SCHIEDAMSCHE CO! RANT Culturele jeugdmanifestatie "een bron van JES'75 -slaat op losse schroev en VERPLICHT „Natuurgenot in huis" konink lijk goedgekeurd MM Sof-o-klets geeft loon voor leven BEROEPENDAG VLAARDINGEN Drijvende auto's op Hoofdplein Einduitvoering Muziekschool elkaar Vrijdag 29 november 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Eroersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendïenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 25183 Schiedam - Het is zeer twijfelachtig of de cul turele manifestatie Jeugd Expressie Schie dam volgend jaar door gaat. Dit evenement, waarhij in het verleden een groot aantal jonge ren was betrokken en zich creatief bezighield met allerlei vormen van knust, is volgens enkele gemeenteraadsleden voorheen een "bron van ellende" geweest. Het ziet er dan ook naar uit, dat JES'75 niet zon der meer ban worden georganiseerd. PvdA- raadslid mevrouw Y. Sil- jee over dat jeugdgebeu- ren: "Er zijn geen gelden voor nog een keertje JES, omdat het toch een misiiikkig wordt. Dat is in 1972 en 1973 al geble ken". zijde van de scholen een duide lijk gebrek aan enthousiasme. JES"3 2 en '73 werden niet goed georganiseerd en ik heb er wei nig vertrouwen in dat het in de toekomst allemaal beter zal gaan. Het zal wol weer de mist in gaan." Schiedam - De beroependag, die de Schiedamse Gemeenschap jaarlijks op touw zet, 2al op 11 en 12 december In de Vlaar- dïngse Lijnbaanhallen worden gehouden. Gisteren heeft SG-voorzitter W. Meinen de laatste hand gelegd aan de definitieve roosters voor de2e enkele dagen durende be- roepenmanifestatie, waarop de oudere scholieren veel informa tie kunnen krijgen over toe komstmogelijkheden. Schiedam Auto's die ïn het water dobberen. Dat was giste ren op het Hoofdplein te zien. Ruim vijftig centimeter water op het wegdek zorgde ervoor dat een tiental geparkeerde au to's blank kwamen te staan. De brandweer legde de wagens met touwen aan lantaarnpalen vast om te voorkomen dat ze wegdreven. Mevrouw Siljee ziet het allemaal wat anders. "Er was van de Mocht JES'75 ondanks aHe strub belingen toch doorgaan, dan zal het volgens Meinen waarschijn lijk aan het einde van. dit schoolsejzoen zijn, nog voor het jubileumfeest van Schiedam begint. "Ik zie JES als een be langrijk stuk educatief werk. Daar is echter wel veel ruimte voor nodig, vanwge de vele te tentoonstellen voorwerpen, die de jeugd tijdens 'de culturele manifestaties heeft gemaakt." Het water kwam ruim twee meter zestig hoog 'als gevolg van de harde stormJets waar de eige naars van de_auto|s blijkbaar niet op gerekend hadden, hoe wel het in de omgeving van het Hoofdpleïn wel vaker voorkomt dat het water over de straten stroomt. „Waarom waarschuwt de ge meente de automobilisten, niet door middel van een bord? De eigenaars zetten de wagen daar 's morgens neer en gaan met de boot de Waterweg over. Die weten niet wat er gaat gebeu ren. Wanneer zij 's avonds te rugkomen schrikken zij zich een ongeluk" vraagt een van de buurtbewoners, de heer C, Jor daans, zich Verwonderd af. Als zou blijken dat door het ten- toonstellingsprogramrna van 'het Stedelijk Museum geen zaal beschikbaar is voor JES, zoals dit jaar het geval was,, moet de organisatie uitzien naar een an dere ruimte. De sporthal Mar griet lijkt Meinen te duur. "En andere geschikte ruimte is in Schiedam heel moeilijk te vin den," meent hij. "De problemen stapelen zich dus nog op. Met enthousiasme en een goede or ganisatie moet het echter moge-J lijk zijn om van JES'75 een geslaagd evenement te maken." De storm heeft in tegenstelling tot andere steden, verder weinig schade aangericht. behoeve van de jeugdkankerbe strijding komen. Met haar daad hoopt Sof-o-klets „iets los te maken bij de mensen, die ont spannen een avondje uitgaan". SCHIEDAM SQ De cabaretiers treden vanavond en morgenavond op in de Teer- stoof. Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombmatie 14 dagen tang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Hel Rctterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk, nieuws. Twee kranten voor de prijs van een Profiteer ervan' PS Mocht u n leuke vergelijking kunrveo bedenken als aanvulling op onderstaande 7in in de bon dan WUM U harii op fl€h e*Clo5i»v« gasaïnsieker dm wi| vrehelr|ksuitlov»rt iroo'demaasionginel» "iiw- d'ng Schiedam In de Magna- Ha Delkerk aan de AG bardas traat aal van-, avond de jaarlijkse eind uitvoering van leerlin gen van de Schiedamse Muziekschool plaatsvin den. Onder leiding van een aan tal muziekdocenten zul len enkele leerlingen-or kesten dan werken van Schubert, Beethoven, Schmidt en andere com- po nisten ten gehore bren gen. De einduitvoering, die elk jaar ter gelegenheid van het uitreiken van de di ploma's wordt gehouden, begint in de kerk om half acht. si ut» mij gratis on vr.|bl'ivend het pn plus. Scfucdamsche Courant toe Prijzen verplicht Schiedam De politie gaat in Schiedam con troleren of artikelen die in etalages worden uit gestald van een goed' leesbare prijsaandui ding zijn voorzien. Vol gens een ministeriële be schikking zijn de winke- Schiedam Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hebben goedkeuring verleend aan de volgende besluiten van de Schiedamse gemeenteraad, waarbij kredieten zijn verleend: O 445.000 voor het ophogen van het noordwestelijke gedeel te van de wijk Nieuwland. 6 570.000 voor de definitieve aanleg van de zuidelijke rij baan van de Horvathweg liers daartoe verplicht. elkaar te vergelijken. Boven dien zou het de concurrentie bevorderen en een betere prijs- bewaking mogelijk maken. Behalve duidelijk zichtbaar moe-i ten de prijsaanduidingen ook: voor een ieder begrijpelijk zijn. Overtredingen warden afgehan deld door de economische'poli- tierechter in Botterdam. woonplaats Q tals'oon De contróle-aktie, die vooral ge-, durende de decembermaand zal plaatsvinden gebeurt op ver zoek van de Rotterdamse offi cier van justitie. Het doel van de verplichte prijsaanduiding is onder meer dat het publiek in staat wordt gesteld prijzen met Met de ziekenwagen van de GG en GD is de jongen naar het Nolet-ZIekenhuis gebracht, waar hij is opgenomen. De an dere bromfietser, de 16-jarjge A. A. S. uit Schiedam mankeer de vrijwel niets. roais - B hoort t»j I <0 hoon de Schtgflamache Courant bij Boiteidamsch A

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1