SCHIEDAMSCHE COURANT Oost wil toch VOORRANG WORDT „OMGEKEERD" naar nieuw centrum Jongetje gewond Zagen en boren gestolen Proef met kleutert andverzorging; Collé: Twaalf te weinig" „Openheid kan leiden tot sehadè van gemeentebeleid Gevaarlijke Verzamelaars in Arcade bijeen Condooms gestolen- Kruispunt Vellevesi/Westvest - Vlaax'dhigerdijk/Vlaardingerstraat Aanrijding op Chm'chillweg; Bejaarde bromfietser gevel in-.. Hoogstraat' gesloopt Elf bekeuringen op B.K.-laan Havenbedrijf werkt in. Schotland tegen auto AANRECHT GESTOLEN a&s ervan SCHKOMASCj CoUf 3111 101.'. noon D'i >6 pagina's Voensdag 20 november 1974-- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 99ste jaarffans im^25175! Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KÉTHEL Lauwaars (VVD): Schiedam Naar aanleiding- van het artikel in de Schiedamse Courant van 13 november over de aankoopprijs van acht ton die de gemeente wil betalen voor de Passage, heeft het VVD-gemeenteraadsIïd Lau waars vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. - Vólgens de liberaal wordt de dia loog tussen de cómmissie^en dé gemeenteraad door dit soort publikaties geremd. Hij vraagt het college dan ook of het niet- met hem eens is dat de tegen- woördïg zo gewenste inspraak. kan leiden tot informatie .en publikatie r die het belang van .ónze gemeente schaadt. Schiedam Op donderdag 21 november om .7 uur 2al in ge bouw Arcade de maandelijkse ruilbeurs van de afdeling Schie dam; van de Nederlandse Ver eniging "De Verzamelaar" wor den gehouden. Schiedam De Schiedammer Van der R, heeft bij de'politie in Delft aangifte gedaan van diefstal van 25 pakjes con dooms. De voorbehoedmiddelen zijn ge stolen uit een automaat bij een sexshop op de Delftse Verwers- dijk. Schiedam Een lichte hersen schudding en schaafwonden heeft de negenjarige G.S. opge lopen toen hij plotseling de Rotterdamsedijk opliep en door een passerende auto ge- raakt werd. De auto werd bestuurd door de 45-jarge Schiedamse melkhan delaar S. van. B. De jongen kreeg de rechterbuitenspiege! tegen zijn hoo'fd. Met de ziekenwagen van de GG en GD is hij naar het Gemeen-, te-Ziekenhuis gebracht, waar bij is opgenomen. Schiedam Twee zagen en een boormachine zijn bij een in braak in de direktiekeet van een aannemersbedrijf aan de Woudweg gestolen. De dieven hebben een ruit van het gebouwtje ingeslagen om zich een toegang te verschaffen. De waarde van het ontvreemde gereedschap is flOO gulden. Het kruispunt Vellevest/- Westvest - Vlaardingerdijk/- Vlaardingerstraat; voorrang wordt „omgekeerd". Schiedam Hel gevaarlijke kruispunt Westvest/- Vellevest - Vlaardingerdijk/Vlaardingerstraat- zal met ingang van 1 januari worden „verbe terd" in verband met het gereedkomen van de nieuwe brandweerkazerne aan de Brcedstraat, De verandering houdt in dat de voorrangsregeling precies zal worden omgedraaid. Tezelfdertijd zal ook het kruispunt Dam/Kethelstraat Brcedstraat/Vlaardingerstraat eenzelfde wijzi ging ondergaan. Riet andere woorden ook hier zal dan gelden: wie nu voorrang heeft, zal dan voorrang moeten geven. Het college van burgemeester en wèthauders heeft tot deze in grijpende maatregelen besloten omdat het anders voor de brandweer nauwelijks mógelijk zal zijn om snel buiten het cen trum te komen. Op dit moment is het zo dat op het kruispunt VellevestAVest- vest - Vlaardi'hgerdijk/Vlaardin- gerstraat het verkeer op de eerst genoemde straten voor rang* heeft boven dat óp de an dere twee. Door de nieuwe' maatregel zal het nu zo zijn dat het verkeer op de Vellevest of de Westvest voorrang zal moe ten verlenen aan verkeer op de VJaardïngerdijk/Vlaardinger- 'straat.. Bij de andere kruising heeft nu nog hel verkeer op de Dam/Ke thelstraat voorrang. Na de wij ziging van 1 januari zal dat hei verkeer op de Breedstraat/- Vlaardiiigerstraat zijn. Vérder is besloten dat de Breed- straat éénrichtingsverkeer zal t krijgen, voor alle verkeer. Van- de Vlaardingerstraat via de Breedstraat naar de Raam rij den is dus niet meer mogelijk in 1975. .Terplaatse en in de omgeving van beide kruispunten zullen ook nog enkele wijzigingen worden aangebracht ten-aanzien van de parkeerverboden. Het college heeft aangekondigd aat extra waarsehuwingsbor- den zullen worden geplaatst omdat men vooral de eerst da gen van de invoering van deze maatregelen vreest dat vee] weggebruikers zich zullen ver gissen. O Schiedam De 53-jarige brom fietser J. L.K. is op het kruis punt van de Churchillweg en de Mozartlaan aangereden. De bromfietser ging plotseling linksaf en raakte een personen auto, bestuurd door de 26-jarige J.P.H. uit Schiedam,; De GG en GD heeft de man met nog onbekende verwondingen naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht. mm woonplaat: lele'oon; I ZO hoort Schicdarische Cïu»ant t>, »^Nic«jw»bla=. „We hebben een aantal meningen uitgewisseld",- aldus Collé. „De betrokken mensen moeten nóg afstuderen maar zijn zich nu al aan het oriënteren". Hij-onthul»' de tevens dat de gemeente plan nen heeft over te gaan. tot stichting van een groepsprak- tïjk 'voor tandartsen of in ieder geval een medisch centrum. Al leen, de mankracht hiervoor ontbreekt hog.De wethouder kondigde tevens" aan het vol gend jaarfe starten met een proef betreffende de klenter- tahdverzorging. De Stichting f School tand verzorging heeft tot nu toe alleen de lagere scholen onder haar hoede. Collé: „We hebben al contact op- genomen met het onderwijs. Weproberen die kleuterscholen te pakken dié vlak bij de lage re scholen liggen. Met zowel het christelijk als het openbaar onderwijs voeren wij; hierover .besprekingen". Het werk ligt geheel in de pre-, ventieve- sector. „Zo-leerje de kleuters al naar de tandarts te gaaii" meent de wethouder. FLUOR De discussies over wel of geen f luor in het drinkwater zullen waarschijnlijk nog losbarsten in Schiedam. In de commissie voor volksgezondheid kwam de kwestie al ter sprake. Over het algemeen was men van mening dat fluor ontegenzeggelijk goed was voor het gebit. Van der* Veer: „De mening van de tandartsen is: niet stoppen mét fluoridering' van drinkwa- ter. Het komende jaar moeten. ■we óns gaan verdiepen in deze kwestie. .Want ik zie het hier, fout.eaan". Een probleem is dat Schiedam afhankelijk is van Rotterdam r' wat betreft de levering - van drinkwater. De Maasstad heeft nog niet besloten, fluor in het' water te stoppen.; Als dat wél wordt* besloten zit er waar schijnlijk niets anders op of het gemeentebestuur moet ook hier fluor in.het water toestaan. Van der Veer: „Dé Tweede Ka mer ziet waarschijnlijk geen kans om de fluorwet er door te krijgen. Dan komt waarschijn lijk de discussie in Schiedam op gang. Het zal. er dan- om /houden of we wel. of geen ridering krijgen". - Evenals de andere commissiele- den was .wethouder Collé overtuigd dat fluor een ge uitwerking op het heeft. „Het -is niet alleen medisch-technisch, maar ook een principieel probleem. Een deel van de bevolking zal zegge- n: ik wil niets in mijn drinkwa- ter hebben'-'. Volgend jaar proef met kleutertandartsverzorging. Schiedam Ook al verlengt de gemeente het contract voor het wijkcentrum Oost, de opbouwwerker en de bewoners vereniging willen toch een nieuw eigen centrum. Het contract voor het gebouw aan de Dr. Zamehhofstraat loopt volgend jaar augustus ai: Reeds nu wordt in de wijk een commissie gevormd die zich over de accomodatïes van het begeerde centrum gaat buigen. ïn Oost zal een enqüete wor den gehouden om te kijken wat de buurtbewoners willen. Opbouwwerker Jouke de Vries, die nu ruim een jaar in het voormalig Marias choolgebouw zit, heeft al een verlanglijst je. Er is volgens hem nog een grote "behoefte aan een vergaderruimte voor de bewonersvereniging, een peuterspeelzaal en een ruimte waar de ou ders en kinderen kunnen, worden voorgelicht over het onderwijs. Buurtbe woners hebben dit giste ren op een openbare ver gadering ondermeer nog aangevuld met een bi bliotheek .en een éigen Schiedam Elf automobilisten zijn bij een verkeerscontrole op de Burgemeester 'Knappertlaan bekeurd. De radarcontrole werd gehouden' van drie tot- vier uur. De hoog ste snelheid die werd gemeten is 83 kilometer per uur. ruimte voor bijvoorbeeld invaliden, scholieren en buitenlanders. Het wïjk- gebouw zou eenvast punt in de wijle moeten worden waar iedereen kan aankloppen. „Van de wieg tot het'graf" zoals penningmeester Frans te Riet het samen vatte. Die enqüete zou eventuele verdere wen sen moeten opsporen. De spiksplinternieuwe commis sie moet echter ook nog twee andere niet geringe vragen zien te beantwoorden. Ten eerste of er naast het centrum ook nog andere instellingen moeten ko men, bijvoorbeeld voor maat schappelijk werk en bovendien moeten zij nog de plaats bepa len van het nieuwe centrum. Niemand van het wijkcentrum en de bewonersvereniging weet wat de gemeente met het oude terrein aan de Dr. Zamehhof straat voor heeft In het verle den is weieens gesuggereerd dat er een mini-sporthal zou komen. In dat geval worden begerige blikken geworpen, op een terrein aan de Van Swin- densingel. De fasen waarin het plan moet worden uitgewerkt heeft Jouke de Vries al op papier gezet. Na bet vormen van de bouwcom missie wordt er een taakverde ling gemaakt, gaat men bekij ken wie van het centrum ge bruik gaat maken en wordt een programma van eisen opge steld. Daarna wordt er een ar- chitekt aangetrokken die voor het definitieve bok nog een voorlopig ontwerp gaat maken.. Voor het gereedmaken van de besteliingskosten eu de aanbe steding komen dan tenslotte nog de aanvragen. Uiteraard wordt dit in overleg met de gemeente gedaan. Vlaardingen Het Vlaardïngse B.V.O. b.v.» het vroegere Ha-, venbedrijf Vlaardingen-Qost, gaat in Peterhead aan de Schotse Oostkust reparatie- en onderhoudswerk uitvoeren voor de offshore-industrie. Het H.V.O, doet het werk in sa menwerking met de British Oxygen Company Ltd. uit Lon den. Deze levert het terrein en de benodigde gebouwen in Pe- terhead. De H.V.O. stelt daar zijn kennis van scheepsrepara-' tie en. staalbouw op het gebied van de offshore industrie tegen over. -. Het management van het-geza menlijke werk is in handen van het H.V.O., dat een doorlopend contract heeft. De aktiviteïten betreffen reparatie en 'onder houd van offshore vaartuigen en installaties ter zee. Geslaagden A/DIPLOMA: A.-di- ploma: van Boxmeer, Desiree van Honkhuizen, NicoJaas van Vliet, Leo Arie van der Kuil, Edward van Minnen, Danielle van der Zwan, Rufinus Pont Rolf Wittekoek, -Frank Tempe laar, Alexander van der Hout, Cornelia Johanna Storm, Anto- nie Mak, Johan Adam Koevoet, Johannes Cornells Bronder, Robbie Lucas van Sirideren, Edwin Smit, Jacco Bruys, Peter Offerman. B-diploma; Cladia de Wit, Nancy Evelien van Teunenbroek, Rudi Mosterd, Marcel dé Wit, Eduar- dus Johannes Konings, Jack Andrew Vilijn, Martin Vercou- teren. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamse!» Nieuwsblad met nationaal- en internationaal..nieuws: de Schiedamsche Coürarit met puur plaatselijk nieuws. Twee krariten voor da prijs van een. Profiteer ervan! P S. fctocM u 'b Isijke »«rqe'i(h>.-iq kijnn«;n bedenken ai?, aanvulling oj> onder slaande zininde bon. aanmaak* U kans os een e^cluveve gas aansteker O'a wij wekelijks miioven voorde meest o,- igineie «wen- Schiedam Het gemeen- tebestuur is op zoek naar meer tandartsen. Wethouder E. Collé van Volksgezondheid vindt .•édat. twaalf tandartsen voor een stad met ruim 79.000 inwoners te wei nig is. De wethouder heeft al contact opgenomen met een aantal nog niet afge studeerde tandartsen. Hij wil ze nu al bewegen in Schiedam een prak tijk te stichten. Schiedam Personeel van gemeentewerken heeft gistermiddag een deel van de voorgevel van het' pand Hoogstraat 120 ge- sloopt omdat het naar beneden dreigde te val len. De verankering van de voorgevel bleek door ou derdom te zijn losgescho ten, zodat eendeelvan de voorgevel letterlijk „los" stond. Er kwamen steeds meer scheuren en volgens een woordvoerder van de woningdienst had het maar weinig gescheeld of er waren forse stok ken op de Promenade van de Hoogstraat be land. Van onze sportredactie Vlaardingen Bij zwembelub WIK slaagden maar liefst 25 cursisten voor de diploma's A en B die in het Kolpabad wer den afgegeven. Vlaardingen Zaterdagmiddag om half één draagt burgemces- tfcr mr. J. Hcusdens een nieuwe ambulance over' aan de afde ling Vlaardingen van het Ne derlandse Rode Kriiis. De over dracht is in het Rode Kruis gebouw aan de Emmastraat 38. Schiedam De 79-jarige brom fietser M. O. uit Schiedam heeft bij een botsing met een. auto op de Minister Donker straat schaafwonden opgelo-* pen aan handen, ellebogen en knieën. De bromfietser 2ag te Iaat een tegemoetkomende auto. De au tobestuurder had juist een ser ingehaald en reed op de linkerkant van de weghelft. Maasland Uit de in aanbouw zijnde pastorie van de Geref. Kerk in de Commandeurspol der, is de complete aanrecht met gootsteenkastjes gestolen. De gootsteen had een- waarde van 1200 gulden. Men heeft het toch bepaald niet kleine koukenonderdeel door de voordeur of garagedeur naar buiten gedragen, want de deuren stonden open. is 'het niet geko men omdat enkele voor bijgangers die de gevel hadden zien „zwaaien" de politie belden. On-, middellijk werd daarna een deel van de straat afgezet, fn overleg met de woningdienst en met behulp van de brand weer werd het loszitten de gevelstuk gesloopt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1