SCHIEDAMSCHE COURANT Aai itaï verbet eringeii wij kvoorziei iïi iger: kaan nog n aaiden duren Groenoord wil verlichting op noodweg Zeshonderd kijk vorenfestival van SG ook nu weer succes Rijkssubsidie voor drie 'nieuwkomers' bij gemeente 1110 ers. Onthullend college-antwoord op vragen van CDA-raadslid GTB krijgen nieuwe telefoon- installatie "Er staan levens op heï spel" Onderzoek naar tekort aan gymlokalen GS - goedkeuringen Maandag 28 oktober 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 6 MffnaV 99ste taargang no. 25155 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het ziet er naar uit öat een aantal verbeteringen van wijkvooraeninjren (speelplaatsen en ruimtelijke accommodaties) die zouden worden bekostigd uit de Watermiljoenen, nog maanden op zich willen laten wachten. geld zou moeten worden be steed nog steeds niet van start is gegaan. Volgens het college komt dit onder meer door: 0 Het vervullen van het secre tariaat van deze commissie is een complexe zaak, waarbij on dermeer vijf wijkcommissies, een commissie van instellingen en een coördinerende commis sie betrokken zijn. 0 Het vorige college heeft met het oog op de komst van een nieuwe gemeenteraad en een nieuw college enige maanden lang een afwachtende houding aangenomen. Dit laatste wordt door het huidige college be treurd. 0 Op dit moment is men bezig met het herstructureren van de structuur van de gemeente- raads- en gemengde commis sies. Het CDA-raadslid Rosman had de vragen gesteld nadat het col lege vlak voor de raadsvergade ring van 30 september een voorstel van de agenda terug nam waarin men voorstelde om 380.000 gulden ter beschikking, te stellen voor de verbetering van het Rozenburgplein en het Wilhelminaplein in de Gorzen en het Fabriplein in West. Als argument daarvoor ge bruikte men toen het feit dat de bewonersvereiüging in West fel had geprotesteerd tegen de verbetering van het Fabriplein. Men had liever dat er speel plaatsen werden aangelegegd. Voor het CDA-raadslid was het toen duidelijk dat men in het geheel niet beschikte over een lijst van urgente voorzieningen. Daarin heeft hij nu gelijk ge kregen, maar voorlopig zal het geld van de Waterm.iljoenen om met de woorden van Rosman te spreken nog wel even „opge pot" blijven omdat het college ook in zijn antwoorden laat doorschemeren dat alles af hangt van de snelheid waarmee de herstructurering van de raadscommissies wordt behan deld. Wat hoopvol zegt het college tenslotte.' „Aan een en ander wordt hard gewerkt". CDA-raadslid Rosman „op gepot"... Dit ondanks de volgende bekende gegevens: 9 Het geld is wel beschikbaar. O De gemeente is op de hoogte van de bestaande voorzienin gen. Men heeft zelfs een globaal beeld "van de ruimtelijke ac commodaties, dit ondanks het feit dat deze slechts ten dele in handen zijn van de gemeente. 0 Het enige wat nu' nog moet worden gedaan is het houden van een bewonersonderzoek zo dat een urgentielijst kan wor den samengesteld. Dit alles is gebleken uit de ant woorden die het college van burgemeester en wethouders heeft gegeven op vragen van het CDA-gemeenteraadslid S. J. Rosman. Hieruit blijkt verder dat de Commissie Wijk voorzieningen die zich bezig zou moeten gaan houden met de vraag hoe het SchiedamDe Ge meentelijke Techni sche Bedrijven (GTB) krijgen - als de gemeenteraad het voorstel van het college van b. en w. goedkeurt - een nieuwe huistelefoo ninstallatie. De hui dige installatie is door de PTT afge keurd. Bovendien is de capaciteit te klein. De bestaande apparatuur zal in 1975 worden ver wijderd. Deze heeft zes netlijnen en 50 neventoe- stellen. Via de PTT zal men nu de beschikking krijgen over een capaci teit van 10 netlijnen en 90 neven toestellen. De uit breiding van het aantal netlijnen is wenselijk om dat dan de storingsnum mers voor gas, water en elektriciteit kunnen wor den gesplitst, heigeen geen de bereikbaarheid verhoogt. De kosten van de nieuwe installatie bedragen onge veer honderdduizend gul den. Aangezien de ople vering pas medio 1975 zal zijn, zal het totaal bedrag als gevolg van de kosten stijgingen, wel wat hoger komen te liggen. Schiedam Dc wljkvcreniging G roenoord en Omstreken dringt er bij de gemeente met klem op aan om zo snel moge lijk verlichting aan te brengen op de noodweg, die ten oosten van het Bachplein naar de wijk Woudhoek loopt. "Er staan levens op het spel," zo meent de wijk vereniging. Via het biad Noorder akkoorden wordt de gemeente geadviseerd om de drukke weg door middel van noodverlichting beter be gaanbaar te maken. Een ongeluk op de noodweg, dat enkele weken geleden plaats vond en waarbij een meisje een hersenschudding opliep, heeft een groot aantal bewoners he vig verontrust. De noodweg naar Woud- hoek: slecht begaanbaar door kuilen in wegdek en gebrek aan verlichting In het wïjkblad schrijft de secre taris van Schaverbeke van de wijkvereniging: "Wij vragen ons af of er nu beslist eerst ernstige ongelukken moeten ge beur en voor er de nodige maat regelen worden genomen." Juist door de donkere asfaltiaag zijn fietsers, volgens de wijk vereniging, slecht zichtbaar, Ook voetgangers lopen hier groot gevaar, aldus Van Scha verbeke. "Bovendien is de weg, door de vele kuilen en hobbels in het wegdek, moeilijk begaan baar," meent hij. Noorder Akkoorden: "In een wijk waarin al 20 lang en zo veelvul dig noodvoorzieningen zijn aan gebracht, zal het toch niet moei lijk zijn om deze weg door noodverlichting beter begaan baar te maken," De Veronïca-aanvaHer kopt in de richting van het DRZ~doof e 0 Schiedam Iedereen werkte er aan mee om de Kethelse "happe ning" te laten slagen. Radio Veronica en DRZ*s "oude glorie"; het demonstratieteam van De Ooievaars en de drumband St. Radboud lokten met elkaar zo'n zeshonderd kijkers rond het Kethelse veld. Veronica won met 63, maar dat was minder belangrijk dan dc forse recette, die ten bate van de invaliden sportvereniging De Ooievaars kon worden geïnd- 0 Overigens gebeurde er dit weekeinde, ondanks het slechte weer nog wel het een en ander; een rake vechtpartij bij GSS-FC Maluku (voortijdig gestaakt); "klappen" voor HBSS en PPSC die beide heel duidelijk verloren, evenals "Schiedam", dat ook al een "pak slaag" kreeg 0 Kleine nederlagen waren er, maar ook een half dozijn treffers voor S'boys en een knappe deling van DHS O Tegenvallers voor Demos, WK en de enige Sehiedamse clubs die niet in actie kwamen 0 En omdat het ook bij de korfballers, de volleyballers en de tafeltennissers niet naar wens ging, zorgden slechts de wielrenners voor een lichtpunt in de indoorsporten. Voor uitgebreide informatie: zie de sportpagina"^ van deze krant. Schiedam - Het door de afdeling zang van de Sehiedamse Gemeen schap in de Magnalia Dei kerk gehouden koren-festival was ook ditmaal kwalitatief van een hoog gehalte. Onder de talrijke bezoekers bevond zich onder anderen burgemeester A. Lems en zijn echtgenote. Schiedam De gemeente heeft besloten een onderzoek te gaan instellen naar het tekort aan gymnastieklokalen in Schie dam. Vooral De Gorzen, Oost, Groenoord en Woudhoek heb ben met dit probleem te kam pen. B. en w. zullen een rapport op stellen over de totale Sehiedam se gymnastiekaecommodatie. Daaruit zal dan het tekort moe ten blijken. Ook zullen alle mogelijke oplos singen, waarbij de voor- en na delen worden aangegeven, in het rapport worden weergege ven. Tevens zullen de financiële consequenties worden uitge zocht. Het door de koren gezamenlijk gepresenteerde programma be stond voor een groot gedeelte uit polyfoniscbe muziek met een religieuze inslag, gelijkge stemde negro-spirituals en volksmuziek. Als eerste verscheen het gemeng- de koor van de korengemeen schap "Polyhimnia" samen met het hieronder ressorterende mannenkoor St. Gregorius op het concertpodium. Onder leiding van René Fons ver- tolkten deze heren een zestal werken waaronder het door mystiek en geloofskracht ge kenmerkte Trösterin Musik"- van Josef Anton Bruckner, het populaire „The Holy City" van Adams en eveneensmet orgel begeleiding van Cor de Haan, het "King all glorious" van G. Vail. •;.4 mm ihh mmjL Uitstekende zang brachten ook de overige plaatselijke kerkkoren. De koren van de hervormde kerken van Nieuwland en Ke- thel ging samen met als diri gent H, P. de Sterke. De lofzang Laudla Sion (Buxtehude) en het juichende Rejoice in the Lord always van Rath bone waren hun bijdragen aan dit concert. Niet minder gebracht door het gemengde koor van de Grote of St. Jans kerk waren het, "O gra ce magnefique", van J. S. Bach en het dramatische Christus factus est. Besloten werd met het magistrale, „Die Almacht" van Frans Schubert. Dit werk kreeg een goede piano begeleiding van Cor de Haan, Soliste was de sopraan Lies- beth Damen. Het geheel stond onder leiding van dirigent B. de Leeuw. De jeugd was vertegenwoordigd met The Young Joy'Singers, o.l.v. A. van Mansum. Topper was hier het "Glory, Glory, Hal- leluja". Het Koninklijk Schiedams Man nenkoor Orpheus besloot het programma en presenteerde hier een nieuw repertoire. Een Hongaars gevoelig volksliedje van Zoltén Kodöly en spranke lende melodieën uit internatio nale zangbundels in bewerking van dirigent Chr. Verhoog, Al les in de specifieke Orpheus- stijl. Voor het uitvoeren van het Russi sche "Otche Nasch" (Onze Va der), ai jaren achtereen in re pertoire, gaf hij de leiding over aan de tweede dirigent Lout Stouthandel omdat hij zelf als bassolist moest optreden. Het speelse "Quattro cavai trotta- no" van Uhlman, een Napoli- taans soldatenliedje, besloot dit grandioze Korenfsstival 1974. auiieaam Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hebben goedkeuring verleend aan de volgende besluiten van de Sehiedamse gemeenteraad waarbij kredieten zijn verleend; O /469-5Ö0 voor de bouw van een semi-permanent kantoorge bouw voor de Technische Be drijven. ƒ5.303,000 als aanloopkrediet voor de uitvoering van werken in de binnenstad. O ƒ880.000 ten behoeve van de sanering van de binnenstad. 30G.OQO voor gas, 250.000 voor water en ƒ330.000 voor elektriciteit) 0 49.300 voor aanpassingswer- ken Verbrande Erven Q ƒ33.000 ten behoeve van het boekenfonds van m.a.v.o. Schiedam De drie werkloze technici, die de gemeente aan een baantje wil helpen, zullen ruim 140.000 gulden gaan kosten, komt echter in aanmerking voor een rijkssubsidie van 69 procent, in het kader van de maatregelen, die de regering heeft getroffen met betrekking to de werkgelegenheidssituatie. De gemeenteraad zal zich maandag uitspreken over het krediet van ongeveer 44.000 gulden voor het niet gesubsidieerde bedrag. De drie technici zullen zich gaan bezighouden met de voorbereiding van de plannen voor woningverbetering in het oude westen van Schiedam. Zij krijgen hiervoor één jaar de tijd. Wanneer de mogelijkheid zich voordoet, zullen zij zich ook intensief moeten bemoeien met de renovatieplannen in de andere oude wijken. De commissie woningdienst heeft zich al verenigd met het voorstel van dc gemeente om drie werkloze technici aan te trekken- De drie werknemers zullen zeer waarschijnlijk worden aangesteld in de rang van technisch ambtenaar A. SCbltOAMSCl Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, m de bus krijgen Het Rotterdamsch Nieuwsblad me! nationaal- en internationaal nieuws: de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een Profiteer ervan' P S Mocht u n leuke vergelijking kunnen Bedenken als aanvulling Op onderstaande fin mi <Je bon aan maakl U kans op een exclusieve Qjsjansietef (ie w»i wekelijks uitloven voor de meest originate ««en ding rri| blijvend bei RN plus woonplans telefoon i het Rolterdamsen I I 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1