SCHIEDAMSCHE COURANT Winkeliers van Passage woedend op gemeente mi The Flag in de Tempel KUS Vogelsporters jubileren met grootse show Dader steekpartij legt bekentenis af Men is veel te passief i J Wethouder: „Ze moeten geduld hebben" „Bombazijn en maneschijn" VW gestolen Twee auto's zwaar beschadigd New Uruguayan Theatre in De Teerstoof retsmtm: Jan van, Wapenarsenaal uit winkel gestolen Stalen kabel valt op hoofd van bankwerker Vechtpartij bij Havana opgeheïders Hardrijders gepakt JA Mf Vrijdag 1 november 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kJachtendienst 144144 4 psftaa** ft9ste jaargang/joo. 25159 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De winkeliers van de Passage zijn woe- f\ Lx dend op de gemeente. „Men komt de beloften om het omgemak voor de middenstand zoveel mogelijk V—i te beperken niet na" zo meent de secretaris van de Passage-winkeliersvereniging, de heer F. van «ijs bergen, „Men is bij de gemeente veel te passief'. De winkeliers van de Pas sage zien de toekomst dan ook met angst en beven tegemoet. „De Passage verloedert" proberen dat m klein mogelijk te houden. Maar ze doen ge woon niets", zo roepen de win keliers boos. „Sterker nog, bet lijkt wel of men ons nog meer ongerief wil bezorgen' is de algemene mening, moest, kort nadat de verbou- De verbouwing van het theater en het te ver wachten doortrekken van Schiedapis enige overdekte winkelstraat zullen, zo verwachten de verontruste middenstan ders, zoveel ongerief voor de winkelende men sen met zich meebren gen, dat men er niet veel meer voor voelt om in de Passage te komen win kelen. Menigeen heeft al een verminderde belang stelling van de zijde van de consument bespeurd. 0e winkeliers vinden dat zij lang genoeg hebben gewacht met hun kritiek. „We begrijpen best dat, als iets wordt verbeterd, verbouwd of uitgebreid,, er enig ongerief ontstaat. De ge meente zoo in ons geval echter WMmê. v>* Schiedam/Vlaardingen - B. en W. kunnen niet toestaan, dat iede reen zomaar op z'n eigen houtje allerlei toestanden gaat maken. Daarom konden we die demon- stratie niet door laten gaan". Woorden van wethouder Bas Goudriaan, die erop laat volge nt Jk begrijp het niet helemaal. Vorige week woensdag heb ik nog met Popppe gesproken, en gezegd wat wel en niet mogelijk was. Moet je dan nu met zoiets op de proppen komen? Verrast ben ik er toch weer niet door. Als je kijkt naar het hele kader, waarin hij werkt dan past het daar wel in. Ik heb steeds ge zegd: men moet geduld heb ben". Over de suggestie van de buurt bewoners om het vrachtverkeer -de beperking van dertig kilome ter per uur op te leggen: „Dat is gewoon onmogelijk. Daar zijn wettelijk gewoon geen kap stokken voor". Schiedam „Bombazijn en ma neschijn" is de naam van heti programma, dat de poppenspe ler Hindrik de Groot morgen middag brengt in het Zolder-; theater in de Teerstoof. De voorstelling begint om half drie en kan worden bijgewoond, door kinderen vanaf vier jaar. ■Schiedam In de nacht van dinsdag op woensdag is een Volkswagen gestolen die op het Parkeerterrein stond bij de Pa- noramaflat aan de Havendijk. Volgens de eigenares, mevrouw G. I. uit Schiedam, was de wa gen goed afgesloten. De metaalblauwe wagen heeft het - kenteken 5S-86-UG. VLardlngen— De 19-jarige J. L. de B. verleende met zijn perso nenauto geen voorrang aan de 26-jarige A. v. S. Op het kruis-. -Punt Burgemeester Pruissingel- Billitonlaan knalden de twee wagens woensdagavond op el- i^1*' auto's werden zwaar beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. wing in het theater was begon nen, een artistiek ingerichte en aantrekkelijke etalage worden ontruimd. „Een lange, kale plek bleef achter, terwijl was be loofd dat de etalage ter ver fraaiing van de galerij nog maanden mocht blijven", aldus Van Rijsbergen, die als andere problemen aanstipt; „Door de verbouwing moeten we het hier momenteel met minder licht stellen. Voor het publiek wordt zo'n donkere winkelgale rij dan bijzonder onaantrekke lijk. Bovendien bemerken we dat de klanten nog slechts van één kant de Passage inkomen. Op het Broersveld krijgt men namelijk van de galerij een slordige indruk, doordat bene den aan de trap een flinke hoe veelheid luchtkokers liggen op gestapeld, die voor het theater waren bestemd". GEEN INITIATIEVEN Tenslotte is, volgens van Kijsber- .P® PaSS3ge~WÏnkelierS VSfl ten nu toch ook eten. En daaro- gen, het ontbreken van iniria- Rijsbergen en Keyzer „Het m: voorzichtig ^ijn met investe- tieven van de winkeliers om is ons een raadsel, waarom ren. hun zaken op te kalefateren de etalage moest worderV winkeliersvereniging heeft <yok 5^° oonaak leeggeruimd. Het maakt de TXZC~:^ iMmS- welgaten. alleen maar ori- „Het probleem is namelijk, dat aantrekkelijker we nog steeds niet weten of de dal: nog enige jaren tegen de rotzooi aanhikken. Waardoor het publiek wegblijft. Iemand die zijn zaak opnieuw wil in richten zal die verbouwing niet aandurven als hij niet zeker weet of dat financieel te verant- woordenis. dat we niet met zekerheid we-* De Passage kan over enige jaren tit tv n ten of de Passage nu wel of niet wel mooi en gezellig worden, MLfcK HU Lr zal worden verlengd. Komt die daar ben ik trouwens helemaal doortrekking er, dan betekent met bang voor, maar we moe- „Het fa een logische zaak dat een zich. bijzonder geërgerd over - een artikel in het weekblad Sto ry, waarin de Passage in Schie dam werd afgeschilderd als een verbouwing van een theater veel ongemak niet zich mee brengt vow buren", aides de winkeliers. „Maar wc vragen ons af of die overlast, met een beetje meer hulp-Van de ge meente, niet kan worden ver minderd". gemeente van plan is om de Passage over te nemen van de huidige eigenaar. Een gemeen teambtenaar beloofde ons in mei, dat in juni deze zaak zou worden besproken in de ge meenteraad. Nu is nog steeds niets besloten en dat houdt in, koude, tochtige, donkere en Secretaris Van Rijs bergen nog: - „Na de oorlog was iedereen kwaad omdat er niets aan die binnenstad werd gedaan. Nu is. er een bestemmingsplan en dan staan er weer mensen op, die alle mogelijke moeite doen om de plannen te kraken. Als zij doorzetten, zijn we straks weer even ver. Dat is typisch Schie dams, maar de winkeliers in de Passage en ook op het Broers veld zijn er wel de dupe van". vóór vreemden moeilijk te vin den winkelgalerij. „Dan ga je je toch afvragen of bet nog wel zinvol is om je etalage zo leuk. mogelijk in te richten", aldus Van Rijsbergen. „Als er toch geen hond naar omkijkt en al leen let op de troep.." Schiedam - In bet Zoldertheater in De Teerstoof treedt van avond om 9 uur the New Uru guayan Theatre op. Het is de tweede keer dat deae in Neder land vrij onbekende groep in bet theater aan de Nieuwstraat zal verschijnen. Toen stond op het programma het Europese toneelscuk „Ge nocide Magnus Cirrus". Hun nieuwste stuk heet „De stem van de overwonnenen" en han delt over de vrijheidsstrijd van de halfbloed-indiaan José Ga briel Condoroanqui (alias Tu- pdc AmanS) tegen de Spaanse overheersers in Zuid-Amerika. The New Uruguayan Theatre woont en werkt al geruime tijd in Dordrecht. Hier is ook bet toneelstuk tot stand gekomen. In feite is het geen toneelstuk, maar een collage van muziek, volksliederen, filmfragmenten, dia's en toneel. Medewerkenden aan het programma zijn Mabel Gonzalez. Ana Camacho, Ro berta Genta en Juan Tajes. De laatste is tevens de regisseur. De strijd van Tupéc Amarü speelde zich af rond 1800. Met zijn guerillagroep van ruim honderd Curaca's, Inca-india nen, veroverde hij het grootste deel van het oude Inca-rijk. Door de Spaanse overmacht werd hij echter weer verslagen, aangehouden, gruwelijk gemar teld en terechtgesteld. Dit ge beurde samen met zijn vrouw, zijn familie en een aantal mede strijders. Later is gebleken dat TupSe Amarü In feite zijn vrijheids strijd verloren beeft omdat hij werd verraden door andere In ca-indianen die QTMteri ing geen The Rag, vanavond in de Tempel. Schiedam De Haagse popgroep The Flag treedt vanavond op in sociëteit de Tempel aan de Overschiesestraat- Het optreden van de band (pas in Nederland teruggekeerd van een tiendaagse tournee door Engeland) begint om 8 acht uur. The Flag trad ondermeer op op festivals in Liverpool, Birmingham, Carmarthen en Swansea en oogstte daar veel succes. Een nieuwe tournee door Engeland is al gepland in februari 1975. Schiedam De plaatselijke afdeling van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers houdt van 8 tot en met 10 november haar jaarlijkse tentoonstelling met een onderlinge wedstrijd in de bovenzalen van gebouw Arcade. Bestuur en leden, totaal 113, herdenken met deze show tevens een kwart eeuw vogelsport in Schiedam waarvan de weerklank is doorge drongen in eigen land en zelfs daarbuiten. De afdeling beeft zich namelijk ontwikkeld als een „experi mentele" op het gebied van het fokken van kleurkanaries. De laatste jaren vormde óch een kerngroep van leden die over .bij ons Uw KïntosjMtvaKauüfi Rotte rdarrtsedïjk 40T de nodige kennis beschikt om zelf tot goede fokresnltaten te komen. Bovendien zijn hieron der bondskeurmeesters die door het gehele land bij wed strijden de kanaries moeten beoordelen en hieruit de jaar lijkse kampioenen te selecte- - ren. De specialisatie in het fok ken van kleurkanaries is tot stand gekomen on der leiding van voorzitter EL J. Veerkamp, auteur van de al in verschillen de talen verschenen „Handlei- meester geniet hij grote be- KatwiJk diens Speciaal kendheld bij Europese vogel- hiervoor ingerichte vogel Ka liefhebbers. mer. De kleurkanaries zijn onderver- - deeld in verschillende groepen Een van hen is secretaris G.'Dre- ge, sinds 1957 lid van de afde ling en een van de bondskeur meesters. Hij legt zich toe op het fokken van de meer klaasve en de hierbij voorkomende bij kleuren. Vetstof en pigmentka naries waaronder klassieke, pastel, opaal en de roodfactori- ge, mozaïek, - ivoor- enindoka- naries- Het zijn stuk voor stuk gevederde schoonheden met een maximum lichaamslengte clubgenoot J, van Katwijk van slechts 13 cm. de tentoonstellingen zijd ze on misbaar, evenals bij het samen stellen van de catalogussen en het samenstellen van dekam- pioensklasse menten. De tentoonstelling is vrijdag 8- november vanaf 20 uur voor het publiek geopend. De zater dag daarop vanaf 10 tot 22 urn en op zondag van 10 tot 19 uur. ke soorten en behaalde hiermee al enkele kampioenschappen. In totaal worden op de komende tentoonstelling 257 kleurkana ries te pronk gezet nadat ze door de keurmeesters zijn toont dit jaar een variëteit van de blank mozaïekkanarie. Dit is de zogenaamde satinet: spierwit met rode oogteugels en schou- dervlekken en een licht rose borstvlek. beoordeeld. Daarnaast zal er De goede sfeer in de afdeling een fraaie collectie tropische vogels te bewonderen zijn. Zaad- en insecteneters waaron der exotische soorten. De ten toonstellingscommissie zal de twee bovendien weer het aan zien geven vanwinterse vogel- tuinen met groen- en bloem ver sieringen. De (leden) inzenders, heeft onder meer tot gevolg ge had, dat veel echtgezete van de leden zelf vogels zijn gaan hou den. In feite is het bij deze hobby nodig dat „moeder de vrouw" iets om vogels geeft, want het verzorgen van de vo gels op werkdagen is veelal haar taak. onder wie een tiental vrouwen, De vrouwen blijken wel hun ei- hebben hun kleurkanaries gen. voorkeur bij het kiezen van reeds geselecteerd voor wed- kleuren te hebben. Als mede strijd en show. werksters bij het inrichten van Schiedam Vier luchtbuksen en een alarmpistool zijn uit een winkel voor kampeerbenodigd- beden aan de Hoogstraat gesto len. De waarde van de ont vreemde wapens bedraagt elf honderd gulden. De inbrekers kwamen binnen door aan de zijkant van het gebouw een ijzeren hangslot door te 2agen. Schiedam - De 18-jarige machine bankwerker M. van A, uit Schiedam heeft op de werf van Wilton-Fijenoord een drie me ter lange stalen kabel op het hoofd gekregen. Het ongeval gebeurde op het mo ment dat de jongeman in de machinekamer van de motor tanker Ithal cilinderkoppen aan het takelen was. De bankwerker raakte door de klap buiten bewustzijn en liep een hersenschudding op. De GGD heeft hem naar het Ge meente Ziekenhuis gebracht, waar hij ter observatie is opge nomen. Schiedam De 20-jarige Griekse zeeman T.T., die door de politie dinsdag werd gearresteerd na een vechtpartij met 6 gewonden bij bar Havana aan de Admiraal De Ruyterstraat, heeft bekend de dader van die steekpartij te zijn. De Griek ral dtere dagen worden voorgeleid aan de officier van Justitie. Dinsdagmiddag werd hij aangehouden ca een uitge breid onderzoek van do Schie dam se recherche Gisteren leg- Schiedam Tijdens een snel heidscontrole (een uur lang) op de Churchill weg in Groe noord heeft de politie twee automobi-. listen aangehouden die harder hebben gereden dan de maxi mumsnelheid van vijftig kilo meter per uur. De een reed met een snelheid van zeventig, de ander zevenentach tig kilometer per uur. de hij een volledige bekentenis af. De ruzie was in de nacht van maandag op dinsdag ontstaan, nadat een 21-jarige Schiedamse prostituée niet op de avances van de Griek was ingegaan. Buiten de bar werd het twistge sprek voortgezet, waarbij de Griek plotseling zijn stiletto' voor de dag haalde. Op dat moment kwamen zes landgeno ten van hem het café uit, die onmiddellijk de vrouw wilden ontzetten. Zij wilden hem het mes afnemen en tijdens het gevecht werden allen gewond, doordat T. in het wilde weg stak. Twee Grieken moesten met ernstige steekwon den in het Gemeenteziekenhuis worden opgenomen; vier kon den na behandeling terugkeren naar de schepen, waarop zij zijn aangemonsterd. T. had zich na de vechtpartij uit de voeten gemaakt. crvutQAivtsd \\w Ja. ook u kunt deze-ideale krantenkombrnatie t4 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nteuwsbiad met nationaal- en internationaal nieuws: de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van eer». Profiteer ervan1 P S Moe hi u r> leuke "8rg»i>ih.rtg kunnen öeCeoker. ais aanvulling op onaeisjaande *n tn ae ban. dan maaki U kans co een exclusieve gasaansieker die wijaiekelijks uitloven voor de meest originele inten ding adres I woonplaats I leieteon uitblijvend tiet an plus B 1 I B B I I g

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1