BELANGRIJK mm De ezelsbruggetjes van Michiel Brievenboek ÜMMt yjgff H, e De prijswinnaa^ 't e De nieuwe puzzel Adres gevraagd van Marlêne van Marrewijk DINSDAG 29 OKTOBER SCHIEDAMSCHE COURANT 3 Brutaal, stoutmoedig, lief en aan hankelijk. Dat is Snoopy. Uiter lijk lijkt hij totaal niet op z'n Amerikaanse soortgenoot, maar het karakter zit er in. Het bastaard-herdertje is een rak ker, dat staat vast. Tijdens het blokje rond kiest hij zijn eigen weg. Met niemand schijnt hij rekening te houden. Maar pas op ais je hem een grote mond geeft Z'n oortjes gaan hangen, vertwijfeld kijkt hij je aan. Het duurt echter niet lang, want Snoopy heeft al snel in de gaten dat hij voor de gek wordt gehouden. Het is erg leuk om met het her dertje te gaan wandelen. Snoopy heeft er echt zin in. iüj ANM dolt dat het een lieve lust is. Hij maar de indruk is wel dat hem is nog maar zes maanden oud nog veel te leren valt dus eigenlijk voor iedereen nog Hij huppelt in het begin opval- geschikt om hem naar eigen lend rustig achter je aan. Geen inzicht op te voeden. Bevelen spoortje van nervositeit valt er worden nog schaars opgevolgd, bij hem te merken. Erg zelfver- ft Het asiel ligt aan de Sint Amuzus terstraat, telefoon Openingstijden:?-12 nar en 14- 17 uur; zaterdag 9-12 uur; zon en feestdagen gesloten Voor vermissingen direct het asiel bellen Ook Amivedl een organisa tie die weggelopen eii gevon den dieren registreert kan u roogelijbhelpen: telefoon 269947 ft De Schiedam so dierenarts dr. de Kaper heeft zijn praktijk aan de Jan.Steenstraat39 ft Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 13-14.30 uur en van 19-20.30 uur, behalve woensdagavond ft Afspraken kunnen telefonisch worden gemaakt van maandag- tot en met vrijdag tussen 8 en 9 uur 's-ochtends. Telefoon (ft Opgeven als lid van de dieren bescherming kunt u door stor ting van 7,50 gulden (na 1 ja nuari 10 gulden) of meer op gironummer 216407 ten name van de direnbescherming afde ling Schiedam. Op het strookje vermelden: „nieuw lid". Maan blad gratis. 9 Het gironummer staat ook open voor giften voor de afde ling. Naam; Snoopy Ras: bast-heder Geslacht: reu Leeftijd: 6 mnd Kleur: bruin Schofthoogte: 43 cm Beharing: kort Twee kinderne brachten deze zwarte kater naar het asiel. Ze hadden de kat ge vangen in de Goeman Boer- gesiuslaan. Volgens hun ver haal werd de poes door een stel jongens getreiterd. „Ze waren die kat echt aan het pesten" aldus één van hen tot de asielbeheerder. „Ze schopten en sloegen hem. Het voorval gebeurde vorige week vrijdag in de middagu ren. De kat (een mannetje, ongeveer een jaar oud en helemaal zwart) heeft er niet onder geleden. Hij heeft een prachtige vacht en is echt geen zwerfkat. Wie weet van wie deze kater is of hem misschien een tehuis wil ge ven kan eventjes met het asiel bellen: 266266. zekerd, tot op het moment dat hij een beetje uit de buurt dreigt te geraken en door de barse stem van zijn baas tot de orde wordt geroepen. Dan be kijkt hij je weer met een beetje zielig gebogen kopje. Het jonge hondje heeft een onver- 1 woestbaar uithoudingsvermo gen. Hij blijft enthouasiast, ook op de terugweg naar het asiel, aan de riem trekken. Elk stukje grond wordt dan nog eens aan een „grondig" onderzoek onder worpen onder het mom „er zit een luchtje aan". Het „Snoopy van de week" zit al een aantal dagen in het asieL Hij is te vertrouwen bij kinde ren, maar toch geven we het advies om hem niet bij al te kleine kinderen te plaatsen. Een hond bij hele kleine kinde ren is in het algemeen toch af teraden. Snoopy die naam gaven we zelf) als u hem anders wil noe men dan kan dat zal alvo rens hij het dierentehuis verlaat nog worden ingeënt Vorigs week vrijdag werd dit bastaard-hondje gevon den in de Slechthuislaan in Schiedam-West. Een bewo ner, de heer Hesse!berth, was zo vriendelijk hem naar het asiel te brengen alwaar hij goed wordt verzorgd. Zijn signalement: zwart dek met lichtbruin en wit. Asbakkenras. Het is een reu van ongeveer een jaar oud. De eigenaar moet zich zo spoedig mogeijk melden, an ders wordt voor hem een ander tehuis gezocht. Be langstellenden kunnen zich in ieder geval in verbinding stellen met de asielbeheer der. 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 ■9 '9 9 9 9 9 9 9 9 -9 9 9 9 9 9 9 9 9 Michiel zat op zijn ka mer met zijn atlas voor zich. Morgen kregen ze een repetitie en hij kon al die moeilijke namen maar niet in zijn hoofd krijgen. Boekarest, Boe dapest, Joegoslavië. Roemenië, IJsland, het danste allemaal voor zijn ogen. De hoofdstad van Roemenië is Belgra do. Nee fout, dat is Boe dapest, oh nee, Boeka rest, en Belgrado is van Bulgarije. Nee, ook fout, de hoofdstad van Joego slavië is Belgrado, zag Michiel in zijn atlas. Hij werd er wanhopig van. „Al die rot namen", zei hij kwaad, „ik krijg ze niet in mijn hoofd". De deur ging open en daar kwam Sander bin- nen. „Zit je te blokken broertje?" vroeg hij. Sander zat al in de vijf de van het gymnasium. Die was zo knap. Zo knap word ik nooit, dacht Michiel wel eens. ,.Hcl valt niet mee hè? Zal ik je o verhoren?" „Ik kan er nog niets van", zei Michiel, „ik haal al die hoofdsteden door elkaar". Sander nam- de atlas. „Wat is de hoofdstad van Bulgarije?" Michiel tuurde naar het plafond net of daar het ant woord zou staan. „Eh...- Boeka...eh nee..,eh" aar- Ï/A'.i je geen woord van ma ken". „Ik weet er al één" zei Sander, „in Hongarije zit het woord honger, de hoofdstad is Boedapest en dan kun je bijvoor beeld denken aan „hon ger als de pest", snap je?" Michiel knikte. Hij wist ook een leuke. „Bulgarije heeft als hoofdstad Sofia, an denk ik aan Bul die gaat trouwen met Sofia". „Mooi zo, nu Roemenie, daar nemen we de klan ken van. Rrrroeoeoeoe- menie met Boeoeoeoe- kamrrest". Bij Finland met Reykjavik dacht Mi chiel aan ijs (in Finland is het koud) en van ijs verkopen word je rijk (Reykjavik), in Rusland is het ook koud en de hoofdstad is Moskou. Zo bedachten ze er nog een paar en nu wist Michiel even later alles uit zijn hoofd. Toen leerde hij nog waar alle landen lig gen en klaar was hij. De andere dag kregen ze de repetitie en Michiel had een acht! „Prima werk", prees de meester hem. Na een week probeerde de meester of iedereen, alles nog had onthou den. Hij zette de stan daard met de kaart van Europa neer en wees de landen aan. Toen kwa men de hoofdsteden aan de beurt. „Wie weet wat de hoofdstad van Hon garije is"? vroeg hij. Er staken maar vier kinde ren hun vinger op. Bij Hongarije had Michiel meteen gedacht aan „Honger als de pest". Zijn vinger zwaaide in de lucht. „Jij Michiel", zei de meester. „Honger als de pest", riep Mi chiel. Het schalde door de klas. Een paar kinde ren begonnen te gieche len, toen barstten ze al lemaal in lachen uit..„- Wat zeg je nü" vroeg de meester verbaasd. Mi chiel werd vuurrood. „Boedapest meneer", zei hij, „ik eh...het was een ezelsbruggetje". Nu lachte de meester ook. „Weet je er nog meer?" vroeg hij. ja, nou me neer een heleboel" riep Michiel trots, "Maar die zeg niet nniet hoor, dat is mijn geheim". ANKE I De laatste vraag van de kwis- puzzel drie weken geleden wa- I s: „Als je voor twee jaar naar w een onbewoond eiland moest wat of wie zou je dan meene- I men?" Daar kwamen leuke antwoorden op. „Een boot om A 1 mee terug te varen" vond een ,de krant van dins- fgft „babyfoto-album", Volop herfst met vallende bladeren, paddestoelen en af en toe een zonnetje, dat tekende Etha Barendse. tien jaar. slimmerd, dag", „paard", „water", „blokfluit' a „een, huis ora in te wonen",' 0 „een bed", „een slaapzak", wa- ren de volgenden. Natuurlijk a waren er ook kinderen die A eten mee zouden nemen, ande- ren een „dik boek", „een hak- W bijl", „geweer" „heleboel a graan", „onze poes", „mijn I? Q moeder", „een vriend", „gezel- "t schap". Een heel goede vond a ik „het boek over Robinson gv Crusoë". Daar staan namelijk 8 alle dingen m die Crusoë a maakte toen hij jaren lang op w #een onbewoond eiland was. A Dat kun je dan nabouwen. Tot slot nog één van een meisje Hf jn. die gaag van alles bij zich f* 9 heeft- „veel eten, kleren en A m'Jn verloofde", schrijft ze. Ja, dan is het op een onbe- jn> i«8®88®88©8®8®88©8©88©®®©®©®®®®@^nrieili",<2bes,uittehou-@ !®®®®®©©9®g! De winnaars van de kwispuz- zel zijn: Angelique van Gee- sen (elf jaar), Annemarte Mo rel negen jaar), Roelie School jan, Nico van Vliet (ze ven jaar), Astrid van Sc hie (elf jaar). Rob van Waas (der tien jaar), Jullie krijgen een boek thuis gestuurd. De oplossing, zoals ik die had was: Vcere, Vlissin- gen, Venendaal, Venlo, Volen ti am. 2 Op losse groeven. Beer tje Colargol, Spel zonder gren zen, Eibelebons, Peppi en Kokki. De stratenmakeropzee- show, 3 pil, lip, kat-tak, pon- nop, pot-top, step-pets, keel- lcek, raad-daar, meel-leem, pal-lap, fel-lef. 4 planeet, 1574, 50 jaar, schilder, 5 Haarlem, 6 Honkie tonkie Rianissïe, 7 woestijn, 8 Bernard, Bob, Bep, Beatrix, Beatrijs, Brenda, Bil ly, Barry, Bart, Bert, 9 poedel, boxer, cocker spaniel, haze windhond, keeshond. 10 naam voor pes: Lotje, Kitty. Femmy. Naam voor marmot: Snuffel. Brammet je. Joep. 11 ik zou een radio meenemen naar het onbewoonde eiland. 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 O zelde hij. „Roemenië ge- vakantie gehad? loof ik". „Nee suffie dat is een land", lachte San- der, .„wacht maar, we maken een paar ezels bruggetjes". „Wat zijn dat?" vroeg Michiel. Wat hadden bruggetjes voor ezels nu met aardrijks kunde te maken? „Het zijn hulpmiddeltjes om iets te onthouden", ver telde Sander. „Dat deed ik vroeger ook. Ik moest eens een paar provin cies onthouden en toen nam ik van elke provin cie de eerste letter. Die letters vormden samen het woord Bugof. En toen wist ik alle provin cies. De B van Brabant, de U van Utrecht, de G van Gelderland, en zo verder. Ik heb me nooit meer vergist". „He ja, wat leuk, dat doe ik voor, lachte Michiel- „Maar bij de Europese landen kun je niet de eerste letter nemen'want het zijn bijna allemaal medeklinkers. Daar kun snel zal gaan. Heb je veel huis- werk? André Leerdim Fijn, dat de prijs naar je zin was. Je had ze gelukkig nog niet. Nu maar weer proberen nog eens iets te winnen. Het is nu zeker wel erg koud aan het strand? Daar is het altijd weer een paar graden kouder dan bij ons in Delft Heb je een leuke herfst- Ook de puzzel van deze week is in herfst-sfeer. Als je de woorden hebt ingevuld komt er op de kruisjes een jaargetijde te staan en op de stippen vruchten van een bepaalde boom waar je leuke dingen van kunt maken. 1 uitroep, 2 achterste deel van je voet, 3 meervoud van akker, 4 eetbare kas tanjes kun je ook poffen, je zegt dan; „ik heb de kastanjes5 plaats tus sen Arnhem en Nijmegen, 6 tot spoedig, (afkorting). Je hebt weer een week de tijd om de oplossing in te zenden. Onderaan je brief, oplossing of tekening zet je je naam, adres en leeftijd. Op de envelop schrijf je: Aan Anke, Venversdijk 6-3 Delft Marléne won in de week van i4 tot 18 oktober een prijs. Ik heb haar adres niet dus kan ik Gerdien Verschoor Wel jam mer dat je het boek al eens had gelezen. Maar misschien was je het intussen weer ver geten en je had het nog niet w Het heeft bij ons ook steeds geregend. En nu is het weer erg koud. Ik zal gauw weer eens een kwis opgeven. s- Cora Zuiderwijk Bedankt w voor je fotootje. Je staat er erg A leuk op, vind ik, Schrijf je nog even of je de tekening had tekening ook uitknippen en in een album plakken. Helena Blok Jij kan al goed typen zeg. Ik zelf doe het altijd met twee vingers. He, dat van die jaartallen was dan een drukfout want ik bedoelde 1574. Ik had het expres ge vraagd omdat Leiden het vier honderdjarig bestaan vierde. In onze krant verschijnt de jeugdrubriek tegenwoordig el ke dinsdag. In jullie krant is er op die dag misschien geen A nagetekend? Dat mag niet, zie je. Je begrijpt, ik krijg erg veel plaats. Het is wel jammer, tekeningen. Elke week doe ik want zo mis je misschien wel een greep in de map. De plak- eens een jeugdrubriek. Je hebt plaatjes vond ik leuk. gelijk hoor, die is voor jullie Jexnetje Verbeek Wat een net zo belangrijk als het ande-, mooie tekening had je ge- re nieuws voor de grote men- maakt Herfst staat er op. Dat sen. kan ik goed zien aan de bo- men en de paddestoel. Heb je Carla van Boheemen Nee, op al kastanjes en eikels gevon- de lagere school mag dat niet den? Daar kun je leuke poppe- maar als je op de middelbare A tjes van maken. school bent vinden ze jullie al I* Maria Koot Er is geen prijszo groot dat jullie best een aan verbonden Maria. Het is eind mogen wandelen. Als je het boek niet sturen. Wil je nog even je adres alleen een aardigheidje voor maar weer terug komt natuur- schrijven? Dan krijg je het boek zo spoedig w jullie. Dan kan iedereen zien lijk. Ik denk niet dat een reis Marijke Verschoor Jij hebt a een goede zus hoor. Je kreeg gelukkig een blad van haar mooie postpapier. Heb je bet a jouwe inmiddels weer gevon- Mr den? Ik ben ook vaak iets kwijt Als ik dan weer eens A een kast schoonmaak vind ik het meestal weer. A Monique de Vreede Wat leuk dat de hele familie meedeed met vraag elf. Een dagboek vind ik leuk bedacht Dan kun je al je belevenissen op schrjj- ven, later wordt het uitgege- a ven en dan word jij heel rijk en beroemd. Hebben jullie de meester al eens opgezocht? A Ligt hij in het ziekenhuis? Ge- w zellig zeg, zo lang logé's. Gaan A jullie nu ook eens naar Cana- iT mogelijk I hoe je tekent en je kunt de naar de maan ooit nog eens zo »9®®®®O®®®O®©®®®e©®©®©®©©$©Q9Q0 da? John Verbeek Jouw tekening a vond ik ook mooi De blaad- jes vallen alweer van de bo- men. Eerstdaags zijn ze hele- a maal kaal. Ik hoop dat het van de winter eens fijn gaat sneeu- wen en vriezen. Jij ook? X. Koelie Schooljan Ik kreeg toch nog heel wat oplossingen A van jongere kinderen. Meestal iT helpen vader of moeder dan wel mee. Heb je een leuke A herfstvakantie gehad? Ben je nog ergens naar toe geweest? Dit was het laatste briefje a weer. Ddg allemaal veel groe- ten van ANKE.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3