterde. Met luide stem riep hij daarop: „Is hier soms pers in de zaal?" Nadat beide verslaggevers zich bekend hadden ge maakt, vroeg de heer Vlootman hen beleefd doch dringend de zaal te verlaten omdat de bijeen komst „besloten" was. „Wij hebben geen gehei men, maar we willen lie ver onder elkaar hierover praten", aldus de heer Vlootman- Schiedzm/VIaardingen Op di verse plaatsen in Vlaardingen verschijnen in de week van maandag 28 oktober tot zondag 3 november ledenwerfstands van het Nederlandse Rode Kruis. De stands in Vïaardln- fen komen er in verband met de landelijke ledenwerfaktie, waaraan ook radio, televiesie €n de ANWB meewerken. Het Rode Kruts krijgt geen subsi die van de overheid. De onaf hankelijke status zou daardoor in gevaar komen. De organisa tie moet bij conflicten neutraal kunnen blijven om alle slach toffers, ongeacht hun politieke gezindheid, huidskleur of reli gieuze overtuiging hulp te kun nen bieden. Het Rode Kruis wil niet alleen afhankelijk zijn van de jaarlijk se collecties. De organisatie wil ook over vaste bijdragen van leden kunnen beschikken. In Nederland zijn momenteel ruim -één miljoen mensen betalend lid. kden kunren z'ch in Vlaardin- gen opgeven bij het afdelings bureau aan de Emm astraat 38, Wefoon 342700. Voor meer in lichtingen. over het Rode Kruis werk kunnen "Vlaardingers zich richten tot mevrouw De Hullu, secretaresse, telefoon 347054; mevr. Twïgt, leidster van het Wdfarewerk, telefoon 340389 of hij de colonne-commandant G. A Verstege, telefoon 34.55.88. personeelsblad „De Noletter' waarin de redactie zich nogal verontrust toonde over de mo gelijkheid dat er eventueel toch ontslagen zullen vallen, was de stemming onder het ziekenhuispersoneel er niet be ter op geworden. Deze onrust was voor de directie aanleiding om de personeelsbij eenkomst te houden om nader enkele zaken uit de doeken te doen. „Die integratiecommissie is juist in het leven geroepen om de mogelijkheden van samenwerk ing te bekijken", aldus de heer Stegman. En hij stelde nog maals: „Of het allemaal door gaat zal bekeken worden". Het bestuurslid zei verder dat de integratiecommissie drie maan den de tijd heeft gekregen om een adviesrapport uit te bren gen aan de besturen van beide ziekenhuizen. „Pas dan zal de echte beslissing vallen", aldus Stegman. Noiet-directeur Vlootman wees er verder op dat er bij deze proce dure zeker inspraak zal zijn. „Behalve de besturen en de me dische staf zal ook het andere personeel worden gehoord. Men kan zijn ..suggesties, zo aan de integratiecommissie kwijt", al dus dr. Vlootman- Enige weken geleden'is bekend gemaakt dat het GZ en Nolet zullen worden samengevoegd in verband met het steeds dalende percentage van de bezetting in Schiedam en in het Rijnmond gebied. Het GZ leed in 1973 al een verlies van twee ton. Voor dit jaar wordt'zelfs rekening gehouden met een verlies van ongeveer driekwart miljoen gulaen, In feite wil men proberen te voor komen dat er een ziekenhuis in zijn geheel wordt gesloten. Vol gens insiders is het namelijk duidelijk dat er over enige ja ren in het Rijnmondgebied on geveer duizend bedden teveel zullen zijn. Voor de regering zou dat wel eens een aanleiding kunnen zijn om tot een dergelij ke gehele of gedeeltelijke slui ting over te gaam „Wij willen niet lijdelijk afwach ten", aldus de mededeling van de besturen van beide zieken huizen, „Liever nog houden we het heft'in eigen hand. Wanneer de ziekenhuizen nauwer gaan samenwerken zouden de" instel lingen uitgroeien tot één geheel. Door het grotere geheel zijn er meer medische mogelijkheden terwijl toch het aantal bedden indien nodig geleidelijk terug gebracht kan worden". Vooral dit laatste heeft grote on rust onder het personeel gege ven. Hoewel de besturen bena drukten dat een en ander niet inhoudt dat er ontslagen zullen vallen, werd dit aanvankelijk niet of nauwelijks geloofd. Gisteren werden tijdens een speciale bijeenkomst de plannen rond „Schiedam maakt 't" uit de doeken gedaan Hoek van Holland— Uit een magazijn in een sla gerij aan de Prins Hen drikstraat in Hoek van Holland werd een porte feuille gestolen met daar- m een bedrag van vijf duizend gulden. Verder werd een geldkistje mee genomen met verzeke ringspapieren. De dieven hadden het niet bijzonder moeilijk. De diefstal vond op klaarlichte dag plaats terwijl zowel bet maga zijn als de brandkast met afgesloten waren. De heer Th, G. J. Janse, voorzitter van het comité Schiedam ln het kader van de viering van het 700-jarig bestaan van de stad Schiedam zal van zaterdag 26 april tot en met 4 mei 1975 in de sporthal Margriet een grote manifestatie worden gehouden. Handel, industrie en nijverheid zullen dan onder de Het comité heeft al enige ideeën naam „Schiedam maakt 't" een expositie houden, wat voor concentraties zullen geheel in oud-Hollandse stijl. ambachten, detailhandel en in dustrieën te concentreren. Er zullen straatjes worden ge vormd met oude naambordjes. Het college van b. en w. heeft al besloten haar medewerking- te verlenen en garant te staan. Ook de Kamer van Koophan del, de Nederlandse Midden standsorganisaties. de Neder landse Mij voor Nijverheid en Handel en de Schiedamse Han dels- en Bedrijfsraad hebben Alle standruimten in de sporthal hun steun toegezegd. hoopt dat er zo'n 25.000 bezoe kers op het evenement zullen afkomen. „We hebben een royaal sluitende begroting. Een paar trekpleisters hebben we al. Twintig procent van de ruimte is nu al bezet". komen: een industriewijk, een ambachtenhoek, een toeristisch centrum, een voorlichtingscen trum (o.a. gemeente), een finan ciële hoek, sieradenhoek, een ruimte voor pers en publiciteit. Verder zullen er te vinden zijn een molen, muziektent (een amusementsruimte met elke manifestatie, die onder avond bekende artiesten), een J gepland. Het comité wil een gigantische stadspoort vlakbij het benzine-station aan de Nieuwe Damlaan bij de ingang van de parkeerplaats neerzet ten. Bepaalde industrieën die liever niet in de sporthal willen kunnen van de parkeerplaats gebruik maken. Er wordt ver der gedacht aan een stoomcar- rousel bij de gedempte Polder vaart en een expositie van oude auto's. poffertjeskraam, aanplakzuilen en een complete oud-Hollandse markt- De heer Th. G, J. Janse, voorzit ter van het comité „Schiedam maakt 't": „Het is geen nieuw gegeven. We hebben al een paar keer de Inhabé gèhad. Dat was echter geen haalbare kaart" meer. Daarom hebben we be sloten de2e naam niet te gebrui ken. De expositie zal dan ook eenmalig zijn. zullen voor een prijs van 65.- per vierkante meter worden verhuurd. Bij die prijs zit Lnbe- grepen een exterieur van een WIJNBOER huisje dat in oud-Hollandse stijl is opgebouwd. Achter de oude De Plantsoenendienst zal enkele geveltjes {trap-, tuit- en klokge- plekjes creeren met groen. veis) kunnen de deelnemers hun waren tonen. De gehele tentoonstelling zal worden om geven door een stadswal, com pleet met een stadspoort bij de Ingang van de hal. Deelneming staat voor iedereen Het comité streeft ernaar zoveel open aldus de heer Janse die mogelijk op elkaar afgestemde Gok is er een „buitengebeuren" Rond de al genoemde muziek tent, ook weer opgebouwd in oude stijl, zal een centrum van vermaak komen, met een „wijn- hoek". In de kantine komt een oud-Engelse pub. artistieke leiding van de beken de Schiedamse kunstenaar F. Henderickx staat, is een spe ciaal vignet ontworpen door te kenaar Harr Wiegman: „Proos je van Schiedam". Het is de bedoeling dat dit hét herken ningsteken voor „Schiedam maakt 't" gaat worden. De officiële opening zal plaatsvin den op zaterdag 26 april om 11.00 uur. De sporthal zal iede re avond geopend zijn van 19.00 tot 23.00 uur; op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 12.00 tot 18.00 uur. Op 2ondag 4 mei wordt de tentoonstelling gesloten om 18.00 uur. Schiedam Vrijdag 25 oktober zat in de Magnalia Del-kerk aan de Albardastraat een con cert worden gehouden met ze ven koren. De aanvangstijd is 8 uur. Het concert wordt geopend door de r.k. korengemeenschap Poly- bymnus. Jeugd-, gemengd- en mannenkoor zullen dan Bruc- kners majestueuze Trasterin- musik ten gehore brengen. Ver der zal het bekende The Holy City van Adams worden gezon gen. The Young Joy Singers zingen daarna twee negro-spiri- tuals en liet lied Glory, glory, halleluja. Het gedeelte voor de pauze za! worden besloten door het Op- standingskerkkc - en het kerk koor Kethei. Zij brengen in een gezamenlijke uitvoering Laudia Si on van Buxtehude Het orgel zal daarbij worden bespeeld door Cor de Haan. Na de pauze volgt het koor van de Grote Kerk met een werk van Bach! („O grace magnifique") en een van Schubert („Die Alimacht"). Tenslotte zal het koninklijk Schiedams mannenkoor Orp heus onder meer het Otsche Nasch zingen. Dirigent Chris Verhoog zal hierbij de solo zin gen. Schiedam De brandweer Is gisteren twee keer kort oa el kaar uitgerukt voor een groot alarm op de scheepswerf van XHC Gusto aan de Maasdijk in Schiedam. In beide gevallen bleek het nogal mee te vallen en kon het vuur worden be dwongen door de bedrijfs brandweer van Gusto. Wel raakten twee personeelsleden -bedwelmd door de rookontwik- - keling. Hoeveel schade er is aangericht is nog onbekend, zo deelde men van de zijde van Gusto mede. De eerste brand bij Gusto ont stond gistermorgen rond kwart over negen op een pijpenlegger. Enkele werknemers waren hier aan het lassen. Daarbij is men vermoedelijk wat onvoorzichtig geweest en zijn er vonken op enkele brandbare materialen terecht gekomen. In korte tijd ontstond een grote rookontwikkeling. Terwijl de bedrijfsbrandweer er in actie kwam, "regende hét' bij de ge meentelijke brandweer tele foontjes over een brand op het terrein van de scheepswerf. Met groot materieel vier wa gens en een ziekenauto rukte men uit. Eenmaal ter plaatse bleek het vuur reeds te zijn bedwongen. Wel konden de broeders van de GGD twee werknemers naar een ziekenhuis brengen. Zij ble ken last te hebben van de in geademde rook. Enkele uren later moest de brandweer opnieuw een paar wagens naar de werf van Gusto sturen omdat er dit keer een loods waarin een grote hoeveel heid terpentine en andere verf producten lag opgeslagen, in brand was geraakt. Over de oorzaak hiervan tast men nog in het duister. „Het was dit keer maar een klein brandje", aldus een Gusto-woordvoerder. „Te vergelijken met een vlam in de pan", Brandweercommandant De Groot nam echter geen risico's en liet onmiddellijk al zijn zwa re materiaal uitrukken. Ook dit keer was de aanwezigheid van de Schiedamse brandweer ech ter niet meer nodig. De schade van de tweede brand is onbe kend. Tweemaal moest de 'Schiedamse brandweer gisteren uitrukken voor een brand op bet terrein van de scheepswerf van Gusto. Alleen politie, brandweer een GGD mochten door de hek ken.,. Schiedam Uit het sigarenmaga zijn Bol, gevestigd in het win kelcentrum Kethei, is voor 25.000 gulden aan goederen ont vreemd. Er verdween een groot aantal zakaanstekers ter waar de van 10.000 gulden, taf el aan stekers (5.500 gulden), horloges (8.000 gulden) en een aantal as bakken met een waarde van 400 gulden. De inbrekers kwa men binnen door een deur te forceren. Schiedam Een op de Noordvest geparkeerde vrachtauto is in het water gereden, omdat de chauffeur vergeten de handrem aan te trekken. De wagen werd later door een kraan uit het water gehaald. SCHlEQAMSa Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombmatie 14 dagen lang, grans en geheel vrijblijvend. tn de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad mei nationaal- en internationaal nieuws, de Scbiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voorde prijs van een Prohteer ervan' P S VocM u "i («vit* MarqeitiKing h qJ535.^5!e<0' C <f wj uil'Ove iv0ö« de "ïf-flii 6i Scnieddmsche Cours"! u n vf'ibl jveno «et AN plus I woonpuas telefoon «oor! t*| I f® «t® Scr^damscne Courant bi nel Botterdamsch rl eyai&ötao

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1