ÜAMSCHE COURANT Sint kocht op hef: laatste nippertje Burgemeester draait aan het rad Beroependag: toekomst in woord eii beeld Majestueuze Queen II bij Wilton \%VjL- laar ge'éist voor iralp bij diefstal van container Schiedammer gedood door vallende betonplaat WINKELIERS: „GEEN STORMLOOP" Brandwonden door zwavelzuur De Kreek was vol, met Sint een lol Bijna 4000 bezoekers Hoogkamer Bromfietser ernstig gewond .'JA .Donderdag 5 December 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie Z62S66 kiachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargansfno. Z51S&' Jri»*«S ;ASf t^K?'1, sllw8WA4.J> fcjj. V N:g£j Schiedam .'en kleine drie weken lang aal de werf Wiltoo-Fije» noord worden „gesierd" door het reusachtige silhouet van het majestueuze Engelse passagiersschip Queen Elisabeth It In die periode zullen meer dan honderd werknemers van de werf bezig zijn met de jaarlijkse onderhoudsbeurt die de boot bij Wilton krijgt Normaal wordt deze „beurt" altijd uitgevoerd op een Engelse werf, maar officieel heet het dat men al zoveel werk had dat men geen tijd had voor het karwei. Een andere versie is echter dat de eigenaars van de Queen Elizabeth de .Engelse werven te duur vonden. Het feit dat deze onderhoudsbeurt aan de Schiedamse werf is gegund heeft veel kwaad bloed gezet in Engeland. Vooral in de Britse scheepbouwindustrie is men ziedend. Na het bezoek aan Schiedam zal de Queen II eerst een kleine kerst-cruise gaan maken. Voor het begin van volgend jaar staat dan een wereldreis op het programma. Het zal trouwens de de eerste keer zijn dat dit superschip van 65.000 ton, dat zes jaar geleden in de vaart kwam, een echte wereldreis gaan maken. Normaal werden alleen kleinere cruises gemaakt voor de Cunard line. Op de foto's is onder meer de trotse boeg van het passagiersschip te zien in dok 8 van Wilton. De andere foto toont de achterkant van deze Engelse „reus". 'SËSs&tsa Rotterdam "In deze havenstad begint de georganiseerde contai nerdiefstal een ramp te worden. Ik wil als officier een voorbeeld stellen en vorder daar om tegen deze ver dachte een jaar". Mr. H. R- G. Feber had de 28-jarige Haagse stu- cadoor F. de N. ten laste gelegd, dat hij met een zekere C. S. op 18 juli in Schiedam een container van Sealand Nederland NV had gestolen. Deze container, waarde van 35.000 gulden, bevatte voor 300.000 gulden aan kleuren tv's. Bovendien zou verdach te geholpen hebben met het koppelen van de container aan de trekker van S. en meegereden zijn naar België waar in de buurt van Ant werpen de spullen werden gelost. Verdachte ontkende direct bij de diefstal betrokken te zijn geweest, maar erkende wel te zijn meegereden naar Bel gië en daar bij het lossen te hebben geholpen. In een café in Schiedam was het plan door een groepje op poten gezet, maar ook daar aan zou hij geen deel heb ben gehad. Hij ontkende zelf te hebben geweten waar het bij de diefstal om ging. De officier meende voldoende bewijzen te hebben voor. me dedaderschap en stond wat argwanend tegenover de on schuld van verdachte. Hoe wel mi. Feber het niet ten laste had gelegd, releveerde hij een drankdiefstal waar bij verdachte betrokken zou zijn geweest Hij had daarvoor 40.000 gul den ontvangen waarvoor hij zijn huis had opgeknapt De benadeelde had echter be; - slag laten leggen op dat huis als verhaal van schade. Uitspraak op 17 december. Den Haag De 53-jarige op perman J. P. M. van der Berg uit Schiedam is giste ren op een bouwwerk In de nieuwbouwwijk Kraaijen- stein in Den Haag door een vallende betonplaat getrof fen en om het leven geko men. Op het bouwwerk werd de enkele tonnen we gende plaat met een hijs kraan opgetakeld. Toen de plaat een tiental meters me ter boven de grond hing» brak hij doormidden en stortten de brokken naar beneden, op de heer Van der Berg. De Arbeidsinspectie en de Haagse recherche stel len een onderzoek in. Schiedam Sinterklaas en Zwarte Piet zijn dït jaar in Schiedam zeer laat met inkopen begonnen en zijn in vergelijking met vorig jaar niet uitgebreid uit de slof geschoten. Er was geen stormloop bij de winkeliers, maar wel was het opvallend dat artike len die regelmatig via de STER-reclame op de televisie verschenen, grote aftrek vonden. Dit zijn enkele conclusies uit een beperkt ónder- zoek dat wij dezer dagen hielden onder de Schie damse middenstand en het grootwinkelbedrijf. „De mensen hebben blijkbaar eerst hun salaris afgewacht", aldus de heer D. van Noord en ne van een geschenkenhuis aan de Broersvest. „De klanten, zijn pas de laatste dagen gekomen. En de keuze ging vooral naar solide goederen. Voor dat soort zaken wilde men ook wel beta len". Opvallend was dat in Schiedam de zoetigheid toch nog erg in trek is. Uit landelijke cijfers is gebleken dat er veel minder boter- en chocoladeletters en marsepein zijn verkocht. "Voor al de speciaalzaken op het ge bied van snoep en andere lek kernijen hebben in Schiedam goede zaken gedaan. .De resultaten zijn bij mij boven verwachting", aldus „snoep- man" G. Verhulsdonk die een winkel heeft in de Hoogstraat Wat ook opviel, was dat vrijwel elke klant individueel meer ar tikelen meenam dan anders. In feite waren er dus minder klan ten die echter wel meer koch ten." In de speelgoed-branche is een vrijwel algemeen geuite klacht dat de poppen dit jaar in de rekken zijn blijven staan. Maar ook daar is men niet geheel ontevreden, want de belangstel ling van het publiek ging dit keer uit naar de bekende spel len, zoals Bingo, Scrabble, Mo nopolie en Mens-erger-je-niet boeken over Paulus de Boska bouter en Colditz, het verhaal over de moeizame ontsnapping spogingen van Engelse krijgs gevangenen uit een Duits kas teel. Niet alleen de televisieserie blijkt dus populair. Door de bank genomen lijkt het erop dat men ook meer aan dacht heeft gehad voor duurza me artikelen. In vergelijking tot vorige jaren gingen dure stuk ken Makkumer aardewerk vrij vlot de winkels uit Jeugdige kopers toonden daarbij extra belangstelling voor romantische artikelen „uit grootmoeders tijd". Colditz In de boekwinkels ging de speci fieke aandacht naar vooral de Vlaardingren Drie mensen raakten gewond bij het over pompen van zwavelzuur aan boord van het binnenvaart schip Ast rid, dat in de havcu bij de Windmill ligt. Per abuis werd het zuur overgepompt in een al volle tank en stroomde over het dek. Hierbij liepen de 39-jarige kapi tein J. G-, de 57-jarige walkapi tein T. J. V. en de 20-jarige matroos C. V. brandwonden op; door over boord te springen konden zij erger voorkomen. De gewonden zijn naar het Ho- Iy-zïekenhuis gebracht De ar- beidsinspektie gaat na of alle veiligheidsvoorschriften goed waren nagekomen. i Burgemeester Lems moest gisteravond enige malen aan het „rad van loterij-avon tuur" van de winkeliersvereniging City Centrum draaien. Schiedam Burgemeester drs. A. J. Lems heeft gisteravond de grootscheepse loterij-aktie van de winkeliersvereniging City Centrum afgesloten met enkele ferme draaien aan het rad van loterij-avontuur. Op deze wijze vormde hij de cijfers van de laten die letterlijk in de prijzen vielen. De hoofdprijs in deze loterij was, zoals bekend, een auto. Verder werden enkele geldprijzen verloot. De slot-happening van deze Sintcrklaas-aktie vond plaats op het Emmaplein. Reeds om drie uur begon daar een zang- en lichtshow van de Schiedamse disc-jockey John Morris. Later werd ook de uitslag bekend gemaakt van' de teken- en kleurwedstrijd die City Centrum tegelijkertijd met de loterij had gehouden. In de Kreek was het goed vol; wat hadden de kinderen daar een IoL Sint Nicolaas kwam er even kijken om jong Schiedam met lekkers te verrijken. Pepemoten van Zwarte Piet, die schrokten de kleintjes daar subiet Het centrum aan de Lange Ha ven: t was een paradijs voor de jonge braven, j De stouterdjes, die bleven weg. Zij kregen niks, was dat een pech. Toch komt de Sint nu nog een keer in De Kreek, op zaterdag weer. 't Is wel wat iaat maar niet getreurd» het centrum is dan weer opge fleurd. Vlaardingen Bijna duizend bui- tenlanders bezochten in het af gelopen seizoen het kam peer centrum en natuurvriendenhujs De Hoogkamer. Van het huis werden 1710 overnachtingen ge boekt in 1762 voor de kampeer plaats. Er kwamen 340 dagbe- zoekers. Tien mensen hadden een plaats voor tent of caravan voor het hele seizoen gehuurd» om weke lijks van de natuur in Vlaardin gen te kunnen genieten. Het nabijgelegen stalen woud van de chemische industrie deerde hen niet. Van de 953 buitenlandse over- nachters kwamen er maar liefst 548 uit West-Duits!and. Verdere bezoekers: 120 Fransen, 80 Zwitsers, 75 Amerikanen, 26 Engelsen, 21 Australiërs, 19 Oostenrijkers, 10 Zweden, 8 Ita lianen, 8 Noren, 6 Argentijnen, 6 Denen, 6 Indiërs, 5 Belgen, 5 Irakezen, 4 Finnen, 4 Polen en 2 Schotten. Schiedam/Vlaardingen Alle leerlingen van mid delbare scholen uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Hoek van Holland en de Zuidhol landse eilanden, hebben volgende week twee da gen de kans om zich te oriënteren in hun toe komstmogelijkheden. Samen met hun ouders en andere belangstellenden kunnen zij te recht op de „beroependag", die op woensdag en donderdag wordt gehouden in de Lijo- baanhallcn in Vlaardingen. „Aan de hand van informatie over veel beroepen proberen we de scholieren wegwijs te maken. We hopen dat zij zich dan een beeld kunnen vormen van diverse voor hen minder bekende beroepen. Daartoe zul len enkele bedrijven uit de om trek met voorlichters en jonge werknemers vertellen en laten zien» wat hun werk inhoudt", zo verklaart W. Meinen, schoolde caan en voorzitter van een lera- renkring uit het Waterwegge bied, die de beroependag orga niseert Schiedam Bij een botsing op het kruispunt van de Ruben slaan en de Frans Hals la an heeft de 17-jarige bromfietser H. B. een hersenschudding en schaafwonden opgelopen. Bij een plotselinge rembeweging van een auto, bestuurd door de 20-jarige Schiedamse verkoper A. H., werd de schilder geraakt. Hij moest worden opgenomen in het Gemeente Ziekenhuis aan de Burgemeester Knap- pertlaan. Schooldecaan W. Meinen: .leerlingen wegwijs ma ken „In 3968 werd men opgescheept met de Mammoetwet", vervolgt hij, „en nu krijgt men in de gaten, hoe onvoorbereid dat destijds eigenlijk is gegaan. De scholieren kampen nu met gro te moeilijkheden bij het kiezen van hun studiepakket. Na hun keuze blijkt vaak, dat zij met hun pakket niet in aanmerking kunnen komen voor een be roep, dat zij op het oog hebben. De reden daarvan is, dat zij niet wisten dat ze voor dat be roep nog een ander schoolvak hadden moeten volgen. Sommi ge bedrijven stellen van hun sollicitanten nu eenmaal meer eisen dan de leerlingen jaren daarvoor werd aangekondigd". Volgens Meinen is het onmogelijk, om op de beroependag over alle 4500 in Nederland bestaande beroepen te verhalen. „Er zijn enkele algemene richtingen uit gelicht", zegt hij, „45 voorlich ters zullen zich daar op de be roependag mee bezig houden. We rekenen op veel belangstel ling vanuit het hele waterweg gebied". SCHtfOA-VSa mm Ja. ooK u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend. in de bus krtjgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schifldamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan' P S Mocht u n leuk» vergelijking kunnen bedenken al» aanvulling op onCe'staande nn in de bon dan maakt U ham op een endusiav» gasaan»ieker c* wj wekelijks u'Mcwen voo' de me«( ongmti» injen- d.r>9 i naam I ad"es I woonplaats Idefoon 8 2031S 1 hoon t»j I Vi I I I I I a I J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1