SCHIEDAMSCHE COURANT Water wordt veel duurder Nieuw- wordt Wijkagent Goutziers gaat weg brand Auto maakt suoekduik NIEUWE TARIEVEN Inbrekers Grootver .werk" Dinsdag 29 oktober 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 99ste jaargang/ no. 251561 Schiedam Per 1 januari zal het volgende watertarief gaan gelden. Tussen haakjes de prijzen die nu nog worden berekend. Jaarverbruik in vastrecht tarief per kubieke meters kubieke meter 0-1000 27,-tf 21,60) 1000-100000 152,21,60 ÏOOOO-ICOOOO 1252,-(ƒ 120,-) 100000-hoger 2252,1122,-) de ziekenhuis opgenomen. Op het Nieuwlandplem haakte hij met het stuur van zijn brom fiets achter dat van de brom mer van de 42-jarige operator A. van de T. Op de Broersvest werd de 77-jarv ge mevrouw W.B. door een per sonenwagen aangereden, toen zij onoplettend de rijbaan over stak. Met een rechterenkeifrac- tuur is zij in het Gemeentezie kenhuis opgenomen. Schiedam De 80-jarige weduwe H.C. van D.-L. is met een zware hersen schudding, een gebroken rechteronderbeen, een linkerarmfractuur en hoofdwonden in het No- letziekenhuis opgeno men, nadat zij door een personenauto was aan gereden op de Burge meester Van Haaren- laan. Bakkers (WD) gewone burger betaalt •"Bolmers (PvdA) „gat" van twee maanden Bet ongeluk gebeurde nabij de C. T. H. Storkstraat. De bejaarde vrouw wilde oversteken, ter wijl bet stoplicht op rood stond. De bestuurder van de personenauto, de 20-jarige ban kemployé J.W.IL, probeerde nog te remmen, maar door bet natte wegdek gleed hij toch enkele meters verder. De behandeling van het voorstel tot verhoging van de watertarieven gisteravond in de ge meenteraad heeft voor het eerst werkelijk aan getoond dat Schiedam „geregeerd" wordt door een links college dat een links beleid wil voeren en dat zich daarbij ge steund weet door een meerderheid in de raad. Schiedam De brandweer heeft in het weekeinde een brandje in een personenauto moeten blussen. Toen de chauffeur, de heer NB.P. uit Rijswijk, zijn auto wilde starten, veroorzaak ten enkele vonken een vuurtje, dat de brandweer met een ne- velstraal wist te bedwingen. De brandweer kwam voor niets bij een flat aan de "a-Grave- landseweg, waar op de elfde etage een teerketel door over verhitting in brand was ge raakt Een man die daar werk zaam was bluste het vuur met een emmertje water. Zakelijk gezien was het lo gisch dat de watertarie ven zouden worden ver hoogd omdat Rotterdam de aankooptarieven gaat verhogen. Voor de ge meente wordt het kopen van water duurder en - terecht - wil men dit doorberekenen. chiedani De politie heeft twee Schiedam mers aangehouden, om dat zij zich verdacht op hielden bij het winkel centrum Prelude. Bij de aanhouding bleek dat het duo in bet bezit was van een pistool en van inhTphCTSgRrfffdsfhap". Het college heeft echter onmiddellijk van deze kans gebruik gemaakt om een voorstel op te stellen waarin in ieder geval de „kleine man", niet wordt benadeeld. Een buurtbewoner, die de twee mannen al enige tijd had gadegeslagen, tipte de politie. Op verdenking van poging tot inbraak zijn de twee mannen, die respectievelijk 41 en 26 jaar oud zijn, gearres teerd. Rosman (CDA) povere motivering kort: ruim één miljoen gulden", sebe Zaken oordelen over de Volgens de wethouder was het verhoging. Als vanavond niet onmogelijk het voorstel tot een wordt beslist, dan ontstaat cr volgende vergadering uit te „gat" van twee maanden". Een stellen- „We zouden in ernstige motie van CDA-zijde tot aan- iijdnood komen. Alleen op houding van het voorstel werd grond van een raadsbesluit kan met 19 stemmen voor en 15 het ministerie van Economi- tegen verworpen. Zo werd allereerst voorge steld om de „korting" van de grootgebruiker af te schaffen. Een ander alternatief ging nog ver der: de „korting" werd omgedraaid in een extra belasting. de voorzijde van het pand opengebroken. Alle vertrekken werden doorzocht, waarbij voor honderd gulden schade werd aangericht. ET wordt niet3 ver mist Door een ruit stuk'te slaan kon den inbrekers binnendringen in het kantoor veui een transport bedrijf aan de Buitenhavenweg. Het hele kantoor werd door zocht; er zijn nog geen vermis singen geconstateerd. Ook wordt niets vermist bij het aangrenzende kantoor van het ingenieursbureau Terwisga. Hier werd eveneens een ruit aan de achterzijde van het pand vernield. chiedam Inbrekers hebben voor 154)00 gulden aan elektri sche apparatuur buitgemaakt bij een inbraak in bet kantoor van een exportbedrijf aan de TufnïaaxL. Zij wisten het kantoor binnen te komen door 'een deur te force ren. Een groot aantal radio's, kleurentelevisietoestellen, ban-' drecorders, cassettes en andere elektrische apparaten werd 'meegenomen. Ook werd ingebroken in de op slagplaats van de Schiedamse Distilleerderijen aan de Lange Haven. Met een breekijzer heb ben de inbrekers een deur aan Hoewel wethouder Bol- mers meer voelde voor het eerste alternatief heeft de gemeenteraad toch het tweede aange nomen. Doordat men in tijdnood verkeerde al les moet vóór 1' januari rond zijn, want dan gaan de nieuwe Rotterdamse prijzen in) heeft men echter geen contact met het bedrijfsleven hier over gehad. Schiedam Sinds gisteren is een begin gemaakt met het „op peil" bren- gen van de woonbuurt gpJlIF" MmmM- rond de Van Ho ogen- dorpstraat in Nieuwland. W' /A Volgens het werkschema zal dit vrij omvangrijke werk ongeveer 25 weken pf duren. Maar een en an- der is wel afhankelijk van het weer, zeker wan- neer het gaat over regen g en vorst f" Het terrein tussen de futblókken y' zal worden opgehoogd, de ka- *3f bels en de riolering (met een totale lengte van 990 meter) sullen worden opgehaald, de leidingen voor gas en water zullen worden veranderd en f vernieuwd en de bestratingen 4 WfÈLJ zullen worden vernieuwd en eventueel anders worden ge- profileerd. rÉl* Het grootste probleem bij vooral het vervangen en vernieuwen Van HoogendOrpStraat van de gas- en waterleidingen ..straks op peiL is dat de levering van gas en water ongehinderd door moet blijven gaan. keer wel verplicht wordt snel- Dit betekent dat tijdelijk met beid te minderen. Al deze twee leidingen naast elkaar maatregelen zijn tevoren met moet worden gewerkt. In de de bewoners besproken, eerste fase zullen de tuinen De werkzaamheden in Nieuwland worden opgehoogd en waar no- zullen beginnen in de Van der dig zal nieuwe beplanting wor* Duyn van Maasdamstraat en den aangebracht daarop aansluitend in een deel Tegelijk met de nieuwe bestrating van de Van Limburg Stimm- zal hier ook een nieuw par- straat Het verdere verloop van keersysteem worden ingevoerd. de werkzaamheden is afhanke- Hierdoor zullen de auto's voor- [ijk van de omstandigheden, taan haaks op de rijbaan wor- Inmiddels hebben de omwonen den geparkeerd. In het wegdek den een gemeentelijke circulai. worden 1Ö5 parkeerplaatsen re ontvangen waarin een nade- „ingebouwd". re toelichting wordt gegeven Deze verandering houdt ook in over het werk waar zij de ka- dat de rijbaan zelf een stuk mende maanden mee „opge- smaller wordt. Dit houdt in scheept" zitten. Wel heeft Ge- dat het verkeer langzamer zal meen te werk en hen gevraagd moeeten gaan rijden. Om dit om gedurende de werkzaamhe- laatste te benadrukken zullen den geen auto's de in de te er ook een aantal „drempels" „behandelen" straten te parke- worden gelegd zodat het ver- ren. rhiedam Een personenauto, bestuurd door de 26-jarige Schie dammer L van D. heeft een fraaie „snoekduik" uitgevoerd in het water langs de Abtswcudseweg tussen Delft en Schiedam. Van D. moest uitwijken voor een tegenligger, waardoor hij eerst tegen een lantaarnpaal botste en vervolgens met de .info ta vertikale stand in het water belandde. De bestuurder moest voor een hoofdwond naar het Hippolytusziekenhnis te Delft. De vraag rijst of dè wil daartoe ook wel aanwe zig was. Een en ander betekent wel - dat men niet weet hoe de grootge bruikers (lees: de indus trie) zullen reageren. Het, staat echter wel vast dat zij dit niet in overleg met de gemeente zullen doen. Ja. ook u kunt doze ideale krantenkombmatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Hal Rotterdamsch Nieuwsblad mei nationaal- en internationaal meuws; de Schiedamscbe Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een Profiteer ervan» PS M0cf»t u 'n leuk a «r gel q king hunnen Eredenken ais aanvulling op onflersraanöe jin in de bon dan maaVi u kans op een e*ciusieve gasaanstekei the wi) wekeluks uitloven voor Oe metre! onninote inzen ding Schiedam In de kantine van het hoofdbureau van po litie aan de Lange Nieuwstraat wordt morgenmiddag af scheid genomen van hoofdagent C. J. Goutziers, De heer Goutziers, die per 1 november eer vol ontslag is ver leend is jaren wijka gent geweest in het Singelkwartier. Tijdens de „lopende" receptie, die duurt van drie tot vier uur, zal iedereen in de ge legenheid worden gesteld om. afscheid van hem te nemen. Vlaardingen De wijk groep ter de stelling dat leegstand VOP (Vettenoordsepolder) is verkrotting is. bang dat door leegstand zich Leegstand, houdt de wijkgroep de zwak sociale groeperingen in de gemeente voor, heeft als gevol- wijk zullen vestigen, „waardoor gen: vervuiling van de woning een ongewenste concentratie (met het daarbij behorende on- plaats vindt". Dit is een van de gedierte en een m gevaar bren- nare gevolgen van leegstand die gen van de volksgezondheid), de wijkgroep voorlegt aan de schaden van het totaalbeeld gemeenteraad en het college van de woonwijk (het wonen van b, en w. voor de overgebleven bewoners In een brief over leegstand van wordt er dan ruet prettiger op), woningen in de VOP scharen het aantasten van de sociale namens de wijkgroep Betty van structuur van de wijk (de oor- Beem en Peter Rovers zich ach- spronkelijke bewoners trekken weg) en niet te vergeten het persoonlijk leed van de mensen die wïjkgebonden zijn en. al ja renlang hun eigen woonwijk zien verpauperen. Stuur mi) gratis ar» «rijtstijverd Sctuedamschc Courant toe naam woonptaals tcletoon De wijkgroep wil dat het bestand aan leegstaande woningen in de VOP (90 100 rijn geteld) on middellijk aangepakt wordt via de bestaande 10-000 gulden-re- geling, in het kader van het achterstallig onderhoud.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1