Sinterklaas wordt 9 Briévenhoek Belangrijk /o n ji '9 /<r /L O 5 Kalender '75 Hallo allemaal V 7 iQ iq 2o 21 22 23 lq 2r 2i 2) 2$ 3o 3/ 13 Dé prijswlrinhars. DINSDAG 26 NOVEMBER 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT 3 Zijn vriendelijke, lichtge» kleuide oogjes flikkeren l voortdurend op. 'Een- passerende ante, een neerdalend vogeltje of een verdwaalde poes maken onze hond van de - week, een rustige vol- wassen herder, telkens i weer nieuwsgierig, maar toch ook wel af en toe "een beetje bang. Dat schrikachtige had het dier al toen hij door een Gorzenaar werd gevon- den in de buurt van de Westerkade. De viervoeter liet zich niet onmid- dellijk verleiden, maar na enige zoete woordjes kon de Schie- r-damse dierenvriend het beest (dat geen halsband om had) toch „arresteren". De herders- ihond werd met de auto naar V; het oude asiel aan de St Anna- -zusterstraat getransporteerd waar hij argwanend en triest in -een hok verdween. De goede zorgen van beheerder Egge Eoerma deden hem echter vrij "snel „wennen". Gelaten en r wachtend op een nieuw baasje liet hij de naargeestigheid van. zijn ^rel over ach heen gaan. .Bedaard starend uit zijn van aanhankelijkheid getuigende ogen bleef hij in een hoekje zitten. Vandaar die interesse voor alle wereldse dingen, toen wij met het dier een uitstapje maakten "in het hartje van Schiedam. Vrolijk en beurtelings bang en 'j overmoedig, maar nimmer uit- bundig in zijn optreden, besnuf- feit hij argeloze voorbijgangers, blommetjes en soortgenoten, als we met hein door de winkel- straten van de binnenstad lo- pen. Niet eens zo stevig aan de Het asiel ligt aan de Sint Amixxus te rs traa t, telefoon 0 Openingstijden: 9-12 uur en 14-17 dut; zaterdag 9-12 nor; zon- en feestdagen gesloten 0 Voor vermissingen direct het asiel bellen 0 Ook Amivedl een organisa tie die weggelopen en gevon den dieren reglstreert-kan u mogelijk helpen: telefoon 269947 0 De Schledamse dierenarts dr. de Kaper heeft rijn praktijk aan de Jan Steenstraat 39 0 Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 13-100 uur en van 19-20.30 uur, behalve Afspraken kramen telefo nisch worden gemaakt van maandag tot en met vrijdag tussen 8 en 9 nor 's-ochtends. Telefoon 268234 Opgeven als lid van de die renbescherming kunt u door storting van 7,50 gulden (na 1 januari 10 gulden) of meer op gironummer 216407 ten name van de dierenbescherming af deling- Schiedam. Op het strookje vermelden: „nieuw lid". Maandblad gratis. Het gironummer staat ook open voor giften voor de afde ling. Naam: geen Leeftijd: bijna 2 jaar Kleur: bruin-zwart Ras: bast Duitse herder Geslacht: reu Schofthoogte; 64 cm. lijn gehouden, want rennen hoeft voor hem eigenlijk niet eens. Het is duidelijk dat het tochtje hem veel te kort duurt. Zacht begint het dier te janken. wanneer we het asiel weer na deren. De asielbeheerder slaagt er wonder boven wonder in om de herder enigszins op te beu ren. Rustig maar nog onvermin derd triest, verdwijnt hij weer in zijn hok. Waar hij nu hoop vol zit te wachten op iemand, die hem met liefde zal verzor gen. De prachtige kalenders van de dierenbescherming zijn nog te verkrijgen in het dierenasiel. Voor 3.90 gulden kunt u 1975 op de dag volgen. Met schitte rende kleurenfoto's van allerlei dieren. Ongeveerduizend kalen ders zijn er al verkócht, de laatste dozen worden alaange sproken dus is haast geboden. Bolle, de asielkat, prijst hem op de foto aan: koop die kalender! Dit geinige katje is een van^ de dieren die nog in het tehuis zitten. Nog geen acht weken oud is dit (lichtgrijze) cyperse poesje. Wie? Wat heeft Sinterklaas het altijd druk voordat hij naar Holland gaat En dit jaar helemaal want hij heeft griep ge had. Hij is dus erg ach ter met zijn werk. Nog maar twee weken en al les moest dan ingepakt zijn, de kostuums van de Pieten keurig netjes ge wassen, genaaid en ge streken en al het snoep moest nog in aparte zak jes. „Maar we schieten nu wel op", lachte Sint tevreden in zich zelf. De Pietenpakken waren klaar en hingen in de kasten. He, en mijn mantel is die eigenlijk al nagezien? dacht Sint opeens. Hij had drie. mantels maar de aller mooiste trok hij altijd aan als hij naar Holland ging. Sint ging naar zijn klerenkast en haalde de mantel er uit Toen zag hij tot zijn grote schrik dat er een scheur inzat en ook nog allemaal klfi- ne slijtgaatjes en wat was de mantel vies. Wat dom van me, ik ben he lemaal vergeten de kleermaker te waar schuwen. Nu kan ik zien dat ik oud word hoor. Dan word je vergeetach tig. Hij waarschuwde meteen de beste kleer makers van het land. Die zaten twee dagen en nachten te knippen en te naaien want ze moesten een nieuwe mantel ma ken. Toen de mantel klaar was zei Sint„hij is prachtig, nog mooier dan de andere. De tafel lag nu vol lappen rode stof. „Zal ik ze weg gooien?" vroeg Antonio, de jongste kleermaker. „Nee, nee", zei Sint, „we gooien nooit lappen weg. Daar maken we pop- penkleertjes van". „Zal ik er dan kleertjes van maken?" vroeg Antonio haastig om zijn domme vraag weer goed te ma ken. „Daar hebben we nu geen tijd meer voor. Doe ze maar in deze zakken dan legt Piet ze wel in het pakhuis", zei Sint. De kleermakers stopten de lappen in twee grote zakken en gingen naar huis. Even later kwam er een Piet binnen. Hij zag de zak ken staan. „Lieve help", zei hij, „hier staan ook nog spullen die naar het schip voor Holland moe ten. Het is maar goed dat ik alle kamers even nakijk". Hij pakte de zak op, legde ze in zijn autootje en reed snel naar de boot die al aan de kade lag en ingeladen werd. „Dit zijn de laat ste zakken", riep hij „wie is zo dom geweest om die te vergeten,?" Hij keek naar de klein ste zwarte Piet maar die schudde haastig zijn hoofd. „Ikke niet hoor" zei hij, „ik heb ze nog nooit gezien". Als er domme dingen gebeuren denken ze altijd dat ik het heb gedaan, mopper de hij in zichzelf. Zo kwamen dus de zak ken met de lappen ook in het ruim terecht waar alle zakken speelgoed, poppenkleertj es en bouwdozen, puzzels en spellen lagen. Sinter klaas had het ook niet in de gaten.-Toen hij zag dat de zakken weg wa- dacht hij dat één van de Pieten die in het pakhuis had gezet In de tweede week van november vertrok de boot met Sint, het paard alle Pieten en alle volle zakken naar Holland. De boot kwam in Botter dam aan en toen begon Sinterklaas met zijn knechten aan de rijtoe ren door alle steden en dorpen. In het hoofd kwartier van Sint in Amsterdam pakten de Pieten elke dag nog speelgoed in dat gewoon in zakken was gestopt en waar nog kleurige papiertjes omheen moesten met rijmpjes er bij. Toen de kleinste Piet een zak open maak te zag hij tot zijn grote verbazing dat er alle maal rode lappen in la gen. Voor wie zouden die zijn? Misschien wa ren ze wel per ongeluk in de zak gestopt De kleine Piet durfde het aan niemand te vragen. De grote Pieten snauw den altijd tegen hem en de hoofdpiet zei altijd dat hij niet alles moest vragen en zelf moest be denken wat er gedaan kon worden. De kleine Piet maakte dus keurige pakjes. In elk pakje kwamen drie rode lap pen. Zo gebeurde het dat een heleboel meisjes op vijf december blij hun pakjes uitpakten en even later met drie rode lappen in hun handen stonden. Er waren er veel die begonnen te huilen. „Ach, Sinter klaas wordt al zo oud, hij is zeker vergeten er poppenkleertjes van te maken", zeiden de moe ders. Ze naaiden er zelf iets van. Een rood jurk je, een rood jasje en een rood pïamaatje. En meisje was er die de lap jes het mooiste cadeau vond dat ze op Sinter klaasavond kreeg. Ze had pas handwerkles op school en er een acht voor gekregen op haar rapporti Dat wist Sinter klaas natuurlijk. En nu had hij lapjes gestuurd zodat ze er iets van kon maken. „Dank u wel Sinterklaas voor de rode' lapjes"? zei de Sint die op het dak bij de schoorsteen stond en het hoorde. Heb ik dat meis je rode lapjes gegeven? Nu ja, het zal dan wei- Ik wordt ook zo vergeet achtig de laatste tijd". Anke liiHiiHiiiiiiiiiiiiBHiiiiiiiiiiiiiiiiiBiiiiiiiiiiiiiiiai hoor. Ook nu weer een teke- ning van Sinterklazen en Pieterbazen. De zwarte Piet met ca- deautjes is van Liëtte de Vreede twaalf jaar, dan volgt er een kwie- ke Sint van Marion van der Knaap tien jaac, Monique Collig- non, tien jaar, tekende een Sint die in het grote boek leest en de laatste Sint en Piet n zijn van Annemieke van der Knaap negen jaar. i Hebben jullie de verlan- J glijsten voor vijf decem ber al klaart? En nu maar afwachten wat de Sint geefti Ben je naar de intocht van Sint en Piet gaan kijken? Bij ons kwam hij zaterdag de zestiende. Het regen de de hele dag maar toch was het erg druk. Ik weet nu ook waar een para;u erg geschikt voor is, behalve dan tegen de regen, je keert hem om en dan is het een goed vangzeil voor de peper noten. Ik zag het iemand doen en het werkte goed. Zijn pepernoten bleven droog, de ande ren lagen allemaal in de plassen te weken. Zonde Wiéschrijf t.'eens? Mar greet Veldhui j zen, Endeldijk 7 in Honse- lersdijk is tien jaar en wil graag corresponde ren met iemand die ook postzegels spaart van dieren, ook vogels en vissen. Misschien kun nen jullie dan ruilen. b De winnaars zijn: Karin jj Wissïnk elf jaar, Ineke 5 Tom twaalf jaar, Carla van Boheemen twaalf i jaar, Renate den Duik twaalf jaar, Ingrid Bos- b man* acht jaar, Haydi John. Jullie krijgen vol- a gende week een boek '3 thuis gestuurd. De op- 5 lossing was: 1 he, 2 hiel, 3 akkers, 4 gepoft, 5 El- b st, 6 t.s. De woorden wa- ren eikels en herfst. Deze ween weer eens een eij- ferraadsel Op elk puntje on der een cijfer komt een letter te staan, Samen vormen ze een regel uit een 'bekend Sinter klaasliedje. .4-5-23 klein, ar moedig huisje 11-16-26- draagt Piet op rijn rug 34-27-8-1? deel van een schip ■28-3-7-2CP34-30-2-23-25-3 X strooit Piet 6-32-29-13 lust het paard van de Sint en jij stopt het voor hem in je schoen 18-15-26-22-30 's avonds gaat Piet de... op en kijkt door de schoorsteen 1-27-33-18 hoofddeksel 21-15-13-24 handen (enkelvoud) 14-12-31 als je gewond bent huil je van de 9-15-10-22-34 niet vroeger 19-16 tegenovergestelde Je hebt weer een week de tijd om de oplossing in te sturen. Onderaan de oplossing, brief of tekening zet je je naam, adres en leeftijd. Op de enve lop komt te staan Aan Anke, Verwersdijk 6—8, Delft. w B f/ta <v<w tê Je.tf/ewAAr Zr Half a fd :7t. B Gerard Hoogendoak Be zal wat postzegels voor je bewa ren. Op mijn brieven ritten meestal allemaal dezelfde zegels maar af en toe is er wel een mooie bij. Het zijn er dus niet zoveel. Maar mis schien zitten er dan toch wel een paar bij die je nog niet hebt Het berichtje zal ik in ons hoekje zetten. Nely Prins Je mag nog twee jaar meedoen, als je het leuk vindt. -Er zijn boeken tot veertien jaar. Dus je hebt nog tijd genoeg. Ik weet niet precies op welke datum in november je jarig bent. Maar alvast gefeliciteerd hoor} Mirjam van de Marei Verle den week stond je nog niet in de brievenboek omdat er geen plaat3 meer was. Be wilde toen een brief per post sturen maar er stond geen adres op je briefje. Wil je mij dat nog even schrijven? Dan krijg je de brief toegestuurd en dan zal ik ook het berichtje over de siga- cenband jes er in zetten. Cora Zuiderwijk Hartelijk ge feliciteerd met je verjaardag. Misschien staat de jeugdboek er later in, dan kan ik vragen; was het leuk? Wat hebben jul lie allemaal voor spelletjes ge- daan? En als de jeugdhoek er precies op dinsdag in staat zeg ik; ik wens je veel plezier en veel mooie cadeautjes. Ze von den de tractatie zeker wel lek ker? Bedankt voor je etiketjes. Ik zal je wat popsterren stu ren. Haxraeke Ardon Heb jo gerien dat je Sinterklaastekening in ons hoekje stond? Wat een re gen he? Je kan dan beter lo pen want dan kun je langs de hui zen en winkels. Dat is nog een beetje beschut. Op de fiets word je helemaal kletsnat. Heb je al eens zelf de maaltijd gekookt thuis? Kun je ook borstplaat maken? Toen jullie in Schiedam waren regende het zeker ook? Herbert Kroon Je had de op lossing goed. Het was niet zo moeilijk hè? In de Sinterklaas- krant komt ook een kleur- plaat. Doe je daar nog aan mee? Je kan er leuke prijzen mee winnen. Maria de Vreede Lagen er veel eikels en beukenootjes? Hebben jullie ook wat van de beukenootjes opgegeten? Je kunt er Leuke dingen van ma ken. Wij hebben van kastanjes poppetjes gemaakt en hondjes en een rups. Eikels hebben we niet gevonden. Wat leuk dat jij ook naar de tuinbouwschool gaat Je kunt al veel leren op het bedrijf van vader. De vind orchideeën erg mooi maar wel duur. Jaeo Zuiderwijk Hoe is het met je lip? Is hij weer ge woon? Dat meisje deed het zeker per ongeluk? Jammer hè, dat het konijn wordt ge slacht met kerstmis. Ik vind het ook zielig. Maar ja, als het meet dan moet het Of mis schien mag hij nog een jaartje langer leven? Ik lust geen ko nijn. Jij wel? Miranda Zuiderwijk Leuk, dat je ook meedeed. Je had nog niet zelf geschreven maar dat ^ri zwart lis je riet komt wel. Als je een jaartje op school zit kun je zelf al een brief schrijven. Mariët vindt het wel leuk op schooL Heb je ook al sommetjes geleerd? En je eigen naam kun je zeker ook wel schrijven? André Leerdam Wat leuk dat - je in de herfstvakantie nog echt op vakantie bent geweest Ben je ook in de zandverstui vingen geweest? Er werd ze ker flink geschoten op die oe fenterreinen? En af en toe duikt er dan ineens een zwart gemaakte militair uit sen op. Silvia Aalbrecht Zoals je j krijg je antwoord in de kra!£. Dus ik hoefde je adres niet óp te schrijven. Woon je nu in de Frederik Hendriklaan? Hoe is het nieuwe huis? Groter zeker he? Is het een flat? Woon je nu dichterbij school? Bert Kneppers De vond je te keningen erg leuk. Eén van de twee komt in ons hoekje. Mis schien de jongen wel want die zegt het zelf. Of hij denkt het Je had de oplossing goéd. Leuk, dat je ook eens mee deed. Kijk je nu ook steeds in de krant? Margreet Vridhuijzen Het be richtje zal ik in ons hoekje zetten. Heb je al véél postze gels? In de Sinterklaaskrant komt een kleurplaat te staan. Daar kun je ook postzegels mee winnen. Vond je het bock leuk? Nu maar proberen er nog eens één te winnen. Dit waren de briefjes weer. Dag allemaal, veel groeten van AN KE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3