HVK BLUFT DWS wijst Northa terug definitief Receptie besluit viering 40 jaar Sportfondsenbad Irma Krabben dam breekt BEDRUFSSCHOOL WILTON FIJENOORD SCHENKT KINDERSPEELPLAATS Estafette nst van Lingen Eerst won Van Zoelen van spelende Bakker gaf daarna ilair spel de show te stelen Ij na veel spanning met 21-23 Het was overigens de meest aar de toeschouwers, die dit nwezig waren, veel genoegen overwinning voor Bruynzeel tegen Van Gennip, waarmee J, ongeslagen bleef. Schiedam Eén minuut voor het einde van de dames-handbal ontmoe ting, WiltonDe Hol landiaan in de sporthal Margriet, kwam Irma Krabbendam zo ongeluk kig ten val, dat ze bij het neerkomen haar pols brak. Met Wilton-coach Jan Tee ow vertrok Irma hierna voor onderzoek naar het ziekenhuis. Daar werd geconstateerd dat de onfortuinlijke handbalster, die in de wedstrijd tegen De Hol land! aan drie keer scoor de, voorlopig is uitge schakeld. De Northa-keepster is kan sloos tegen dit schot van Heieen Burger. In het veld wilde het met Northa (wit) nog wel lukken, maar in de aanval toonde DWS zich produktiever. Schiedam In de handbalcompetitie van de landelijke derde klasse F staan de dames van DWS nu alleen aan de leiding. De Schiedamse dames brachten concurrent Northa uit Noord wijk er- hout de eerste nederlaag toe. De met veel spanning tegemoetgezie- ne wedstrijd in de Sporthal Margriet had een enorme publieke belangstelling. Coach André van Kiel en zijn collega Karei Caron van Northa hadden hun ploegen tot het uiterste voorbereid. Dat zo'n optimale voorbereiding konsetwenties met zich meebrengt, vooral bij damesteams, is in deze wedstrijd duidelijk tot uitdruk king gekomen. Schiedam Het is voor handbal lend Schiedam een succesvol weekeinde geworden, waarin alleen de dames van Wilton in de slotfase de punten uit handen moesten geven. Zeer verrassend waren de successen van de da- mes van HVK en DWS, evenals van de heren van DWS. De dames van HVK passen zich wonderlijk snel aan in de twee de klasse, Met enige spanning traden zij aan tegen Oüveo 2 uit Pijna'cker, een spanning die al snel ongegrond bleek. HVK kreeg meer ruimte dan het had verwacht en noteerde al snel een 2—0 voorsprong. Een uit braak van Oüveo 2 verraste de HVK-defensie. die tot grote ver bijstering de bal van de paal, via de rug van de doelverdedig- ster in het net zag verdwijnen. Maar de ploeg liet zich er niet door uit het lood slaan en no teerde voor rust een 31 voor sprong. Gesterkt door het succes in de eerste helft, gaf HVK na rust het spel niet meer uit handpn. Het drukte vol zelfvertrouwen Oliveo volledig in de verdedi ging, wat tenslotte beloond werd met een 62 overwinning. De tegenslag die de heren van UVG vorige week tegen DWS 2 moesten verwerken, zat het team kennelijk nog in de benen, toen het startte tegen Holland- iaan 2. Het spel van UVG was in de openingsfase nerveus en stroef, wat tot gevolg had dat Hollandiaan steeds bij kon blij ven en zelfs enige tijd een ge vaar betekende. Maar toen in de achtste minuut een 2—2 stand was bereikt, kwam UVG weer. wat beter los en ging de strijd meer en meer dicteren, wat met de rust resulteerde in" een 4—9 voorsprong, alhoewel het tempo ver onder het norma le niveau was gebleven. Na rust kwam er echter een her boren UVG binnen de lijnen, dat Hollandiaan vrijwel geen kans meer gaf om de ruimte te zoeken. Het tempo werd weer opgevoerd, terwijl de combina ties, veelal over vier spelers, vlekkeloos verliepen. Holland iaan was tegen dit vertoon van macht niet opgewassen en kon slechts bij vlagen tot tegensto- ten komen. Paal en lat redden Hollandiaan diverse malen, an ders was de zege onherroepe lijk Forser voor UVG uitgeval len, dan de 7—27 overwinning die nu bereikt werd, UVG blijft in de strijd met DWS 2 om de bovenste plaats, daar ook DWS 2 tot. volle winst kwam. Het had geen al te grote moeite niet het Rotterdamse Roda, vooral door het uitste kende werk van invaller-doel man Bert Donkers. DWS 2 ze gevierde met IS—6. De dames van Wilton hebben zich duidelijk hersteld van hun in zinking van vorige week. Het werd tegen Hollandiaan een ui- terst sportief treffen, waarin Wilton al snel het heft in han- den nam en uitliep naar een 4—1 voorsprong. Hollandiaan verraste hierna Wilton twee-- maal achtereen met een uitste-' kend uitgevoerde break-out, waardoor het voor rust terug kon komen tot 43. In de twee de helft viel Wilton iets terug, waarvan Hollandiaan gebruik maakte om de achterstand om te zetten in een voorsprong. Pech bleef in deze strijd echter niet uit voor Wilton. Vijf mimi-" ten voor tijd brak Irma Krab- bedam uitstekend door en ver kleinde met een fraai schot de achterstand tot 7—8 wat weer pérspectief voor Wilton bood. Toch kon Wilton het niet meer opbrengen, waardoor het de punten met een 7—9 nederlaag aan Hollandiaan moest Iston Ook de heren van Wilton vertoon den tegen WIK een duidelijk herstel. Wilton had in de eerste helft nogal wat moeite met het samenspel, waardoor WTK, dat toch niet dat team blijkt te bezitten, dat algemeen werd verwacht, gevaarlijker kon worden dan nodig was. Maar na rust heeft Wilton er geen twijfel over laten bestaan wie er het betere van het spel had en behaalde een verdiende 12—18 overwinning. Zeer nerveus werd aan de wed strijd begonnen en deze nervo siteit zorgde voor veel onnodig balverlies en onzuiver plaatsen. Na de afworp van Northa na men de dames van DWS de aanval over en na nog geen twee minuten spelen was het Heieen Burger, cüe met een prachtig sprongschot 10 Jiet aantekenen. Twee minuten la ter trad Northa-verdediging verdediging wat al te hardhan dig op en de goed leidende scheidsrechter J. de Winter kende DWS een str afworp toe. Carla Foncke zag haar schot goed gekeerd door keepster Mieke Duivenvoorde. voortreffelijk.Juist want Elly scoorde. 3—1. Van onze sportredactie Wateringen Terecht wensten de arbiters Sa- cha Brebde en Nico van Vliet vooralsnog niet aan te vaneen voordat de doelnetten in de Wa- teringse VEL O-hal wa- ren gerepareerd. Tien minuten te laat klonk dan ook het eerste fluit- signaal voor de strijd tussen de heren van Van der Voort/Quintus cn DWS (11-13). Het lange wachten van de concen tratie van de Heulse he ren duidelijk aangetast. Ondanks zeer goed in grijpen van doelman Piet Kuypers konden de Schiedammers een 0-4- voorsprong nemen. Even later moest Kuypers we gens een blessure plaats maken voor Hans Hal tes. Vijf minuten voor rust kwam Northa weer wat dichter bij. Leidy Vogels bracht 32 op het scorebord. Na een wat ongeluk kige beoordeling van keepster Mieke Duivenvoorde was het Toos de Hartog, die de rust stand op 42 bepaalde. Na rust had DWS de afworp. De aanval werd overgenomen door Ma- rianBraber, zij zette een break out op, maar DWS-keepster Til Debets wist op fraaie wijze het Vooral aanvallend draaide Van De Heulse defensie is hier kansloos tegen de DWS-aan- valler, Wat dan ook een treffer zou opleveren. Na zeven minuten een goede aan- De zenuwen waren val van Northa en Ria Janse wist de score weer in evenwicht te brengen, 1—1. Heieen Bur ger, die een goede partij speel de, kwam weer door de verde diging heen en als deze speel ster maar een kleine.scorings kans. krijgt, is het raak, dus: 2—1. In de 18e minuut werd Elly Viergever onreglementair aangevailen, maar de arbiter hanteerde de voordeelregel schot te stoppen. der Voort/Quintus erg stroef; pas halverwege de eerste helft bij beide kwamen de Westlanders pas via Nico van der Scheer tot scoren (1-4). Bij DWS blonk voor rust vooral Joop Breedveld uit; hij nam vier treffers voor zijn re kening (2-8). teams nog niet verdwenen, goe de aanvallen werden onnodig onderbroken door onzuiver plaatsen. In de achtste minuut van de tweede helft stelde DWS de overwinning veilig. Heieen Burger en Elly Viergever Na treffers van opnieuw Nico brachten de stand op 6—2. van der Scheer en Jos Vis Toen tien minuten voor tijd Hé- bracht Frans Zwfnkels zijn leen Burger haar vierde doel- ploeg tot 5-8 naderbij- Vrij aan punt scoorde, 7—2, leek het een de cirkel produceerde Hans bekeken zaak. van Demmele 6-7 voor DWS. Pas bij 5-8 (John Reuring) kreeg Van der Voort/Quintus wat meer vat bp het spel van de Schiedammers die defensief fors ingrijpen. Wat de arbiters terecht met striffworpen be- straften en dat zette kwaad bloed bij diverse Schiedam mers. Jos Vis had weinig moei te om die pingels in treffers om te zetten. De Heulse heren kwa men terug tot 9-9 en namen daarop zelfs een ïl-10-voor- sprong toen Martin Kok zijn schot via de defensie in het Schiedamse doel zag verdwij nen. Van der Voort/Quintus vertraag de hierna het toch al niet hoge tempo nog meer. Wat echter in het voordeel van DWS zoii uit pakken, Via uitbraken van Jodp Breedveld werd het 11-12. Ondanks enkele knappe reddin gen kon' Heulse keeper Hans Halkes niet meer voorkomen dat DWS de eindstand op 11-13 kon brengen. MAANDAG 18 NOVEMBER 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT Het totale zwemscala is tij dens de feestweek aan de orde geweest Het diplo mazwemmen, als waarde vol onderdeel van de li chamelijke opvoeding en zei/beveiliging, stond hierbij centraal. Even zinvol waren de demon straties van de Schiedam se Reddingsbrigade, leer zaam maar een stimulans inhoudend een of meer brevetten te gaan beha len. De wedstrijdsport kwam volledig aan zijn trekken. Waterpolo maar ook het estafette-zwemmen waar voor plaatselijke bedrij ven en families in het bassin kwamen. Dat zwemmen gepaard kan gaan met getimede en sierlijke bewegingen liet de kunstzwemploeg van de SZV. De Watervrien- - den zien met demonstra ties onder 1 leiding van mevrouw M. Witberg- Struijk. Het komische aspect kwam naar voren bij clownerie op de .hoge springplank en het gecostumeerde zwemmen. Het waren de "gillers" van het pro gramma. Dat niet alle uit. nodigingen om te komen zwemmen gehoor vonden heeft niets afgedaan aan het welslagen van dit ma- rathon-zwemfeest. Schiedam Even napraten met mej. Hazenbroek over het verloop van de A zwem week leverde de uit spraak op: "Het was ge weldig wat de verenigin gen met mijn staf hebben gepresteerd. Ik had me er uiteraardv eel van voor gesteld maar het overtrof al mijn hieraan gestelde verwachtingen. Het wa ren weer de „ouderwetse avonden van vroeger" al dus de dankbare directri-' Schiedam De moeizame 21-19 score welke Hans Lingen in de slotpartlj tegen Wibo van Gennip scoorde was wel illustratief voor de wijze waarop Brnynzeelkeukens een 6-4 zege op Sanocel/S- cylla bevocht. Lingen moest in die slotpartlj winnen om de volle winst, waar men in het Schiedamse kamp op rekende, tot een 1 feit te maken. Een traag spelende Bruynzeel-speler zag in de eerste game geen kans om door de verdediging van Van Gennip heen te komen en verlor de eerstegame met 17-21. Meer geïnspireerd lukt het in de tweede game betefP(21-ï2), maar in de slotgame zag Lingen zijn voorsprong langzaam slinken en bij een 20-19 stand had hij alle geluk van de wereld toen een zachte smash via net én tafelrand Van Gennip kansloos maakte. Door deze zege is Bruynzeel definitief veilig en zijn de degradatiezo!"- gen, voor zover die er waren, volledig verdwenen. Lingen had de ontmoeting ook geopend en in de eerste partij op degelijke wijze van Bakker gewonnen: 21-11,21-19. De Scyllaan had zijn schorsing weer achter de rug en toonde zich bijzonder loyaal tegenover tegenstanders en scheidsrechters. Hij knokte er zeker wel voor, maar het fanatisme dat zo vaak zijn spel begeleidde en tot een wat explosieve sfeer zorgde ontbrak nu helemaal. Hans van den Broek had tegen van Gennip wel drie games nodig v om te winnen maar dé derde game was wel erg overtuigend: 21-7- Ustovic heeft in competitieduels nog nooit van Anton Will van Zoelen gewonnen en ook zaterdagavond lukte dat niet. Het directe spel van Van Zoelen gasf Ustovic te weinig kans op het initiatief en hij verloor, zij het pas in de verlenging: 20-22, 23-25. Na royale winst in het dubbelspel kwam Sylla terug via wb Bakker op Hans van den Broek: 21-14, 13-21, 12-21. Hans boekte daarna ïijn tweede zege op Van Zoelen 21-16, 2- het werd 5-2 door winst van Ustovic op Van Gennip. Het zou de enige zege zijn van de Joegoslaaf in deze wedstrijd. Sanocel/Scylla kwam toch terug tot 5-4. Eerst won Van Van den Broek, 13-21,18-21 en de sluw spelende Bakker Ustovic wel de eer om met spectaculair spel maar niet het punt, want dat griste hij na veel in de derde game voor zijn neus weg. Het was overigens de spectaculaire partij van de avond, waar de toeschouwers, keer weer eens in behoorlijke mate aan beleefden. Zoals gezegd kwam de er toch uit in de slotpartij van Lingen tegen Van de Bruynzeel-speler, net als tegen NMB, ongeslagen Schiedam Een druk bezochte receptie sloot zaterdag de feestweek af ter viering van 40 jaar Sportfondsenbad Schiedam. Geen officieel decorum maar meer een gezellig samenzijn rond het bassin van het in feesttooi gestoken zwembad. Geen lange redevoeringen maar slechts uitingen van waardering voor direc trice mejuffrouw C. J. Th. Hazenbroek, en haar staf van medewer kers. Hierbij kwam de grote verbondenheid naar voren welke bestaat tussen directie en staf en de diverse verenigingen en andere groeperingen die van het bad gebruik maken. dat er spoedig een duscussie op gang zal komen tussen zijn be stuur en de gemeente aangaan de een subsidieregeling die aan herziening toe is, Maar dan wel op korte termijn. Schiedam De prijzen voor het ette-zwemmen, beschik- gesteld door de plaatselij ke zwemverenigingen, gingen bij de dames naar: 1 Uto BV; 2 Bank Mees en Hope; 3 Coöp Nieuwe Waterweg. Bij de here- n: 1 Wilton Fijenoord 4; 2 Coöp Nieuwe Waterweg; 3 Uto BV. Familie-estafette: 1 fam. Kra mer Fréher; 2 fam. van Alphen; 3 fam. Loch. Uitslag tekenwedstrijd waaraan door 389 kinderen is deelgeno- fondsen Nederland. Hij bracht men: een gedeelde eerste prijs iedereen dank die had bijgedra- voor Rano Simons en Hans gen aan het welslagen van de Boelen en een eveneens gedeel- feestweek, in het bijzonder mej. de tweede prijs voor Peter Hazenbroek. Dit culmineerde Buurman en Astrid Bouman. In tot een groot succes, 'verkregen totaal, werden 28 prijzen uitge- door een spontane samenwerk- reikt, ing van alle. Schiedamse zwem verenigingen. Voor de toekomst hoopt de heer Bierenbroodspot SSSSSSSSJSSÏSSSSSJSSSSSJSS: Namens de oudste zwemclub SZC, vertolkte Henk Rooden- rijs de gevoelens van bezorgd heid welke zijn ontstaan over: het op lange termijn voortbe staan van Sportfondsenbad. speelplaats zoals men die wil realiseren achter het zwembad. Dit ging van de toezegging ver gezeld. dat de leerlingen hier voor dospeeh^erktuigen zullen gaan vervaardigen. Ook de verenigingen moeten trachten het bad voort te zetten, aldus Henk Roodenrijs. De voorzitter van de Schiedamse Watervrienden, Jack Groen me moreerde terloops dat de direc tie van het Sportfondsenbad in feite de beslissende stoot wist te geven aan de heroprichting van zijn vereniging in 1961. Ook Rien Witberg van de Schie damse Reddingsbrigade richtte woorden van dank tot mej. Ha zenbroek voor wie hij een per soonlijk geschenk had. Hij stond hiermee overigens niet alleen. De chef bedrijfsschool Wilton Fijenoord schonk haar een maquette van een kinder- Een mooi bedrag voor het hier voor gestichte jubileumfonds was het geschenk van de geza menlijke directies van de onder Sportfondsen Nederland NV ressorterende landelijke zwem baden. Woordvoerder hiervan was de heer Bongers uit Heer len. Ook burgemeester A. Lams was met zijn echtgenote aanwe zig om het landelijke en plaat selijke bestuur zijn gelukwen sen aan te bieden. Verder de voorzitter van de Spor traad, Clara Visbeen; Arie Ver- linde vergezeld door hel raad- slid mevr. J. Ouwens-Muller en de voorzitter van de plaatselij ke PvdA, Herman Posthoorn. Ook tal van werkers en zwem mers uit vroegere jaren waren hier voor het ophalen van her inneringen en het aanbieden van gelukwensen. Dit alles werd omlijst door een gezellig muziekje. Als laatste sprak mr, L. Bieren broodspot, directeur van Sport-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4