SCHIE en de erom MÊÈ 1 HBO kost 75. Uitschelden van agent Mislukte overval op boekwinkeltje Toonkunstenaar W. P. Verheul begraven 'ff mMmSÊÊ®» dodenherdenking (,P 10 november Keywesi in Instuif t JA Te snelle automobilisten aangebonden 1 .f)ondcrdag 7 November 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 39steJaargang no. 25164" Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 - SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Kort na zijn overval in de boekhandel van de weduwe A. Niemants- verdriet (60) aan de Lange Kerkstraat 52a is gistermorgen de veertienjarige scholier J. M. van S. in de kraag gegregen. Pcrso- nect van het warenhuis Hema kon de scholier aan de politie overgeven, De jongen werd met bloed ster enkele plukken haar uit het aan zijn handen en hoofd op het toilet van het warenhuis, dat ook aan de Lange Kerk- - -4 straat ligt, aangetroffen door personeelsleden, die hem hadden zien binnenrennen. hoofd van de jonge Op straat schoten enkele omstan ders de vrouw, die uit het hoofd bloeddde, te hulp. Haar buur man, de schoenlapper G. van Holstein, alarmeerde direct de politie. Een andere man 2ette de achtervolging in, toen de - jongen zich uit de voeten maak te. De weduwe, die bij de Q0 scholier vluchtte via de Krou- overval een flinke hoofd- pelstra at- op het parkoerterrein wond opliep, kon na be- achter de Hema verloor deze handeling in het Ge- achtetwolger hem uit het oog. ■éi De overval in het boekwinkeltje aan de Lange Kerkstraat trok veel belangstelling. Een groot aantal nieuwsgierigen schaarde zich voor het zaakje om nog een glimp op te vangen van de ravage. In de winkel na de vechtpartij. meenteziekenhuis naar, haar woning terugkeren. Zij moet nog enkele da gen rust houden. De scholier was gisterochtend met «en vertenglijstjê 'het boek-" winkeltje binnengestapt. Hij be stelde bij de weduwe een boek werk. dat echter niet in de win kel voorradig was.' Omdat zij vermoedde dat het gevraagde boekje wel elders in het pand moest liggen, ging zij. naar achter de winkel liggende mer. De jongen volgde haar. In het vertrek aangekomen greep hij plotseling van een kast stenen vaas, waarmee hij de weduwe neesloeg. De vrouw wist echter overeind te komen en naa een hevige worstelpartij wist zij de jonge overvaller de deur uit te werken. Eij deze vechtpartij trok de winkelier- Later bleek, dat de jonge roof- Mevrouw Nïemantsverdriet "ondanks haar hoofdwond bood zij kranig verzet tegen haar jonge belager. overvaller via een achteringang het warenhuis was binnengeko men^; Hier sloot hij zich op in de wc. Toen enige tijdlater de politie arriveerde/was de jongen al' ontdekt door personeelsleden van de Hema. Met enige moeite konden de agenten de jongen tot bedaren brengen. Hij is in- gesloten in het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. Fijdens de vechtpartij in de boek winkel zou de jongen nog een hoeveelheid geld uit de kassa hebben weten te bemachtigen. De politie kon nog niet zeggen hoe groot dit bedrag was. Buurtgenoten vertelden later dat de scholier vergezeld was geweest van twee vrienden. De zen zouden hem óp bet parkeer- terrein achter de Hema hebben opgewacht om de buit te verde len. Hoofdinspecteur P. A. J. Broeders over deze geruchten echter: „Klinkklare nonsensE" 5 hiedam De kantonrechter heeft gisteren een inwoner van Maassluis, Willem N., veroor deeld tot een boete van hon- Jderdf gulden:, of vier dagen. hechtenis' omdatjhij in zijn J Woonplaatsbij hét linksaf slaan tegen' eeh'i andere auto opbotste. Bovendien hadden de ^agenten later nogal een flinke alcohol lucht geroken. Jk;Was\yerinoeid", was het laco- nièke commentaar van de ver dachte op de vraag van kanton- rechter nut E. W. van Vloten hoe'-het nu allemaal gekomen was. ...- r J^aar er was toch sprake van pieker zes acht glazen bier", •"'.probeerde de magistraat nog «nis...Willem N. zweeg. Maar toen de officier van justitie, Zolm-Van Eldik, zijn cis van. .100,— of vier "dagen uitsprak kwam de spraakzaam heid van de - Maassluisenaar weer terug. '«Oin'op dat. bier terug te komen. In België had ik maar drie bier- tjes op", zei hij op onschuldige toon. Maar de officier hield voet bij stuk: „Was dat niet een beetje veel, na zo'n lange rit", zo vroeg hij bijna cynisch. „Nee, hoor, dat ben ik gewend.' Bovendien had ik gebraakt. Dus hingen er wel meer vreemde luchtjes in de auto". De kantonrechter bleek niet over tuigd en veroordeelde de man conform ^hiedam Op zondag 10 no vember'om 12 uur zal bij het oorlogsmonument in de Planta- Se.een korte en sobere plechtig- keid plaatsvinden ter herden- van de gevallenen uit de JTweede Wereldoorlog. 'laens de plechtigheid zal de burgemeester namens het ge meentebestuur en ingezetenen van de Engelse gemeente Wandsworth dan een klaproos- krans bij het monument Schiedam De Vlaardingse pop groep Keywest treedt zondag avond op in sociëteit de Instuif in gebouw Arcade aan de Lan ge Haven. De groep, die al acht jaar bestaat, brengt stevige commerciële mu ziek: voornamelijk dansmuziek met een .vleugje hard-rock. De band bestaat uit de broers Frans en Huib Plomp, respec tievelijks drums en bas, Ben Hakker (slaggitarist) en Leo van Reven (sologitarist). SCWEOAMSa Ja, ook u kunt deze ideale kramenkombinatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus 'krijgen, Het Rotterdamsch Nieuwsblad mei nationaal- en internationaal nieuws:, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk, nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! P5 .Mocht u n leufce ve<geiij*ing kur op onde'siaanö* un inde bon. dan m; gasaanstelwv die wij wekelijks u'llDvep len bedenken ai B woonplaat leieioop.- lo nóorl da Sthiedamy.he Couiani b>j hel Rpiieidamsch J *^Nieuwsbiad 1 Het Sportfondsenbad bestaat volgende week 40 jaar. Schiedam De directie van het Sportfondsen- bad, dat op 17 november precies 40 jaar bestaat en daarom gedurende de hele volgende week feest viert, ziet de toekomst wat somber tegemoet. Het teruglopende bezoek aan bet zwembad doet mevrouw C. J. Th. Hazebroek, directrice van het bad, vrezen dat slechts met veel moeite het Sportfondsen- bad nog ongeveer tien jaar in stand kan worden gehouden. „Wanneer wij over enkele jaart jes niet meer subsidie krijgen; zijn wij genoodzaakt om het bad te sluiten," aldus mevrouw Hazebroek Door de kostenstijgingen van wa ter, gas en olie en door een terugloop van het aantal zwem badbezoekers van 23 procent vergeleken met vorig jaar zal het Sportfondsenbad dit jaar vermoedelijk te kampen heb ben met een verlies "van bijna 100.000 gulden. .,De grootste oorzaak van het da lende bezoek is de komst van zwembad Zuid," volgens de heer J. Bierenbroo.dspot, verte genwoordiger van de landelijke organisatie van de Sportfond- senbaden. „Tot voor kort kon ons bad in Schiedam zichzelf nog bedruipen, maar toen er een zwembad bijkwam, bleek gemeentelijke hulp nodig. Het is plezierig dat het college van B en W ons gaarne subsidie wil verlenen, maar of dit bedrag op den duur groot genoeg zal zijn, betwijfelen wij." Ondanks de zorgen om de toe komst heerst er op het ogenblik een drukte van belang in het bad. „AUe voorbereidingen voor het jubileumfeest worden Op het programma voor volgende op het moment getroffen en dat week staan enkele grote activi- brengt veel werk met zich: teiten. Het feestprogramma pu- mee," aldus directrice Haze- bliceerden wij al op de sportpa- broek, gïna van onze krant van eergis- teren. Mevroüw Hazebroek ...bad sluiten.. Schiedam De Schiedamse Peter M. is gisteren door de kantonrech ter veroordeeld tot een boete van vijfenzeventig gulden of drie dagen hechtenis omdat hij enige tijd geleden in een ietwat aangeschoten toestand een agent van politie uitgebreid had staan uitschelden. 1 „Het zal niet meer gebeuren. Ik heb nu verkering", aldus Peter .in zijn laatste woord, nadat hij had.vernomen dat officier van justitie nor. Van Zelrri-Van Eldik een boete van honderd gulden of vier dagen had geeist. Kantonrechter mr. W.E. van Vloten geloofde .de goede bedoelingen van de Schiedammer en verminderde de straf met 25 gulden. Met enige verbazing had mr. Van Vloten tevoren overigens geïnfor meerd hoe de verdachte zo stom kon zijn om juist een agent uit te kiezen als object voor zijn scheldpartij. jie verbazing kon Peter zich wel voorstellen, maar hij betoogde: „Die politiewagen stond midden ih de straat geparkeerd. Het was er erg smal en ik kon er rüet langs. En maar blijven staan en toen dacht ik opeens: Als er een of ander wijf verkeerd geparkeerd staat, krijgt ze ook een bekeuring". Hij stopt even. Vermoedelijk wilde hij zijn woorden wat extra laten inwerken op de aandachtig luisterende rechter. Dan vervolgt hij: „Ja na een tijdje wachten heb ik toen wel het een en ander naar die agent geroepen." De verdachte erkent dat het vermoedelijk allemaal door de drank was gekomen. „Dan ben ik niet meer te remmen", bekent hij. De officier van justitie verklaarde erg zwaar aan dit soort zaken te tillen. „De politie heeft het tegenwoordig toch al zo moeilijk. Ik eis 100 gulden of vier dagen". Verschrikt reageerde Peter: „Wat bedoelt u met vier dagen?" Ver moedelijk had hij „en" verstaan in plaats van „of"- De kantonrech ter legde hem op aimabele toon uit dat hij alleen maar vier dagen zou moeten gaan zitten als hij de boete binnen zes of zeven weken niet zou betalen. Nog voordat'mr- Van Vloten daarop uitspraak kon doen riep de Schiedammer direkt: „Waar kan ik betalen?" „Ik zou maar een beetje matigen met de drank", gaf de kantonrech ter hem nog mee toen hij de zaal al bijna uit was." Schiedam De politie heeft vier Deze verkeerscontrole duurde 's- autómobilisten aangehouden die op de Burgemeester Knap- pertlaan de maximumsnelheid van vijftig kilometer per uur hebben overschreden. middags van een tot twee uur. De hoogste snelheid die de ra darinstallatie heeft gemeten is negenenzestig kilometer per uur. Botterdam Onder grote belangstelling is "gisteren de bekende Rotterdamse toonkunstenaar W. P. Verheul ten grave gedra gen. De heer Verheul overleed afgelopen zaterdag na een ziekbed van ruim twee maanden op 61-jarige leeftijd. Jarenlang was hij muziekmedewerker van onze krant. De uitvaartdienst werd gehouden in de Rotterdamse Statensin- getkerk waar de heer Verheul jarenlang de vaste organist is geweest. De dienst werd geleid door ds. Th. W. A. Rijper, die een korte meditatie hield over psalm 39. Troostende woorden werden hier nog gesproken door de heer W. Kooy. die tijdens deïe dienst als organist optrad en die de hoer Verheul vooral memoreerde als iemand die zijn muzikale kwaliteiten op de juiste wize in dienst van God wist tc stellen. Bij het verlaten van de kerk speelde hij later een koraal van J. S. Bach, de meest favoriete kompenis/ van de heer Verheul. De begrafenis tenslotte vond plaatstp de begraaf plaats „Oud Kralingen" in Rotterdam. Zowel voor de uitvaartdienst als voor de begrafenisplechtig heid bestond veel belangstelling, vooral van de zijde van de Gereformeerde kerk en van de Nederlandse Organisten Vereniging. V - J'if Mj

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1