Hermes DVS wil de aansluiting behouden DWS- Nortlia: eerst;e plaats als Inzet DC Schiedam ondanks winst op koploper niet uit de zorgen SIS De Ooievaars: taboes doorbreken JUVENTUS NAAR UTRECHT Wilton kampt met defensieve probleempjes In zeven wedstrijden geen tegengoals Terughoudendheid groot probleem Y_ Zaalvoetbalprogramma 4 SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 16 NOVEMBER 1974 SCHIEDAM Het dames- handbalteam van HVK komt reeds vanavond In actie. Te- grens tander van de ook nu weer sterk spelende Kethelse dames is Oliveo 2 uit Pijnac- ker. Op papier een duel tus sen een „topper" en een „tob ber", want bleef HVK nog: ongeslagen, Oliveo bungelt nog puntloos onderaan. De wedstrijd begint om tien voor zevemEen uur later is het Vlaardingse De Holland- iaan tegenstander van het da mesteam van Wilton. De Schiedamse dames begonnen de competitie goed, maar lie ten het afgelopen zondag vooral defensief lelijk afwe ten. Het resultaat was een kansloze nederlaag. De Vlaar- dingse inzet houdt voor Wil ton ook voor dit doel weer een waarschuwing in. Morgenmiddag wordt duidelijk of DWS voorlopig alleen de ranglijst zal kun nen aanvoeren, of dat de formatie van trainer André van Kiel een „schaduwrol" wordt opgedrongen. Tegenstander in de sporthal Margriet is medekoploper Northa uit Den Haag. Beide teams bereikten die eer ste plaats door overwinningen op Hygiea en Verburgh 2, maar veel krachtsverschil valt er niet te ont dekken. Tegen Verburgh won DWS met 115, terwijl Northa 14—7 liet noteren. Tegen Hygiea werd het resp. 6—2 en 7—5. Op papier dus een iets sterkere Schiedamse defensie, maar of dat ook in de „wedstrijd van de waarheid" het geval zal zijn moet nog worden afgewacht. De weddstnjd be gint om twee uur. Quintus is voor de heren van DWS altijd al een lastige tegenstander ge weest. Vooral m Wateringen stond DWS meestal voor onoplosbare pro blemen. Zoals vorig seizoen, toen Qumtus in eigen, sporthal een 116 zege behaalde en het later in Schie dam nog eens dunnetjes overdeed: 7—11. Toch slaagt Quintus er tot op heden niet in om de vorig seizoen opgebouwde reputatie waar te ma ken. Dit m tegenstelling tot DWS, dat heeft aangetoond op de goede weg te zijn. Vorig seizoen behaalde het herenteam van Seylla tegen het toen met vele problemen kampende Hoogvliet een forse 216 overwinning. Maar terwijl Hoogvliet er veel aan deed om het „lek" boven te knjgen, zwakte de Schiedamse kracht wat af. Ook nu weer treft Seylla in Hoogvliet deze tegenstander, maar het is wel een „ander" Hoogvliet, waarmee de Schie dammers heel wat meer problemen kunnen krijgen dan vorig seizoen. Het berenteara van Wilton ontmoet In WIK een tegenstander waarmee het vorig seizoen niet veel moeite had. Beide wedstrijden eindigden In dui delijke overwinningen voor de Schie dammers. Maar net als bij de dames kampt het herenteam met wat defen sieve zorgen. De vorige week gespeel de wedstrijd tegen Actief 2 onder streepte dit nogmaals, want In de tweede hellt barstte een „doelpun- tenregen" los waar Wilton geen ant woord op had. Desondanks moet Wil ton in Vlaardingen de volle winst kunnen bemachtigen. „Onbegrijpelijk". Het was de reactie van UYG-trainer Wim Schaap, direct na de wedstrijd tegen stadgenoot DWS 2. Een begrijpelijke reactie, dat web want een ogenschijnlijk veilige voorsprong was door de DWS-reser- ves alsnog omgezet in een gelijkspeL Bij het Vlaardingse De Hollandiaan 2 hoopt UVG te kunnen bewijzen dat de wedstrijd van afgelopen zondag een vergissing was. Dit moet dan gebeuren tegen een kwalitatief min der sterke, maar wel met veel inzet strijdende tegenstander. Wilton scoort. Tegen WIK zal het team vooral aandacht aan de verdediging moeten schenken. Van Baarle kon vorige week niemand impone ren, terwijl invaller Weed a in de tweede helft een duidelijke ver sterking bleek. Waar schijnlijk zal Visser, die nu eenmaal niet graag in de verdediging kruipt, de aanvallend ingestelde Bakkes (die nu eenmaal een beslis sende pass in de voeten heeft) met graag opoffe ren in een thuiswed strijd. Waarschijnlijk is dan ook, dat hij een keuzezal maken uit Weeda, Vors ten bos en Van Baarle en de .ge lukkige" met een verde digende taak* zal op knappen. Riedijk en Bakkes zullen dan waarschijnlijk voor de meer offensieve impul sen moeten zórgen. PUBlIËif PIM Visser; „Ik vertrouw erop dat we aardig wat publiek krijgen. Zeker als het een beetje lek ker weer is. Tenslotte hebben we de laatste wedstrijden niet onaan trekkelijk gevoetbald, en ook voor zondag kan men weer op een aan vallend Hennes reke nen. Vermoedelijke opstelling) Spermon; Commijs, - Van de Burg, Ruseier,, de Kroon; Bakkes. Rie- dijjk, Weeda; Van de Voort, Komaat, Van Druppen. Hermes, defensief op zijn best, incasseerde in zeven duels gaan tegengoals... Schiedam Na ze ven wedstrijden lang geen enkel te gendoelpunt geïn casseerd te heb ben, gaat Hermes morgen tegen Zil vermeeuwen pro beren de aanslui ting met de top te bewaren. Anders dan vorig jaar in de eerste klasse blijkt nu wel, dat er wel degelijk duidelijke ver schillen bestaan in de pas gecreëerde hoofdklasse. Gou da valt heel duide lijk door de mand. terwijl een Rood- Wit vrijwel onge naakbaar lijkt. Hermes staat nu al vijf punten achter op de Amsterdam se koplopers. Puntenverlies kan dan ook nauwelijks meer getolereerd worden. Een steun In de rug is natuurlijk de knappe overwinning op Unitas van afgelopen zondag. Toen ook kon Hermes weer profiteren van zijn sterkste wapen; de counter. Kansen kwa men er volop maar Aad van de Voort en Ties van Doppen blijken met de afwerking nog steeds de grootste pro blemen te hebben. Vandaar waarschijnlijk, dat Pim Visser ernstig overweegt om Teun Komaat (hersteld van zijn dijbeenblessure) weer in de basis-opstel ling te plaatsen. Visser; „ik weet nog niet pre cies wat ik wil, maar ik verwacht wel, dat Kor- naat mee zal doen. Wie er voor hem plaats moet maken weet ik nog niet. Nee, Riedijk zeker niet Inderdaad is het mogelijk, dat ik hem op het middenveld zet" Wie in dat geval plaats zal moeten maken, is on duidelijk. Van het trio Bakkes, Vorstenbos en SchiedamHet heren-basketbalteam van Inventus speelt van avond In Utrecht tegen OSG. De Schiedammers wonnen de eerste wedstrijd met 70-60. Een matig duel overigens. Vanavond beschikt Juventus echter weer over Wesley Steury en Michael Venicz, odat een pgong kan worden ondernomen om het doelsaldo weer wat op te vijzelen. Schiedam De Schiedamse Invaliden Sportvereniging „De Ooievaars" kan terugzien op acht bestaansjaren waarin de fundering werd gelegd voor een eigen identiteit maar ook het bestaansrecht werd bewezen. Het grote probleem is en blijft de terughoudendheid van nog tal van plaatselijke lichamelijk gehandicap ten om toe te treden tot de vereniging. Even terughoudend zijn nog steeds de re va li datie-artsen bij het verwijzen van hun patiën ten naar de bestaande moge lijkheden voor een aangepatte sportbeoefening bij „De Ooie vaars". Hier blijft het niet alleen bij het beoefenen van takken van sport maar er worden ook pres taties geleverd die acht jaar geleden nog voor ondenkbaar werden gehouden. De afdeling tafeltennis onder lei ding van Ton van Balveren kan goed meekomen in de competi tie van de Nederlandse Invali den Sportbond. Het tweede team stond gunstig geklasseerd voor het afdelingskampioen- schap. Na afloop van de compe titie gaan vijf teams deelnemen aan het toernooi met als inzet de „Elan'-beker", een trofee die thans in het bezit is van de afdeling. Alles zal er op gezet worden om de beker voor een jaar te kunnen prolongeren. In 1975 start de afdeling basket bal in de competitie van de NIS. Er zijn wedstrijdstoelen voor tien spelers waarvan er momenteel acht beschikbaar zijn. Het wachten is op de over ige twee om zodoende met twee teams van vijf man te kunnen uitkomen. Er wordt getraind onder leiding van Jdap de Bnjn (leeraar L.O.). Het bestuur van de afdelmg basketbal gaat wat doen aan de propaganda en zal zich hiervoor met alleen op ei gen stad nchlen maar tevens op het West! and, Rotterdam en Den Haag hebben zelfs ISV- verenigmgen dus hgt er in 't West land terrein braak voor be werking. Ook hier moeten ge handicapten wonen: jongelui vooral die iets voor sport voe len. „De Ooievaars" beschikt over een vervoersorganisatie wat van het komen en gaan geen punt maakt. Duidelijk is dat het met alleen gaat om het winnen van basketbalspdlers. Ook de twi ner van het tafeltennis, Wiet v.d. Veen, kan wel wat nieuwe aanwinsten rond de wedstrijd- tafels gebruiken. Het voornemen bestaat demon stratiewedstrijden te gaan spe len in Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland. Behalve balsporten doet „De Ooie vaars" ook aan zwemmen. Een wekelijks besloten uur in Zwembad Zuid op woensdag avond. De belangstelling hier voor is bijzonder groot. Ook de ingevoerde conditietrai ning is goed aangeslagen bij de leden en het invoeren van een bescheiden atletiekbeoefeneing is in overweging genomen. Uite raard staan alle activiteiten on der medische begeleiding met Neeltje Bruning als fyslo-thera- peute. Voor nadere informaties over het basketbal kan men zich wenden tot voorzitter Joop Simons, Bnigmanstraat 56b. telefoon 267449. Wie in eigen huiselijke omgeving eens wil praten over V.Ln. r. Joop Simons (voorzitter basketbal), Koos Kempers (secretaris), Ton van Balveren (tafeltennis) en Piet van Mil (basketbal), alle facetten van de invaliden- sportbeoefening kan dat ge daan knjgen. Een telefoontje en een van de bestuursleden komt op bezoek. Schiedam - Na driemaal onnodig met 11-9 te hebben verloren voelt het eerste tiental van de damclub Schiedam zich achtervolgd, door het degradatiespook. Desondanks durfde Schiedam de strijd met koploper De Lier volle dig aan, met als verras send resultaat een dui delijke overwinning, zonder verliespartijen. Peter Lansbergen opende de score. Nam een ver eenvoudiging op rechts en verbrak op links de hekstelling waardoor hij tijdelijk schijfwinst veroverde. Toen zijn te genstander het verschil weer nivelleerde kwa men beiden remise overeen: 1-1. In de par tij Diek van Schalk - Arie Stoorvogel, werd de Schiedammer in eer ste instantie in het de fensief gedrongen. Juist toen Stoorvogel meen de te kunnen doordruk ken, wist Van Schaik echter met één simpele zet remise te forceren: 2-2. Lea Mous, die ten onrechte pas voor de derde keer meespeel de, won aanvankelijk een schijf, maar offerde deze winst weer op om rijn positie te kunnen verbeteren. Hierte gen wist Jan van de Hoek niet het juiste antwoord te vinden: 4-2. In de wetenschap dat met een voorsprong elke remise een stap is in de rich ting van de zege, deden de beide routiniers, Louis Vrij land en Johan Onink, wat van hen verwacht mocht worden: 6-L Daarna vielen voor De Lier de klappen. Hans Willemse, als altijd spelend in een geheel eigen stijl, bracht sterke Jack Stoorvogel in onoverkomelij ke moeilijkheden. Ook Wim Vrijland leverde zijn aandeel, door zijn tegenstander in een flank spel partij positioneel af te slachten. Peter Bakker, Piet Bastiaanse en Tiny Mous bepaalden net hun remises tenslotte de eindstand op 13-7 in het voordeel van de Schie dammers. TEGENVALLER Dat Schiedam na het spektakel tegen De Lier zou verliezen van de reserves van lands kampioen RDG lag zeker niet in de lijn der verwachtingen. Zeker niet, toen na een half uur spelen pas vier Hage naars waren verschenen. De Schiedammers maakten di verse veronderstellingen: f zoaden de overige tegenstan ders nog komen; deden ze het misschien expres of was er werkelijk iets gebeurd? Welke invloed het gedrag van RDG op het eindresultaat heeft gehad is niet duidelijk, maar zeker dat dag de Schie dammers niet tot hun norma le niveau reikten. Piet Bastiaanse werd in zijn partij tegen Karamat-Ali na twintig zetten verrast door een combinatie, maar mocht van geluk spreken dat de res terende stand nog een remi% seafwikkeling bevatte: 1-1.* Hans Willemse meende een sterke zet van Scheeres te kunnen verbieden, maar had toch iets over het hoofd ge zien. Het resultaat was een drie-om-drie met een onhoud bare voorpost: 1-3. Nadat tientalleider LouÏ3 Vrij land in een rustige partij te gen ex-Haags jeugdkampioen Peter Slagter geen kans had gezien voldoende voordeel te behalen en genoegen moest nemen met remise, 2-4, kwam Tiny Mous in een voor hem fatale kettingstellihg terecht waar hij zich met een twee- om-drie niet meer uit kon red den: 2-6. Wim Vrijland en de Hagenaar Arie Bom moesten, of ze nu wilden of niet, genoegen ne men met remise. Een unicum, want voor beide spelers gold; doorspelen is verhezen. Op dat moment leek Schiedam een vreselijk pak slaag te knj gen, want uitgezonderd Peter Bakker zat er voor de overige Schiedammers nauwelijks nog winst in. Maar Johan Onink redde zich. Na terecht een dam met te hebben genomen en een schijf te hebben verspeeld, moet je öf geluk hebben, óf verliezen. Onink had geluk, want toen hij een gambiet zag zitten en zijn tegenstander zwak tegen spel leverde, ontsnapte hij nog aan een ogenschijnlijk ze kere nederlaag: 4-8. Ook Dick van Schaik werd gered. Tien zettenhad zijn tegenstander nog te doen, terwijl zijn klok vier minuten aanwees. In een verloren stand voor de Schie dammer, kwamen beiden re mise overeen: 5-9. OFFER Peter Lansbergen meende in een halve hekstelling een schijf te kunnen winnen, zag zelf de weerlegging en kon ook na een offer niet meer tot remise komen: 5-IL Peter Bakker en Leo Mous braken hun partijen af, waarbij na analyse bleek Bakker met weinig materiaal een gewon nen eindspel had bereikt, 7-11, maar dat Leo Mous had verloren: 7-13. Rond de partij tussen Leo Mous en Sa dal ontstond nog even wat deining, omdat de Schie dammer weigerde te capitule ren, terwijl de Hagenaar vol hield dat de partij uit was Pas toen Leo vernam met wel ke zet zijn tegenstander de partij zou vervolgen aceep teerde hij de nederlaag. De Schiedammer had gehoopt dat zijn opponent een andere zet zou doen, waardoor de partij alsnog in remise had kunnen eindigen. De uitslagen: (Schiedam - De Lier 13-7) Hans Willemse - J. Stoorvogel 2-0, Tiny Mous - P. v. d. Stap 1-1, Dick van Schaik - A. Stoorvogel 1-1. Wim Vrijland - W. Haane- maayer 2-0, Peter Lansbergen - J. van Dijk 1-1, Piet Bas tiaanse - P. van Bergen 1-1, Johan Onink - W. de Bruin 1-1, Peter Bakker - A Hoek- veen 1-1, Leo Mous - J. v. d. Hoek 2-0, Louis Vrijland - D. Dekker 1-1. (Schiedam - RDG 2 7-13 Hans Willemse - P. Scheeres 0-2, Tiny Mous - F. v. d. Velde 0-2, Dick van Schaik - F. Luteijn 1-1, Wim Vrijland - A. Bom 1-1, Peter Lansbergen - W- Stoker 0-2, Piet Bastiaanse - Z, Karamat-Ali 1-1, Johan Onink - K. Venema 1-1, Peter? Bakker - D. Den Ouden 2-0, Leo Mous - G. Sadal 0-2, Louis Vrijland - P. Slagter 1-1. SchiedamHet zaal voetbalpro gramma voor maandagavond In de sporthal Margriet luidt: 19.00 uur Groenoord 4-SC Hogen* boom 4; 19.45 uur Wlco 2-Nado/V 4; ZO.30 uur Sparta-GGK; 21.15 uur SVV-Roga; 22.00 uur Groenoord-G SS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4