Anneke Korpershoek houdt van lange afstanden en „lekker buiten zijn" Hermes DVS: afhaken of doorgaan lil Schiedam-2 te sterk voor CDR Hoe betrouwbaar is FC Vlaardingen? iff Schaatstraining in het Noorse Savalle mm 3011 ONTSPANNING Morgen tegen Foriima SC gehaat bij aanvallend voetbal TECHNIEK SW weer met Leen Wamaar Klaas Koetje niet kansloos ROOD WIT NOG ONGESLAGEN IS I IPKali! 14£hMI KWETSBAAR SV Schiedam Het lijkt wat tegenstrijdig: op een nat te herfstdag praten over schaatsen. Evenals de plaats waar dat gebeurt: in een molen, verscholen tussen bomen en sloten, maar wél in Schiedam. Een pittoresk plekje in de schaduw van Groe- noords „betondorp", maar weer net ver ge noeg er vandaan om de geluidshinder van voor bij razend snelverkeer weg te bannen. Een ge sprek met Anneke Kor pershoek, die de schaats sport als hobby koos. En zich daarin op een - zeker voor Schiedamse begrippen erg inten sieve manier uitleeft „Sinds een jaar of vier", vertelt ze in de tot woonhuis verbouw-' de molen, „eerst in Vlaardin gen, waar ik getraind werd door Budie Liebrechts en later bij de hardrijvereniging Den Haag/WesUand". Haar viaar- dingse schaatstljd sloot ze overigens wei al met bet beha len van de clubtitel. Het neemt niet weg, dat Anneke oprecht verbaasd Is over wat ze zelf noemt: „die plotselinge belang stelling". Schiedam is niet scbaats-minded. „Er is hier in feite maar weinig belangstelling voor het schaat sen. Oh ja, in Vlaardingen is wel een schaatsclub, maar daar worden de jongens belangrijker gevonden. In Den Haag is dat anders, daar hebben we een eigen trainer, Van Hagen, die in de schaatswereld nog wél niet zo bekend is, maar toch wel erg goed is. We hebben hem overi gens zelf gevraagd of hij ons zou willen trainen". Reeds in mei is Anneke Korpers- hoek begonnen aan de voorbe reiding op het schaatsseizoen. „Niet fanatiek", klinkt bet, maar deze niet al te overtuigen de uitspraak wordt in de knus verwarmde kamer overstemd door een lach. Annekes vriend („ontmoet bij dezelfde club") protesteert Dan ook beaamt Anneke: „Be wil natuurlijk elk jaar sneller. De begin niet voor niks al in mei te trainen". Anneke Korpershoek... tweemaal per week trainen om steeds sneller te kun nen schaatsen... dat", zegt Anneke, „dit zo vre selijk belangrijk is. En mijn techniek laat nqg wel wat te wensen over". Belangrijk is ook de conditie, welke Anneke zoals veel schaatsers doen probeert op te vijzelen door in de zomer te wielrennen. „De spieren die je dan gebruikt, ko- FNFTYATTT? A Cü men overeen met de spieren die tuutuit/n En bijna verlegen kijkt Anneke eens naar haar bovenbenen als naast de deur ligt, vormt dan misschien wel een bron van inspiratie, maar door de kwak kel winters van de laatste jaren ook niet méér dan dat „Jam mer", zegt ze met een zucht „Want op „echt" ijs schaats je altijd nog het beste. Met kunst ijs zit je zo vaak met proble men, omdat het, als het niet koud genoeg is, je er bijna niet op kunt schaatsen. We hebben wel weken gehad, dat de von ken er vanaf vlogen, omdat het ijs 20 zacht was, dat het beton er doorheen kwam". ze zegt: ,Jk wou, dat ik ze bad opgemeten vóór ik ging schaat sen, dat verschil is namelijk zo groot, onvoorstelbaar bijna". Ze maakt er overigens geen punt van. Primair staat het schaatsen. Vorig jaar leverde die inspanning haar een plaats op in de Uithof selectie, waar voor acht dames werden uit verkoren. Ook dit jaar weer, maar heel eerlijk bekent ze dat de naam Anneke Karpershoek aanvan kelijk niet tussen het rijtje gese lecteerden werd vermeld, maar dat ze er via een „achterdeur tje" omdat er enkele dames uitvielen toch weer bij En omdat Anneke juist aan die hele entourage veel waarde hecht, zegt ze: „Wat Is er fijner dan een heldere vrieslucht? Het is zo vreemd om met tien graden boven nol tóch te schaatsen. Het doet helemaal niet winters aan". Over haar komende plannen raakt Anneke niet uitgepraat Ze slaat er haar lange benen eens voor over elkaar en zegt emhousiast: „Deze winter gaan we met 22 man van de club naar Noorwegen, naar Savalle. Ik kijk er nu al naar uit We gaan trainen en wedstrijden rij den. Er komen schaatsers van- uit heel Europa, zodat je een prachtige kans krijgt om te la ten tien wat je*kunt' 1 Anton Huysrvasts plek kwam. En wonr traint da Schi£ J*»*» damse elke dinsdag en donder dag op de kunstijsbaan in Den Haag, met als uitgangspunt: alsmaar sneller te willen gaan. De vraag, die steevast wordt ge steld als het om de beoefening van een niet zo „gangbare" sport gaat; hoe komt iemand er toe om juist in dit geval de hardrijderij te gaan beoefe nen? Anneke, vertrouwd met deze vraag, daarover: „Voor mij is het een heerlijke oftt- Schiedamse schaatster veel te kunnen schaven aan die nood zakelijke techniek. En omdat te onderstrepen verklaart ze: „Zelfs jongens als Ard Schenk en Kees Verkerk, toch de be sten van de wereld, maken nog technische fouten. Daar moet je op worden gewezen; steeds wee?, dór train je voor. Kees Verkerk zal er zelf overigens ook bij zijn, die woont nu im mers in Noorwegen. De hoop tenminste dat ik hem kan zien rijden, want juist van hem kan ik natuurlijk nog een heleboel leren'" Oorzaak daarvan is de technische kant van het schaatsen. „Om- voor het .dagelijkse kantoor baantje. „Vroeger was het voor mij veel gemakkelijker om buiten te kunnen zijn, omdat we hier om de molen veel land hadden waar koeien en paarden liepen. Dat land hebben mijn ouders in de loop van de jaren weg moe ten doen en er zijn hier in de buurt natuurlijk veel dingen De ijsbaan, die bij Anneke bijna omheen gebouwd, 'terwijl het Beatrixpark ook flink is uitge breid. En dan natuurlijk nog de ijsbaan en de sportvelden". spanning. Ik doe het echt voor Eénding wordt in de gezellige 1-1 Kethelse molen al snel duide lijk: bet op schaatsgebled zo onbetekenende Schiedam heeft in Anneke een waardig verte genwoordigster gevonden, die koos voor een tak van sport zonder dat er in eigen stad mogelijkheden zijn om die te beoefenen. Haar voorkeur gaat uit naar de lange afstanden zoals de drieduizend en de vijf tienhonderd meter. En dan liefst nog zo snel mogelijk. m'n lol en omdat ik graag bui ten wil zijn, in de buitenlucht Bovendien is het voor mij een sport waarin ik mijn gevoelens kan afreageren". Het „buiten zijn" staat bij Anne- ke centraal. Niet zo vreemd voor iemand die als een van de weinige Schiedammers leeft in een omgeving die nog slechts ten dele werd opgeslokt door het aanstormende „beton". Ze zoekt er een compensatie in Schiedam Met Leen Wamaar weer terug op het middenveld reist SW morgen af voor de uitwedstrijd tegen PEC/Zwolle. Een tegenstander die in Hes kamp een centrumspits van for maat heeft (11 doelpunten) en slechts op twee punten afstand van koploper Eindhoven een belangrijke rol speelt De op stelling van SW: Van der Vel den; Van Beek, Den Tuinder. Steenbergen; Van der Spek; Mulder, Wamaar, Van Toledo; Roodnat, Coenen en Groene- weg. Molendijk en Klip nemen weer plaats tussen de wïssel- spelers. SchiedamWie zal zich morgen in sportpaleis Ahoy kampioen van Nederland achter de Ja- van ties mogen noemen? Gaby Minne boo, de regerende kam pioen; Martin Venix, de man die in Montreal zilver verover de achter de motoren, of toch Klaas Koetje.? Het zal er in de finale bijzonder hard aan toe gaan, als de tijden in de halve finale vergelijkbaar mogen zijn. Het oude record (Minneboo) werd toen door Ve nix met 15,02 min omvergeke- geld, terwijl Koetje met 15,05 min ook al onder dit record kwam en Minneboo met 15,20 min daar boven bleef. Alvorens de finale wordt gereden zijn er een aantal andere wed strijden voor jeugd-dames-nieu- welingen-veteranen-junioren en amateurs-die het aanzien volko men waard zijn. Gezien het nog steeds stijgende toeschouwers aantal is "de ingang van de deel nemersingang verplaatst naar de Metro brug; dus zo van uit de metro het sportpaleis bin nen. Aanvang voorprogramma - 9.30 uur, hoofdprogramma 10.30 uur Toegangsprijs 1.50 al le rangen. Vlaardingen De Van Baaren-equipe hinkt op twee gedachten: Was Vi tesse uit werkelijk een off-day of bewijst FC Vlaardingen na knappe duels tegen NEC en FC Groningen (beide 0-0) dat de inspiratie tanende is. Met het antwoord van trainer Jan van Baaren: „Ik hoop op betere tij den", kan je alle kanten uit. Daarom morgen - thuis tegen aantrekkelijke tegenstander Fortnna SC - het werkelijke SCOUTING antwoord op de vraag: Hoe be trouwbaar is FC Vlaardingen? Want in al zijn pogingen dc imago te verbeteren, komt de nieuwe FC na twaalf duels nog steeds erg wisselvallig over. Trainer Jan van Baaren schermt dan wel terecht met de onzekerhe den van doelman Koos van El- lis wijk, die op het kritieke mo ment werd vervangen door Pe tier Eikelenboom, en het feit dat er tussentijds nog spelers op vakantie zijn geweest, de FC „verkoopt" zich niet en dat ma nifesteerde zich enkele weken terug duidelijk tegen FC Gro ningen toen er zegge en schrij ve 1200 kijkers waren. Te wei nig om een sluitende begroting te krijgen. Jan Roodbol, maar wanneer de Westlander, die altiid goed is voor een beslissende goal, er al tweemaal tussentijds is uitge haald omdat hij niet mee verde digt, ook René Pas het zwaarte punt moet leggen op verdedi gen en alleen Jan Roodbol vrij spel heeft, is het duidelijk dat de FC Vlaardingen van aanval lend voetbal vervreemd. Jan van Baaren weer: „Ik zoek allerlei mogelijkheden om de oudere spelers toch een prikkel te geven zich dienstbaar te ma ken in het elftal Maar ja, zoals het tegen Vitesse ging, was het huilen......" Schiedam—Als het een beetje tegenzit heeft Hermes DVS na zondag zeven punten achter stand op de koplopers; als het meezit slechts drie. Er is dus niet zo bijster veel fantasie voor nodig om het duel Hennes DVS-Rood Wit Amsterdam als een top per te betitelen. Het lijkt nog wat vroeg voor verstrekkende con clusies, maar een blauw witte nederlaag tegen de Amsterdamse koplopers, maakt de kampioens kansen van Hermes wel erg klein. Wat ook wel eens vervelende gevol gen kan hebben voor de publieke belangstelling gedurende de rest van het seizoen. Pim Visser; „We verwachten toch wel behoorlijk wat mensen morgen. Dit is een zeer belang rijke wedstrijd voor ons, en het zou natuurlijk bijaonder prettig zijn als we het publiek overwinning op Rood ,Wit den laten zien." Behalve dat zoiets prettig is. Zou een Wit-nederlaag ook een stunt be tekenen; de Amsterdammers zijn na acht wedstrijden nog steeds ongeslagen en behaalden maar liefst zeven overwinnin- De achttien gescoorde tjffc ook erg gunstig af bij het scha mele totaal van acht goals, waarvoor Hennas moet teke- Duppen) sal heel misschien al- nen- leen Van Duppen spelen. Dit lage aantal wordt hoogst- Pim Visser; 1(De anderen trainen waarschijnlijk mede veroor- wel weer mee, maar Ties is de zaakt door het feit dat de Schie dammers nu al wekenlang ach- tereen met allerlei blessures worstelen. Van het vijftal dat vorige week tegen AFC al ont brak (Brouwer, Van de Kroon, Vorslenbos. Kornaat, en Van r. 4,?-' doelpunten steken FC Vlaardingen speelt geen aan trekkelijk voetbal; hét is de grootste boosdoener waaraan vele clubs in de eerste divisie mank gaan wanneer er geen punten komen. Trainer Jan van Baaren: „Het beschikbare materiaal is niet voorradig om alleen maar aanvallend voet bal te spelen. Dus zijn we kwetsbaar. Anderzijds laat de leertijd van een aantal oudere spelers niet meer toe dat zij misschien optimaal zijn te in spireren. Willekeurig voorbeeld: De aanval van FC Vlaardingen is in grote mate afhankelijk van Aat Rey- gersberg en René Pas, alsmede Daarom is bet in bet licht daar van niet zo vreemd dat het bestuur via Koen Brouwer in tussen een scoutingsapparaat op papier heeft die er na al toe leidt dat een tiental van voet bal bezeten makkers de ama- teurvelden afstropen op zoek naar zeker vijf talentvolle amateurs volgend seizoen. Want één ding is duidelijk: Wil FC Vlaardingen zich ontwikke len tot een gerenommeerde eer ste divisieclub zal bet priori teit moeten geven aan een ge zonde doorstroming'. Dit seizoen stelt de FC Vlaardin gen zich tevreden met een be scheiden plaatsje op de ran glijst. In eerste instantie moet do organisatie optimaal kuhnen functioneren, maar het bete kent wel dat er langzamerhand aan een nieuw elftal moet wor den gedacht Morgen dus Fortuna SC en dat belooft oen interessante partij omdat de Limburgers aardig' aan de weg timmeren. Vorige weck vrij waren, maar daar voor Vitesse met 2-0 versloegen. Het duel aan Je Marathonweg wordt geleid door arbiter Beuk- man en begint om 14.30 uur. programma: PEC Zwolle-SW, Veendam-Volendam, FC Dord- recht-FC WV, FC Den Bosch- SC Cam buur. Heerenveen-, NEC, Helmond Sport-Willem II, Eindhoven-FC Groningen, Her- acles-Vitesse, FC Vlaardingen- Fartuna SC. het voorzichtig in het tweede team gaan proberen." Ondanlcsde blessure-zorgen geen klaagzang van Hennes' oefen- meester; „We moeten er mee leven. We gaan zondag gewoon ons eigen spelletje spelen. Aan vallen dus als het maar «ven - kan." ven te zijn. Misschien dat een Aangezien Rood-Wit ook gechar- De verrrioedelijke Hermes-opstel- paar van die andere jongens meerd -is van aanvallend voet- ling is; Sperman, Commijs, Van enige die geen spierblessure heeft gehad (een scheurtje in het kuitbeen was Ties' euvel), zodat we voor het terugkomen van zijn blessure niet bang hoe hal zal trainer Sjoerd Zomer zijn team evenmin met defen sieve plannen de grasmat op sturen. Pech heeft hij dat een van de drie gebroeders Euser - zijn middenveld!)' geschorst is en dat het zelfde dreigt voor Fafiani die tegen SDW een waarschuwing kreeg. De kopbal van Bob Weeda wordt tot corner verwerkt. Ook nu weer kiest Hermes voor aanvallend voetbal de Burg, Ruseier, Maltha, Van Baarle, Bakkes, Riedijk, Weeda, Van de Voort en Van Duppen. Hermes' tweede team speelt om half drie uit tegen ONA 3. Schiedam Het tweede tiental van Damclub Schiedam heeft een rui me zege behaald op het Rotterdamse CDR 1; met 14-6. Hier moet dan wel meteen bij worden ge zegd, dat de Rotterdam mers drie man misten in de opstelling. Maar dan nog, als deze zes punten eraf gaan, dan houdt Schiedam een 8-6 winst in handen. Lindeboom kwam een stuk voor te staan in zijn partij, maar alsof het dit jaar moet, hij raak te n het nadeel, moest stu kwinst zien omdraaien in stuk verlies en kon toen opgeven. Gelukkig hield Breman de stand in zijn partij rustig en via een twee-om-twee met door braak kwam de remise op het bord. Joop van der Schalk won in het verre eindspel doordat zijn te genstander de verkeerde kant opging. John Sla pakte met een combi natie de winst, ook al in het eindspel Risseeuw probeerde zo veel mogelijk risico's vermij den, wat leiddde tot een een voudige puntendeling. Bart Quist is eigenlijk de enige die werd weggespeeld door rijn te genstander Hij kwam er hele maal niet aan te pas en kon snel opgeven. Gedetailleerde uitslag: CDR 1-DC Schiedam-2 6-14; P. van Leeu wen-C. S. Lindeboom 2-0; B. Weistra-F. Pauw 0-2; A. Mantel- J- Breman 1-1; W. Verkade- Joop van de Schalk 0-2; D. Esbach-John Sla 0-2; J. v.dL Bergh-Gerrie Tegelaar 0-2; K Sagel-A. Risseeuw 1-1; K. de Haan-Bart Quist 2-0; J. J. Vos- Ronnie Heusdens 0-2; W. van Eenenaam-Bert Lassooy 0-2.0

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4