Hermes DYS houdt schade NAAR HALF DOZIJN LOTING ZAALVOETBAL-TOURNOOI DVO '32. Kansen in tweede helft benut Je VSCD één helft SPECULATIE OFFENSIEF Telstar nauwelijks geinspireerd MAANDAG 25 NOVEMBER 1974 Jan van Baaren na hekerverlies wordt er moedeloos van" «filiiSillSiiil Kees Bouman. uitblinker op het middenveld. -S er worden geen goals gescoord. Daarom wis het niet zo vreemd", oordeelde hij desge vraagd, „om Reygersberg eruit te halen. In vergelijking tot vorige week bij Heracles zat ,hij goed „vast" en daarom pro beerde ik René Pas weer. Zoals ook Johnnie Corver op de Val reep weer een kans kreeg. Als gold het een speculatie, want in het C-ieam scoorde hij wel eens. Van Baaren; Daarom haalde ik na rust ook Anton Huyer er uit". YUardlngen Arm FC Vlaar dingenHoewel het zijn defen- sief gezicht nimmer afzette, sorgde felle inxet voor een hartverwarmend bekerduel te gen FC Groningen dat uiteind elijk van grove blunders profi teerde. De Van Baren-formatfc takte daardoor naast de slech te positie op de ranglijst aan zienlijk in aanzien en dat gaf later veel stof tot nadenken. Want wil FC VIaardingen func tioneel blijven, dan tellen al leen prestaties. Oppervlakkig genoeg, geldt alleen dié bena dering. Ook het bedrijfsleven hanteert die mening en daarom drijft in feite de YlaartHngse eliib '-alleen nog maar op de garantie van Slavenburg^ hank. Nochtans voor 1500 kijkers kwali teit genoeg, maar zonder afma kers. „Eén goede spits volgend 'seizoen", redeneerde trainer •Jan van Baaren voor de zoveel ste maal", en de problemen zijn .."de wereld uit". De Vlaardingers hikken te veel tegen de hatelij ke nul, ook al bracht spits Jan Soodbol daar na 557 minuten ".voetbal via een knap vlammend -schot verandering in. Eet is iedereen duidelijk dat Bi jeen inzet niet zaligmakend is jen dat maakt hét gros van het Hly; Door g Bas van den Berg keurkorps snel moedeloos. Hoe- /wel daar, ter verzachting, tegen FC Groningen weinig van was teroerkexi Maar ja, FC Vlaardingen ging /pas pressen toen het veertien minuten na rust faalde op een inzet van Hugo Hoovenkamp (1-2) en toen pas bleek dat de Groningse defensie een „zeef' was. De thuisclub had dat even wel eerder kunnen bekijken. Enerzijds door het feit dat de Groningers de laatste tijd veel 'goals tegen hebben zoals vo rige week bij Heerenveen (4-1) maar ook op de wijze waar- op nieuwe trainer Wim Hen driks de bezem door de defen sie had gehaald. Met dat vreem de kwartet voor zich had het de thuisclub niet misstaan aanval lend ingesteld te zijn. Nu kwam die „houding" van de Van Baa- ren-fonnatie te laat op gang na een achterstand waarin overigens wel kansen voor het oprapen lagen. Jan van Baaren verder; „Maar wwt doe je er aan. Wie je ook op de voorste plekken neeriet, er worden geen goals gescoord. Daarom was het niet zo Jan Rooctbol kan er koppend niet meer bij. Inzet blijft daarom voor FC Vlaardingen over. Zonder uit zicht en dat maakt ook trainer Jan van Baaren moedeloos. ,,Er is kwaliteit genoeg", oordeelde hij gisteren weer na afloop", maar juist een echte spits ont breekt". Dat probleem van goals maken spitst zich elke week toe, nu Aat Reygersberg' ook al geen vaste keus meer is van de topelf. De Westlander - wordt door het defensieve voet bal steeds meer gedwongen mee te storen en dat gaat ten koste van zijn sterke kant, aan vallen. Vorig jaar nog was het speltype grotendeels op hem af gestemd om via een-twee com binaties met Arie Don te sco ren, maar dat concept staat niet meer zo centraaL wel Van Baaren; Daarom ik na rust ook Anton Maar alle inzet ten spijt nam Ab Gritter al na zeven minuten de inleiding voor zijn rekening toen Peter Eimers soleerde, in buitenspel positie kwam, maar arbiter Van Eijk niet in ging op het advies van grensrechter Volger om de goal van Ab Grit ter af te keuren. Maar tien mi nuten daarna heerste er weer. absolute vrede toen Cees Bou man op het middenveld bal vaardigheid etaleerde en uit zijn pass knalde Jan Roodbol keihard in: 1-1. Dat de FC Vlaardingen. arbiter Van Eijk toch wel aan zijn zijde had, bewees hij in de 25ste minuut toen Ger Pijl Groningse Peter Eimers vloerde, maar hij normaal liet' doorspelen. In die fase van de boeiende strijd had de thuisclub echter al zijn regis- Vters moeten open trekken. Want, zoals ook trainer Wim Hendriks oordeelde; „Het uit verdedigen was erg slecht en omdat wij op het middenveld veel balverlies hadden, was het mij een raadsel dat de Vlaar- dingers niet kwamen". Waardoor hét kon gebeuren dat Aat Reygersberg, bij tijd én wijle wel weer op de solotoer, totaal geen meekomers kreeg en de bal dan maar weer ach terwaarts moest afgeven. Een afstandsschot van Jan Roodbol leverde bijna nog eeri voor sprong op, maar FC Vlaardïn- gen bleef halsstarrig volhouden in zijn behoudend patroon. Tot dat veertien minuten na rust nieuweling Dijkstra, waar Ger Pijl veel moeite mee had, de paal haalde en de terugsprin gende bal door Hugo Hooven- kamp werd ingeschoten: 1-2. Toen brak FC Vlaardingen he lemaal los. Het was een wanhopig offensief, dat zelfs op de valreep doel man Peter Eikelenboom op de middenstip bracht, maar jeugddoelman Pots, ingevallen voor geblesseerde Hubert, wist al dat gevaar te bezweren. Een uitstekende pass van Arie Don bracht Jan Roodbol nog In stel ling, maar hij schoot naast, terwijl plotseling aan de over zijde Johnnie Jansen op de doellijn moest redden voor de kogel van Dijkstra. Vervolgens stuitte een solo van Medik nog al op doelman Eikelenboom en daarna was de bekerdroom voor de Vlaardlngers voorbij. Velsen Het is een tijd geleden dat toeschouwers die Hennes wilden zien voetballen negen gulden voor de goedkoopste zit plaats moesten neerleggen. Het was dan ook erg stil rondom het veld van Telstar, waar nauwelijks drieduizend mensen een bezoek aan TelstarHennes de moeite waard vonden. De wegblijvers zullen geen spijt hebben gekregen van hun beslissing, want het werd alles bijeen een bijzonder matige vertoning. Piet van de Burgovertreding niet bsraft Een vertoning waarop eigenlijk alleen verliezer Hemes met enige voldoening kan'terugzien, maar waarin Telstar een zeer zwakke beurt maakte. Tenslotte hoeft Hermes zich als amateur- vereniging er niet voor te scha men tegen een eredivisie-club ni et met een oogstrelende show voor de dag te komen. Daaren tegen moet een behoorlijk ge klasseerde ploeg als Telstar het {natuurlijk wèl aanwezige) klas- severschil zoniet via een reeks doelpunten dan toch zeker via beter voetbal kunnen waarma. ken. Het kwam er nauwelijks van. Slechts in de eerste dertig mi nuten kwam het regelmatig voor, dat de Hennes-defensie naar adem snakte als een toen wel vlot combinerend Telstar de ene aanval na de andere het blauw-witte strafschop-gebied liet binnenrollen. Al na vijf mi nuten vloog een afstandsschot van Bijl rakelings over de lat en in de zestiende minuut (vlak nadat Telstar-doelman Van der Meeren zijn eerste bal een terugspeelbal had aange raakt) bleef Hermes uitsluitend dankzij een grote dosis mazzel overeind. Eerst nog haalde Jacques van de Kroon (hij had voor rust weinig vat op Monne de Wit) de bal met veel moeite van de lijn. waarop Kees van Kooten (slim spelend) knalhard inschoot, maar moest toezien hoe de rug van Ger Ruseier in tweede in stantie als solide schokbreker fungeerde. Nog geen twee mi nuten later miste Wytze Coupe- Schiedam - Heel lang hield ra terdag eerste klasse r CS VD de strijd tegen een op volle sterkteopererend SW vol, Om precies te rijn: één helft en twee minuten, want de tempoversnelling die SW er daarna uitperste knaagde zoveel aan de Delftse conditie, dat de eerste divisieclub toch nog heel gemakkelijk met 6-3 won. Tot het moment dat SW er ineens veel doelbewuster tus senuit trok, was er van een opvallend klasseverschil nau welijks sprake. Het duel, dat werd afgewerkt op een. van de bijvelden, kon maar matig boeien al oogstten de Delftse van eerst Zoutendijk en daarna Peter van de Meer kwam CSVD kort voor rust op een 1-2 voorsprong. Vooral de treffer van (oud-SWer) Peter van de Meer was een juweeltje; uit een vrije trap, strak en hard in de bovenhoek. SW vijfda treffer. Fred Meerhof kopt vallend de door Dutina verlengde hoek schop in. acties veruit de meeste waarde- Een in de tweede helft veel feller ring. SW schroefde het tempo op. Dutina (in de plaats van Theo van Toledo) en Fred Meerhof (vervanger van Jan den Tuin der) brachten meer snelheid in de aanvallen, die nu veel fre quenter over de vleugels wer den uitgevoerd. En op d_e vleu- SW zocht het in die eerste helft in veel te korte en rommelige combinaties, die dan wel een 1-0 voorsprong opleverden J an Groeneweg was de maker), door twee fraaie doelpunten "VlMrSlngen - Hetiaalvoetbal toernooi van DVO *32 om het officieuze voetbalkampioen schap van Vlaardingen kent rijn eerste lustrum. Daarom een eatm feestelijk tintje aan dit evenement dat 21 en 28 december en 4 januari *75 in de Vlaardingse sporthal aal wor den verspeeld. Prettige bijkom stigheid is dat alle Vlaardingse voetbalverenigingen er aan mee doen, inclusief de Vlaar dingse Scheidsrechters Vereni* ging. Sportwethouder Rien Bovenberg verrichtte eind vorige week reeds de loting en daarbij kwam de volgende indeling tot stand. Poule A (zaterdag 21 de cember): Vlaardingen, VFC, Sunlight, De Hollandiaan, Sa telliet en RKWIK. De beste twee clubs gaan over naar de finale. Poule B: TSB, HVO, Fortuna, VSV, CION en DVO '32. Ok hier gaan de beste twee clubs over naar de finale, Eén finalist is al bekend, winnaar vorig jaar Zwaluwen. Zodat er zaterdag 4 januari vijf finalisten tegen el kaar spelen. Het toernooi is in handen van Jan van der Zwan en Jo de Ridder van DVO *32, terwijl de be stuursleden Harry Meyer, Leo Dirks en Jaap van Straaten de loting op het stadhuis mee maakten. De wedstrijden op de zaterdagen beginnen om 19.30 uur en naar alle waarschijnlijk heid zal sportwethouder Rien Bovenberg de prijzen uitreiken. gels bleken Paul Roodnat en Slobodan Dutina nu ineens veel geinspireerder. Het resulteerde in de gelijkmaker van Jan Groeneweg, 2-2, terwijl SW's spitsspeler kort hierna een non chalante terugspeelbal kon on derscheppen en doelman Ge rard Brinkhof voor de derde maal kansloos liet: 3-2. Maar nog was CSVD niet gesla gen. Weer kwam de delftse ploeg onder de Schiedamse druk uit en met een harde inzet van weer Zoutendijk op gelijke hoogte: 3-3. Erg moeilijk kreeg Cees Cam pen (vervanger van Jan van der Vélden) het hierna niet meer. Vanaf dat moment dicteerde SW, vooral door de erg hard werkende Wim Mulder die keer op keer het ineens erg wankele Delftse centrum in dook Met succes, want SWs middenvelder zorgde zelf voor 4-3. Vanaf dat moment voetbalde SW zoals het wilde, terwij! de Delftse pogingen om de bal in de ploeg te houden te vaak mislukten om de aangewakker de Schiedamse dadendrang te beteugelen. Een hoekschop, doorgekopt door Dutina, bete kende via het hoofd van Fred Meerhof 5-3, terwijl Wim Mul der er even later nog 6-3 van maakte. Dat het daarbij bleef komt op naam van Delftse doel man Brinkhof, die enkele harde inzetten van onder meer Mul der, Dutina en Jeup met knap pe reacties kon keren. rus op drie meter afstand van een leeg doel. Kortom een doel punt hing dus in de lucht. In de 20ste minuut was het dan zover. Op links verslikte Van de Kroon zich in een Telstar-com binatie en vervolgens ontstond een levensgevaarlijke situatie voor het doel van Spermon. Op het moment echter dat Piet van de Burg probeerde te redden, kreeg de Hermes-aanvoerder een flinke zet in zijn rug, waar door Couperus een niet te mis sen kans kreeg en deze pron pt benutte. Pim Visser; „Ik begrijp niet waar om de scheidsrechter niet floot. Het was toch een duidelijke overtreding. Ik kreeg de indruk dat deze man bang was om in het nadeel van Telstar te flui ten. De manier ook waarop hij soms meende te moeten kwek ken tegen spelers van ons die iets hadden gedaan was volgens mij zwaar overdreven". Dubieus Zeven minuten later gaf arbiter Van Ettekoven een strafschop cadeau aan Telstar. Dick Hel ling had zich in een onmogelij ke positie gemanoeuvreerd, maar liet zich als een stervende gans neervallen binnen de be kende lijnen. Jonker benutte de prompt door Van Ettekoven toegekende strafschop onberis pelijk. Na dit tweede doelpunt leek het of er een soort last van Hermes afviel. Winnen was nu toch bij na onmogelijk geworden én wellicht dat daardoor een stuk nervositeit kon verdwijnen. Het uitverdedigen ging wat soepeler en ook in de voorhoede wilde er wel eens een aardige combi natie le voorschijn komen. Aar dig, maar niet gevaarlijk; daar voor kwamen de Hermes-voor- waartsen (vooral in de lucht) duidelijk fysieke kracht en ook wel wat techniek tekort. Met name Ties van Duppen had veel te veel, tijd nodig en liet zich vaak erg g«makkelijk van de bal zetten. Teun Komaat en Aad van de Voort kwamen er (behoudens één enkele bijna ge slaagde een-twee) nauwelijks aan te pas. De tendens van beter Hem es voetbal zette zich echter in de! tweede helft verder voort. Dej Schiecamse verdediging trad; nu veel vastberadener op dan in het begin en het uitverdedi gen ging met de minuut soepe ler. Met name Arie Eiedijk (Ia ter ingewisseld voor Bakkes) deed op het middenveld knap werk. Inmiddels was Telstar ze ker niet beter gaan voetballen; de ploeg wilde er best voor werken, maar slaagde er prak tisch niet in Spermon de stui pen op het lijf te jagen. Na rust deed eigenlijk alleen Bijl dat. toen hij hard de paal raak te. Het pububliek raakte er niet van onder de indruk en begon de acties van de thuisclub aan vankelijk met gegrom en later met handgeklap en hoongelach te begeleiden. Ondanks soms knap balbezit werd Hermes ook na rust nau welijks gevaarlijk. Tekenend daarvoor is het feit dat de Schiedammers pas in de 85ste minuut hun eerste corner mochten nemen. .Ach", sprak Pim Visser na afloop: „We zijn hier gekomen met 95 procent kans op niks; als het dan 0—2 wordt, ben ik echt niet ontevre den. Ik vind dat we heel be hoorlijk partij hebben gele verd". Schiedam - Het tweede elf- taf van Hermes DVS speelde een niet onver dienstelijke wedstrijd te gen het tweede team van TDC. Hoewel Hermes In, de eerste helft aanval lend speelde, konden do- ze aanvallen niet worden omgezet in doelpunten Na rust werd het spel sneller en TIK? was hier tegen niet bestand. Wat resulteerde in drie sco ringskansen voor de Schiedammers. De eerste kans werd benut door Leo Gilden, uit een voorzet vah Ruud Slaven burg: 1-0, Martin Meijer nam de tweede treffer voor zijn rekening. Uit een solo wist hij de bal achter de TDC-keeper in het net tc plaatsen. Enke le minuten voor het eind signaal bracht Anton van Oers de stand op 3-0. PAGINA 3

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3