1 einHengst velt VCL MiPSi SVV laat langs GGK Jan ens eerste bil ja *1 kampioen De Ooievaars start tweede competitie sterk VERLIES VOOR SPIRITDAMES ZAALVOETBAL mm;k iiuuunuRmnmniB Gé Bronsgeest verlaat FC3V66 mm 3CHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG _29 OKTOBER m. xV- v /;2 fV^ '2=f^ f*' \r.Z.-i-, ?7"J 't -,yi ïv.* hU-, kb SchiedamDe Schiedamse hockeyers hebben hun'hart weer eens kunnen ophalen. Er werd weer op alle velden gespeeld. Het eerste herenteam van Asvion moest het weliswaar met een slecht veld doen. Het veld had, zoals de hockeyers zelf verklaarden meer van een „suikerbietenveld" weg, dan een sportter rein. In de eerste helft werd er goed gewerkt aan beide kanten. De tegenstanders uit Oosterhout; Warande, konden echter niet voorkomen, dat de Asvionners* de winnende punten reeds toen lieten aantekenen. Uit een lange corner scoorde Ed ward de Wit het eerste doel punt En tien minuten daarna sloeg Ronald Jacobs uit een voorzet van Ton Kremer Hovin- Tien minuten voor het einde kre- ga de bal voor de tweede keer gen de Schiedammers de kans. VCL uit Den Haag. Er werd door beide ploegen fair ge speeld. De eerste helft vertoon de een gelijk opgaande strijd. Beide clubs kregen kansen ge noeg, maar doelpunten werden er niet gescoord. Na rust gingen de aanvallen van VCL meer over rechts. Spirit kreeg het wat moeilijker, maar wist stand te houden. Moment uit de wedstrijd Spirit-Leonidas. De Schiedamse dames verloren... in het net: 2-0. Na rust kregen de Schiedammers nog enkele kansen, die echter niet benut werden. Zo bleef de eindstand 2-0 in het voordeel van Asvion. Het eerste herenteara van Spirit speelde op eigen veld tegen Na enig heen en weer gepush, zette Kees ter Braak de bal prachtig voor en Rein Hengst maakte uit deze voorzet het eni ge en winnende doelpunt VCL kwam nog terug, maar wist in deze laatste minuten de gelijk maker niet meer te scoren. De eindstand bleef dan ook 1-0 voor de Spiritheren, waardoor zij wederom twee punten aan hun totaal konden toevoegen. Het eerste damesteam van Spirit haalde dit keer de winnende punten niet binnen. Zij verloren op eigen terrein van koploper Leonidas. Leonid as was duide lijk de sterkere ploeg, met meer spelinzicht en een betere condi tie. In de eerste helft maakten zij het eerste doelpunt en de Spiritdames gingen dan ook met een 0-1 achterstand de tweede helft in. Na rust vergrootte Leonidas de voorsprong door twee maal achtereen te scoren: 0-3. De Schiedamse dames kwamen te rug en wisten nog uit handen van Marjan Jansen, een tegen- punt te maken. Maar dit alles mocht niet baten. Het was en bleef 1-3 voor Leonidas, die dan ook met de winst naar huis gingen. Schiedam Minder pnbliek dan vorige week tijdens de gisteravond gespeelde zaalvoetbal-wedstrijden in. de sporthal Margriet. Toch ook nu weer een aantal attractieve duels, met als „hoofdschotel" de wed strijden SW-GGK en Groenoord-Neptunus. Vooral de confrontatie tussen de amateurs van SW en de zaterdag-afdelingsclub GGK uit Rotterdam werd een spannende affaire. Een aantrekkelijk duel, dat uiteindelijk gewonnen werd door SW, dat in doelman Driekus Nels een voortreffelijke sluit post had. Toch kon ook hij niet verhinderen dat Piet Jacobs GGK op 0-1 zette. Weliswaar zette Bert van 't Lith beide partijen weer op gelijke hoogte, maar nogmaals Piet Jacobs tekende voor een 1-2 ruststand. In de tweede helft werd SW iets sterker. Hetgeen tot uiting kwam in de gelijk maker, alweer van de voet van Bert van 't Lith, Arie van de Vlist schoot SW tenslotte naar de toch wel verdiende 3-2 voorsprong. Een score die hoger zou zijn uitge vallen indien SW een toegekende strafschop had benut Schiedam Afdelings tweede klasser FC Nïeuwland*86 moet binnenkort weer eenspeler missen. Vertrok enige tijd gele den Toon Korporaal, ook Gé Bronsgeest moet de club van voorzitter Fred Wammis in ver band met verhuizing gaan ver- laten. De linkshalf verhuist naar Overijssel. Trainer Rjen Clarijs: „Een tegenvaller, want zoveel spelers die voor het eer- ste elftal in aanmerking komen hebben we nu eenmaal ziiet". GROENOORD- NEPTUNUS. Ex-SWcr Tonny van Leeuwen deed het eerste zaalvoetbalteam van Groenoord de das om. Deze routinier was ook nu weer de gangmaker in de ploeg van het Rotterdamse Neptunus, dat de wedstrijd met 2-4 won. Tonny van Leeuwen scoorde drie Rot terdamse doelpunten, terwijl Chris de Hoog nummer vier achter de Schiedamse goalie knalde. Rob Noordzij en Ge rard Eld er kamp scoorden voor Groenoord. GSS-USC GSS had weinig moeite met het Rotterdamse USC, dat zich met 3-1 gewonnen moest geven. En daar kwamen de Rotterdam mers goed mee weg, want een met meer overleg spelend GSS zou de score nog aanzienlijk hebben opgevoerd. Dat lukte niet, waardoor van beide zijden, pittig werd gespeeld, maar uit-' stekend in de hand werd gehou den door scheidsrechter Klein. Wil Broekhuizen opende voor GSS de score, maar Jan Zome ren zorgde voor de gelijkmaker, die in de tweede helft door Aat Kerkhof weer werd teniet ge daan: 2-1. Jan van Diggelen liet tenslotte nummer drie noteren. -ïi Groenoord 3-WICQ 3... op de valreep een gelijkspel. Moment uit de wedstrijd GROENOORD 3- WICO 3 Het derde team van Groenoord kwam niet onfortuinlijk tot een 2-2 deling tegen W1CO 3. De' Rotterdammers moesten, om dat een strafschop onbenut was gelaten, met een 1-2 ruststand genoegen nemen. Desondanks kwam WICO in de tweede helft niet meer tot scoren. Dat deed Groenoord wel, maar dan pas in de laatste minuut. Het damesteam van DRZ behaal de een krappe 1-0 zege op het verrassend sterk tegenstand biedende Spartaan'2Ö uit Rot terdam, Juist omdat de Schie damse dames maar moeizaam tot scoren konden komen, miste Spartaan een unieke kans op de gelijkmaker door in de 5e1 minuut DRZ-keepster Wil Velt- man te passeren maar voor het lege doel toch nog te missen. Tien minuten later deed Joan van Ham het beter en zette DRZ op 1-0. Het werd ook de eindstand. .Schiedam— In de eerste wedstrijd van de tweede helft van de tafeltennis- - competitie heeft het' team van De Ooievaars een 7-3 zege behaald te- - gen Ventura-Sport 3. Het trio Van Dongen» Kroo- ne en Van Balveren won ieder twee partijen. Het tweede team van de invaliden sportvereni ging reikte tot een forse 8-2 zege op Wyt 2. Hier door staat het trio Van Es, Oosthof en Knol nog steeds ongeslagen aan kop van de ranglijst. Doordat Kroone In drie games van Interna won, begon De Oievaars hoopvol. Ondanks de zeer krappe nederlaag van Van Balveren tégen Hoogvliet, kwam voor De Ooievaars door een overwinning van Van Don gen tegen Verkerk de stand op 2-1. Het koppel Van Dongen/* c Van Balveren had het tegen Intema/Hoogvllet uiteindelijk niet moeilijk om tot winst te komen. Hoewel de eerste game werd verloren, herstelden de Schiedammers zich met een nipte gamewinst om ten slotte heel duidelijk de beslissende game naar zich toe te trekken. Door royale overwinningen van Van Balveren op Interna en - Kroone tegen Verkerk, liep De Ooievaars uit naar 5-1. Zelfs al bleek Van Dongen niet opge wassen tegen Hoogvliet, 5-2, veel gevaar liepen de Schie dammers niet meer. Winst van Van Balveren tegen Verkerk m Van Dongen als de sterkste in het duel tegen Interna, leverde een 7-2 voorsprong op. Maar omdat Kroone hierna in drie gaines zijn meerdere moest er kennen in Hoogvliet werd het tenslotte een 7-3 zege. De uitslagen: Kroone-Intema 21- 10, 17-21, 21-15, Van Balveren- Hoogvliet 19-21,20-22, Van Don- gen-Verkerk 21-19, 22-20, Van Dongen/Van Balveren Intema/- Hoogvliet 16-21, 21-19, 21-11, Van Balveren-Intema 21-12, 21- 17, Kroone-Verkerk 21-16, 21-1?, Van Dongen-Hoogvliet 20-22, 13-21, Van Balveren-Verkerk 21-12, 21-9, Van Dongen-Intema 21-15, 23-21, Kroone- Hoogvliet 8-21,21-18,19-21. Vlaardingen De eerste biljartkampioen is er ui- t: Jan Naaijkens (Tone- gido), die na drie dagen briljante strijd in paleis De Griffioen de laatste klas (5e) van het district Schiedam vaarwel zei. Samen met Arie van der Weerd van DVK*73 pro moveerde en daar had districtspraeses J. M van Vugt na drie dagen bloed» zweet en trainen» maar ook echte fijne sfeer, veel waardering voor. Ongeslagen kampioen, het sprak iedereen, ook de andere finalis ten, tot de verbeelding, omdat na twee dagen „stoten" de - spanning er al grotendeels uit' was. Toen immers was de win naar al bij voorbaat bekend. Weliswaar trachtte Sorber van" het Schiedamse Centrum-West nog roet in het eten te gooien door met veel pressie Jan Naaijkens tot 50 beurten te gaan, maar toen die zaak een maal was beklonken, stond de Vlaardinger niets meer in de weg om kampioen te worden. Overigens was er op de eerste dag in „De Griffioen" nog geen zinnig woord van te zeggen. Roozenboom, Naaijkens, Van der Weerd en Eenenaam bleven in hun eerste partij ongeslagen en daarbij voegde zich later -op de avond Sorber (eerste ronde vrij), die in 25 beurten van Pan- nekoek won. Overigens waren de meeste par tijen erg nerveus en dat mond de uit in ellenlange wedstrijden. Naaijkens won in 39 beurten van Van der Beemt, Sprangers behaalde op die eerste dag winst bij Roozenboom en Van der Weerd en Van der Meer waren rijp voor een remise. In de vierde ronde was duidelijk dat Naaijkens een moeilijk te verslagen opponent zou zijn. In 19 beurten had hij geen pardon: met Pannekoek, maar ondanks het feit, dat hij als nummer één stond genoteerd, bleven Roo zenboom, Van der Beemt en Van der Meer goed volgen. Maar na de vijfde en zesde ronde werd de achterstand steeds gro ter. In de zevende ronde had Naaijkens enige moeite met Sorbers (in 50 beurten), maar daarna liet hij iedereen zijn hie len zien. In 38 beurten pakte hij Sprangers in en nadat hij op de laatste dag ook nog eens Eenenaam in 37 beurten had verslagen was de nieuwe kampioen bekend. Uitslagen: 1.1. Kwljkans {Toi»giao) 8-16-400-304 - IJl - 8-, 1 P. V.cL Beemt (DVKT3) 8 - 13 - 386 323 1.17 - 8; 3. N. *.A Meer (Centr. W) 8 - It - 390 - 381 - 1.02 II;, 4. A. VA Weerd (DVK73) 8 - 10 - 380 - 302 - 1.23 10; 3. J. Eenenaam (T)VK"7J) 8 - 7 - 363 345 -1.05 - 8; 6. J. Bocxenboom <DCL> 8 - 6 - 348 - 340 - 1.02 7; 7. A. Sorter (Centr. WesO 8 - 6 - 320 - 340 - O-EB 8: a A. Pannekoek (Centr. West) 8-2 237 - 337 085 - 8; 9. O. Spran«er» (DVK73) 6 - 2 - 277 387 - 0.71 - 8. Op 8, 9 en 10 november za! Jan Naaijkens het district Schie dam vertegenwoordigen op het Gewest in Gouda. Dankzij de sponsor is de tafelten nisclub Tapijthal Perfekt in staat wat meer voor de leden te doen. Binnenkort een poppe- kast- en koekhapavond 0 Van dezelfde dub de volgende tip: gebruik een tafeltennis batje nooit als broodplank O De korfbalclub ODI doet ook dit jaar weer in boterletters 9 De hockeyclub Spirit houdt het op zwachtels 9 Ook winstgevend 9 Een onderzoek toont overi gens aan dat Spirit een „streek- functie" vervult 9 Ook al af komstig van Spirit, ditmaal uit het schoonmaakrapport van meisjes-A: „toen we alle ban ken op hun plaats hadden gezet hielden we een bank over 9 De volgende schoonmaakploeg moet oppassen voor ene BH. 9 Als op 2 november het voethai- programma wordt afgelast gaan de junioren en leiders van WF in Rotterdam naar de bio __seoop. 0 Hermes DVS viert op 25 januari het carnaval „De bloaspipers" zijn er dan ook 9 Dezelfde club zoekt voor een 'zacht prijsje een koelkast 9 Als we de goede verslagen in Her-; mes' clubblad mogen geloven groeit goalie Harry Spennon wekelijks naar groter hoogten 9 Av.O. trekt in het clubblad van de Rotterdamse handbal- club Actief van leer tegen de verslagen waarin deze dub een rol speelt 9 Het gehouden on derzoek toont aan dat ar „er gens" jets scheef zit O Wie ar gelijk heeft wordt niet duide lijk. De kandidaten zijn: de con- tactman van Actief; de contact personen van UVG en Wilton; de Rotterdamse handbaïmedo- werker; de Schiedamse hand balmedewerker; A. v. O. zelf; of ene meneer B? 9 De laatste kennen wij niet: dus zal die de „schuldige" wel zijn ©"In de Schiedamkrant, het clubblad van de sv%hv „Schiedam", de volgende oproep: „Kam op jon- gens, trek de stoute schoenen aan en vréég dat grietje" bi het zelfde clubblad: „Dames, trek de stoute schoenen aan en vréig die knul 9 Nogmaals in de Schiedamkrant: „Met spoed gezocht; nieuw bloed in de vorm van nieuwe junicr-honk- baHeden 9 Wij vragen ons nu heel wat af 9 UVG-voorzitter Louis van Gerven kreeg een Jroude douche" 9 Wij ook, om dat wij nimmer een uitnodiging van het Nederlands Handbal Verbond ontvingen O Niette min geloven wij dat de spor traad de „zaak" van de hand ballers naar eer en geweten be handelt O De hockeyclub As vion hield afgelopen zaterdag een bingo-avond met fantasti sche onbruikbare prijzen 9 Bingo 9 WK-traïner Gerrit Batsleer maakte de selectie be kend q pas op insluipers, staat er met duidelijke letters bij de ingang van de sporthal Margriet, evenals de medede ling dat honden niet worden' toegelaten 9 Toch miste een speelster van de Rotterdamse volleybalclub Tenaco na afloop van de wedstrijd een beursje met 125 gulden en was de jas van Juliana's eerste teamspeel ster Ellen dm Hertog spoorloos verdwenen 9 Op die manier wordt volleybal (contributie 130 gulden) veruit de duurste sport 9 De stand om de officiële KNVB-Fair Play Cups: SW21 ste met 5 1/2 punt O Een verte kend beeld omdat de schorsin gen van Leen Wamaar en Peter Jeup én de boeking van Paul Roodnat pas in de volgende stand zijn verwerkt 9 Leen Wamaar, in burger, monterde tijdens de rust van SW-Veen- dam de gedrukte stemming wat op: „Let maar op mijn woor den, we winnen met 2-1" 9 Misschien een idee voor Mieke? 9 In de stand om de Fair Play Cup voor C-teams staat SW op de 35ste plaats 9 Van de 37 clubs O Laatste staat FC Vlaar dingen met 22 1/2 maal zoveel punten als nummer één, FC Amsterdam 9 Nu we toch met cijfers bezig zijn: SW-Veen- dam trok vijftig keer zoveel toeschouwers als FC Vlaardin gen-C aan Fair Play-punten heeft 9 Is dat paaltje, waar- voor' Arie Verlinde in de com missie gemeentewerken pleitte, weer weggehaald? 9 JQS Zoet mulder, de SWer die enige tijd geleden een arm brak, is weer in training 9 Evenals Slo- bodan Du tins 9 Twee spelers van NOAD volgen de door SC- medewerker Piet Bul gegeven conditietraining die bestemd is voor de spelers van Bruynzeel 9 Ook de grensrechter van Ex- celsior'20 moet bij uitwedstrij den meebetalen aan de kosten van de bus 9 Geen „erebaan tje" dus 9 Als Schiedamse Boys zo doorgaat kunnen ze beter in de Passage komen trai nen 9 In de etalage van sport* huis Passage staat een levens groot harnas, gehuld in voetbal- tenue: de voetballer van het jaar 2000 9 Het toekomstige tenue van de scheidsrechter is in de legerplaats Ossendrecht te bezichtigen: een Centurion- tank 9 Toch gaan we door met „de bal van de maand"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4