SCHIEDAMSCHE COURANT van eente te wensen over9' TREIN RAMT AUTO Iluim kwart miljoen voor van Gorzen-pleinen Stelend trio gepakt Concert voor llii over centrum BRAKENDE MAN DOOR ETALAGE Gestolen snoep op dak terug gevonden Joy-rider rijdt sloot in Brug over Voorhaven afgesloten SG wil méér dan alleen maar particulier inititief opwekken NCVR- centrum over Amnesty International Communisme bij vrouwenbond .'JA y\ Dinsdag 19 november 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's. 99ste jaargang no. 25174 'SG-dirécteur Pillard: „meer bevoegdheden... Schiedam De stichting Schiedamse Gemeenschap vindt, dat het gemeentelijke culturele beleid veel te wensen overlaat. Herstructurering lijkt SG-directeur R. H. Pillard nog de enige mogelijkheid om aan coördinatie en uitvoering van culturele activiteiten' nog een gezicht te geven. Daartoe zou de stichting dan meer bevoegdheden moeten krijgen, waardoor communicatiestoornissen tussen SG en gemeente niet meer voor kunnen komen. Volgens Pillard moet de SG ach niet langer alleen bezighouden met het bundelen en oppeppen van particulier initiatief. Ook in overige cultuuraangelegen heden zou de stichting een vin ger in de pap moeten hebben, meent hij. Gedacht wordt aan adviserende en stimulerende taken ten aanzien van het ge hele gemeentelijke cultuurbe leid, "Ikdenk beslist niet aan een nieuwe herstructurering van de ScHiedamse Gemeenschap." al- dus Pillard. „Dat is vier jaar geleden al gebeurd en riet zon der succes. Het voeden van de mening, dat de opzet van de SG is mislukt, zou mij pijn doen en is zeker onwaar. De gedachten binnen onze stichting zijn con creter geworden. Daardoor meen ik nu te weten wat er schort aan het culturele beleid van de gemeente." Herstructurering van dat hele be leid is volgens de SG-directeur noodzakelijk. Om het te grote spanningsveld tussen SG en ge meente te verkleinen, zou de stichting ais een culturele; raad direct willenfunctioneren on der toezicht van de gemeente raad. Op het ogenblik is het zo, dat de SG slechts verantwoor ding! voor haar daden hoeft af te leggen aan het college van b! en w. Democrat bering, dat wil zeggen inspraak van de burgerij, is beter mogelijk als de gemeen teraad meer Invloed heeft op bet culturele beleid van de SG dd er in de politiek van het college geen sprake is van een cultuurprogramma," maakt Pillard duidelijk in een discus sie-nota. De beperktheid van de reikwijd te "van de' stichting is de oor zaak van veel irritaties "hu dé stichtingsraad. De grote lijn van een gemeentelijk (sociaal-) cultureel beleid kan binnen dé SG nooit tot uitdrukking ko~ men. B enw. vragen te weinig advies aan de SG en dat resul teert soms in het langs elkaar heen werken'*, zo staat in de nota van de directeur te lezen. Gisteravond heeft de stichtings raad van de SG de nota bespro ken. Onduidelijke punten in deze nota en gebrek aan inzicht in de gemeentepolitiek van sommige leden maakten een constructieve discussie echter onmogelijk. De nota zal, aange vuld met enkele toelichtingen, op de agenda van een volgende vergadering terugkeren. Schiedam De buurtbewonersverenïgine Oost, opbouwwerker Jouke de Vries en buurtbewoners gaan vanavond over de toe komst van het wijkcentrum aan de Dr. Zamenhofstraat vergade ren. Tijdens deze bijeenkomst in het wijkcentrum wordt besproken wat er volgend jaar augustus moet gebeuren wanneer het contract met de gemeente over het centrum afloopt. De vergadering begint om 20.00 uur. René de Kaper na zijn avontuur weer thuis. Schiedam René de Kaper krijgt nog kippevcl als hij aan zijn hachelijk avontuur van zaterdag denkt. Dankzij het koelbloedig optreden van de 39-jarige constructeur R. A. Hakkenes van het Bart Verhallenplein kan hij het nog navertellen. De constructeur ging met zijn vrouw naar familie toen hij Sop de Kerklaan een jongen zag dié midden op weg stond zwaaien. De automobilist stopte en vroeg de jongen wat er aan de hand was; „Mijn vriendje zakt in het drijfzand weg" kreeg hij' te horen. De man bedacht zich geen ogenblik en keek hoe hij de knaap kon redden. René was toén" al'tot rijn middel in de modder verdwenen. Twee autobanden, legde de Schiedammer op'rij en kon zo net bij René komen., Na veel getrek aan zijn .arm kwam dejongen uit de zuigende modder. Eén laars bleef in het zand achter. Hij realiseerdezich niet hoe gevaarlijk het was. Hij dacht dat het harde brokken klei waren. „Toen hij werd thuis gebracht drong het ook niet tot ons door aan welk gevaar hij is ontsnapt" aldus de moeder van René aan het Henrietta Bosmanplein. René zelf heeft van het avontuur slechts een pijnlijke arm overgehouden. Schiedam inbrekers hebben op het dak van de suikerwerkfa- briek Arba in de Rozenburgse- straat een gestolen doos snoep achtergelaten. De nachtelijke bezoekers wrikten het dakraam open en drongen via de zolder de fabriek binnen. Een doos snoep werdmeegeno- men. Deze werd de volgende dag op het dak teruggevonden. Een gedeelte van de snoep bleek te zijn verdwenen. Acrobatische toeren hebben in brekers ook uitgehaald bij Hei- neken BV aan de Bethelweg. Zij klauterden over een twee meter hoog hek en vernielden daarna een ruit om de fabriek - binnen te komen. Daar werd; het hele kantoor overhoop ge haald. Slechts een paar pakjes sigarettenworden vermist. De schade bedraagt ongeveer hon-, derd gulden. In het weekeinde is ook in de directiekamer van de Crhriste- iijke LTS Nieuwelant aan de Monseigneur Nolenslaan een ravage aangericht. De inbre kers hadden zich toegang ver schaft door een ruit.iri te slaan. Er wordt niets vermist. De 27-jarige secretaresse J. L. van H. heeft bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van haar auto. Dé blauwe Citroen stond afgesloten op het Sibe- liusplefn. Het kenteken van de gestolen wagen is 60-76-VN. Schiedam De politie in Maas sluis heeft de 18-jarige Schie dammer M. E. aangehouden die met een in zijn woonplaats ge stolen auto bij Maasland in een sloot is gereden. De jongeman bekende tevens dat hij al tweemaal een wagen had gestolen en daarmee in de buurt heeft „rondgetoerd". Bei de wagens zijn later terugge vonden Verder bleek dat de Schiedammer ook een cassette recorder uit een van de auto's had gestolen. Schiedam Een paar benauwde minu ten heeft de 26-jarige Delftse student E. van der B. doorgemaakt op de spoorwegovergang bij de Nieuwe Damlaan. Midden op de spoorlijn sloeg de motor van zijn auto af.-Kort daarop gingen de slagbomen naar be neden. Pogingen om de wagen weg te duwen mislukten, De student kon niets anders doen dan hulpeloos toe kijken hoe een passerende trein zijn wagen ramde. De gehele voorkant van de wagen werd volledig ingedrukt. De trein liep slechts enkele minuten ver traging op. Schiedam Het college van b. en w. Is van plan volgende week maandag de gemeente raad voor te stellen om alvast een bedrag van 274.000 gulden beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van speelvoorzie- ningen op het Rozenburg er- plein en het Wilhelmlruplein. Dit ondanks het feit dat de ge meente nog geen overleghceft gehad met de omwonenden over de vraag welke accommo daties en voorzieningen moeten worden aangebracht. „Het heeft voor de dienst Ge meentewerken geen zin om met de bewoners te gaan praten als men nog niet eens definitief weet of het geld we! door de gemeenteraad beschikbaar wordt gesteld", aldus het colle ge in het raadsvoorstel. Twee maanden geleden had het college ook al een dergelijk voorstel op de raadsagenda ge plaatst. Toen vroeg men om een bedrag van 380.000 gulden be schikbaar te stellen voor het aanbrengen van voorzieningen op de twee eerder genoemde pleinen in de Gorten en het Fabriplein in West. Dit geld zou worden gehaald uit de zogenaamde „Watermiljoe nen-pot". Kortvoor de raadsvergadering van 30 september besloot het college het voorstel terug te ner men omdat men van de bevol king uit de wijk West had ver nomen dat men eerst wilde overleggen wat er nu precies verbeterd zou moeten worde- n. Dit overleg is inmiddels gaande. B. en w. zeggen nu in het nieuwe voorstel dat verdere raadple ging van West geen vertraging voor de wijk Zuid hoeft te bete kenen,. Vandaar dat men nu het geld voor de verbetering van beide Gorzen-pleinen alvast vraagt. Schiedam Op woensdag 20 no vember o'm 8 uur zal in. bet gebouw voor christelijk sociale belangen aan de Lange Haven een vergadering worden gehou den van de NCVB-centrum. Me vrouw E. M. Marcus—Spring in 't Veld zal dan spreken over Amnesty International. Dezelfde afdeling houdt op 18 decemberom 18.45 uur een kerstmaaltijd, Schiedam De 20-jarige Schiedammer W. E. is na een bezoek an enkele café's brakend door de etalage van het Rotanhuis in de Hoogstraat gevallen. Met een paar vrienden had de man de bloemetjes buiten gezet. Vlak bij dé drie bij twee meter grote etalage kwam alle drank er weer uit. Op dat moment verloor hijzijn evenwichj en viel voorover dwars door de etalage. Schiedam De politie heeft drie Schiedammers aangehouden die ervan worden verdacht voor ruim zevenduizend gulden aan goederen te hebben gestolen. Het „werkterrein" van de dieven lag voornamelijk in de binnenstad. De 22-jarige D. J. Z. en de 23-jari- ge R. van B. bezochten samen met de 21-jarige T. S. begin deze maand het exportbedrijf Van der Vlies aan de Tuinlaan en namen voor een bedrag van 15.000 aan geluidsapparatuur mee. Korte tijd later pleegden rij een inbraak bij een distilleerderij aan de Lange Haven. Daar werd voor 1700 gulden aan drank gestolen. Vermoedelijk voor een nieuwe in braak stalen zij uit een keetwa gen die bij de Lindenhof stond geparkeerd snijbrandappara- tuur ter waarde van 500 gutden. De nog ontbrekende zuurstofci linder vonden zij bij een in braak in een zuur stof fabriek aan de Oversehieseweg. Het trio slaagde er daarna nog in om uit een woning aan de Hoogstraat voor vijf mille aan antiquiteiten te stelen. De. he lers van het gestolene zijn in middels ook doorde Schiedam-; se recherche aangehouden Schiedam De Koninginnebrug over. de Voorhaven zal van woensdagmiddag 6 uur tot donderdagmiddag 4 uur voor alle verkeer zijn afgesloten. Ook het scheepvaartverkeer zal gedurende die tijd zijn ge stremd. Oorzaak van de afsluiting- is het uitbaggeren van de Voorhavent De VROM-dienst, die zich met dit onderhoud belast, kan haar baggermolen niet gebruiken wanneer de brug open blijft voor het verkeer. Schiedam Op donderdag 21 november om kwart over acht zal in de Magna! ia Dei-berk aan de Al bardastra at het Schiedams Vrouwenkoor een jubileumconcert geven omdat mevrouw Ria Borgmeyer dan precies een kwart eeuw aan het koor verbonden Het concert zal worden opgeluis terd door de sopraan Liesbeth Damen, de pianist Gerrit Vlake. die ook de celesta zal bespelen en enkele leden van het Gewes telijk Orkest. Op het programma staat onder meer het mooie, maar moeilijke werk van Henk Badings, Ave Maria Stella, en Sur la Mer van Vincent d'Indy. Ook zal de cantate voor vrouwen koor, sopraan en orkest Sketch book of Women worden ver tolkt. Hoogtepunt van het'con cert zal ongetwijfeld de uitvoe ring van Phillips's Declaratives zijn. Na afloop van het jubi leumconcert wordt in de foyer van de kerk een receptie gehou den. Vlaardingen In.de Maranatha- kerk komt vanavond de afde ling VTaardingen-Zuid van de Nederlandse Christelijke Vrou- wen Bond bijeen. De he«r Roze- boom spreekt dan over het on derwerp: Verschillen tussen het Chinese en Russische commu nisme. De vergadering begint om acht uur. SCHItOAMSC mm Ja. ook u kunl deze ideale kranlenkorobinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Roiterdamsch Nieuwsblad met nationaal-er» internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant mét puur plaatselijk, nieuws. Twee kranten voor de prijs var> een. Profiteer ervan! PS MocnT u 'ft lcy»« t"9ei- ig Kunnen oea«i*.«i» a's aanvulling Don. dan mjjii y kanvopeene'Cluvgve ooi ae o'igineie hum-. ad-es woonplaats leietoon V I I I i nood oi' Coj-am o.| net Ron eroam sen 1 I I I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1