SCHIEDAMSCHE COURANT 'mm wmk Ml College veelt wel iets voor wethouders- werkgroepen Dierenbescherming zoekt eigenaar van gewonde ^pli 1 JBm- Hein de Koster wil tehuis voor dakloze mensen HHi lp Toonkunstenaar W. P. Verheul (61) overleden Pijpjes groen, rijbewijs weg Automobiliste rijdt door na aanrijding lÊÉÉ Üfc,' „Schiedam staat voor gek" 1 SE mm mm IHi Machines gestolen Auto opengebroken Cardan meegenomen KAPITEIN BESTOLEN Voetballer naar ziekenhuis Konijnen verdwenen ONWEL EN OVERLEDEN (JA mjm Oinscla}; .5 November 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pafiaa'* 99ste jaargang/ po- 25162 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De kunstschilder Dein de Koster verwijt de gemeente, dat in deze stad geen opvangcentrum voor dakloze mensen bestaat en ook niet zal worden opgericht. „Schiedam staat voor i gek," meent hij, en daarom heeft hij het Idee naar voren gebracht i om een pandje te kraken en hierin een „tehuis voor daklozen" te stichten. „Als de gemeente geen initiatief neemt om iets te doen voor mensen, die geen onderkomen' hebben, dan moet iemand an ders dat toch doen?" vraagt hij zich af. De Koster heeft zijn gevoelens kenbaar gemaakt aan een aantal progressieve jongeren, die hem met zijn actie willen steunen. De kunstschil der heeft al een „tehuis" op het oog: hij is van plan om een leegstaand pand aan de Nieuwe Haven te kraken. Het gaat hier om het voormalige bejaardentehuis, dat sinds eni ge tijd het eigendom is van de stichting Bouman-Huis, die in Schiedam aan de Boerhaave- laan een kliniek voor versla- vingsziekten in haar bezit heeft Het zou de bedoeling zijn van de stichting om in het pand ook een kliniek voor alcoholisten te vestigen, maar, zo vreest De Koster, „ik geloof niet dat de stichting tfp korte termijn tot de verbouwing van het in slechte i staat verkerende pand zal over- gaan." Volgens De Koster heelt Schie dam nooit een erkend tehuis voor daklozen gehad. Zijn ate lier in de Mari ast raat fungeer de lange tijd als opvangcen trum, maar nadat enkele dron ken daklozen hier vernielingen hadden aangericht, verhuisde de schilder naar de woning van zijn verloofde. s Het atelier wordt nu bewoond door Henk R., een zwerver die onlangs nog in het nieuws kwam door een vechtpartij met een Duitser, die hij onderdak had willen verlenen. De nieuwe bewoner weigert om nog verder daklozen onderdak te verlenen, ,Op het ogenblik kunnen da- recht in Schiedam," aldus Hein nomen met enkele jongeren van plannen van De Koster van- - de Koster. de Partij van de Arbeid. De avond tijdens een vergadering "UtS kloze mensen dus nergens te- De schilder heeft al contact opge- fractie van deze partij zal de onder de loep nemen. zen Hödig Hein de Koster: „Schiedam voor dakJo- Rotterdam Na een ziekte van ruim twee maanden is op 61-jari- ge leeftijd overleden de bekende Rotter damse toonkunste naar W. P. Verheul, organist van de Sta- tensingelkerk en mu ziekmedewerker aan de Sijthoffbladen, die in de Rotterdamse re gio verschijnen. De begrafenis is bepaald op woensdag 6 november te circa drie tmr op „Ond Kra lingen" aan de Kralingse- weg, nadat om kwart voor twee een rouwdienst is ge houden in de Statensingeh kerk. De heer W. P. Verheul, die In het Nederlandse organisten- leven een grote bekendheid genoot, was oud-leerling van Piet van den Kerkhoff. Sinds 1937 diende hij de ge reformeerde kerk van Hihe- gersbe rg-Terb regge en van Rotterdam-centrum als or ganist. Hij bespeelde onder meer het orgel van de voor malige Noorderkerk aan de Sn ellemanstraat, sinds 1967 dat van de Statensingelkerk. Gedurende de jaren 1958 tot 1973 was hij secretaris van de Nederlandse Organisten Vereniging. Niet alleen als kerkorganist, ook als com ponist van tal van polyp- boon-geschreven orgelkora len en koraalvoorspelen heeft de heer Verheul be kendheid gekregen. Boven dien was hij een erkend Ba- ch-kenner, getuige de vele programma toelichtingen die hij heeft geschreven voor de Bach-cyclus welke Arie Keijzer onlangs heeft gegeven op het Doelen-orgel in Rotterdam. Tevens trad de heer Verheul op als koordirigent, waartoe hij in 1953 het eind-diploma koor-directie behaalde aan het Rotterdams conservato rium. Voor verscheidene Sijthoff-regiobladen schreef de heer Verheul jarenlang tai van muziekkritieken, die algemeen gewaardeerd wer den, vanwege zijn deskun digheid. Schiedam Het college van b. en w. staat in principe niet afwijzend tegenover het plan van de plaatselij ke afdeling van de Partij van de Arbeid om een aantal werkgroepen te vormen die belast zullen worden met de ondersteuning van de werkzaamhe den van de wethouders. Dit blijkt uit de antwoor den van het college op vragen van de CDA- Schiedam Uit een huis aan de Walvischstraat is een elektrisch typmachine en een telmachine gestolen. De eigenaar, de 51-ja- rige J. M. P. uitSchiedam, schat de totale waarde van de machines op een bedrag vara vijftienhonderd honderd gul den. De inbrekers zijn vermoedelijk met een valse sleutel het huis binnengekomen. Schiedam Een auto, gepar keerd aan de Horvathweg is in het weekeinde opengebroken. De eigenaar, de 23-jarige spoor wegbeambte J, J. W. uit Nieu- werkerk aan de Ussel, heeft bij de politie aangifte gedaan van een gestolen radio. Het rechterportier raam van de auto bleek te zijn ingedrukt. fractieleidster, mevrouw M.A.C. Taverne-Van Campen, die zich vooral bezorgd had getoond over dit voornemen om dat h aarsinziens een aantal zaken op deze manier aan het oordeel van de raadscommissies of gemeenteraad zal worden onttrokken. Het college ontkent dat laatste echter ten stellig ste. „Wat dit betreft", zo schrijft men aan me vrouw Taverne, „kunnen wij u mededelen dat het college juist veel meer Mevrouw Taverne (CDA) vrees een dialoog wenst met commissies en raad". Ook de vrees van CDA-sdjde dat deze wethouderswerkgroepen ia feite tot gevolg zullen heb ben dat alles al reeds „bekok stoofd" is alvorens raadscom missie, gemeenteraad en colle-- ge (en met name de leden van de Partij van de Arbeid) hier een oordeel over zouden kun nen geven. .Hebben die leden van dezelfde politieke partij dan nog wel vrijheid van menings- en be sluitvorming ten aanzien van onderwerpen die al „voorbe reid" zijn met behulp van' de genoemde instanties en zijn die adviezen dan bindend", zo vroeg de CDA-fractieleidster angstig. Uit het college-antwoord blijkt nu dat de houding van de wethou ders toch zal worden bepaald aan de hand van de discussie zoals die door hen zal worden ervaren binnen het college, raad, commissie, werkgroep, politieke partij en dagelijks le ven. „De afweging van de zwaarte van de eventuele advie zen van werkgroepen vindt dan binnen deze context plaats", al dus het college. Verder deelt het college mee dat de werkgroepen niet zullen Burg. Lems - meer dialoog worden bevoordeeld bij het toe kennen van faciliteiten. Als ie mand informatie vraagt, zal hij zo mogelijk een antwoord krij gen. Of het hou een gewone burger is of iemand van een wethouderswerkgroep, zo is de mening van b. en w. Het college zegt tenslotte dat er behalve het feit dat iemand én in een wethouderswerkgroep én in een raadscommissie kan zitten, er verder geen enkele relatie tassen beiden instanties zal zijn. „De werkgroep is één van de vele -ontmoetings plaatsen waar de wet houder tot meningsvor ming komt. Het is één van de wensen van dit college dat ook de be raadslaging binnen de raadscommissies meer tot meningsvorming zul len leiden dan tot de toetsing die tot nu toe plaatsvindt". Schiedam Een auto cardan met een waarde van tweehonderd gulden is in de Couwenhoven- straat gestolen. De 32-jarige au tohandelaar H. O. had het auto- onderdeel korte tijd op straat laten liggen terwijl hij was weg gegaan. Bij terugkomst bleek het te zijn verdwenen. Schiedam Uit een scheepshut is op de werf Wilton Fijenoord een bedrag van 2500 gulden gestolen. De 31-jarige Griekse kapitein P. G. van de tanker Cephalonia miste het geld uit een bureaulade die niet was afgesloten. Schiedam De dierenbescher ming is naarstig op zoek naar de eigenaar van een bastaard herdertje dat gisteren op de Burgemeester van Haarenlaan is overreden door een auto. Het hondje, ongeveer zeven' maanden oud, stak gistermid dag omstreeks twee uur plotse ling de weg over. De automobi list kon niet meer op tijd rem men en reed het hondje aan. Zwaar gewond is de hond naar het asiel gebracht, waar hij is behandeld. Het wachten is nu op de eigenaar. Het hondje is brum van kleur, heeft een spitse kop en staande oortjes. Het is een reu. Hij had geen halsband om. De eigenaar wordt verzocht zich met spoed in verbinding le stel len met de asielbeheerder: tele foon 266266 (vanaf negen uur). Schiedam Bij de voetbalwed strijd tegen SFC op het sport terrein Thurlede heeft de 18-ja rige speler Marcel van Ham uit Rockanje een gebroken enkel opgelopen. De voetballer is met de ziekenwagen van de GG en GD naar het Holy Ziekenhuis gebracht Schiedam Vierentwintig konij' nen met een gezamenlijke waarde van vijfhonderd gulden zijn in het weekeinde uit een schuur langs de spoorlijn naar Vlaardingen gestolen. De eigenaar, de 34-jarige lasser H. F. R. uit Schiedam heeft aangifte gedaan bij de politie. Schiedam De 73-jarige me vrouw H. Bijkerk-Ringelberg uit Rotterdam is zaterdag in Schiedam onwel geworden en overleden. De vrouw zat in een RET-bus op de Schiedamse Burgemeester Knappertlaan toen zij onwel werd. De GG en GD heeft haar naar het Ge meente Ziekenhuis gebracht, waar bleek, dat zij was overle den. Schiedam De 29-jarige automo bilist G. K. is de eerste die in Schiedam nadelige gevolgen heeft ondervonden van de nieu we alcohol wet. Na de test met het blaaspijpje is het rijbewijs van de man, die al enige malei onder invloed achter het stuur is aangetroffen. ingetrokken- De surveillance-politie heeft de man op de Lorentzlaan aange houden, omdat hij „verdacht" reed. Na de test met het pijpje, dat terstond verkleurde, is de man naar het politiebureau overgebracht voor een bloed proef. Schiedam De auto mobiliste die na een aanrijding met de 54-jarige brom fietser A. W. van Schaik is doorgere den is nu toch aan gehouden. De vrouw had zon dagmorgen op het kruispunt van de Burgemeester Van Haarenlaan en de Nieuwe Damlaan de metrobeambte aangereden. De bromfietser liep hierdoor een her senschudding en een dubbele been breuk op. De inmiddels ge waarschuwde poli tie heeft onmiddel lijk in de omgeving van het ongeval een onderzoek in gesteld en vond de 55-jarige vrouw in haar auto op de Damlaan. De reden waarom zij is door gereden is niet be kend. sewtoAttStt mm Ja, ook u kunt deze ideate krantenkombmatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, m de bus krijgen Het Roiterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk, nieuws Twee kranten voorde prijs van een. Prol rtecr ervan' P S Moe hi u n leuke veigeltjkmg Kunnen bedenken al» aanvulling op onderstaande am <n de Bon dan maakt U kans opeen exclusieve gasaansieker die v»i| wekeiiika utiioven voor de mees! OfiQ*netoinran* I (ele'oun g zoals Schiedamsche Couiant bi| hei Rollwdamsch

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1