FC Vlaardingen weer, een eenieid Niet SVV, maar PEC blij met puntje Europacup tafel tennis in Lijnbaan Hermes DVS onfortuinlijk Reygersberg en Pas slachtoffers van doorstroming John Corver geeft voorbeeld 1 1 MAANDAG 4 NOVEMBER 1974 Bob Maaskant: ..Dit was onze beste wedstrijd" Rood-Wit een sterke koploper 74 Vlaardingen Is de pe riode Aat Reygersberg voorgoed voorbij? Het -beeft er alle schijn van lnu hij voor de derde 'maal op appel ontbrak en slechts op de valreep, 1 „omdat het publiek het 'ló wilde", verduidelijk te na afloop tegen For tuna SC-trainer Jan van Baaren, Anton Huyer 'moest doen vergeten] Maar aangezien de West lander, vorig seizoen nog topscorer, een slow- starter is, bleef het, hoe wel in Vlaardingse ogen bevredigend, 00. Dat was voor Jan van Baaren het bewijs dat de afgang bij Vitesse (4—0) niet was doorgewerkt, maar ook voor hemzelf een overwinning omdat de nieuwe jeugd staat te trappelen het duo Reygersberg/Pas zo snel moge lijk op te volgen. J Door Bas van den Berg Doorstroming, modewoord voor veel clubs om alle interne trub bels in te dammen, is de enige weg van FC Vlaardingen om aan 2ijn toekomst te denken. Want het stemt tot grote bitter, held dat de Vlaardingse club een gemiddelde moet hebben van 2.000 kijkers om een slui- tende begroting te krijgen en er gisteren maar 800 de tribunes bevolkten. Bep de Ruiter weer sterk in de lucht Dan moet er haast worden ge maakt met die doorstroming en daarvan zijn, zo lijkt het alt hans, Aat Reygersberg en René Pas het slachtoffer. Want de jeugd bij de FC Vlaardingen staat te springen en daarom stemde het de Vlaardingse trai ner tot groot genoegen daTcüë jeugd de strijd tegen Fortuna SC aankon. „Vroeger", verklaarde Jan van' Baaren, „was Aat Reygersberg de vedette, de man van de goals op wie het Vlaardingse spel was afgestemd. Maar tijden veranderen snel. Eén van de oorzaken voor het plotseling fa len zou gebrek aan interesse kunnen zijn, maar anderzijds", ging Van Baaren. verder, ,Jls een elftal met een gemiddelde van 27 jaar te oud". De vraag rijst in dit verband of het tijde lijk is. De vrije plekken waren nu be stemd voor Anton Huyer en Frans Stans, die in de stromen de -regen geen slechte indruk achterlieten. „Trouwens", ver duidelijkte Jan van Baaren weer, „het hele team had zich aardig hersteld van de off-day bij Vitesse". Nochtans geen goals en dat ma nifesteerde zich al voor de vijf de maal, want ook in het nit- due] bij Willem II enkele we ken terug scoorde Haverman» zelf. Na ruim een kwartier leek de thuisclub te gaan scoren toen Cees Bouman uit een pass van Arie Don doelman Niellng haal de, maar Anton Huyer kwam te laat om de losgelaten bal te verzil veren- Maar ook Ehlen bereikte even later zo1n situatie uit een vrije trap van Frans Roemgens die „De Eik" tot hoekschop ver- Snelle Anton Huyer moest worden gewisseld. werkte. FC Vlaardingen en Fortuna SC waren over het ge heel genomen twee formaties die aan elkaar waren gewaagd. Vooral Rob van der Bol en Titaley verduidelijkten dat nog eens in hun vinnige duels wal er wel toe leidde dat de diepte- passes van de Limburgers ach terwege bleven. Met als gevolg dat nu verdedigende halfspeler Frans Roemgens met verre trappen zijn aanval in stelling trachtte te brengen. Vlak voor rust was uitblinker Bep de Ruiter zelfs zo attent een hard ingeschoten bal van Harry Steevens op zijn dijbeen te laten afketsen uit een hoeki schop van Böhnen. Vlak na rust leidde een weggever tot een vrij veld voor Frans Roem gens, maar zijn pass aan Er- kens werd door Frans Stans onderschept die snel terug speelde op zijn doelman. Het was overigens snel duidelijk dat beide defensies zouden blij ven overheersen. Ook wanneer Hans Erkens, beste man van het veld, zich handig uit de dekking van Johnnie Jansen speelde. Maar juist de tengere Vlaardinger was enkele malen te gretig in de aanval, „waaror ik hem steeds moest toe schreeuwen niet te veel risico te nemen", oordeelde Jan van Baaren. Want het was iedereen duidelijk dat Fortuna SC grotendeels het spel uitwaaierde via rechts, dus via Hans Erkens. Die op zijn beurt met fijne passes de Vlaar dingse defensie onder druk zet te, maar er kwam weinig uit. Trainer Cor Brom was over die 0—0 duidelijk niet content. ,,On-' danks die vier invallers (Bloten- berg, Pfennings, Lacroix en. Van Huissteden) waren wij over alle linies sterker en daar om hadden wij moeten win nen". Zwolle Bij PEC Zwolle haalde men na afloop opgelucht adem. liet puntje verlies (0-0) tegen een pinnig en goed parerend SVV was in eerste instantie een teleurstelling, maar toen het verlies van de naaste concurrentie in de kopgroep bekend werd klaarden de gezichten toch weer enigszins op. Zoals vorig seizoen verkeek PEC Mulder vuurde na een misser van fw ,11—. - M.nC 11/iIIa l/.nnlit Qnk Fred Meerhof.... vervanger van Rinis Steenbergen... Zwolle zich ook nu op de wils kracht van de Schiedammers. Trainer Bob Maaskant: „Dit was ome beste uitwedstrijd tot nu toe. Bij voorbaat hadden we getekend voor een puntje tegen PEC, maar achteraf bezien had er meer voor ons ingezeten. Als ik alleen maar terugdenk aan die niet te missen kans van Jan Coenen voor rust en ook nog een van Mulder. We pakten PEC op het middenveld op de juiste wijze aan. In zijn totali- Uzerman met volle kracht Bob Nieuwenhout, de doelman van FEC redde amper met een uit gestoken voet Nadat arbiter Oetelmans een duidelijke over treding van Van der Spek tegen Heskamp luchthartig had weg gewuifd kreeg de blonde Zwol se spits het steeds moeilijker en harder te verduren. Een een drachtige samenwerking werk te het nuchter voetballende SW aan minstens zoveel goede scoringsmogeli j kheden. zonder goed weg toen Rinus Steenbergen (na rust vervangen door de sterk spelende Fred Meerhof) John van der Spek en Jan Coenen een levensgevaar lijke actie ondernamen. Het heid. Leidekker die kort levo- ren stevig was aangepakt ruim de in de 55ste minuut het veld voor Hendriksen, maar ook de ze wijziging bracht geen verbe tering bij de Zwollenaren. klikte even niet in de Zwolse Meer en meer begon het er naar feit werd er ook goed gevoet- "Wim Mulder schoot na een pass - - van Jan Coenen amper over en een fout van de teveel defensie, waardoor Coenen voor een praktisch leeg doel kwam te slaan, maar hij schoot op onbegrijpelijke wijze nog naast! De tweede helft heeft voor PEC niet veel opbeurends te zien gegeven. Steeds weer traden de uit te zien dat alleen de geluks- facor PEC nog aan de zege had kunnen helpen. De Zwolse aan val kreeg te weinig steun van het middenveld en kwam mede daardoor in een steeds vastere greep van de Schiedamse af weer. bald en vooral hard gewerkt". PEC's Friedrich Donenfeld was enthousiaste Schiedamse verde- De tegen-attaques hielden het no- het daar grotendeels mee eens. „Wij speelden het niet clever. Er worden nog teveel denkfou ten gemaakt en er ontbreekt aan de aansluiting in het spel nog teveel. Toch hadden we geen punten behaven prijs te geven. Ik denk terug aan de elfde minuut voor rust toen Herman Hes kamp binnen het zestien meter-gebied door ver dediger Van der Spek werd neergelegd. Dat was een gehei de penalty. Wanneer moet je er dan een geven? SW werkte overigens vreselijk hard voor het ene punt en verdiende dat daarom ook!" Het was waar: PEC begon be paald kansrijk. Direkt al een hoopgevende voorzet van Jan Verheyen van rechts. Toen een sterke center van Rene IJzer man op links. Maar in beide gevallen moest Herman Hes- kamp zich gewonnen geven. Centrale verdediger Jan den Tuinder volgde hem direkt al als een schaduw en dat zou de hele wedstrijd zo. blijven. Na een pas van Heskamp schoot Joop Leidekker verrassend in, maar* dat leidde na een tnelle reactie van doelman Jan Van der Velden niet tot het gewen ste resultaat Het overwicht dat PEC in die openingsfase had, hield door een behoorlijk tempo meer mo gelijkheden in maar de spits vondigheid ebde geleidelijk aan weg. 'Daarentegen groeide de kracht van de Schiedamse ver dediging, die meer en meer re soluut ging uitverdedigen en via het solide middenrif Mul- der-Wamaar-Van Toledo niet zelden ook tot open en gevaar lijke contra-attaques kwam. „zwemmende" Klaas Drost kon Nieuwenhout slechts met een snelle reactie Paul Roodnat van scoren afhouden. Via Rorije en Van Renswouw bouwde PEC opnieuw aan een serie aanval len, maar in de 23ste minuut kwamen de Zwollenaren bij- digers goed voetballend naar voren. Een laag gehouden kop bal van Verheyen na een vrije trap van Rorije ging rakelings naast, maar voor het overige ging het bij PEC steeds moeiza mer. Slordige passes, te weinig beweging in de acties en niet zelden ook zekere moedeloos- dige gevaar in. Dat bleek onder meer bij een schot van John' van der Spek in het zijnet Ten slotte mocht PEC Zwolle nog blij zijn dat bij het laatste fluit signaal van arbiter Oetelmans het scorebord nog steeds nul aanwees en tenminste een pun tje was veiliggesteld. Van onze sportredactie Vlaardingen - Het Lijnbaancomplex slokt in december een groot deel van de festiviteiten op rond het veertig jarig bestaan van de afdeling Rotterdam van de NTTB (Nederlandse Tafeltennis Bond). Zaterdag 7 december staat er een jjet tweede duel wordt donder- wordt gehouden. De maanden december en januari staan daarin centraal. officialtoemooi op stapel in het Rotterdamse Tafeltennis- centrum, waarbij ieder vereni gingsbestuur met ieder twee leden deelneemt. Naast een bingo-dansant op dezelfde, avond in het Tafcltennlscen- tmm staat Vlaardingen een week later - 14 december - vol ledig in de kijker. Een van de attracties is het Euro pacupduel Nederland—Dene marken, waarvoor ons land is ingedeeld in de tweede divisie. De eerste wedstrijd wonnen de Nederlanders al met 61 van België, Alleen Sonja Heitzel dagavond 7 november gespeeld in Sint Michielsgestel tegen Ier land. Voor de Europese compe titie bestaat een wedstrijd uit zeven partijen: 4 x heren-enkel, 1 x da mes-enkel, 1 x heren-dub bel en 1 x mixed. Na afloop van het Europacupduel in Vlaardingen is er een gezellig samenzijn, waarbij de vereni- gingen uit de afdeling Rotter dam vertegenwoordigd zijn. In. de middaguren (16.30—18 uur) is er een receptie in restaurant "De Lijndraaier" naast het. Lijnbaancomplex. Een van de weinige keren Piet van de Burg er bij kan. dat doelman Janssen klemvast ingrijpt. In dit geval voor Schiedam Geen greintje schaamtegevoel. Het hoef de niet. Hennes DVS probeerde het immers; geïnspi reerd, vol overtuiging, maar ook onfortuinlijk. En bij vlagen niet al te slim. Maar ook dat paste in het duel tussen koploper Rood-Wit en Hermes DVS, dat zo graag die marge van vijf punten had ver kleind, Het lukte niet. Omdat Rood-Wit nog" niet eerder zó dicht bij een zich presenteerde als een échte nederlaag is geweest", koploper;, sterk, barstend van Een nederlaag. De Amsterdam- zelfvertrouwen en... niet onfor tuinlijk. Alles op een hoop ge veegd; een duel dat boeiend blééf, maar dat wel in nul-nul moest eindigen. Alom dan ook waardering. Lo vende woorden van Pim Visser voor het spel van Rood-Wit „Een echte sterke ploeg, met bovendien erg goede invallers". Waardering ook voor Hermes, dat te vergeefs probeerde de Amsterdammers van hun voet- mers waren er inderdaad héél dichtbij. Maar ook Hermes had voor hetzelfde geld een achter stand opgelopen, want zó was het wel; de topper op Harga werd een duel tussen twee puur aanvallende ploegen. Kansen over en weer, maar uitgezon derd enkele Amsterdamse po gingen nagenoeg geen „bloedstollende" schoten. Daar voor ging het afwerken vooral aan Hermeszijde, net weer iets te moeizaam. stuk te laten duikelen, intens Te laat ook kreeg de Schiedamse probeerde die ongeslagen kop- formatie in de gaten hoe onze- positie van de Sjoerd Zomer- elf geweld aan te doen. Pim Visser: „tk geloof dat Rood-Wit leed verlies met 12-21 en tweede jubileum is er bij de 2022 tegen Marie-France Ger- miat bekercompetitie van Elan. Dat nu al weer voor de 25-ste maal Van onze sportredactie springende bal betekende ech ter 10. Venlo"— De jeugd van FC Vlaar- Een solo van Tonny Vonk na een dingen kwam bij FC VVV uit- klein half uur leidde tot geweld- stekend voor de dagen daarom dadig optreden van VW's doeï- zag het er lange tijd naar uit man Ewalts, die daarvoor de dat 21 winst verzekerd was. gele kaart kreeg. Maar zes minuten voor tijd Pas na rust slaagde FC Vlaardin- werd er slecht uitverdedigd en gen er via John Corver in dat leidde tot de gelijkmaker. In Venlo keek FC Vlaardingen overigens al snel tegen een ach terstand aan, toen een schot van richting werd veranderd en tegen de lat ketste. De terug-' langszij te komen en zelfs na men de Vlaar dingers via Cor Nieuwenhuizen, die ingevallen was voor Klaas de Bie (keeper) de leiding. Maar vlak voor tijd sloeg het noodlot toe en dat betekende 2—2. ker de boomlange Jansen zijn doelgebied „beheerste". Onze ker, „Omdat", vermoedde Pim Visser later, „die verdediging van Rood-Wit deze competitie nog niet echt onder druk zal hebben gestaan. Vooral het wegstompen van die doelman ging wat ongelukkig". Maar Hermes profiteerde niet DOELTREFFEND Het was de enige werkelijke re den dat de balans in het uitbui ten van mogelijkheden naar de Amsterdammers overhelde. Geen riantere mogelijkheden maar wel iets doeltreffender af gewerkt Zoals opkomende rechtervleugelverdcdigier Mar tin Bethlem halverwege de eer- ste helft liet zien, want terwijl Heres nog namorde over een niet bestrafte overtreding ver dween de inzet maar rakelings over de lat. 'De man die dit had moeten ver tind eren, Ties van Duppen, gaf Bethlem vaker dit duel wat te veel vrijheid. „Maar", kweekte Pim Visser begrip, „Ties is er een tijd uitgeweest door z'n blessure". Positief in Van Dup- pens rentree was het feit dat Hermes nu eindelijk weer eens over links een aanval kon voor bereiden. Toch bleef Rood-Wit in die eerste helft de gevaarlijkste ploeg, want pas nadat Harry Spermon met een katachtige reactie een knal van Van Haagen tot hoek schop had verwerkt, kwam Hermes wat gedurfder naar vo ren. „Toen kregen we", consta teerde Pim Visser, „meer lef en durfden we het initiatief te ne men". Maar tekenend voor de Amster damse kracht was de razend snelle counter, voorbereid door Peter Visser en met een hard schot van weer Martin Bethlem besloten. Het was overigens een van de weinige keren, dat de voortreffelijke Ger Ruseier de voortdurend bezige Visser even uit het oog verloor, Pim Visser: „Heerlijk hè. die duels tussen Ruseier en die Amsterdamse spits. Hard, dat wel, maar nage noeg zonder overtredingen". Vormde Ruseier daarmee het middelpunt in Hermes* goed sluitende defensie, waarin Kees Maltha zich op links sterk aan paste, het blauwwitte midden veld bleef ook in de tweede part te veel handelingen ver- richten voordat eindelijk die splijtende passes kwamen. En dat terwijl met name op rechts (voor) de opkomende Rinus Commijs en Aad van de Voort veel vrijheid was. Maar het duurde vaak te lang, want steeds weer namen spelers als Bakkes, Vorstenbos en Riedijk er net weer even te veel tijd voor. Het verbeterde iets toen *ron Vorstenbos (Pim Visser: „Ton zat vast, draaide niet meer") werd ingeruild tegen Teun Koomaat, die zclh in de spits posteerde. Toen pas liet Ger Bakkes zien hoe zuiver zijn pass is. Toen pas, nadat Leo Reuser had ge zien hoe Harry Spermon zijn inzet uit de kruising grabbelde, kwam Hermes werkelijk ge vaarlijk over de vleugels door. Eindelijk ook resulteerde het „voeden" van Van Duppen, Van de Voort en Commijs in Amsterdamse panieksituaties. Hennes nam Rood-Wit in een om klemming, waaruit de koploper zich slechts met de grootste moeite kon bevrijden. Ten kos te van overtredingen ook. Het verleidde Ger Bakkes tot een boze reactie aan het adres van de goed leidende scheidsrechter Versluis. En al sprak Hermes' middenvelder later, met een dampende Caballero tussen de lippen: Geregeld, ik heb m'n excusus aangeboden", zijn naam verdween wèl in hetarbi- tra ge-boekje. Maar het hoorde er allemaal een beetje bij. Tenslotte drong Her mes in die slotfase nog een keer intensief aan. Zo resulteerde een voorzet van diezelfde Bak kes in een kopbal van Van Duppen en een schuiver van Riedijk net naast. Maar er ont stonden vooral kansen door het onnauwkeurig ingrijpen van goalie Janssen, maar te vaak ontbrak het de Schiedammers juist daar, op de rand van het strafschopgebied, aan man kracht. Want dóór had Hermes de strijJ in zijn voordeel kunnen beslis sen. Piet van de Burg demon streerde hoe kwetsbaar de Am sterdamse afweer in die fase wel was, maar even-vaak kreeg Rood-Wit de kans om uit te verdedigen of met een ferme knal ruimte te creèren. Wat Hermes hierna nog probeerde, het lukte niet om* de wankelen de Amsterdamse defensie wer kelijk te ontregelen. Al was Wim van Baarie er met een dappere omhaal nog heel dicht bij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3