DISTRICTEN KRIJGEN MEER INSPRAAK BI Bruynzeelkeukens sfteïf teleur SVV krijgt te weinig SUCCES LAA T HET AFWETEN NOAD zonder inspiratie Gele kaart voor Fred Meer hof CIJFERS Burgemeester Bliek voorzitter schaatsgewest mmiM WmmÊmmmm g8lil§ ■WRBI 4 SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 2 DECEMBER 1974 J. P. BUEK ....nu definitief voorzitter Den Haag De Zuidhollandse ijs- clubs dienen eerder hun leden lijsten in te sturen en sneller tot betaling van de afdrachten aan het gewest over te gaan. Door verscheidene bestuurderen werd hierop nadruk gelegd tijdens de gewestelijke jaarvergadering in het congres-centrum Ockenburg. Het gewestelijk bestuur dient bij tijds te kunnen beschikken over de aantallen jeugdleden omdat an ders de aanvraag voor provinciale jeugd-subsidie in gedrang komt. Die financiën heeft het gewest bitter hard nodig om aan zijn verplichtingen te kunnen voldoen. Dit viel te beluisteren in de openings-speech van scheidende voorzitter mr. J. G. Bosch. De laatste heeft het gewest verlaten na zijn benoeming als burgemeester van 01st, Bosch zei later nog dat ijsdubs die met hun ledenopgaven in gebreke blijven op de „zwarte lijst" komen. Zij zullen niet worden opgenomen op de KNSB-wedstrijdkalender. „Het enthousiasme bij de ijsdubs", zo liet de voorzitter weten, „is dalende. In het afgelo pen seizoen heeft geen enkele vereniging 2ijn baan open kunnen stellen (uitzonderin- g: Lekkerkerk, red.), zodat (kunst)ijs ge huurd moest worden om de schaatshonger te stillen". Bosch vertelde dat ieder district in het vervolg direct inspraak heeft in het gewest nu voortaan acht keer per seizoen een vergade ring plaats heeft van het bestuur en de gewestelijke raad. De organisatorische aan passing zal worden voortgezet Binnenkort vinden gesprekken plaats met de districten Midden-Holland en Den Haag. Ook het sa mengaan van Zuid-Holland en Zeeland zal worden besproken. Twee ijs clubs traden tot het gewest toe nl. die van Alblasserdam en Bleskensgraaf. De gewestelijke lange baan-kampioenschap- pen in dit seizoen voor heren, senioren en junioren A/B zijn toegewezen aan Ammeis- tol. De dames en dames-junioren komen in actie in Ter Aar. Bergambacht kreeg de k orteb aan-kamp ioenschnppen voor senio- door Bert Hertog ren en Berken woude die voor junioren. De dames en de dames-junioren komen aan de start in Lekkerkerk. Blijft natuurijs uit dan worden de langebaan-kampioenschap pen begin februari gereden op De Uithof- In de vacature mr. Bosch werd als voorzitter gekozen P. J. Bliek, burgemeester van Spij- kenisse, J. C. van Weelden uit Zevenhuizen volgt penningmeester I. J. Verhey op. J. Ml Karremans (Sassenheim) nam de plaats in van N. Olsthoom. Bliek dankte voor het vertrouwen, maar stelde wel de voorwaarde dat hij vertrouwen in de ijsdub-bestuurde- ren moet kunnen stellen. In het bondsbe- stuur zal het gewest worden vertegenwoor digd door C. de Jong (Giessenburg), De laatste speldde Bosch het ereteken van ver dienste op de borst Usdub St Moritz uit Giessendam stelde rich kandidaat om de volgende vergadering te organiseren. Ook wordt getracht om het volgende seizoen de nationale langebaan- kampioenschappen op De XJithof te laten verrijden (als de baan tenminste dan niet meer „besmet" is, red.). Een voorstel van Aar en Am stel om de contributie met tien cent per lid te verhogen werd aangehouden tot de buitengewone vergadering in mei. Dan komen ook de statuten en huishoude lijk reglement ter sprake. Schiedam Drie nederlagen tegen Tempo Team. Het is nog maar kort geleden dat Hans üngen erom huilde. Toen, tijdens die eerste confrontatie in Am sterdam, was de linkshandige Bruynzeelkeukens-ver- -tegenwoordiger er zo kapot van dat hij zijn trainen niet kon bedwingen. Zaterdag tijdens de return in de eigen Schiedamse Korenbeurs moest Lingen an dermaal Nico van Slobbe, Carel Deken en Herman Hopman feliciteren. Echter, dit keer geen tranen maar vergezeld van een wat geforceerde glimlach de woorden: „Och, je begint eraan te wennen". Om daar meteen aan toe te voe gen, „Natuurlijk was het een teleurstellende wedstrijd. Ik heb zelf ook niet best gespeeld. Dat echt fanatieke is er dit jaar gewoon niet. Voor mij per soonlijk is het, omdat ik m'n studie laat prevaleren, een ver schrikkelijk moeilijk seizoen. Ik kom simpel te kort om bij de echte top mee te draaien. En juist omdat het minder gaat heb ik ook veel minder zelfver trouwen. Het is eenmaal niet anders. Daarom vind ik het ook niet zo erg dat ik er drie heb verloren. Al weet ik zeker dat als ïk gewild had ik van Slobbe had kunnen winnen. Maar ja wat maakt het nu uit of je er dertien «f veertien verliest deze competitie? Niks toch zeker". Hans Lingen nam na afloop van het teleurstellend duel tegen Tempo Team geen blad voor de mond. Kwam er eerlijk voor uit dat de, 19 nederlaag van Bruynzeelkeukens volkomen verdiend was. Hans; „Als je de uitslagen bekijkt (elf van de drieentwintig games werden met minder dan drie punten verschil beslist, red.) zou men geneigd zijn te denken dat de uitslag geflatteerd is en dat Tempo Team geluk heeft ge had. Maar niets is minder waar. Van Slobbe c.s. waren eenvou dig beter. Het zijn stuk voor stuk spelers die die paar zwak ke punten van een Ustovic en mijzelf uit kunnen buiten. En dat hebben ze vanmiddag uit stekend gedaan". Dat nam niet weg dat Bruynzeel keukens als team onder de maat bleef. De Schiedamse for matie miste die fantieke verbe tenheid die met name bij thuis duels zo kenmerkend is. Hans Lingen bij voorbeeld gaf tegen Deken en Hopman grote voor sprongen uit handen terwijl Mick Ustovic rijn gebrek aan concentratie trachtte te com penseren met veel, overbodig, gepraat. VOLDOENDE In feite verdiende alleen Hans van den Broek een dikke vol doende. Hij was weliswaar kan sloos tegen het ontketende Her man Hopman, maar won erg knap van Carel Deken en bracht Nico van Slobbe (de in Schiedam woonachtige Tempo Team-speler acteerde bijzonder wisselvallig en had moeite zich volledig te concentreren) op de Moment uit het dubbel. Hans Lingen slaat terwijl Hans van den Broek (rechts) toekijkt Nico van Slobbe (links) en Carel Deken wachten af. Door Cees .hoorn rand van de afgrond. Via een ronduit voortreffelijke blok, af gewisseld met verrassende fore hand-aanvallen was hij lange tijd de gelijke van Van Slobbe maar verloor ten slotte toch nog met 21-23 en 20-22. Toen stond het overigens al 02 voor de door Ton Hoefnagels gecoachte Amsterdamse equi pe. In een slechte (het hele duel was overigens maar matig) ope ningspartij verloor Ustovic (Het opnieuw zien over te weinig conditie te beschikken) van Hopman, die vooral in de twee de game, niet over geluk had te klagen, terwijl Lingen zijn meerdere moest erkennen in Carel Deken. En dat terwijl de Schiedammer in de tweede set bij 3—0 en 1510 alle kans op een beslissende derde game liet Maart de manier waarop de laatste punten in de tweede ga me werden „weggegeven" maakten het de Amsterdam mers wel erg gemakkelijk. FELICITATIES Hans van den Broek en Hans Lingen hadden in het dubbel totaal geen kans tegen Carel Deken en Nico van Slobbe. Overigens kon Tempo Team even later "reeds de felicitaties en de bloemen in ontvangst nemen. Immers Hopman versloeg Hans Lingen (die een 177 voor sprong in de eerste moest laten Na de pauze leek het er even op glippen) en bij die 0—5 stand was het herfst kampioenschap van Tempo Team (voor het vierde achtereenvolgende jaar) een feit. Bruynzeelkeukens- voorzitter Jos Clazing overhan digde Tempo Team een trofee, waarna de Amsterdamse ploeg bloemen kreeg aangeboden van de B mynzee Ik euk cos-spelers, sponsor Tempo Team en van het eigen bestuur. dat de Schiedamse formatie toch nog voor vuurwerk zou zorgen. Maar het bleef bij ga- me-overwirmingen van Ustovic en Lingen op Van Slobbe en de zeer knappe winst van Hans van den Broek op Carel Deken. Een terechte 1—9 nederlaag derhalve en de wetenschap dat Bruynzeelkeukens (op een uit zondering na) zaterdag Bruyn zeelkeukens niet was Volendam - SW heeft het bij Volendam niet kunnen redden. De ploeg van Joep Steur, die vorige week NAC uitschakelde in de strijd om de KNVB-beker bleef baas in eigen huis (2-1). Zij het met moeite. Met moeite, omdat SW aantoonde niet met een plaats in de onderste regionen genoegen te willen nemen. De equipe van Bob Maaskant, die I bij vlagen zeer_ knap tikte en het Volendam erg moeilijk maakte, kwam erg goed uit de startblokken. Volendam leek te worden overrompeld, maar meer als drie corners in de eerste twee minuten, zat er voor de Schiedamse ploeg met in. Maar Voledam was gewaar schuwd. Nu is het een feit, dat de mannen uit het vissersdorp pas goed gaan voetballen na een achterstand. Een achter stand die meestal binnen een kwartier een feit is, maar dit maal ging het anders. Volen dam doorstond het openingsof fensief van SW en kreeg na een kwartier meer vat op het spel. In de 15e minuut haalde BUIy Bond uit na een pass van Klaas Zwarthoed, maar zijn schot stuitte af op een SW-been. Vlak daarop zou Volendam een voorsprong nemen. Dick de Boer, die opnieuw niet als rechtsachter maar als midden velder stond opgesteld, rukte ver op en zette voor naar Nico MoL Diens eerste schot stuitte nog af op doelman Jan van Velden, maar tegen de tweede inzet van Mol was de SW-kee- per kansloos: 1-0. Maar SW kwam goed terug. De ploeg was de meest aanvallende geweest in t eerste kwartier en bewees ^it ook na het doel punt van MoL Trainer Bob Maaskant beschikt over een elf tal dat erg knap kan tikken. De bal werd soms door acht SV- Vers beroerd, voordat Volen dam een kans kreeg- Na een half uur kwam de voor SW verdiende beloning. Peter Jeup soleerde razend knap langs 4 twee Volendammers en schoot via het lichaam van de overi gens uitstekende doelman Frans Hoek raak. Nadat Bond in buitenspel-posi tie net had naast geschoten, kreeg SVV andermaal een prachtige kans. Jaap Jonk Sui- kere bleef te ver achter om de g buitenspel-val goed te laten functioneren en Roodnat mocht terecht verder gaan. Zijn voor zet naar de vrijstaande Mulder miste echter zuiverheid. De laatste actie voor de rust en ook voordat een stuifregen het veld nóg zwaarder 2ou maken, was voor Volendam. Met veel moeite en de hulp van een. ver dediger, kon Jan van der Vel den een. schot van Mol afweren. Na de hervatting een fel aan vallend Volendam, dat goed werd gesteund, door de verdedi ging, waarin Ab Sier de absolu te uitblinker was. Er werden soms leuke aanvallen opgezet, maar de defensie van de Schie dammers sloot als een fuik. Bil ly Bond was erg ongelukkig toen hij driemaal achter elkaar net naast vuurde. Na een kwartier scoorde Bond bijna, zij het zeer gelukkig, toen een mislukt schot van Mol via de voet van de Volendamse aanvalsleider doelman Van der Velden en de voor Volendam verkeerde kant van de paal passeerde. Volendam leek weer eens alle pech van de wereld vergaard te hebben, maar had in de 21e minuut zeker niet over geluk te klagen bij het winnende doelpunt van Jan Plat, De invaller (voor de tegen vallende Siem Smit) schoot, na knap voorbereidend werk van Bond via de voet van Van der Velden en de onderkant van de lat raak. Een vertwijfelde po ging van SW-invaller Meerhof liep op niets uit, Volendam leid de opnieuw: 2-1. Maar Volendam was er nog lang niet SW veroorzaakte vijf mi nuten na dat doelpunt duidelijk paniek in de Volendam-defen- sie, die de resterende tijd van de tweede helft met kunst- en vliegwerk overeind bleef. Bob Maaskant achteraf: „Ik vond het nog een redelijke wedstrijd. Zeker gezien de omstandighe den. Als chauvinistisch trainer zeg ik dat wij een puntje had den verdiend, Na die 2-1 heb ben wij verschillende kansen gehad". Vlak voor het einde liep Fred Meerhof nog tegen een gele kaart van arbiter Bart Ram op, toen hij de voluit sprintende Dick de Boer ter aarde bestel- de. Het was het laatste wapen feit in een teleurstellend tref fen, waarin de vraag of Volen dam op de weg terug is, vraag bleef. Peter Jeup ...gelijkmaker... Van een onzer verslaggevers Schiedam In feite is de overwinning van Tempo Team geen moment in gevaar geweest. Hoewel elf van de drie en twintig games met drie .punten verschil of minder werden beslist toonde het Amsterdamse team over een betere „finale" te beschikken dan Hans van den Broek, Hans Lingen en Mick Ustovic. Een trio overigens dat, behoudens Van den Broek, toch teleurstelde in de Schie damse Korenbeurs. Waar de verdiende 1—9 overwinning van herfstkampioen Tempo Team als volgt tot stand kwam; Midhat Ustovie-Herman Hopman 1721, 19—21; Hans Lingen- Carel Deken 15—21, 2325; Hans van den Broek-Nïco van Slobbe, 21—23, 20—22; Van den Broek/Longen-Van Slobbe/- Deken 15—21, 15—21; Lingen-Hopman 1921, 19—21; Usto- vic-Van Slobbe 21—18, 10—21,17—21; Van den Broek-Deken 17—21, 21—18, 21—16; Lingen-Van Slobbe 21—19, 15—21, 1921; Van den Broek-Hopman 16—21, 12—21; Ustovic-De- ken 15—21,19—21. Schiedam NOAD heeft in de laatste competitiewedstrijd van het eerste deel van dit seizoen tegen Ons Vermaak in Nijmegen een verrassende nederlaag geleden. Het werd 6—1 Er stond niets meer op het spel en de Schiedammers konden niet veel inspiratie opbrengen. Schiedam Het korfbalteam van Succes, het enige Schie damse standaard team dat tij dens het weekeinde voor de competitie in actie kwam, be leefde weinig plezier aan de twee gespeelde wedstrijden. Zaterdag incasseerde het een 106 nederlaag bij Kapellen en gisteren bleek het Rotter damse Actief te sterk: 82. Na een gelijküpgaand eerste kwartier verloor Succes in Ca- pelle aan den IJssel meer en meer de grqep op tegenstander De Kapellen. Snelle combina ties, doeltreffend afgerond, de den de Schiedammers daarna de das om. En toen Succes even later tegen een achterstand van* vier doelpunten aankeek, ebde het verweer weg. Voor de Ka pellen was het toen niet moei lijk meer om de aangeslagen Schiedamse ploeg naar een ver diende 10—6 nederlaag te spe len. Ook tegen Actief had Succes wei nig in 'te brengen. In de eerste helft kon alleen Els Ruseier een maal de juiste richting vinden, terwijl na rust Peter van dé Zouwen wist te scoren. Actief, dat veel fanatieker op winst speelde stelde hier acht voltref fers tegenover: 82. Bovendien waren de speelom- standigheden niet optimaal. Non-playing captain Trond Fa- ge raas' commentaar op de ac commodatie „Erbarmelijk". Een tafel met gaten, zeer slech te verlichting en een speelzaal, waarin de temperatuur onder de 10 graden bleef. De thuisclub paste zich nog het beste aan en was ook duidelijk meer gemotiveerd. Bij NOAD konden Richard Smit en Fred Clarijs elk tot twee zeges in het enkelspel komen, maar Dick de Vaal moest zijn tegenstander in alle gevallen gelukwensen. Smit begon goed en klopte Aal- ders met 13—21 en 16—21. De thuisclub maakte gelijk door Koolman die met 21—16 en 2220 de Vaal klopte, darijs had daarna met de Graaf geen al te grote problemen (twee maal 15—21). Het dubbelspel bracht de partijen weer op gelijke voet Maar Ri chard Smit wilde toch zo eoed mogelijk voor de dag komen. Met 1921 in de derde game stond NOAD weer voor (2—3). Aalders liet na de pauze Clarijs met miniem verschil achter zich (24t-22) in de derde game. Dick de Vaal scoorde tegen De Graaf erg weinig tegenpunten, (tweemaal 21—11). Clarijs speel de daarna Hoolman met 13—21, 2119 en 1521 naar de neder laag. Het was nu 44 en alles was nog mogelijk. De be:de laatste partijen eindigden ech-, ter m het voordeel van de thuis club, De Graaf versloeg Smit met 23—25, 21—U en 21—14 en zelfs een gelijk spel was met haalbaar meer. In de laatste partij ging Dick de Vaal met 21—17 en 23—21 tegen Aalders .ten onder. Ondanks deze nederlaag eindigt NOAD m deze competitie op de tweede plaats. Er volgen nu enige weken van rust totdat rond 15 januari de tweede com petitie van start gaat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4