SCHIEDAMSCHE COURANT N:ien we woningen Woudhc ek hall januari. Maar Op slap met de KNNV kam ogere huren huizencomplex dreigen door vernielingen en slecht weer Griekse schutter in België gepakt Schietpartij m Van Eeverenstraa t Vier. maanden cel voor Schiedammer Kerstdiners van OpenSluis Gruno in Schiedam 50 jaar Wilton-harmonie in Vlaardingen Waarde buit: ruim 14 mille Reserveren bij bibliotheek Griek ernstig gewond Predikanten steunen actie tegen martelen /ja' Zaterdag 7 December 1974 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 2G8091 - redactie 262565 klachten dienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL '4 pagina's 99ste jaargang'no. 25190 Schiedam Medio janua ri kunnen de eerste huurders intrekken in een aantal woningen in Woudhoek, nabij het Royaardsplein. Het gaat hier om de eerst opgele verde huizen van een complex van 204 wo ningwetwoningen, waar van de huur vermoede lijk 360 gulden per maand gaat bedragen. Het complex in zijn geheel zal waarschijnlijk pas in oktober van het volgend jaar gereedko men. Vernielingen aan glas en j ander materiaal, aangericht door voornamelijk de oudere jeugd, hebben het onkostenbe- drag al zo doen oplopen, dat men betwijfelt of de genoemde huurprijs kan worden gehand haafd. Bouwopzïchter M. Luiken: ,Er is al voor een onvoorstelbaar be drag aan schade aangericht Ontzettend veel ruiten zijn ka pot gegooid. „Het aet er dan ook naar uit, dat de huren ho ger komen te liggen dan 360 gulden. „Bovendien speelt het schandalig 'slechte weer een zeer nadelige rol-',"volgens -rie-bouwopzichter.- ,We kunnen met die regen niet opschieten, daarom zijn we pas eind volgend jaar met de bouw klaar". Omwonenden menen echter, dat het bouw- en aannemersbedrijf ACB uit de Spaanse Polder in Rotterdam, dat met de bouw belast is, te weinig mensen inzet bij de werkzaamheden. „De ACB doet het wel op haar ge- mak", is de indruk in de buurt. De jeugd ziet het in aanbouw zijnde complex ais een Dientengevolge is er ook sprake ideaal speelterrein. Wel worden er veel vernielingen aange- van een onvoldoende bewaking, richt.... „Achter de ruggen van de be waker om slaan de vernielers toe", .verklaart uitvoerder Lui ken. „Hij moet in zijn eentje het hele complex in de gaten hou den. De jongeren kunnen zich makkelijk schuilhouden in de zonder meer toegankelijke wo- ningen-in-aanbouw. Als de op- De nieuwe woningen in Woudhoek: half januari kun nen de eerste Schiedammers er intrekken. Schiedam Op zaterdag 14 december om half acht zal in gebouw Irene zal de Gronings-Schie- damse vereniging Graco ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan een gro te feestavond houden. Onder meer zal dan hel toneelstuk: „Ome Jan zet de bloumkes boeten" worden opgevoerd. Ver der zal er een tombola worden gehouden. To: slot is er om met het programma te spreken: „Noa oafloop bal mit me el ewaarken van 'n albels goud orkest". SchiedamAHaardingen Op za terdag 14 december om 8 uur zal de harmonie van Wilton-Fij- enoord in Schiedam een con cert geven in de Stadsgehoor zaal in VI aardingen- schuld geven van de slechte bewaking, die volgens hen tot gevolg zal hebben dat de huren zullen stijgen. Ironisch spreekt men in Schiedam-Noord over het slechte huurbeleid van de gemeente. passer dan voorbij is, slaan ze Het complex is evenwel geen ge- weer toe". - - „vaste" huurprijs van 360 gul den. „Alles verloopt volgens plan", al dus de heer Prins. „De wonin gen zullen steeds met zes tege lijk gereed komen voor bewo ning. Zo tegen september of oktober zal dan het hele com plex klaar zijn". IRONISCH "'Het is gebleken dat in de omge ving bewoners van Woudhoek de gemeente ten onrechte de meente-eigendom. Opdrachtge ver van de bouw is de woning bouwvereniging Volkshuisves- Voor de woningen zijn reeds veel ting aan de Laan van Bol'es II. kandiaten. „Er is echter nog Hier wordt niet gevreesd voor plaats en wij zullen met plezier duurdere woningen. Adjunct- nog meer woningzoekenden in- directeur Prins spreekt van een schrijven", aldus Prins. Schiedam Voor de tweede maal binnen twee maanden is bij sigarenmagazijn J. S. de Bot in het winkelcentrum aan de Borodinlaan ingebroken. De inbrekers hebben voor ruim veertien mille aan rookartikelen meegenomen. Evenals bij de eerste inbraak, waarbij voor dertienduizend gulden werd gestolen, heeft een nachtwaker de inbraak ontdekt. De dieven waren toch echter al spoorloos verdwenen. De eigenaar heeft nu opnieuw veiligheidsmaatregelen getrof fen, zoals plaatsing van veiligheidsglas en tralies. Aan de buitenkant van de winkel hebbgn de inbrekers onder de sigarettenauomaat een ruit opengesneden en een kast opzijgeschoven om binnen te komen. De hele winkel is vervolgens doorzocht. In de haast hebben de dieven nog een lamp kapotgestoten. Winkelier De Bot vermoedt dat de dieven uit de buurt komen omdat zij er waarschijnlijk van op de hoogte waren dat er twee dagen eerder een nieuwe voorraad was bezorgd. Geld is er niet ontvreemd. De winkelier laat de lege kas open staan, sinds een poging tot inbraak die anderhalf jaar geleden plaats vond. Wel ztjn er behalve een grote hoeveelheid sigaretten, -sigaren en shag ook nog zes dozen met elk twaalf pijpen gestolen. Schiedam Met ingang van he den is het ook mogelijk om bij de Gemeenschappelijke Open bare bibliotheek romans ontspanningslectuur te reser veren. Tot dusver was dat in Schiedam alleen maar moge lijk voor studieboeken. Wil men reserveren, dan zal men eerst een kwartje extra moeten betalen en later voor de por- tikosten nog eens 35 cent Schietpartij van Beveren straat: uit het Schiedamsche Courant van afgelopen dins dag. Schiedam Het excursie-programma van de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereniging Is wegens het aanhoudende slechte weer van de laatste maanden niet geheel tot zijn recht gekomen. Met de hoop dat de maand december iets beter weer gaat brengen houdt de KNNV op zaterdag 14 december een excursie naar de omgeving van Stellendam. Doel: het observeren van de hier voorkomende vogelsoorten. Wie mee wil kan zich aanmelden bij de heer H. J. Dijkerman, telefoon 010707505. Vertrek uit Vlaar- dingen-Oost, 8.30 uur. Op zondag 22 december volgt een excursie naar het Kralingsebos te Rotterdam, een mooi stukje natuurgebied waar ook' in deze tijd van het jaar veel te zien is voor liefhebbers van de natuur. De leiding berust bij de heer D. M. van Kampen, vertrek is uit Vlaardingen-Oost om 8.30 uur. Ook dit jaar wordt de traditionele Snertexcursie weer gehouden op donderdag 26 december (tweede kerstdag). Doel is Hoek van Holland om hier te speuren in bos en langs het strand. Hierna is het snert eten in een gezellig restaurant De leden van de afdeling Rotterdam gaan mee. Ze vertrekken uit Rotterdam (Cen traal Station) met de trein van 8.23 uur. Verzamelpunt in Hoek van Holland is de bekende semafoor vanwaar de deelnemers zich om 9.15 uur op weg begeven. Tijd van terugreis is ongeveer 12.00 uur. Schiedam Drie pis- anto werf aangesp rok toolschoten hebben de door de sefc*!*» 42-jarige Schiedam Amnesty Internatio nal heeft de Schledamse predi kanten het verzoek gedaan om zondag in hun dienst enige aandacht te wijden aan politie ke gevangenen en martelaars. Met een voorbede hebben enkele dominees aï toegezegd in te ha ken op de campagne van Am nesty International „Martelen, niet te geloven"!, in het kader van de Vredesweek. Schiedam Setxig Mi tracos, de 34-jarige Griek die het afgelopen weekeinde zijn landgenoot J. C. in de Van Eeverenstraat heeft neergeschoten, is in Antwerpen gearresteerd. De man zal wor den uitgeleverd aan de Nederlandse politie. Het slachtoffer, een 42-jarige snackbarhouder, ligt nog in het Gemeente Ziekenhuis. Doktoren heb ben drie kogels uit zijn lichaam gehaald. Aan het begin van deze week was de man neerge schoten door Mitracos, omdat hij weigerde geld te geven. De 34-jarige Griek had toen een pistool gepakt en zijn landgenoot eenmaal in het rech- terbovenbeen en tweemaal in het linkerboven been geschoten. Onmiddellijk hierna was hij gevlucht in een ge reedstaande auto. Een eveneens uit Griekenland l!!lillllltlll!!ll!!ll!fli[||ll!lllilll!l!lll]llitllllllllll[llil[llill!]!ill[!l![!![[ilillll[lll[ll[[l!il]l!illl[lil[||l|j|ll|j|[[]]lll||ltll!lll!l[!jll!ll{l[|!l!![|][|[jl|(lliri]!lil!ll[[![{ afkomstige vrouw vond de bloedende snackbar houder op straat Zij was gealarmeerd door de pistoolschoten. Met de ziekenwagen van de GG en GD werd de man naar het ziekenhuis ge bracht De schutter verdween spoorloos. De Schledamse gemeentepolitie kon niets anders doen dan het signalement van de Griek doorgeven aan andere politiekorpsen en de douaneposten, Ondanks deze maatregelen is de man er toch in geslaagd Belgie te bereiken. De rijkswacht in België kwam de man op het spoor en slaagde erin hem te arresteren. De Schledamse politie wil hem nu verhoren om de exacte toedracht van de schietpartij te weten te komen. Rotterdam Het met een auto Inrijden op een groepje voet gangers is de 22-jarige Schle damse huisschilder C, v. d. L. op vier maanden gevangenis straf komen te staan. De recht bank veroordeelde daarmee aanzienlijk milder dan de offi cier van Justitie in gedachten had, want die had tegen de Schiedammer het dubbele geëist In een café aan het Ma the nesse r- plein had C. v.d. L, zich met een ruzie bemeid, hetgeen hem buiten enkele klappen oplever de. Hij was daarna in zijn auto gestapt (ondanks de ruim Hen pilsjes, die hij had gedronken) en was vol gas de stoep opgere den. De auto raakte enkele mannen, waardoor de Schiedammer ru zie had gehad en kwam tegen een lichtmast tot stilstand. Twee mannen waren licht ge wond, de derde was er erger aan toe. Hij was door de wagen overreden en lag met een bek kenbreuk, gebroken ribben en gekneusde long en nier op straat. Schiedam De Stichting Open Huls geeft ook dit jaar weer op beide kerstdagen speciale diners. Voor het kerstfeest zoeken de organisatoren echter nog gastvrouwen of gastheren. Deze zouden beschikbaar moeten zijn van 's. morgens half elf tot 's middags half zes. In de avon duren van acht tot elf uur. Aan meldingen kunnen worden op gegeven op de contactavond die woensdag 11 december van 's avonds acht uur in het dienst encentrum De Vier Molens wordt gehouden. Kaarten voor de kerstdiners zijn 5 ƒ8,50 verkrijgbaar bij hel dienstencentrum, het kantoor van de Hervormde Gemeente aan de Lange Kerkstraat, Nas- saulaan 24B, Charlotte de Bourbonstraat 33, Leliestraat 12, Bachplein 556, Burgemees ter Knappertlaan 193B, West- molenstraat 25 en tenslotte nog aan de Rotterdamsedijk 166. Ja. ook u kunt deze ideale kranienkombinaiie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen Het Rot'erdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedam sche Courant met puur plaatselijk, nieuws. Twee kranlan voor de prijs van een. Profiteer ervan' p S Mocnt u n leuke vergelijking kunnen bedunken als aanvulling op onüe'suande w» tr» de bon dan «naam u kans op een exclusieve 5 asaansteker die vnj wekelijKs uitloven voor demeasl originele nven- v' l i MOT .8 adres I I woonplaats g telefoon ia H roals I hoort 8 I to hoort de Sehredamsche Courant feij het Rotterdamse!* 1 Nieuwsblad f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1