SCHIEDAMSCHE COURANT College twijfelt aan noodzaak afbouw nijksweg 19 Directeur bouwbedrijf doet beroep op ouders Woudhoek MM Zuid wil totale afwijzing van nota liuur- foeleid Ernstige geluidshinder voor Schiedam-noord Lems krijgt Appel SG ziet Bakkeren niet meer zitten »'ja7 Drie ongelukken minder Bal in het gezicht: hersenschudding Wethouder CoIIé - vervroegd - met vakantie Resultaat van één week: 85 ruiten in 24 woningen INBREKER OP HETERDAAD BETRAPT Woensdag 11 December 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 2680B1 - redactie 2S25S6 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 6 pagina's 99ste jaargang no. 25193 Brief aan gemeentebestuur Schiedam De bewo nersvereniging Schie- dam-zuid wil dat de gemeenteraad een mo tie aanneemt waarin staat dat de raad de nota huur- en subsi diebeleid van minister drs. J. Gruyters in zijn geheel afwijst. De vereniging schrijft dit in een brief aan het Schiedam- se gemeentebestuur. Hierin zegt het bestuur dat deze nota de gemeente op de vol- - gende punten wezenlijk in haar bevoegdheden aantast: huurverhogingen worden in de toekomst van hogerhand opgelegd 0 de gemeente wordt ver plicht met door het ministe rie erkende groeperingen overleg te plegen en dan nog wel over een niet nader aan geduid beperkt aantal on derwerpen. 9 het klas se-indelingssysteem beperkt de gemeente in haar huisvestingsbelêf'd. Eerder al op 24 september jL heeft de bewonersver eniging zelf de betrokken nota volledig afgewezen, om dat deze naar de mening van de bewoners van Zuid onder meer een wijziging in de rechtspositie van de huur ders aanbrengt waardoor de verhuurders in feite een vrij brief "hebben gekregen om bindende" 'huurverhogingen „varrirechtswege" op te leg gen tot en met het trendma tige percentage. Daarbij stelt men dat dit percentage .voor het komende jaar op 8 procent is gesteld. Volgens de bewonersvereni- •ging .is deze huumota van minister Gruyters een voort zetting zo niet een ver- U scherping van het huurbe leid van het vorige kabinet- Biesheuvel. Het kabinet-Den Uyl dat in spraak en meebeslissen hoog in het vaandel voert, doet volgens de Zuid-bewo ners de democratie geweld aan als het de voorstellen steunt die in de nota naar voren worden gebracht. SCHIEDAM In de maand november werden in Schie dam 161 verkeersongevallen bij de politie gemeld- Dat zijn er drie minder dan'in november van het vorig jaar. Bij "deze ongelukken vielen 6 zwaar- en 22 lichtgewonden. In'november 1973 waren die cijfers respectievelijk 7 en 23. Deze maand werden 37 auto's zwaar beschadigd, 118 voertuigen liep geringe scha de op. Vorig jaar november waren dat resp. 34 en 127 auto's. De oorzaak van de ongelukken was in 55 gevallen het niet verlenen van voorrang. In 13 gevallen hadden de auto's te dicht op elkaar gereden. 14 keer was de oorzaak onvoor zichtig achteruit rijden, ter- wijl nog 8 automobilisten op andere wijze onoplettend waren geweest Zeven maal was er sprake van slippartij en. Evenals xn november vorig jaar vonden ook nu geen aanrijdingen plaats op voet gangersoversteekplaatsen. Vlaardingen Tijdens een zaal voetbalwedstrijd in de Lijn- baanhal kreeg dé 34-jarige C, D. v, 't EL, die zat te kijken, een' bal in haar gezicht Ze liep een hersenschudding op en moest naar het Holyziekenhuis wor den gebracht Schiedam Het gemeentebestuur betwijfelt of het zinvol is de Beneluxweg (rijksweg 19) verder af te bouwen. Het college zal bij het ministerie en bij Rijkswaterstaat informeren of de aanleg: nog door gaat. Als dit gebeurt, wil Schiedam dat er in ieder geval maatregelen zullen worden genomen om de verwachte geluidsoverlast voor de woongebieden zoveel mogelijk te beperken. v l Vanaf het Kethelplein moet hier de rijksweg naar Delft komen te iopen. Rechts Groenoord waarvoor Schiedam ernstige ge lufdshinder vreest. De "onvoltooide snelweg houdt nu nog op bij het Kethelplein- Het is de be doeling dat begin 1978 het stuk Kethel naar de Kruithui sweg in Delft is aangelegd. Dit stuk doorlijdt dan het re creatiegebied Midden Delfland en dat is vol gens velen een onaan vaardbare zaak. Zo heeft de Vereniging voor Mi lieudefensie In een brief aan b. en w. van Schiedam geschre ven dat tic nieuwe verkeersa der een niet geringe aantasting van het waardevolle open pol derlandschap zou betekenen. Ook zal de weg veel geluids hinder en verontreiniging in Schiedazn-Noord veroorzaken, aldus de Vereniging. Naar aanleiding van deze brief, die op de raadsvergadering van dinsdag zal worden besproken, zullen b. en w. het een en ander met het rijk gaan doorpraten. „Gezien tegen de achtergrond /van de zich wijzigende .maat schappij-opvattingen en even tueel mogelijke alternatieve vervoersmogelijkheden gaan wij informeren naar de urgen tie van de afbouw," aldus het college. Wethouder van stadsontwikke ling. C. Zijdeveld: .Andere ste den hebben hun bedenkingen al. We willen nu wel eens weten of de weg inderdaad nog wordt aangelegd. De laatste tijd is er behoorlijk gesneden in de plan nen van Rijkswaterstaat, zodat het niet onmogelijk is dat ook deze weg er niet komt." Het gemeentebestuur zal het rijk tevens wijzen op mogelijke al ternatieve vervoersmogelijkhe den. „Een suggestie binnen het college is geweest te denken aan hoogwaardig openbaar ver voer," aldus Zijdeveld. In het wegenplan van Rijkswaterstaat loopt de snelweg vanaf Putten bij de Belgische grens haar de Haringvlietbrug, Hoogvliet, door de Beneluxtunnel, Kethel, door het Westland westelijk langs Delft naar de rotonde Ypenburg. Schiedam zal er verder op aan dringen dat er voorzieningen worden getroffen langs rijks weg 20 (Kotterdam-Uoek van Holland) om de daar bestaande geluidsoverlast In het Beatrix- park waaronder de Heem- tuin en het gedeelte Nieuw- land rondom de Parkweg te beperken. De ministers van Volksgezond heid en milieuhygiëne en van Verkeer en Waterstaat alsmede de regionaal inspecteur van het Staatstoezicht op de Volksge zondheid zullen op de hoogte worden gesteld van de voor waarden. Deze instanties zullen worden gevraagd om de nodige maatregelen aan Rijkswater staat kenbaar te maken. SCHIEDAM Wethouder Collé (sociale zaken) is gisteren op advies van zijn huisarts tien dagen eerder met vakantie ge gaan naar Frankrijk. De CPN'er liet de laatste weken al merken dat hij enigszins oververmoeid was en zijn dok ter raadde hem aan de al eer der geplande kerstvakantie te vervroegen". Na overleg met zijn collega's stemde Collé toe en vertrok hij gistermorgen vroeg met zijn ge zin. Schiedam Directeur C. Oosterhoek van het Rotter damse bouwbedrijf ACB, dat op dit moment bezig is met de bouw van 204 woningen in Woudhoek, doét een dringend beroep op alle ouders in deze wijk om hun kinderen op het hart te drukken niet op het bouwcomplex te komen om allerlei vernielingen aan te richten. Museumdirectuer Paalman: „De Appel blijft van ons". Schiedam Burgemeester Lems krijgt een echte Appel In bruikleen. Op zijn ver zoek heeft de commissie voor het Stedelijk Museum hem een schilderij van Ka- rel Appel aangeboden, dat binnenkort in de burge meesterskamer in het Stads kantoor komt te hangen. Het schilderij, uit de Cobra-pe riode toen Appel nog een vrij onbekende schilder was, blijft uiteraard van het mu seum. „In gevallen dat het museum de eigen collectie tentoonstelt of werken van de Cobrabeweging Cobra' ontstond in 1943), komt het schilderij weer in het mu seum te hangen. Om dan na de expositie weer te verdwij nen naar de kamer van de burgemeester", aldus mu seumdirecteur J. Paalman. Wethouder C. Visbeen-Stro man, voorzitter van de mu- seumcomnüssie: „Persoon lijk vind ik dat het schilderij in principe voor iedereen moet zijn te bezichtigen. Schiedammers krijgen daar voor regelmatig de kans in het Stedelijk Museum, maar andere kunstliefhebbers kunnen wat mij betreft rus tig aankloppen bij de burge meester met het verzoek: mogen wij dat schilderij eens zien?" Schiedam De culturele instel ling Schiedamse Gemeenschap wil de heer Frans Bakkeren uit de stichtlngsrud „wippen". Reden daarvoor is volgens de SG-raadsleden „het getoonde gebrek aan Interesse van de' heer Bakkeren voor het stich tingsraadswerk Op slechts twee van de laatste tien vergaderingen van de SG- stichtingsraad gaf Bakkeren ac te de présence. Bovendien hield hij zich die beide keren vrijwel op de achtergrond. „Het kan best zijn, dat voor rijn afwezigheid voortdurend een goede reden was," aldus SG-di- recteur Ruud Piilard. „Zo heb ik eens horen verluiden, dat hij enige tijd riek is geweest. Maar in dat geval behoort de heer Bakkeren dat toch nog aan ons te laten weten, opdat wij hem dan van onze besluiten en over wegingen op de hoogte kunnen brengen. Maar hij was altijd absent zonder kennisgeving en dat geeft een wat vreemde in druk." Bij het gemeentebestuur heeft de SG erop aangedrongen om Frans Bakkeren te ontslaan van diens verplichtingen ten opzichte van de stiehtingsraad. De gemeenteraad zal dinsdag besluiten over het voorstel van het college van b. en w„ om „de heer J. P. Bakkeren als stich- tingsraadlid te ontslaan". Binnenkort hoopt de SG aan de gemeenteraad een opvolger voor Frans Bakkeren te kun nen voordragen. Bakkeren is „gewoon" burgerlid van de stiehtingsraad, zonder bepaalde taken. ,.Er zijn enkele kandidaten, die de heer Bakkeren in de toekomst mogelijkerwijs kunnen gaan vervangen", liet PiUard ons we ten. „Ik kan echter nog niet zeggen, wie er voor opvolging in aanmerking komen. Hierover moet nog worden overlegd, daama gaat een voordracht naar de gemeenteraad". ,De werksfeer wordt hier verpest door vernielin gen- Het is nooit leuk als je 's morgens op je werk komt en je ziet dat het geen je gisteren hebt ge daan in diezelfde nacht weer kapot gemaakt is", zo zegt heer Oosterbeek naar aanleiding van ons artikel in de krant van, afgelopen zaterdag- ,Wij kunnen baldadige jongeren geen trap tegen hun achterwerk verko pen, want dan krijgen we de politie op ons dak. Het is trouwens een ui termate gevaarlijk speel terrein voor jongeren hier en u kunt zich voor stellen dat het werk met een aantal jongeren in de buurt die met kata pulten schieten niet erg aantrekkelijk is". Volgens de heer Ooster beek is er de afgelopen maanden grote schade,, vooral aan. glas, aange richt binnen het com plex. Deze risico's moe ten door het bouwbedrijf zelf worden gedragen. De heer Oosterbeek noemt bijvoorbeeld het resultaat van de afgelo pen week. Er werden toen 85 ruiten vernield in 24 woningen. Ondanks al deze tegenslag hoopt het bouwbedrijf toch dat de eerste wonin gen nabij het Royaards- plein half januari kun nen worden afgeleverd- HUREN Volgens de heer Oosterhoek zal een en ander toch geen gevol gen hebben voor de huren van de woningen die oorspronke lijk waren vastgesteld op onge veer 360 gulden per maand. Afgelopen zaterdag meldde bouw-opzichter M. Luiken dat het er zijns inziens wel naar uitzag dat de huren hoger dan dat bedrag zouden komen te liggen. „Omdat al die vernielingen voor ons eigen risico rijn, houdt dat dus in geen geval in dat de' huren omlaag gaan", aldus Oosterhoek, „Datzelfde geldt overigens ook voor vertragin gen in de bouw door slecht weer. Die hebben ook niets te maken met de hoogte van de huren". ACB heeft uitgerekend dat als alles goed gaat het gehele com plex van 204 woningen in okto ber van het volgende jaar ge reed zal zijn. „Hebben we ech ter te maken met veel regen achtige dagen, dan zal dat wel iets later worden". Vlaardingen Bij een inbraak in een garage aan de Soendalaan werd de zeventienjarige M.A, op heterdaad betrapt. Hij werd door de politie aartgehouden en' ingesloten. Er wordt bekeken of A. nog meer op rijn kerfstok heeft SCHIEOAMSCl Ja. ook u kunt deze ideale krantsrtkombinatie 14 dagen lang, grabs en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen He: Rotterdamse^ Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk, meuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan* jke vergelijking kunnen n m ce om O an maakl U ij wekelijks ««Hoven voor cijbii|vond het RN pljjs naam I adres. woonplaats telefoon wal» - I hoon t»t - i Schiedamsehe Courant oij p«t Roiierdamsch

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1