SCHIEDAMSCHE OOUHAiT Nieuwe werkgroep wil werkloze j ongeren in Schiedam opvangen College Nog geen standpunt in conflict Muziekschool MIS REICARNA TIE VAN JOP Hét „geheim"op de laan BöFEs mBSÊ Rijk akkoord met bouw verpleegtehuis AVRO's Toppop in bar Granada Kings Cayard 383 Tonrix FILM IN KOFFIEBAR OPNIEUW RADARCONTROLE Van bumper tot arm Binnen enkele maanden eerste paal Thom Berns één week „thuis" Bibliotheek krijgt andere bestemming JA Donderdag 21 november 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD pagina's 99ste jaargang no. 25176' Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De „geheimzinnige" auto bij het Kethelpiein. Tientallen automobilisten ballen dagelijks aan bet eind van de Laan van Bol verbolgen bun vuisten: „Gepakt". Dïegeheimzinnige blauw- ijzeren staven in de grond om de hardheid van de grondlagen vast te stellen. Om de twintig centimeter wordt de hardheid genoteerd. grijze wagen met dat torentje is vast van de Later worden deze sonderingen op een grafiek pohtie. Radarcontrole, denken ze dan. De auto bij het Kethelpiein is echter zo onschul dig als een pasgeboren kind. Hoewel de aanleg van Rijksweg 19, van de Beneluxtunnel naar Delft, nog helemaal niet zeker is, verricht deze wagen van Grondmechanica in Delft al grond onderzoek voor eventueel heiwerk. Het „geheimzinnige" torentje perst met oliedruk ingetekend. Het onderzoek bij het Kethelpiein gaat tot op een diepte van dertig meter. Vijf-' tien keer is er nu in de grond „geprikt". Om een volledig beeld te krijgen van de bodemge steldheid moet het nog een aantal malen ge beuren. De „geheimzinnige" auto zal dan ook nog een paar dagen bij de rotonde rondzwer ven. m Dertig meter worden de pennen de grond ingedreven. Schiedam Een aantal jonge mensen uit Schiedam heeft een werkgroep in het leven geroepen die zich de opvang van vooral jonge werklozen ten doel stelt. Er zullen activiteiten op touwworden gezet waardoor jongeren, die niets om handen hebben, toch 'gericht' bezig kunnen zijn. Met haar plannen hoopt de werk groep de contacten tussen de jonge mensen in Schiedam te bevorderen. "De situatie, waar- In veel werklozen verkeren, zal veranderen, dat xnatlek rond de werkloosheid, leeft al geruime tijd. "Het zat er dik in, dat er een alternatief voor het JOP moest komen," aldus Zwart. Schiedam De politie heeft opnieuw een radarcontrole gehouden. In een tijdsbestek van twee om» zijn zeven automobilisten aange houden die de maximumsnelheid van vijftig kilometer per uur overschreden. Eerder deze week werden op de Burgemeester Knappert laan elf automobilisten bekeurd. De verkeersdienst van de politie probeerde het nu eens een uurtje op de Churchülweg, 's-Middags van twee tot drie uur reden daar twee auto's te hard. De hoogste snelheid die de meter van de radarinstallatie aanwees was 91 kilometer per uur. Het volgende uur verhuisde de installatie naar de Burgemeester Van Haar enl aan. Vijf bestuurders werden „gepakt", één ervan reed zesenzeventig kilometer per uur. Schiedam Twee avonden ach tereen houdt koffiebar De Goe de Haven zich bezig met de gedachten achter de film „Two a penny" van de Engelse zan ger Cliff Richard. Morgenavond wordt de film ver ter Knappertlaan. In verband met de lengte van de film wordt de avond daarna'de mogelijk heid geboden om te praten ever de strekking van de film, die Iaat zien hoe een jongeman er toe komt om zich te bekeren. toond in de voorzaal van de Zowel de film- als de discussfe- Julianakerk aan de Burgemees- avond beginnen om acht uur. mensen zonder werk zich niet nutteloos hoeven te voelen", is de mening van John Zwart, één van de oprichters van de werkgroep Uit eigen middelen kan de werk groep die jongeren, die voor hun activiteiten in de workshop een kleine tegenprestatie* wil len zien, geld uitbetalen. De workshop is gevestigd in söcie- teit de Tempel aan de Over- schiesestraat. De gedachten achter het begin dit jaar ter ziele gegane Jongeren- ontwikkelingsproject (JOP) rijn met het oprichten van de werk groep duidelijk tot nieuw leven gebracht "Schiedam kent geen enkel opvangcentrum voor werkloze jongeren, die nu als gevolg daarvan uit verveling twintig uur per dag in de kroeg rondhangen, terwijl ze nauwe lijks geld hebben voor een paar pilsjes," aldus Zwart "Enkele jonge mensen, die vroe ger bij het JOP of bij het JAC (Jongeren-adviescentrum) wa ren betrokken, hebben daarom de koppen bij elkaar gestoken. Uit «toe respectievelijke geld potjes hebben we een kas ge vormd, waaruit we enthousias te mensen, die warm lopen voor onze plannen, eventueel kunnen betalen. Subsidie Is dus niet nodig." De werkgroep speurt wel naarstig naar nog enige medewerkers. Toch is men deze week al be gonnen met de workshop. Een nog vrij kleine groep werkloze jongeren heeft zich tot nu toe gewijd aan het maken van teke ningen. het vervaardigen van leren riempjes, halskettingen enzovoorts. Voor de producten zou de werkgroep enkele vaste afnemers hebben. Andere jon geren zullen rich in de Tempel gaan toeleggen op voorlichting over sociale aangelegenheden. Voorlopig fungeert de werkgroep twee of drie dagen per week. Later hoopt men dagelijks te kunnen functioneren. Het idee om met een werkgroep te star ten, die zich stort op de proble- IrtL*. auto-onderde len. plastic poppenazmp- jes, alles waar de Schie dammer zich gemakke lijk van heeft willen ont doen haalt de jacobslad der van het gemeentelijk baggerschip uit de Schiet op. SchiedamHet college van burgemeester en wethouders neemt voorlopig nog geen enkel standpunt In in de "alfaire-Muziek- school". ter het plan staat om middels dit onpartijdige driemanschap te komen tot een oplossing van het conflict Wethouder mevrouw C. Visbeen- bet graag over de moeilijkhe- Stroman heeft dit gisteren met den wil praten. Dit gesprek "ons standpunt op dit moment Is nadruk gezegd tijdens de ont- vond gisteren op het Stadskan- dat we geen standpunt hebben, moeting tussen haar en de le- toor plaats. We wachten rustig de resulta- den van het bestuur van de Inmiddels had echter vorige week ten af van het onderzoek", al- Muziekschool. al het schoolbestuur vergaderd dus de wethouder. Zoals bekend zijn er sinds enige en was een voorstel aangeno men om te komen tot de vor- Zodra de onderzoek-commissie is ming van een volledig onpartij- gevormd kan deze aan het werk dige en onafhankelijke commis- gaan. Men zal reeds na dertig sie van drie personen die de dagen verslag doen van de "affaire" tot op de bodem zal werkzaamheden, gaan uitzoeken. Inmiddels is in het schoolgebouw Met de vorming van deze com- onder enkele docenten een actie tijd moeilijkheden op de aan de Lange Nieuwstraat gevestigde schoot Een aantal leerlingen en docenten zou grote bezwaren hebben tegen het in hun oogen vaak autoritaire beleid van di recteur Bak van de school. 1 Het conflict kreeg ruim twee we ken geleden een hoogtepunt toen directeur Bak zijn fagot docent Blonk die hem zou heb ben beledigd enkele klappen gaf. i De docent deed later aan gifte bij de politie. Kort na het bekend worden van het "gevecht" liet het college al weten erg verontrust te zijn over de ontwikkelingen in de Muziekschool. Als haar privé- mening liet wethouder Nisbeen weten dat zij de positie van directeur Bak na dit alles on houdbaar te achten. Volgens een plaatselijke krant zou zij het een "bezopen toestand" vin den dat een directeur zulke ho ge eisen stelt aan mensen die in hun vrije tijd muziek maken. Het college heeft daarop het schoolbestuur laten weten dat missie is men thans druk bezig. Een belangrijk resultaat van het gesprek gisteren met de wethouder is dat nu officieel is gezegd dat ook het college ach- op touwgezet ter ondersteuning van het beleid van directeur Bak. Zeker 20 leerkarachten zouden deze loyaliteitslijst al hebben ondertekend. SCHIEDAM Binnen enkele maanden zal worden begonnen met de bouw van een verpleegtehuis in Woodhoek-Zuid in Schiedam. De Stichting Verpleegtehuis Nieuwe Waterweg- Noord, waarin Schiedam, Vlaardingen en Maassluis vertegenwoordigd zijn, heelt hiervoor toestemming van Gedeputeerde Staten en het Ministerie van Volksgezondheid gekregen. Het gebouw, dat door alle instel lingen op het gebied van ver- Schiedam Thom Berns, de nu 34-Jarige Schiedamse musicus die In 1$61 naar Noorwegen emigreerde en daar lange tijd een gevierd pianist/organist is geweest, heeft dexe week xijn geboortestad weer eens opge- Eocbt Eén weekje vakantie voor een bliksembezoek aan zijn familie en kennissen in Schiedam. Voornaamste reden: de verjaar dag van zijn moeder. Eén van onze verslaggevers had een gesprek met de in Scandi navië zeer populaire musicus. Zie op pagina drie. zorging en verpleging van zie ken wordt neergezet, gaat onge veer twintig miljoen gulden kosten. Eergisteren is de toestemming van de provincie afgekomen. „Ze waren het volkomen eens met de besteding", aldus de Schiedamse wethouder van Volksgezondheid E. Collé. „Op zeer korte termijn kan er nu met de bouw worden begon nen". Alleen het Ministerie van Volks gezondheid blijkt enige aan merkingen gemaakt te hebben op de bouwplannen van de Stichting. Het aantal verpleeg bedden dat geraamd was op 275 vond de overheid teveel. „Op verzoek van het Ministerie hebben we dat daarom iets ge wijzigd", aldus Collé die teeens bestuurslid van de Stichting nieuwe Waterweg-Noord is. „Twee verdiepingen van het ge bouw zullen worden gebouwd, dat we het na enige tijd nog nader kunnen bezien. De Süch- tmg zelf is er trouwens van overtuigd dat de raming van 275 verantwoord is". Het miljoenengebouw zal waar schijnlijk over twee jaar klaar zijn. AVRO's dj Ad Visser: morgenavond met Top- pop in Granada. 0 De Toppop drive-in dis cotheek komt morgen avond in har-dancing Granada aan de Broer.s- vest Omdat de dancing binnenkort twee Jaar be staat, wil eigenaar Dick van Gelder weer wat le ven in de brouwerij pro beren te brengen. Eerder dit Jaar organiseerde hij al activiteiten als een ta lentenjacht en een Miss mjnmond-vetkiexing. Het avondje Toppop, dat duurt van negen tot twee uur, staat onder supervi sie van de AVRO-disc- Jockeys Ad Visser en Anthony Parker. De VROM brengt de druk ke vaarroute bij het Doe lenplein en de Noord vest. weer op de vereiste diep te van drie meter. Ton nen modder en afval worden afgevoerd naar de stortplaats. De nog bruikbare fietsen verhuizen van de rivier bodem naar het hoofdbu reau van politie om daar op de „rechtmatige" eige naar te wachten. De VROM heeft vandaag de baggeremmertjes in de Buitensluis bij de Voorhaven laten rond draaien- Het verkeer over de Koninginnebrug is daardoor enige tijd ge stremd geweest Ook het scheepvaartverkeer heeft korte tijd „last" van de baggeraars. Maassluis Het bibliotheekge bouw aan de Rozenburglaan in Maassluis komt volgend jaar leeg te staan. Burgemeester en wethouders hebben in principe besloten het gebouw te bestem men voor peuteropvang en ge bruik door de wijkvereniging Dijkpolder. De stichting verenigde openbare bibliotheek krijgt vanaf april 75 onderdak in het nieuwe ont moetingscentrum Maassluis- West, dat vlakbij het winkelcen trum Koningshoek gebouwd wordt. Vlaardingen Na bet optreden op het V7-folkfestival van vo rig jaar Is Kings Cayard weer terug In Vlaardingen. Het Fol keen trom Assurance touxix haalt de uit vier leerlingen van bet Haags Koninklijk Conser vatorium bestaande groep za terdagavond In huis. Het optreden van Jan Erik Noz- ko, Mieke van Heerikhuizen, Jom de Boer en Frank van Meetoren in folkcentrum Assu- rancetourix aan de Hoflaan be gint om negen uur. SCHItOAMSö hoo?.fr T Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombinabe 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamse he Courant met puur plaatselijk, nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! P S Moc^l u o leuke verggl'jking hunnen teasnken sis aanvulling oc ondersuande Zin tn de Bon aan maaki U kans dp een ••ciusnrve gasaansïekef d>e «*>j wekelijks uitloven vocf de meest ongmete inzen ding nsam 1 aifes I I WOÜftDiBll to'e'oon zoal» I hoort t*j I zo hoon d« Sctvedamjcne Courant bn het Ronerdamscu- 4-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1