DWS-RESEMVES BEDWINGEN UVG Juliana bijna op gewenst niveau Jan Breur haalt 't niet HANS LINGEN INSPIREERT BRUYNZEEL NOAD overklast Valkenberg Koploper Animo blijft moeizaam overeind Cycle-cross cross in Spaansepolder Pollux bekert DWS-verdediging SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 11 NOVEMBER 1974 Slechts met de grootste moeite konden de ploegen elkaar in bedwang houden Een blessure, die voor een ieder nog een raadsel is. daar er speler in de buurt was. tegenslag heeft DWS maar langzaam kunnen verwerken, wat hen op een uitzichtloze 0-6 achterstand bracht Maar op onbegrijpelijke wijze nam het overwciht van UVG af. waar- door DWS voor rust tot 2-6 kon terug komen. In de tweede helft heeft UVG alle moeite gehad om de stand in evenwicht te houden. DWS kwam naast UVG. waarna er een spannende strijd ontstond, die zeven minu ten voor tijd een 11-9 voor sprong voor DWS opleverde. In die fase kwam er herstel bij UVG. dat maar ternauwernood een ll-ll eindstand kon be werkstelligen. De dames van DWS konden in de eerste helft niet loskomen tegen het Haagse Hygiea. De Haagse dames hebben een vrij traag spel, maar compenseren dit door een grote balvaardigheid, waardoor de break-outs van DWS veelal op niets uitliepen. Toch kon Hygiea niet 'voorko men dat DWS de ruststand op 2-1 bepaalde. In de tweede helft had 'DWS meer greep op het Het schot van de UVG'er passeert de spel en liep op gemakkelijke wijze uit naar een 6-2 voor sprong. Een strafworp en een wat gelukkige treffer in de laat ste fase van het spel, zorgde er voor dat Hygiea alsnog tot 6-4 kon terug komen. De herenontmoeting DWS—Anto- mium is in een bijzonder goede sfeer verlopen, wat in het verle den wel eens anders is geweest. Het was al snel duidelijk dat het een strijd zou worden met open kansen, daar er maar wei nig krachtsverschil merkbaar was. In de eerste helft kwam DWS enkele malen uitstekend door de Rotterdamse defensie. Schiedam - Juliana's heren-volleybalteam had méér verdiend. De Schiedammers, die in de straks te formeren degradatiepoule de plek in de promotieklasse willen veilig stellen, lieten in de thuiswedstrijd tegen koploper Animo aden dat het gewenste niveau bijna is bereikt. Bijna, want na ruim anderhalf nur was het toch weer Animo dat met 1-3 aan bet langste eind trok. 'Een .nederlaag dus, maar gezien de nieuwe opzet van de promo- tieklasse maakt het voor de .Schiedammers in deze fase geen verschil of er nu gewon- nen of verloren wordt. De kaar ten zijn geschud, want de ach- acceptabel te kunnen volleybal len. Ineens was die onverzette lijkheid verdwenen. Weg was ook het evenwicht in de aanval, terwijl Animo zich nu ook heel wat nadrukkelijker presenteer de: 7-15. terstand van Juliana op de kop- Het meest opvallende verschil lopers is al te groot geworden om nog te kunnen hopen op een ;/v plaatsje in de promotiepoule, f zoals aanvoerder Aad Besuyen het zei: "We moeten in dit soort - wedstrijden proberen het juiste ritme te vinden, om straks als het écht om de punten gaat, toe te kunnen slaan". Een niveau wat Juliana bijna be reikt heeft.. Zoals in de eerste set, toen de Schiedamse aanval tussen beide ploegen, het team verband, manifesteerde 2ich in de derde set. Juliana bleef inci denteel tot goede acties in staat, maar moest vooral de langere rallies steeds weer aan de te genstander laten. En omdat bo vendien het Schiedamse blok steeds meer hiaten ging verto nen, was het wederom Animo dat, overigens heet wat moeiza mer dan de setstand doet ver- het juiste evenwicht vond tus- wachten, een 8-15 zege behaal- sen hard en zacht Toen liet de. Juliana zien dat het weldegelijk. Vooral in de laatste set bewees gevarieerd kan aanvallen, maar Juliana dat het individueel nau- toonde bovendien veel inzet en oen duidelijke wil om er iets goeds van te maken. Weliswaar ging een riante 14-10 voor sprong nog verloren, maar de 16-14 setzege onderstreepte de Schiedamse dadendrang. ^Jdaar hierna leek het wel of Julia na er vrede mee had dat het had aangetoond nog steeds heel welijks voorde koploper onder deed- Aanvallend althans, want verdedigend klopte het in die laatste set bij de Rotterdam mers aanzienlijk beter. Ook al omdat Juliana het maar bleef zoeken in de harde aanval, maar daardoor wel te veel risi co's nam. Of zoals oud-Juliana- speler en Animo's. huidige trai- Deze smash van Jan Zandrjk wordt gestopt door het Rotterdamse blok, maar zal buiten de lijnen de grond raken. ner Aad Bremer het zei: „Het is altijd al Juliana's kwaal ge weest, om in de beslissende fa se niet door te kunnen druk ken". Had Juliana dit wel gekund, dan zou een beslissende vijfde set zeker nodig zijn geweest. Want juist toen Animo in moeilijkhe den zat en Juliana was terugge komen tot 11-11, maakten de Schiedammers zelf de foutjes waardoor de koploper zonder al te veel problemen een vijfde set konden verhinderen: 11-15. Desondanks werd duidelijk dat Juliana zich, mits geïnspireerd, moet kunnen handhaven in de promotieklasse. Of koploper Animo straks in de promotie poule een serieuze kandidaat zal zijn voor de titel werd niet duidelijk. Wat dat betreft zal moeten worden afgewacht- hoe Juliana het er komende vrijdag tegen het "Vlaardingse Volley'» vanaf brengt. -Amstelveen - Hans Lingen had het deze week al voorspeld: "Naar - mijn gevoel heb ik ineens mijn vorm van vorig seizoen weer te pakken en als dit inderdaad zo is, dan geloof ik dat het tegen Mlddenstandsbank best zal lukken". Wel. het is allemaal nog uitgekomen ook. Een herboren Broynzeel speler won zijn drie 7 partijen in Amstelveen en legde daarmee de basis voor een alleszins verrassende 4-6 zege van de Schiedamse Ereklasser. Een en ander is echter niet zon der problemen verlopen, want na zes partijen keek Bruynzeel- keukens nog tegen een 4-2 ach- terstarid aan. Het gehele Bruyn- zeelteam speelde overigens een sterke wedstrijd. Dat begon al In de eerste partij toen een goed gemotiveerde Hans van den Broek na prima spel met 21-17,14-21 en 21-18 enigszins onfortuinlijk de eer aan Bert van de Ham moest laten. Hans Dingen begon met de eerste game tegen Hijne te verliezen (21-19), maar ffine toen aan het herstel werken,. Met 13-21 en 17-21 werd het 1-L Ustovic had geen problemen met Ed van de Berg en won royaal met 15-21 en 6-21. Bij Bruynzee! probeerde men weer eens de combinatie Linge- n/Van den. Broek in het dubbel spel. Tegen Hijne/Van de Ham werd uitstekend partij gegeven en het verlies met 21-13 en 23-21 was minimaal, Hijne klopte Van den Broek nog voor de pauze {21-14, 21-16). en na de hervatting liep Middenstands- bank uit tot 4-2, doordat Usto vic het niet kon redden tegen Van de Ham (tweemaal 21-14). Daama kwam de totale omme keer. Lingen bezorgde Van de Berg diens tweede nederlaag (20-22 en 13-21), waarna Ustovic met 7-21 over Hijne heenwalste. In de tweede game ging de Joegoslaaf onverdroten door tot een voorsprong van 12-0. Toen knapte er blijkbaar iets in de aanval van Ustovjc en moest hij toch nog even alle zeilen bijzetten om de game met 21-19 te winnen. Het was nu gelijk 44 en alles was nog mogelijk. Dat de resterende partijen beide Bruynzee) - wins t zouden gaan opleveren leek misschien wat al te optimistisch gedacht Toch gebeurde dat Van den Broek zag zijn ijver met goed spel en winst beloond tegen Ed van de Berg (214, 17-21, 20-22) waarna Hans Lingen zijn hattrick tot: een feit maakte door in de s!ot- partij zichzelf en Bruynzeel naar de zege te leiden.; Van de Ham werd met 19-21 en 21-23 geklopt. wat met de rust een 5-3 voor sprong opleverde. Na rust kwam Alomium sterk terug en 2ette DWS enkele tijd onder zware druk. De Rotterdammers konden weer op gelijke voet komen, waarna er een spannen de strijd ontstond, met wisse lend succes. Met nog enkele seconden speeltijd was een 8-8 stand bereikt. Een wat verras sende uitval van Atomium zette DWS op de valreep alsnog op een 8-9 nederlaag. Met veel moeite hebben de dames van UVG in Rotterdam de volle winst kunnen pakken tegen Spartaan. De start van UVG was goed, wat dan ook snel een 0-2 voorsprong opleverde. Maar langzamerhand kreeg UVG steeds meer moeite met het sta tische spel van Spartaan. Men kon ternauwernood met de rust een 5-6 voorsprong veilig stel len. Na rust kreeg UVG wat meer ruimte, wat hen de kans gaf om alsnog, zij het moei zaam een 69 overwinning te behalen. ij Wilton hadden zowel de da mes, als de beren, te kampen met een falende verdediging. De dames van Wilton hadden alle moeite- met Rodadat in zijn otaal toch geen betere ia- druk achter on laten dan MOK vorige week. Aanvallend kwam Wilton goed ait de voe ten, maar de herhaaldelijk faalde verdediging maakte de zaak hopeloos. Roda had een monotoon aanvalspatroon, waar de Wilton-verdediging bij herhaling intrapte. Het gevolg was, dat de rast meteen 5-3 achterstand aanbrak. Wie ver wacht had, dat Wilton na rust de zaken anders zon gaan aan pakken, kwam bedrogen uit zonder al teveel inspanning kwam Roda tot een 12-6 over winning. De heren van Wilton moesten een nog hardere klap verwerken dan de dames. Ook hier faalde de verdediging bij herhaling, wat hen binnen vijf minuten op een 5-1 achterstand bracht. De ze snelle achterstand is Wilton niet meer te boven gekomen. Voor rust kon de aanval nog - enige kansen benutten, wat de ruststand op 10-6 bracht. Maar in de tweede helft was ook hier weinig sprake van effectief handbal. De cirkelspelers wa ren bij herhaling niet aanspeel baar, waardoor de druk op het Rotterdamse doel wegviel. Ac tief kreeg steeds meer ruimte en bracht Wilton een gevoelige 21-8 nederlaag toe. Buiten verwachting was het ge lijkspel van de heren van Seylla Botterdam Nu bet sportpaleis „Ahoy** voor de wielersport tot 1 december is gesloten, hebben de renners het veld weer opgezocht voor de cycle-cross. Het ijverige bestuur van het Rotterdamse Pedaalridders had een attractief parcours uitgezet in de langzamerhand volgebouwde Spaansepolder. Om half tien gingen als eer sten de nieuwelingen van start voor een rit over 8 1/2 km. Na het vertrek ging de felle Leo van Velzen direct in de aanval welke eerst nog teniet werd gedaan door de kleine maar attent rijdende Perry Balvers, die'met Dik van Resteren in zijn wiel, vlak bij de leider bleef. Na twee ronden toch een dui delijke afscheiding die steeds groter werd. De strijd om de tweede plaats bleef evenwel zeer spannend daar Balvers en Van Resteren om en om probeerden elkaar te lossen wht steeds niet ge beurde, en de sprint met mi niem verschil door Van Res teren werd gewonnen. Na de nieuwelingen kwamen de profs, amateurs, liefheb bers en junioren gezamen lijk aan de start Al in de eerste ronde wisten Van Tol, Brinkman, Cock en Ben van de Hulst een voorsprong te nemen, die alleen maar gro ter werd en wisten alle over ige renners te dubbelen. Cock van de Hulst, verschil lende malen-kampioen van Nederland op dit zware on derdeel, wist na 4 kilometer de leiding van Van Tol over te nemen en steeds verder weg te lopen, terwijl Manus Brinkman door een gebro ken achterrem niet zo snel kon volgen en ook terrein moest prijs geven, maar des ondanks wist hij een prach tige derde plaats te behalen met zijn 46 jaarnog vele jonge tegenstanders achter zich latend. In de A-klasse ging Gerard Koop vanal het begin aan de leiding en wist zijn concur renten op grote achterstand te rijden. Jan Breur achterin gestart liep evenwel iedere ronde meer in en kwam maar weinig te kort voor de eerste plaats. Junior Her man Brinkman lange tijd op de tweede plaats rijdend moest uiteindelijk net als zijn vader met de derde plaats genoegen nemen, hier was het Cees Vonk die de sterkste was voor Cor Heus. De uitslagen: A-klasse 15 km 41,59 min.: 1 G. Koop, W.W.V.; 2 J. Breur, Schie dam; 3 P. v.d. Zwart, Avan- tie; 4 J. Boertjes, Schiedam; 5 H. v.d. Laan, Rotterdam; 6 N. Slechtenhorst, Pedaal ridders; 7 H. Moret, Ahoy. Liefhebbers 15 km 41,52 mi ni 1 C; v.d. Hulst, Swift; 2 C. v. Tol, Avantie; 3 H. Brinkman,. Schiedam; 4 B. v.d, Hulst, Swift; 5 A. v.d. Lely, Avantie; S P. Kramer, Excelsior; 7 K. v. Niekerk, Avantie; 8 J. Ouwerkerk, Swift; 9 W. Schuller, Hoekse renners. Junioren 12 1/2 km 41,35 mi».: I C. Vonk, Rot terdam; 2 C. Heus, Ahoy; 3 H- Brinkman, Schiedam. Nieuwelingen 8 1/2 km 27,57 min: 1 L. van Velzen, Swift; 2 D. van Kesteren, Pedaal ridders; 3 P- Balvers, Harga; 4 A. Hazenberg, Pedaalrid ders; 5 G. v.d. Klink, Avan tie. tegen Vires-3 in Gouda. In een leuke snelle strijd hebben beide teams met goed handbal voor veel spanning gezorgd. Er was totaal geen krachtsverschil waarneembaar, waardoor er met wisselend succes gescoord werd. Na een 5-6 voorsprong met de rust, zag Scylta de Goudse formatie al snel terug komen. Een verwoed gevecht leverde kort voor tijd een 88 eindstand op. Door beide ploe gen werd in de laatste fase nog aile énergie in de strijd gewor pen, maar de 8-8 stand bleef gehandhaafd. Minder gelukkig waren de dames van Seylla, die in Papendrecht DES ontmoetten. De start van Seylla was voortreffelijk en le verde snel een 0-2 voorsprong op. Maar DES kwam steeds beter in haar spel en zette in de eerste helft de achterstand om in een 64 voorsprong. Na rust was het spel van Seylla te statisch, waardoor DES steeds meer ruimte kreeg en de eind stand op 11-8 bepaalde. Maassluis In de bekerwed strijd tegen Leiden wisten de berenhockeyers van Pollux te domineren en te zegevieren met 2—0. In de thuiswedstrijd moest Pollux tot n3 de thee wachten eer er gescoord kon worden. De vele kansen die zich voor de rust .voordeden konden door onvoldoende pre cisie niet worden uitgebuit De oudere spelers van Leiden had den vooral moeite met bet tem po op bet moeilijke, maar goed bespeelbare veld. Na de hervatting sloeg Pollux toe. Het opgebouwde overwicht werd omgezet in eerst een tref fer van Bravenboer (10) en later van Ben Hofüjzer: 20. Diverse mogelijkheden deden, zich. voor in dat tweede deel maar die kregen niet de juiste afwerking. Schiedam - NOAD heeft op een wel zeer gemakkelijke wijze de tafeltennisontmoeting tegen Valkenberg/AM VJ 2 gewon nen. Won NOAD met 4-6 des tijds in Amsterdam, In de Beurs overklaste de Schiedam se promotie-hoofdklasser de te genstander volkomen. Uiteind elijk werd het maar liefst 10-0. Zonder game-verlies snelden de NOAD-spelers in recordtijd' naar de zege. Clarijs kreeg te gen Morsink maar 11 en 12 punten tegen. De Vaal tegen Knaak moest er wat meer in casseren, maar Smit hield Ves- ters op 12 en 9. Het dubbelspel werd 21-16 en 21-18 en de 5-0 stand bij de pauze was bereikt door een zege met 21-17 en 21-12 van de Vaal op Morsink. Na vijf kwartier spelen was de volle winst al binnen. Dick de Vaal scoorde het winnende punt tegen Vesters met 23-16 en 21-13. Even maakte NOAD pas op de plaats; Smit verloor de tweede game met 21—23 van Knaak, maarmet 21-11in de derde game was de winst toch voor de NOAD-speler. De Am sterdamse gasten mochten nog één keer een game winnen. Weer was het Richard Smit die hen dat toestond. Morsink won in .de voorlaatste partij met 7-21 de eerste game, maar werd daama toch met 21-6 en 21-17 kansloos geklopt. In de slotpartij maakte Fred Clarijs de monsterscore hele maal compleet door met 21-18 en 21-10 Knaak te verslaan. Schiedam Voor hand ballend Schiedam is het een weekeinde vol ver rassingen geworden, zij het veelal in de negatie ve zin. De heren derby DWS 2-UVG is er een geworden met veel spanning, onder uiterst sportieve omstandighe den, UVG pakte de za ken in de eerste helft doortastend aan en no teerde al zeer snel dc openingstreffer. Voor DWS was de openingsfa se minder verheugend, want zij moesten al snel hun doelman Henny van Geene missen, die met een ernstig uitziende handblessure naar het ziekenhuis werd ver voerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 6