André van Riel: „Geen concentratie" WILTON STELT TELEUR Winkelman velt SVV-C EXCELSIOR'20 Gerrie Mak winnaar van de dag DWS incasseert forse nederlaag tegen EHC: 4-9 'S'BoysWF: 44 MAANDAG 2 DECEMBER 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT 3 Schiedam Een ongeslagen koppositie én de waar schuwing van trainer André van Riel: „Dit EHC is een van de kandidaten voor het kampioenschap", konden DWS niet tot opmerkelijke daden inspireren. Het damesteam van DWS, met acht punten uit vier wedstrijden, de zaalhandbalcompetiite wél sterk gestart, werd gisteravond achteloos opzij gezet. Zo duidelijk zelfs, dat de 4-9 nederlaag van het Haagse EHC nauwelijks aangeeft hoe moeilijk DWS het bij vlagen had. „Omdat", wist André van Riel later, „de concentra tie er niet was en de opdrachten niet goed werden uitgevoerd". De DWS-trainer had de te genstander al eerder zien spelen en aan de hand van de toen ge maakte aantekeningen zijn ploeg geïnstrueerd: „EHC schiet vooral van uit de tweede lijn, dus zorg ten allen tijde dat er een speelster bij staat". Maar DWS was gisteravond ner gens en zeker niet op die plaat sen waar EHC trachtte met harde schoten Til Debets te passeren. André van Riel had gelijk toen hij constateerde, dat de opdrachten in de tweede Een spectaculaire actie van Marja de Bie. Ook dit sprongschot levert geen tref fer op. helft beter werden uitgevoerd, maar toen keek DWS al tegen een 1-5 achterstand aan. Te vlug eigenlijk was DWS door treffers van Ma nan van de Lin den en Mieke Scholtes op een 0-2 achterstand gezet. Welis waar kwam de Schiedam se ploeg door een strafworp (Ellie Viergever) terug tot 1-2, maar nogmaals Marian van de Lin den (tweemaal) en Lerue O lij- hoek bezorgden DWS al met de rust een uitzichtloze achter stand. Uitzichtloos, omdat er van de Schiedamse aanval te weinig gevaar uitging, maar ook om dat de Haagse break outs de wat trage Schiedamse defensie veel problemen bezorgde. Na tuurlijk had DWS pech toen een hard schot van EÜie Vierge ver via de binnenkant paal weer het veld instuitte, maar ook EHC had geen geluk, want buiten bereik van Til Debets troffen ook Marian van de Lin den Bemadette Sebel een keer het houtwerk. Toch pakte DWS in de tweede helft de zaken wat energieker De EHC-defensie is ontregeld, maar het schot van Heieen Burger zal geen doelpunt wórden. Schiedam De dames van HVK zijn niet tegen HVHW in het strijdperk gekomen. Zoals op vele andere plaatsen in ons land, hebben ook de boe ren rond Oud-Beijerland te kampen met water overlast, waardoor hun oogst niet binnenge haald kan worden. Deze week zijn ruim 200 mili tairen de Hoeksche- waardse boeren te hulp gesneld en om deze „Hollandse jongens" een goed onderkomen te ver zekeren, is het bivak op geslagen in de sporthal ,,'t Vierspant". De hal staat nu vol met bedden, wat sporten uiteraard onmogelijk maakt. Een tegenvaller voor de sporters, maar men heeft het er graag voor over. Ook de heren van UVG kwamen met aan de bal. Zij maakten een vergeefse reis naar Krim pen aan de IJssel om strijd te leveren met De Treffers, maar de scheidsrechter schitterde door afwezigheid, zodat deze reis nogmaals zal moeten wor den ondernomen. Het team ver trok dan. ook met rasse schre den naar Sporthal De Enk om het dames-jeugdteam aan te moedigen tegen Snelwiek. Het werd een wat moeizame strijd voor UVG, dat tenslotte toch met 510 zegevierde en daar door ongeslagen aan kop blijft gaan. De heren van Wilton hebben in Maassluis tegen de verwachting in de punten moeten laten aan Unitas. Dit heeft m de2e wed strijd beslist niet aan doelman Henk van Hout gelegen, die menigmaal de handen op el kaar kreeg van de talrijke toe schouwers. Hij ranselde de schoten uit de uiterste hoeken en bracht Unitas tot wanhoop door van de \ner toegekende strafworpen er drie te stoppen. De start van Wilton was uitste kend in deze strijd. Men gaf de aanval van Unitas weinig ruim te, vooral doordat de cirkelspe lers goed werden opgevangen. Wilton creeerde zich dan ook ruimte om uit te komen en noteerde in 15 minuten tijd een I4 voorsprong. Toen had Uni tes het antwoord gevonden op het spel van Wilton, maar kon toch met voorkomen dat de rust werd bereikt met een 45 achterstand. Na rust was er weinig krachtsver schil meer waar te nemen en golfde het spel op en neer. Er werd door beide teams hard gewerkt, maar het lukte met erg. Wilton raakte hierdoor wat te gespannen, met gevolg dat vele malen het houtwerk werd geraakt. Met nog slechts enkele minuten te gaan was een 8—8 stand bereikt, waarna Unitas de Wilton verdediging verraste met een hard afstandschot, wat een 9—8 eindstand betekende. De dames van UVG waren m de strijd tegen Snelwiek volleidg de kluts kwijt. Het team kwam niet m h3ar spel en miste op Voor de Wilton-defensie is er geen houden meer aan. Unitas gaat scoren. de meest mogelijke en onmoge lijke manieren de_bal. Menig maal verdween het leer dan ook over de zijlijn, met als be langrijkste oorzaak het slechte plaatsen. Niet minder dan dne strafworpen werden door UVG gemist Snelwiek maakte goed gebruik van de verwarring bij UVG en zorgde voor een 1—0 ruststand. Ook na de thee kwam UVG niet m haar spel, met ais gevolg fat het een 4—0 achterstand opliep. Een door Carla van der Water goed genomen strafworp bete kende 4—t, maar dat was dan ook het laatste wapenfeit m deze strijd. Moesten aüe Schiedamse teams tot nu toe in dit weekeinde genoegen nemen met een ne derlaag. heel wat beter kwamen de heren van DWS tevoor- schijn. DWS'ers waren er op belust om m deze wedstrijd hun kunnen eens te tonen aan de supporters die hen zo trouw steunen. Hierdoor was de start van DWS wat gespannen en vloeiden de combinaties niet zo als wenselijk was Toch was het DWS. dat in deze enerverende strijd ae leiding nam en uitliep naar 30, EHC zocht het vooral m schoten vanuit de tweede lijn, waarbij het vooral de klei ne verdedigers van DWS tracht te uit te buiten. Aanvankelijk slaagde het daarin met en moest het toezien dat DWS haar voorsprong opbouwde tot 5—1. Toen kreeg EHC greep op het spel van DWS en liep de achter stand in de eerste helft in tot 6—4. In de tweede helft kreeg DWS het moeilijk toen EHC langszij kwam, maar met enke le goede break-outs zorgde DWS weer voor een verschil van twee treffers, die het zich in het verdere verloop van de strijd met meer uit handen heeft laten nemen. Herhaalde lijk kwam EHC gevaarlijk op zetten, maar DWS hield het hoofd koel en noteerde tenslot te een 16—13 overwinning. Een compliment is zeker op zijn plaats aan het adres van mas seur Koos Batist van DWS, die de drie geblesseerde spelers van vorige week weer zover had „opgelapt", dat het team weer compleet kon aantreden. Schiedam Geen competitie- voetbal voor PPSC en SW's C-el ftaï, maar wet een goed bespeelbaar bijveld op Harga. Reden waarom André Corve- leijn en Hans Kostense hun formaties lieten aantreden voor een oefenduel. PPSC won, omdat SVV tegenover de drie doelpunten van Coen Winkel man slechts via Vorstenbos tot scoren kwam: 1-3, Toch opende PPSC pas m de 30ste minuut van de perste helft do score, doordat Cees Kampen kansloos was op de ha: de schuiver van Coen Winkelman, die vijf minuten later met een afstandschot zelfs voor 0-2 zorgde. Toen probeerde SW nog wel wat terug te doen, maar schoten van Danny Mo lendijk en André Korengevel misten de juiste richting of vort- den John Rost op de juiste plaats Met Rrnus Suurmond onder de lat en John Rost als voorstop per moest PPSC na een kwar tier in de tweede helft dan eind elijk een tegentreffer toestaan Vorstenbos was met een welge mikte kopbal de maker. Hierna drong SW nog wel aan, maar kwam tenslotte met nog een kwartier te spelen op 1-3 toen een door Coen Winkelman ge nomen hoekschop het doel in draaide. Positief was bij PPSC hel optre den van Ab Webcr als vnje verdediger, die m staat lijkt te zijn dit probleem van trainer Corveleijn op te lossen. Bij PPSC ontbraken Henny den Ouden, Aad Goedendorp en Huib van de Lucht. Sehiedam-Excelsior'20 trof m het Loosduinse De Postduiven een waardig oefenpartner. De Post duiven. vorig seizoen in dezelf de competitie als Excelsior ts vergeleken met dat seizoen (veel) sterker geworden en dat ondervonden de ongeïnteres seerd startende Schiedammers aan den lijve. Weinig of niet geconcentreerd en ongemotiveerd spelend, moes ten zij de eerste helft afsluiten met een achterstand van 3-0 De doelpunten kwamen door fou ten in het linker verdedigings- blok. In de rust moet trainer Bierhui zon zijn jongens wel het één en ander m het oor „gefluisterd" hebben, want er werd na de thee heel anders gevoetbald. Het middenveld, met een bij zonder goed spelende Kloppers, gmg stuwen en de kansen kwa men Peter van der Hoeven was de eerste, die daar gebruik van maakte en de stand op 3-1 bracht. Van Stralen bleef met achter en Kloppers smaakte het genoegen zijn team naast de gastheren te brengen: 3-3. Jammer voor het zeer goed terug gekomen Excelsior was het. dat kort voor tijd een ongelukkig moment in de verdediging de thuisclub toch nog de overwin ning bezorgde. De eindstad was dan ook 4-3 in het voordeel van De Postduiven. aan. Marja de Bie werd incor rect afgestopt en weer vanuit aan strafworp. bracht Elbe Viergever de achterstand terug tot 2-5, terwijl Marja de Bie kort daarna weer dicht bij een treffer was, maar hard op de lat schoot En nadat Eilie Vier gever de score naar 3-5 had getild zag het er zowaar naar uit dat EMC het nog even. moei lijk zou krijgen. Maar de Schiedamse aanval bleef te traag een weg zoeken door de hechte Haagse afweer en toen een break out van Maria Sebel slechts ten koste van een strafworp kon worden gestuit was de zaak bekeken. Uitblin kende Mana van de Linden vol trok het vonnis: 3-6. En ineens was het even aange wakkerde Schiedamse offen sief weer verdwenen. EHC bleef proberen met afstand schoten dieper in de zorgen te drukken. Dat lukte, want Ma rian Sebel en Jenny van de Burg voerden de Haagse voor sprong op tot 3-8. terwijl een Haagse strafworp werd afge keurd. Zelfs al kwam DWS met nog enkele minuten te spelen door alweer een strafworp van Elke Viergever Dp 4-8, de echte over- tüiging w«s toen al lang ver dwenen. Toch kwamen er nog een handvol kansen maar scho ten van Joke Leijsennaar (na vier weken weer in de ploeg) en Heieen Burger strandden op de met onfortuinlijke Hanme Brusse. Maar de zeker niet zwakke opzet van de Schiedamse aanvallen resulteerde niet meer in treffers Marja de Bie was er nog enkele malen dichtbij, evenals Toos den Hartog en Hanme van de Windt, maar de snelheid waar mee EHC de break out koos verraste DWS nog eenmaal: 4-9. Aanvoerdster Nel Grandazzi over de forse nederlaag: „Een tegen valler? Nauwelijks, we zijn ten slotte een ploeg m opbouw. Bo vendien lijkt het wel alsof we met in staat zijn om op zo'n laat tijdstip te spelen". Daarop doel de ook Andné van RieL toen hij zei: „Je houdt er rekening mee dat zoiets kan gebeuren, maar de belangrijkste reden was wel dat de concentratie ver te zoe ken was". Schiedam - Op het half verhar de oefenveld in het sportpark Harga hebben WF en Schie damse Boys een bijzonder nat tig oefenduel gespeeld. Niemand heeft zich tijdens de wedstrijd gespaard. Ondanks de modder hebben de 22 kna pen zich ten volle gegeven", aldus Poulus. Door Van Gerven kondeiï de Boys de leading ne men, maar zij konden toch met verhinderen dat WF terug kwam en de eerste helft zelfs afsloot met een voorsprong van 3—1. Na de rust ging het beter bij de Boys en Brumsel ver- klemde de achterstand tot 32- Weer kwam WF aan de beurt maar Van Gerven zorgde er voor dat de achterstand toch weer kleiner werd. Bruin se 1 tenslotte scoorde de gelijkma ker en daarmee was dan ook de eindstand op 4I gekomen. Schiedam Ruim 3290 betalende toeschouwers waren er weer naar het sportpaleis Ahoy* geko men, om de verrichtingen van de renners, waar onder een aantal Schiedam- en Harga-renners, gade te slaan. In de grote prijs Coen Moulijn was het bijzonder spannend. Veel uitlooppogin gen maar steeds weer werd de zaak keurig recht getrokken, terwijl Jan Bretir en Gerrie Mak attent In het voorste gelid meedraaiden. Bij de bel voor de laatste ronde een demarrage van Jan Breur die met millimeters door de Cana dees Jocelyn Lovell op de streep werd geklopt. Gerrie Mak (9e) deed het ook nu weer voortref felijk. Dezelfde Gerrie Mak deed ook nog een aanval op het I km. rekord van Gaby Minneboo, echter door een verkeerd venet (hij moest gelijk aantreden voor de koppel koers) wist hij dit rekord niet te breken, maar werd in 59,69 sec. wel winnaar van de dag. In de koppelkoers, over 25 kilometer, een opwin dende strijd, daar dit een selectie was voor de renners om te mogen deelnemen aan „Ahoy 3" op 13, 14 en 15 december aanstaande. Aanvanke lijk leek het erop dat de koppels Venix-Slct en Breur-Perkins de wedstrijd gingen dicteren. Maar na goed 10 kilometer werd het pas echt menens, de twee Amerikaanse renners Hoger Young en Mick Neel waren speciaal door bonds coach Frans Mahn geïnstrueerd om goed te njden willen zij aan de start komen in de Ahoy 3. Wel zij wisten wat hun te doen stond, en nadat zij aan de baan hadden kunnen wennen begon nen zij hun opmars. Zij stonden aanvankelijk op twee ronden achterstand, maar wisten die op Breur-Perkms snel weg te werken en Vemx-Slot tot od eén ronde te benaderen. Klaas Koetje, verleden week geopereerd, kwam weer tot een goed resultaat Ondanks een zwaar omzwachteld dijbeen wist hij met koppelgenoot Rietveld de schade tot twee ronden te beperken. Martin Vemx wist in de achtervolging met gang- making over 5 kilometer het record van Gaby Minneboo met driehonderdste seconde te verbe teren en bracht met op 4.55,35 mm. Het sluitstuk van deze morgen bestond mt een rit over 30 kilometer achter grote motoren. Hierm zou ook Klaas Koetje van start gaan maar door zijn operatie was het beter de zaak met te forceren, daar hij dan de kans zou kunnen lopen zich voor het verdere seizoen uit te schakelen. Rob Zuidweg, die al snel naar de koppositie was opgerukt, liep volkomen gelijkmatig weg van zijn tegenstanders en wist allen te dubbelen Niemand twijfelde aan zijn overwinning, ook al wist Rietveld weer wat van zijn achterstand terug te nemen Echter, overmoedig geworden door zijn voorsprong, wilde hij meer. maar dat was precies teveel, en nadat hij een aanval op Rietveld had verloren moest hij lossen van de rol. Voor hij zich had hersteld was Rietveld hem alweer gepasseerd en ging onbedreigd op de overwinning af. Zondag 8 december, wanneer de finale zal worden verreden, zullen ook Minne boo en Venut aan de start komen en dat belooft veel spanning voor het Dubliek. De uitslagen. Omnium jeugdrenners 12-13 jaar. 1, J. Rozenburg (Sparta) 3 punten; 2. G, Honig (Olympia) 3 H. Lachterop (Swift-Combinatie), 4. N Wegkomp (Kampioen), 5. E. Wittekoek (Cou reur). 9, B. Heeze (Harga), 11. R. de Brum (Harga), Omnium jeugd 14 jaar: 1. A. van Asten (Coureur), 2. R. Meeldijk (Coureur), 3. E. Brand (De Mol}, 4, J. van de Werf (Kampioen). 5. P. Dekkers (Het Zuiden). Omnium Nieuwelingen; 1 C. Kokke (WWV), 2. T. Philips (Adelaar), 3 L Groen (Kampioen), 4 R. Pruys (Olympia). 5. R Rubmo (Sparta), 8. R. van de Bosch (Harga). Omnium Dames: 1. M. Lagerlöf (Ahoy), 2. M. Bax (Feyenoord), 3 I. Muilwijk (Rotterdam), 4. A van Vliet (Coureur), 5 I. vn Dnel (Barrho- poort) Omnium veteranen: 1. H. Blokker (Feye noord), 2 P. Cello (Feyenoord), 3. W. Tonder (Sportief), 4 J. Brugman (Barrhapoori), 5, G. Geelen (Ahoy), 6. T. Blokzijl (Ahoy), 7. J. van Uden (Sportief). Omnium junioren: 1. T. Roozen- burg (Sparta), 2. J. Hammendorp (Ahoy), 3. J. Langstraat (Feyenoord), 4, A. van Vliet (WWV), 5. M. van de Velde (Middelkamp), 6. M. Jacobs (Ster). 7. W. de Zwaan (Barrhopoort), 8. M. v van de Steen (Feyenoord), m. vk Gooi (Feye noord), 10. P. Valentijn (WWV). Amateurs, afval- wedstrijd: 1. H. van Ganzen (België), 2. R. Maveau (Belgie), 3 R< Smit (Haarlem). 4. F. Ntemeyer (Hengelo), 5. B. van Geffen (Eindho ven), 6 L. van Webe (Leiden, 7. M. Verwey (Zevenhuizen), 8. NL Meeldijk (Vlaardingen). 5 kilometer achtervolging met gangmakingt 1. M. Vemx (Zevenbergschenhoek (nieuw Ned. re cord), 2 W. de Wilde (Goes). Koppeltijdrit ama teurs: 1 R Kuipers/R. Maveau (België) 24.33 sec., 2 G. Mmneboo/H. Stander (Nederland) 25,88 sec. 1 kilometer achter Javanties: 1. G. Mak (Schiedam) 59,69 sec., 2. W. de Smit (Rotter dam) 1 00 63 min, Koppelkoers amateurs 25 km. in 30-04, 62 min. 1. M. Venix/G. Slot, 2. M. Young/H Neel (Amenka), op 1 ronde; 3. J. Loveli/B. Huveneers, 4. G, MmnebooyH. Stander, op 2 ronden; 5. A. Deusing/S. Aarts, .6. K- Koetje/M. Rietveld. 7. J. Breur/D. Perkins, op 3 ronden, 8 P. Ruiter—D. Ruiter, op 4 ronden; 9. W, Hofstede/M. Reehorst, op 5 ronden, 10. J, Moret/'C. Kipping. Serie kampioenschap van Ne derland achter zware motoren, 30 kilometer in 30,31,14 min: l. M. Rietveld gangmaker F. van Duivenbode. 2. R, Zuidweg achter Dik Verdoom, 3 J. van de Broek achter B. de Graaf, 4. H. Stander achter J. Zijlaard.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3