Bestuur school tuinen wil zich opheffen MM Inbreker opgepakt Zendings dag voor de jeugd omaS Koninklijk metaal bij Wilton MERCEDES (MET OP SLOT)WEG Ski r%gl -ill Popgroepen tredèn op Zaterdag 26 oktober 1974 99ste jaargang. ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Idachtendienst 144144 Schiedam - Op de scheepswerf van Wilton-Fijenoord zijn gis teravond aan 101 leerlingen vsn de bedrijfsschool diploma's uit gedeeld. Tevens werden ook de prijzen voor het beste Bemetel A-exa men, het beste uitgebreid Be- metel-examen, het beste uitge breid Bemetel-examen (avon dopleiding) en hei beste Beme tel-examen sectiebouw en af schrijven in de scheepsbouw, uitgereikt. Dit geschiedde door directeur ir. B. Wilton. Maandag 13 mei 1974. C. Boimërs (links) slaat de eer ste paal: Na de pauze volgde nog een dis co-show van Martin Green. De volgende Schiedammers ontvin gen tijdens deze avond ook een diploma: M. A. van AaJten, W. F. van den Berg, M. Durai, J. Faasse, J. C. Greeven, H. Grob- be, J. A. Hagman, S. Koogen- dam, J. P. Jansen, C. Kerkhof, W. R. Koene, H. W. J. M. Koe vermans, Th. A. Koevermans, M, Meulstee, A. W. Nettenbreij- er, A. Oosterwaal, P. van Os, T. Poort, D. Prook, J. H. J. Rijvers, G. M. Sc hol te, A Sch- wagermann, J. Stolk, M. P.-J. Suylekom, G. Verhoeckx, A. M. Voshol, R, A, Wattimena, M. van Willigen en A van der Windt. het nu nog om gaat is die extra subsidie" Als de subsidie voor de woningen onverhoopt niet zou doorgaan, betekent dat een grote strop voor de gemeente. De huurprij zen zouden dan van ongeveer tweehonderd gulden per maand naar een bedrag van rond de 450 gulden per maand schieten.' „Ik reken er niet op", aldus Zijde veld. „We hebben er alles aan gedaan. Het zit in de molen". Over de huren: „Hoeveel die precies zullen zijn weet ik echt niet. Je kan wel zeggen twee honderd gulden als de minis ter zijn toestemming wat be treft die kaalslagsubsidie geeft maar dat is gerekend het prijspeil .van nu. Daar loon- en prijsstijgingen kan dat later al tijd tegenvallen". De eerste paal voor de binnen stadswoningen werd op maan dag 13 mei van dit jaar gesla gen door de toenmalige wethou der van stadsontwikkeling. C. Boimers. Tijdens een bijeen komst verklaarde hij toen dat er al voorbereidingen zouden worden gestart voor de tweede fase. Het tweede project, dat ongeveer vijftig woningen telt, omvat wo ningbouw op de hoek Lange Achterweg/Korte Aehterweg/- Laan, Dat zou worden gecombi neerd met het „gaatjes vullen" van de Lange Achterweg aan de zijde van de Hoogstraat. Een concreet plan hiervoor is echter nog lang niet in de pen. Ook de voorbereidingen blijken geenszins gestart, een half jaar na de „toezegging" van Boi mers. „We hebben er wel over gepraat", aldus wethouder Zij develd „maar een plan hebben we nog niet ontwikkeld, We hebben ook nog geen afspraken gemaakt of de woningen door de gemeente of door woning bouwverenigingen zullen wor den gebouwd". Volgens de wethouder zal in de toekomst in ieder geval sterk worden gelet op de woning bouw in het stadshart. „We moeten vreselijk oppassen. We kunnen alleen maar gaan bou wen op stukken waar geen be zwaarschriften tegen zijn inge diend". Empeo, dochter van bouw bedrijf Bredero, bouwt de 48 proefwoningen. Er valt voor alsnog weinig activiteit te be speuren. Funderingen zijn aangelegd en hier en daar staat een muurtje. ,,Maar het kan ineens snel gaan", aldus wethouder Zijdeveld. Schiedairi Het is nog je; geleden te zijnaange- *J\.A niet binnen bij de ge- roecntc. Jf Minister J. Gruijters van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening kan toe te kennen. Destijds ring van het Rijk te laten de huurprijzen van de werd door hem het plan-- genieten om weer nieu- zogenaamde „proefwo- gelanceerd om kaalslag- we betaalbare woningen ningen" omlaag drukken gebieden in oude binnen- neer te zetten, door eer, extra subsidie steden een extra uitke- Schiedam behoort ,ot het rijtje, Dat de bouwplannen door het uitblijven van de ministeriële beschikking op een laag pitje zijn gezet, ontkende de wethou- der. „Ik ben geen bouwkundige. Dus ik weet niet wanneer ze klaar zullen zijn. Ze hebben al een aantalmuren neergezet. Voor het oog zijn ze misschien wWwPniet ver gevorderd maar dat kan ineens veranderen". Wat betreft de belangstelling voor in orde. Goedkeuring van de de 48 woningen is succes verze- Provincie is er, de procedure kerd. „Er bestaat ontzettend inzake artikel 19 inzake de wet veel belangstelling voor de wo- ruimtelijke ordening is in orde ningen", aldus Zijdeveld. „Ik en ook de bouwvergunning is heb de indruk dat we ze wel afgegeven. Hel enige punt waar drie keer kunnen bevolkenM.p Schiedam In de kantine van de dok- en werfmaatschappij Wil- ton-Fijenoord b.v. zijn gisteren enkele jubilarissen gehuldigd omdat zij 40 of 25 jaar in dienst zijn geweest van dit bedrijf. Burgemeester Lems die deze hul diging bijwoonde overhandigde aan de volgende jubilarissen een koninklijke onderscheiding: A. J. van Duivenbode te Schie dam. Leraar bedrijfsschool V en O. Eremedaille in zilver in de Orde van Oranje-Nassau. C. H, Harremen te Schiedam. Klinker. Eremedaille in brons in de Orde van Oranje-Nassau. A. Mes te Schiedam. Plaatwer ker. Eremedaille in brons in de Orde van Oranje-Nassau. Verder werden de volgende Schiedammers gehuldigd om dat zij 25 jaar in dienst waren: J. G. de Boom, schaver; P. van Heest, projectbaas; B. A. Nel is. rondslijper en M. Noordijk, as- sisten t -project baa s. steden dat voor dit plan in aan merking komt. „Maar", zegt de wethouder van stadsontwikke ling ir. Chr. Zijdeveld „We heb ben nog steeds niets vernomen van de minister. Alles is verder Schiedam - De politie heeft een 21-jarige jongen aangehouden, die bekend heeft een aantal inbraken te hebben gepleegd in Schiedam en Vlaardingcn. De jongen, G. K. H.. was ontsnapt uit een psychiatrische inrich ting in Eindhoven. Hij brak on dermeer in in het Proveniers huis en in een woning aan de Dr. Zamenhofstraat in Schie dam, verder in een woning aan de Markt in Vlaardingen. Schiedam In zaal de Noord aan de Kerkweg in Kelhel treedt van avond de Schïedamse popformatie de Flails op. Het optreden van de groep, die onlangs is ver sterkt met een organist, begint om acht uur. In sociëteit de Tempel geeft de groep Boll Wee- vl! een concert. Ook dat optreden begint om acht uur. De Tempel is geves tigd aan de överschiese- straat 44. Op 23 november komt Sint-Nicolaas met zijn gevolg in Schieöam-Oost en Nieuwland. SCHIEDAM De 63-jari- ge directeur A. O, uit Schiedam heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn auto, een Mercedes Coupé 350. Het voertuig stond niet op slot. De wagen, met het ken- tekennununer 07-85-PF, stond geparkeerd in de Commiezenlaan. Het bouwjaar van de auto is 1970. De kleur beige. 4A. van Harmein, voorzitter van de vereniging vergrijzing SCHltfiAJiC.SCl Ja, oo* u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, m de bus krijgen Het Rotterdamscb Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; do Schicdamsche Courant met puur plaatselijk meuws Twee kranten voot de pn/s van een. Profiteer ervan» Schiedam Het bestuur van de vereniging School werktuinen Schiedam wil zich op heffen. In een brief aan het college van b. en w. vraagt het of de gemeen te bereid is zijn taak over te nemen. Tevens doet het bestuur een aantal suggesties om tot een andere opzet te ko men. Het plan tot opheffing leeft al geruime tijd in de vereniging. Het bestuur, waarvan de heer Schiedam Op zaterdag 16 no vember zal in de Magnalia-Dei- kerk in de Albardastraat een jeugdzendingsdag worden ge houden, Deze dag die wordt georganiseerd door de her vormde jeugdraad en het gere formeerde jcugdzendingsteam, begint om 11 uur. Onder meer zal dan de film „Kom over de brug" worden vertoond. Verder zal ds. R. J. v.d. Veen spreken over de ont wikkelingen in de zending, met name over de verhouding zen- ding-anti-racisme. Het speels opgezette programma zal tenslotte muzikaal worden opgeluisterd door de Delftse groep Manna. vOOr.pl AdtS lete loon- lOdlS N>o«l tjf ScnT44"iM-.he Courar «OlIPr

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1