j ongeren en „Via theater meer bewustheid machinebankwerker Scope honden mooie dammer Alie Kuiper (20). het meisje met die vreemde wenkbrauwen dat altijd lacht: niet zo gauw met zijn vuisten klaar" Politieleider voor „signalement van antiek-verzamelingen Volgend jour komt de derde parkeerwachter alstublieft het betere werk uitzendbureau RöffERÜAMSCH NIEUWS81AD administratieve kracht ïvrL) MAGAZIJNBEDIENDEN PRODUKTIEMEDEWERKERS ADM. MEDEWERKERS/STERS TYPISTES Eng., Ned., Dts, Frans TELEFONISTES/ RECEPTIONISTES K0RVEEERS mnl. BOEKHOUDKUNDIGE KRACHTEN PD/MBA SERVEERSTERS liederen bewerkt;Het stuk wil de uitleg zijn van ons maat schappelijke systeem. Alie zit in de voorbereidingsgroep, die dé ze voorstelling in Nederland gaat uitwerken. Zij zegt hier over; „We gaan na hoe de situa tie in Nederland is en vooral in Eindhoven. Wat de stedelijke problemen zijn. Wat er aan ge daan wordt of wat er aan ge daan kan worden. Maar hier geldt bok weer: het publiek moet de voorstelling en later het gesprek maken. Ik zal me gaan bezighouden met het lei den van die gesprekken". Na enig nadenken vervolgt zij: stellingen van het stuk: Mistero Voor Alie kan dat moeilijk zijn. Buffo. Na zo'n voorstelling De taalbarrière speelt hier ook wordt er. met het publiek van een grote roL „Alle besprekin- gedachten gewisseld. gen met de groep zijn in het Het is de bedoeling, dat er een frans. Ik versta het nu uitste- bepaald probleem wordt be- kend, maar ikheb nog wel sproken en wat we er aan kun- moeilijkheden om mezelf goed Vhen doen. Ik moet dan de dis- verstaanbaar te maken". I cussie of het gesprek leiden. g Iedereen ziet de voorstelling an- Binnenkort komt de theatergroep ders, maar. het is de bedoeling en met hen Alie, naar Néder- -dat uit het stuk een probleem land. In de Stadsschouwburg te te voorschijn komt. Dat is elke Eindhoven zullen zij het; stuk keer anders. Het publiek maakt Mistero Buffo opvoeren. Het is de voorstelling. En het publiek een toneelstuk samengesteld uit bepaalt ook hoe het gaat wer- liederen en teksten van Dario ken. De mensen in de zaal heb- Fo. een Italiaan. Wannes Van ben alles in de hand". develde heeft het vertaald en de -Alle was al vroeg in deze proble matiek geïnteresseerd. Toen zij op de Middelbare school zat in ^.échiedarnTRottèrdamse-v V">£r ':r V-' -dijker tel, OtO -26 47 70 .WOENSDAG 20 NOVEMBER 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam Alie Kuiper lacht smakelijk als we haar vragen hoe men in België - over haar denkt „Dat meisje met die vreemde wenkbrauwen, dat altijd lacht Die Hollandse". De mensen van de Internationale Nieu we Scène kennen haar nu al zo'n drie maanden. Toen vertrok Alie (20) naar ons zuidelijk buurland om daar het praktische deel van haar studie aan de Rotterdamse Sociale Academie te volbrengen. Zij studeert op de afde ling' Cultureel Werk. - V;V: v' Ter verduidelijking voegt zij eraan toe: „Ik en met mij vele anderen onderzoek hoe je door middel van theater arbeiders en wérkende jonge ren meer bewustheid mee kan geven over de situatie, zoals die nu is". Door Marjan Meijer malen ingezet op dit gebied. Het voorlichten van mensen in welke situatie zij zich bevin- Schiedam heeft zij zich meer- den. Zij heeft zich ondermeer bezig gehouden met allerlei po litieke werkgroepen, waaron- 'der de Zuid-Afrika werkgroep. Ook de Wereldwinkel hééft haar attentie lange tijd gehad, „Maar, dat alles blijft zo inci denteel. Het is goed om er aan mee te werken. Maar je bereikt er weinig mee. Nu werk ik veel directer. Vanuit de theoreti sche achtergrond op school kan ik nu wat gaan doen". Haar werk in het Belgische Ant werpen houdt in dat zij mede de toneelavonden organiseert door het hele land. „Niet alleen in België, maar ook in andere landen. Dé.groep maakt op het ogenblikeen toemee door ïYankrijk. Zij geven daar voor- „De sociale cultuur leeft op. We merken overal dat we aanslui ting krijgen. Vooral in België. De politieke situatie is daar wel anders, hoor". Alie probeert het wat te verduidelijken: „Enkele weken geleden was er een voor stelling in Gent,. Van het stuk 'Mistero Buffo. Het publiek was echter zo geïnspireerd, dat het niet meer praten wilde, maar dat men massaal de straat op ging (de Belgische pers besteedt hier overigens geen aandacht aan). Ze wilden actie. Iets daad werkelijk doen. Maar als ik dan verder kijk moet ik toegeven, dat de politieke repressie van politie en het leger in België op de bevolking groter is dan in Nederland". De interesse voor stukken, die zich baseren op ieders eigen ervaringen, is toegenomen. En Alie knikt instemmend, ze zegt „Dat is nu ook wat wij willen. We moeten niet vergeten, dat we vanuit ons werk willen dat de mensen de ogen openen. En dat we door middel van de ideeën, die de mensen hier (in het theater) opdoen, een socia listische maatschappij willen bewerkstelligen. Over de Schiedamse situatie heeft Alie lang en breed nage dacht Zij heeft zich vroeger veel beziggehouden met de Schiedammers en onze stad. -Alie over de situatie zoals, die nu is: „Het is ontzettend jammer, dat bijna alles in Schiedam ka pot gaat of kapot aan het gaan is. Kijk naar het JAC, de SRJJ en het JOP. Wat is er gebeurd? Wat is er fout gedaan? Ik denk, dat er- weer mensen moeten ko- men, die er heel hard tegenaan gaan".-Alie heeft dat in haar werk natuurlijk. Zij is er dag en nacht mee bezig. Het neemt haar in beslag. Alie zal nadat zij haar stage in België tot een goed einde, gebracht heeft weer terugkomen in Schiedam. Zij :}i wü zich dan helemaal op de Schiedamse materie gaan wer- .iWant", zegt Alie, „Het is erg, dat hier helemaal niéts functio- neert Het 'moeten, ook geen ambtenaren worden, die het al lemaal opgedragen krijgen. Dat is veel te vrijblijvend. Die zeg gen 's avonds: 5 uur, ik ga naar huis -toe. Morgen zien we wel weer". en andere (ook dé Anton Pleck) 0 kookboeken 0 kinderboeken 0 detectives 0 romans 0 posters 0 agenda's 0 spelen Een winkel vol surprise-ideëen bookshops Cootatngot 67 - R'dam i Hota&pleat* 61 Ommoord BroenvMt 3 - Schiedam Molendijk 10 - Oud Beljariaod Volgend jaar komt de derde in Schiedam Schiedam Kunst en antiek, de nieuwste liefhebberij van de onderwereld. De antieke pronkstukjes staan niet meer veilig op de boekenkast In navolging van enige andere steden heeft de Schiedamse recherche nu een folder samengesteld waarin antieke voorwerpen beschreven kunnen worden. Bij de opsporing van gestolen antiek ontbreken vaak nauwkeurige beschrijvingen. - ders: Op het formulier dat gra tis is af tè halen bij het politie bureau kan het kunstvoorwerp aan de hand van een aantal punten/worden omschreven. De afmetingen, de geschatte ouder ken zijn dan tenminste bekend. Dat vergemakkelijkt het opspo ringswerk. Het formulier moet natuurlijk wel voor het geboef te op een moeilijk toegankelijke plaats-liggen, anders heeft het De argeloze kunstbezitter kan nu als hij de folder heeft ingevuld en wanneer hij op. een kwade dag thuis komt en alleen nog maar! eenleeg schilderijenhaak- je en een kale plek op de muur aantreft een beter signalement geven dan bijvoorbeeld „een schilderij met eenleuk land schapje". Julianalaan, Stadhouderslaan, en Laan van Spaland, overal pronkt men met antiek. Er staat een kapitaal voor de ra men. De waardevolle Friese staartklok van grootmoeder wordt zo opgehangen dat iede reen het van buiten kan zien. Juist van deze particuliere be zitters moeten de „antiëkdieven het hebben. De kunstschatten liggen daar voor het grijpen. In de musea kunnen zij niet of nauwelijks terecht. Die zijn te goed beveiligd. De vraag naar antiek blijft groot en het aan-, bod is nog steeds klein. Een lucratieve bezigheid voor de on derwereld. Vorig jaar zijn er dan ook in Nederland 296 an tiekdiefstallen gepleegd. Ook de Schiedamse politie heeft er,dit jaar een aantal keren van mee kunnen profiteren". ONHERKENBAAR Alle diefstallen zijn onmiddellijk doorgegeven aan _de_afdeling falsificaties en kunstdiefstallen van het Centraal Recherche In stituut (CRI) in Den Haag. Twee jaar geleden is dit bureau „uit nood geboren" omdat de plaatselijke politiekorpsen deze georganiseerde misdaad niet meer aankonden. Het CRI meldt dat het aantal achterhaalde kunstwerken ge ring is. Niet alleen omdat er in het buitenland veel „onder de tafel" verhandeld wordt, maar ook omdat de helers de buit vaak onherkenbaar maken. Zo rijn er bewijzen dat bij gestolen klokken de wijzerplaten verwis seld rijn. Uit de ervaringen van het CRI en de verzekeringsmaatschappijen blijkt ook dat veel verzame laars niet eens weten of de kunstenaar op hout of op lin nen heeft geschilderd. Hoofdinspecteur P. A. J. B ree- dom en de bijzondere kenmer- nog geen nut". De administratieve afdeling van ons ma- gazijnpand aan de Buitenhavenweg te Schiedam beeft plaats voor een die assisteert bij faktuur-afhandeling en daarmee verband houdende algemene •xl Enkele l kar- ministratieve werkzaamheden, toorervaring is gewenst De werktijden rijn van maandag t/m vrij dag van 00-17.30 uur. Gelegenheid tot solliciteren bij de perso neelsdienst Hoogstraat 185 te Rotterdam, ma. t/m vr. van 10.00-12.QO uur en van. 14.30-16.00 uur. Schiedam „De Schiedammer staat niet so gauw met zijn vuisten klaar wanneer hij een bon van vijftien gulden moet betalen" weet de heer Amxne- rant te vertellen. Hij kan het weten. Al twee jaar loopt dexe 62-jarige parkeerwachter de straten van Schiedam af op soek naar automobilisten die „toevallig" geen kleingeld op sak hadden voor de paxkeerwe- ter maar die toch de toegestane parkeerplaats enige tijd met bun vehikel bezet hielden. Zijn zesentwintig jaar jongere collega Blom die ook toezicht houdt op de 180 palen heeft hetzelfde ervaren. Binnenkort worden er 55 nieuye meters in Schiedam geplaatst. Een groot aantal daarvan komt in de Parkweg, v 's-Gravenlandseweg en de Mgri.*NoJensIaan. Op 1 januari krijgt Schiedam daar om een derde parkeerwachter. .Natuurlijk stribbelt er weieens iemand tegen. Voor het geval dat dit uit de hand mocht lopen hebben wij een portofoon die een directe verbinding heeft met het hoofdbureau van poli tie aan de Lange Nieuwstraat Op die manier kan assistentie worden gevraagd of kunnen verkeersongelukken worden ge meld". Het geüniformeerde duo zou geen schatting durven doen van het aantal overtredingen dat rij per dag op een bonnetje trakteren waarop in ambtelijke taal wordt verzocht op het bureau een bedrag van vijftien gulden te betalen. „Dat aantal verschilt enorm. De ene dag geeneen en de volgende dag zijn het er tien. Het zijn er in ieder geval minstens een paar per dag. Niet alleen auto mobilisten die geen kwartje in de meter hebben gestopt, maar ook fout-parkeerders. Daar zijn nogal wat variaties in. Op de achterkant van de bon staat een hele waslijst van mogelijk heden, die vaak weer Onder een ander artikel van het Wegen verkeersreglement vallen. Be halve controle en bonnetjes uit delen komt er dus ook nogal wat administratief werk bij. Dit gebeurt op de politiepost aan de Buitenhavenweg. Dit on danks het feit dat wij niet in dienst staan van de politie. De parkeerwachter is opsporings ambtenaar. Het procesverbaal zelf wordt dan ook op het poli tiebureau opgemaakt", legt Ammerant uit voordat brij weer in het winter-uniform en gewa pend met het bonnenboekje en portofoon op pad gaat. Voor inlichtingen en aanmeldingen Bij de afdeling Technische Werkplaats van de dienst Gemeentewerken van Schiedam kan worden geplaatst een Met spoed gevraagd die zal worden belast met het vervaardigen en repareren van staalconstructies in de technische werkplaats. Het diploma L.T.S. machine- bankwerken en diploma Bemetel, alsmede ervaring met boven genoemde werkzaamheden is vereist. Het salaris bij aanstelling ligt, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring tussen f 1170.- en f 1585.» per maand. Indien nodig zal medewerking worden verleend ter verkrijging van woonruimte. Belangstellenden wordt verzocht binnen 10 dagen te schrijven onder vakaturenummer 4081 met volledige vermelding van personalia, opleiding en ervaring aan de directeur van Gemeentewerken, postbus 61, Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4