Uitbrending sporthal opnietr v aan de orde DWS: tweemaal EHC Martin de Vette: „Ik vlieg nu al tegen de muren op Extra aandacht voor DES en ExceIsior'2l Vermoedelijk in eerstvolgende raadsvergadering Bruynzeel stunt werk Tempo- Team? Dit seizoen voetbal ik niet meer" c -ff i/':. Moeilijke tégenstanders voor handbalteams THUISDUELS VOOR AFDELINGSCLURS SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 29 NOVEMBER 1974 Schiedam Opnieuw, ruim twintig maasden nadat een voorberei- dingscsediet is ver strekt, komt de uitbrei ding van de sporthal Margriet aan de orde. Toch nog wat later dan verwacht werd, want zo'n zes weken geleden lagen de - nieuwe - plan nen al op tafel. Clara Visbeen, Schiedams wethouder van sportza ken, ontkent evenwel de indruk die tijdens de laatst gehouden vergade ring van de sportraad in, wat genoemd wordt, „de wandelgangen", is ge wekt dat het plan pan klaar bij het college lag. De wethouder desgevraag- d: „Om te weten hoe het er mee staat, moet u bij de stichting zijn, want hier is nog geen defini tieve aanvraag binnen." Wel bevestigde zij op de hoogte te zijn van het plan; „Maar er is nog niets ingestuurd; het col lege of de secretarie heb ben nog geen plan ont vangen. Ik weet echter wel dat het speelt" Theo Janse, voorzitter van de stichting sporthal Margriet, op de vraag - waarom er nog geen nieuwe aanvraag om uit breiding is ingediend; „Dat klopt, want de fi nanciële opzet is nog niet klaar, maar ik verwacht dat het plan morgen of overmorgen wel klaar zal zijn en dan ligt het dinsdag bij b. en w." NIEUWE STAPPEN Waarmee het er naar uit ziet dat, ruim twintig piaanden nadat er een SPORTHAL MARGRIET De sporthal Margriet-uitbreiding opnieuw aan de orde... bewijst de ongeslagen'koppo sitie in de tweede klas. Welis waar een gedeelde eerste plaats, samen met Eros, dat ook acht punten verzamelde. Direct hierna volgt HVHW dat vijf punten veroverde. Als het aan de Kethelse dames ligt blijft dit puntentotaal in ieder geval nog een weekje gehand haafd, want in Oud-Beijer- land is HVHW de tegenstan der van HVK. Geen onbeken de overigens, want in de twee keer dat beide teams ooit te genover elkaar stonden be haalden de Schiedamsen bei de keren de volle winst. Schiedam Het lijkt twijfel achtig of de handbalteams, die de traditioneel talrijke supportersehare hebben ver wend met knappe resultaten, ook het komende weekeinde weer zo massaal aan de posi tieve kant van de score kun nen blijven. Daarvoor zijn op papier de tegenstanders te sterk. Zoals de tegenstander van Scyl- la's herenteam, het Hoogvliet- se Eros, dat weliswaar debu teert, maar toch voor verras sende resultaten zorgt, Scylla is daarentegen de competitie wat moeizaam gestart, maar liet afgelopen zondag tegen het Goudse Vires zien weer in de lift tè zitten. Of het thans bereikte niveau voldoende is om Eros In Hoogvliet te kun nen stuiten moet echter wor den betwijfeld. Het herenteam van Wilton heeft wat goed te maken. Dat zou dan in Maassluis tegen Unitas moeten gebeuren, maar al heeft Unitas het momenteel duidelijk moeilijk, erg gemak kelijk hebben de Schiedam mers het in de Maassluise Olympiahal nog nooit gehad. Probleem bij Wilton is nog steeds de defensie die te ge makkelijk steekjes laat vallen. Ook het herenteam van UVG Dat hët damesteam van HVK speelt dit weekeinde een uit hef seizoen sterk is begonnen wedstrijd. Een belangrijk duel ook, want doordat stadgenoot In IJsselmonde speelt het da mesteam van UVG tegen het Rotterdamse Snel wiek. Een duel met vraagtekens, went al speelt Snelwiek nog geen op vallende rol, de wedstrijd te gen het zeker niet zwakke Northa toonde aan dat Snel wiek vooral verdedigend goed voor de dag kan komen. Ech ter ook UVG liet afgelopen wedstrijd, tegen Verburgh, heel acceptabel handbal zien en de vele variaties in de aan val onderstreepten dat UVG's damesteam toch nog een be langrijke rol kan gaan spelen. DWS 2 een onverwachte ne derlaag moest incasseren te gen Indus,hebben de UV- G'ers zich aan kop van de ranglijst genesteld. Tegen stander dit weekeinde is De Treffers, waarmee de Schie dammers vorig seizoen geen moeite hadden. Beide keren werd het een forse overwin ning: 21—12 en 18—10. Voor de dames en heren van DWS thuiswedstrijden tegen het Haagse EHC. Het dames team van DWS kan zich geen puntenverlies veroorloven nu Northa weigert af te haken en zo goed blijft volgen. De wed strijd in de sporthal Margnet begint zondagavond om zes uur. Een uur later treedt het heren- team van DWS eveneens aan tegen EHC. De Schiedammers veroverden na de zege van afgelopen zondag de derde plaats op de ranglijst, met slechts twee punten minder dan koploper Animo. Daar tussen staat nog het Rotter damse Snelwiek, dat met ze ven punten één punt meer veroverde dan de Schiedam mers. EHC blijft bij dit drietal wat achter, maar toch ook. weer niet zo ver dat DWS deze tegenstander zal onder schatten. begin is gemaakt, einde lijk nieuwe stappen wor den ondernomen om de allang niet meer toerei kende indoorsport-ac- commodatie opnieuw in de belangstelling te brengen. Tenslotte is het alweer veertien maan den geleden dat het eer ste plan van tafel werd geveegd. Sporthal direkteur Leen van de Kraan: „Het is een duidelijke zaak dat die tweede hal dringende noodzaak is. daarover hoeven we niks meer te vertellen. Het enige wat je hoopt, is dat er nu wat vaart achter wordt gezet, zodat we eindelijk eens weten waar we aan toe zijn." Een zaak die, doordat ach tereenvolgend de basket- balbond en de volleybal- bond de huidige accom modatie afkeurden, wer kelijk urgent is gewor den. Het is te hopen dat na vele verloren maan den nu eindelijk eens haast achter de behande ling van deze plannen wordt gezet De toekomstige uitbreiding van de sporthal Margriet is urgent genoeg om óók op weken te kijken. De clubs, die tot op heden hun aanvragen om uren of méér niet gehono reerd zagen, hebben, ge tuige de vele reacties, het geloof in de goede afloop al verloren. Het is een gang van zaken die de toch al niet zo welig tierende Schiedamse in- doorsporten niet ten goe de komt. Schiedam Het gaat nie* zo goed met Excel- sior^O. Nou ja, met de club als zodanig zit het wel snor, evenals met het vertoonde spel dat wekelijks - voor zover dit cliché onder de hui dige weersemstandig- - heden nog op zijn plaats is - op de gras mat wordt gelegd. De debutant, in de derde klasse scoort niet meer. „Pas drie doelpunten", zegt Martin de Vette, „dót is het probleem". Het is echter niet zijn probleem. Niet meer, want Excelsiors technisch sterke middenvel der ligt nu al weer enkele - weken doelloos te woelen; „vreet" de kranteverslagen maar beseft dat het seizoen voor hem voorbij is. Abrupt afgebroken. Juist nu de resul taten van „zijn" Excelsior uit blijven kost het Martin de grootste moeite zich in zijn lot te schikken. De oorzaak: de wedstrijd Excel- siori2Ö-Flakkee, toen Martin - halverwege het duel - omhoog torende en met een Flakkee'er een kopduel aanging. Een si tuatie zoals er zich in een pittige wedstrijd tientallen 'voordoen. Hij daarover: „Niks bijzonders, ik spring gewoon omhoog, maar toen ik neen- - kwam was 't ineens gebeurd. Later hoorde ik dat er op de plaats waar ik neer was geko men, een put in het veld zat". Met een breuk, net boven de enkel, werd Excelsiors mid denvelder afgevoerd. Thans, bijna vijf weken later, ligt hij zich in de kleine woon kamer aan de Nieuw Mathe- - nesserstraat te verbijten. „Man,'t is vreselijk. Je ligt maar naar het plafond te kij ken en doet niks anders dan lezen, puzzelen en - zoals nu - wat muziek opnemen". Ter- wijl Martin dit zegt, betast hij voor de zoveelste maal in die Martin de Vette ...nog enkele maanden geduld heb ben... weken het gips dat als een harde witte klomp onder zijn broekspijp vandaan komt Zijn enige afleiding bestaat uit een nog niet handtamme papegaai en Gompie, het en- keie maanden jonge poesje dat zich niet bekommert om de huisvestingsproblemen van de familie. „Het is bijna niet om uit te houden", zegt Martin de Vet te, die zich al vele malen vert wijfeld heeft afgevraagd hoe zijn been zo gemakkelijk kon breken. .Misschien was ik te slap, want ik had de nacht voor de wedstrijd maar twee uur geslapen." Dat Excelsior momenteel maar niet in staat blijkt de noodza kelijke doelpunten te maken, maakt het voor Martin alle maal nog wat moeilijker. Hij denkt er veel aan, maar is ook niet in staat een oplossing voor te schotelen. „Aan mij kan het niet liggen, want toen ik mog meedeed - in totaal vijfeneenhalve wedstrijd maakten we de doelpunten óók niet", wentelt hij de „schuldvraag" een andere richting uit. Toch is het wegvallen van deze „spielmacher" één van Aad Eierhuizens grootste proble men. Hij zei het nog na de wedstrijd tegen VELO, toen Excelsiors trainer met Wate- rïngse collega Wim van Buu- ren wat dieper inging op de vele gemiste kansen: „Een speler als Martin de Vette kan, als hij het op zijn heupen krijgt, met een bal aan zijn voet het hele veld over wande len". Zo maar een kreet uit een discussie, maar duidelijk genoeg om te ontdekken dat het herstel van Excelsiorizon- der „Tinus" heel wat langer kan gaan duren. „Dit seizoen voetbal ik in ieder geval niet meer. Pas op 24 december moet ik terugko men en dan krijg ik - tenmin ste dat hopen we - loopgips. De chirurg had het me al gezegd; dat gaat tenminste vier maanden duren". Martin zegt het zonder een spoortje van emotie, terwijl hij naar buiten kijkt, naar de graswal en de geparkeerde auto's; het dagelijkse uitricht Het is duidelijk; Martin de Vette „vliegt", zo ondertussen „te gen de muren op". „Maar", zegt hij lachend, „over gebrek aan belangstelling hebben we niet te klagen hoor." Met echt genote Connie - thuis door enkele dagen ziektewet - als steun en toeverlaat, slaat Mar- tin rich door de moeilijke maanden heen. „Veel lezen - wat ik eigenlijk helemaal niet graag doe - en TV kijken, maar ook dat deed ik„ voor dien maar weinig; veel meer om te doen heb je niet," ver klaart hij rijn dagelijkse sleur. Tenzij Martin en Connie binnen kort bericht ontvangen dat ze hun veel te kleine huis in de Gorzen mogen verruilen voor een wat riantere woning. „Want," zegt Martin - wat de opmerkzame bezoeker óók moet opmerken - „nu besef je eigenlijk pas hoe ontzettend klein dit huis is. Nu je hier de hele dag maar naar het plafond ligt te kijken merk je pas écht hoe weinig je hier maar hebt". HBSS, hier aan de bal in het duel tegen Zwaluwen,_Jcrljgen tegen Nunspeet een' nieuwe kans om zich uit de malaise te werken. Schiedam Voor de liefhebbers van voetbal op KNVB-niveau biedt het programma voor het komende week einde weinig mogelijkheden. Voor morgen is dat slechts de thuiswed strijd van HBSS tegen Nunspeet en zondag de keuze uit DHS—WiÜielmus en Excelsior'20Alblasserdam. Uit gezonderd WF spelen alle afdelings clubs wel een thuiswedstrijd evenals het C-elftal van SW, dat op Harga FC Vlaardingen ontvangt. Hoewel het doorgaan van een compleet voetbalprogramma bijna tot de on mogelijkheden begint te behoren, staan er voor het totale zaterdagvoet bal vier thuiswedstrijden gepland: HBSS—Nunspeet dat zich opwerpt als een van de betere 2e klassers: De Zwervers—PPSC een duel tussen de koploper van 2A en de hekkeslui- ter; SWFC Vlaardingen C, waar bij SW de 2e (promotie) plaats moet verdedigen en de afdelingswedstrij den GTBEgelantier Boys en W- KCCO. De wedstrijd van WK be gint, in afwijking van de andere duels, die om half drie beginnen al om half een. GSS voetbalt in Vlaar dingen tegen Sunlight. In het zondagvoetbal dus extra aan- dacht voor DHS dat het in Kethel opneemt tegen middenmoter Wilhel mus en voor Excelsior'20 dat in Al blasserdam ook al een middenmoter treft. Beide wedstrijden beginnen om twee uur. De overige wedstrijden in de zondag KNVB zijn: SDW—Hennes DVS een duel tussen de nummers twee en drie van de hoofdklasse; .VFC Schiedam een semiderby tussen op papier gelijkwaardige tegenstan ders; MerweboysUrsus en de top per in 4H Puttershoek—Martinit. SVDPW, dat vorige week zo knap afrekende met WRW, komt niet in actie. In het afdelingsvoetbal dus slechts één uitwedstrijd: DDCWF. De overige wedstrijden zijn: Demos—Aeolus, DKZZuiderster, SFC—DOZ (aan vang 2 uur) FC Nieuwland—Indus '67 en Schiedamse BoysUSC, In het damesvoetbal een thuiswedstrijd voor DRZ' dat in Kethel DCL ont vangt (aanvang half tien) en de uit wedstrijd voor Demos bij Spartaan '20 aanvang 12.00 uur. Schiedam - In de tafelten- nis-ereklasse kan mor genavond, in De Bears, de beslissing vallen wie zich mag kronen met de titel "herfstkampioen". Het Amsterdamse T.em- po-Team, dat aan een gelijkspel tegen midden moter Bruynzeelkeukens genoeg heeft, lijkt die titel niet meer te kun nen ontgaan. Toch kan het een interessant duel worden. Tenslotte hebben de Schiedammers zich na een ma tige competitiestart goed her steld en zich vervolgens opge werkt naar de veilige midden moot. Maar er is méér. Tempo- Team is er tot op heden nog steeds in geslaagd om punten verlies tegen te gaan en juist die ogenschijnlijk zo onaantast bare positie van de Amster dammers vormt voor Bruynzeel een regelrechte uitdaging. Redenen genoeg om te veronder stellen dat Tempo-Team het in De Beurs morgenavond zeker niet gemakkelijk zal krijgen. Zeker niet nu Midhat Ustovic tegen Phoenix weer zijn goede vorm demonstreerde en ook Hans van den Broek in staat bleek een hattrick op zijn naam te brengen. Hoe Tempo-Team, met Nico van Slobbe, Carel De ken en Herman Hopman rich hiertegen zullen weren is een interessant gegeven. In ieder geval bezit Bruynzeel de inspi ratie om de eerste club te wor den die de Amsterdammers tot punt(en)verlies wü dwingen. NOAD sluit in Nijmegen tegen Ons Vermaak te de eerste com petitie af. Dit moet voor de Schiedammers op positieve wij ze kunnen gebeuren omdat dan meteen de eervolle tweede plaats definitief in het bezit komt NOAD treedt aan met Clarïjs, De Vaal en Smit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4