Nieuwe basketbalclub heeft bestaansrecht pringfields rooit het wel r Zaalvoetbal \\T EN WK LATEN KANSEN ONBENUT De Ooievaars pakt iierfst titel Dries Heeren hoog genoteerd Promotie naar vierde klasse [IBIIIMaiMlllllllHIIH Bokszeges De krant isnooil weg. 4 i SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 11 DECEMBER 1974 door Hans Soeters Schiedam Het lijkt een kwestie van „lef" heb ben; óf is het gretig ge bezigde „een bord voor ie kop" in het geding? Want terwijl de directie van de sporthal Mar griet kan aantonen, „dat er geen vierkante meter meer vrij is", staken el** ders enkelen de koppen bij elkaar en werd een nieuwe Schiedamse sportclub aan het al res pectabele rijtje toege voegd: „Springfields". Een gril, meenden toen de „insiders", maar thans, enkele maanden later, bewees Schiedams twee* de basketbalclub wel de gelijk bestaansrecht te hebben. Want Spring fields overleefde de moeilijke eerste maan den; schreef één team in voor de competitie en kwam al snel tot de ont- dekking dat in de scha duw van Juventus best „wat ruimte over was". „Het idee om een basketbalclub op te richten ontstond in de sociëteit QT\ zegt trainer Cees Kloos, die voordien enkele ja ren bij'Juventus speelde en gezien zijn ervaring prompt .werd gebombardeerd tot wed strijdsecretaris. Hij zegt het in de sportzaal van De Hargahof, waar Springfields de beschik king kreeg over enkele uren trainïngsniimte. Het bestuur van Springfields... KIoos en secretaris flans Sc ham Ie. (v.Ln.r.) Voorzitter Ferry van Mansum, trainer Cees van Springfields niet aan de oppervlakte kwamen. Toch doet de nieuwe dub het zeker niet slecht, want een tweede plaats in de tweede klasse van het district Rotter dam duidt op een ambitieuze start. Twaalf punten veroverde de Springfields, dat pas twee keer tegen de koploper een nederlaag incasseerde. Uit alles blijkt dat het bestuur jBESCHEIDEN van de nieuwe basketbalclub niet loqpt te popelen om in de Maar de manier waarop er bij eigenlijke oprichter, „want vol gend Jaar komt er in ieder geval een tweede team bij en binnenkort starten we ook met dames trainingen". Het bestuur van Springfields komt er rond voor uit dat er, naast de normale problemen, nog heel wat irritaties zijn Eki daarmee waren de mogelijk- waarvoor op korte termijn geen heden uitgeput. „Maar", zegt Het basketbalteam van Springfields tijdens de wekelijkse training In De Hargahof. spelen", verduidelijkt Cees Kloos. Springfields is er in ieder geval in geslaagd om de moeilijke eerste maanden door te komen, waardoor het bestuur plannen durft te maken voor de toekom st Het belangrijkste voor ons blijft echter de sfeer", verklaart Hans Schamle nog terloops, „want al zijn we in de wedstrij den behoorlijk fanatiek, de on derlinge vriendschap blijft te allen tijde nummer één". toch niet mogelijk te zijn. We hebben het een tijd geleden ook nog bij Juventus geprobeerd, waar we als team wilden gaan Spelen, maar Juventus wilde En juist door dit uitgangspunt geen club in een club; dus dat ging ook niet door". publiciteit te komen. Toch is het ntl ook weer niet zo dat Springfields „de kolommen" schuwt omdat men niet wil, „maar,.. zegt Cees Kloos bijna verontschuldigend, „daarvoor moet je ook de juiste weg nog maar weten". Waarmee meteen duidelijk is gemaakt waarom .tot op heden de verrichtingen Springfields over alles wordt gesproken doet zo bescheiden aan; alsof men er nog steeds rekening mee houdt dat de op zet alsnog zou kunnen misluk ken. „We moeten dit jaar kij ken of het haalbaar is, al zijn de plannen om er een grotere vereniging van te maken er wel", zegt Hans Schamle, de oplossing is te vinden. Één van die problemen is de wedstrij- daccommodatie, Cees Kloos: „We spelen momenteel onze thuiswedstrijden in andere sporthallen, zoals de Energiehal en Hoogvliet Alles behalve leuk natuurlijk, maar in de sporthal Margriet bleek geen uurtje meer vrij te zijn". Toch probeerde Springfields wel het een en ander. „We waren in ieder geval tijdig genoeg met de aanvraag", zegt Hans Schamle, „maar goed, dat bleek voorzitter Ferry van Mansum, „zeker voor ons, met de socië teit als achterban, is het verre van prettig om zulke verre „thuis"-wedstrijden te moeten lijkt het voortbestaan van Springfields een zekere zaak. Want al ontstond het idee dan in de socièteit Quousque Tan dem, toen over basketbal- en volleybaltoernooien werd ge sproken, Springfields werd een open-vereniging, waarvoor bij de leden van de sociëteit (wél) erg veel sympathie bestaat spelen". Het bestuur hoopt ech- Nochtans zegt Cees Kloos: „Pre- ter dat nu is bewezen dat Springfields geen „gril" is, er voor volgend seizoen een uurtje in de sporthal Margriet kan worden vrijgemaakt „Waar gaat het nu eigenlijk om? Hoog stens tien avonden waarop we een wedstrijd van, pakweg, een uur en veertig minuten kunnen tenties hebben we niet", maar, „voegt hij er een beetje aarze lend aan toe» „tenminste, nóg niet". Toch lijkt het zo goed als zeker: Springfields rooit het wel; is een springlevende jonge club. Een club die best wat medewerking zou kunnen ge bruiken... Schiedam De grote be langstelling tijdens de deze week in de sporthal Margriet gespeelde wed strijden onderstreepte het weer: als er maar attractieve duels wor den geboden- Een zaal- voetbaiprogramzna met Schiedamse clubs trekt publiek, zoals deze keer, met wedstrijden van WF, WK en DRZ. Een dergelijk programma geeft de neutrale kijker zekerheid- Spanning genoeg ook bij de da mes wedstrijd DRZLombar ds jen. Een voortdurend sterker DRZ kreeg kansen genoeg om de tegenstander op ruime af stand te spelen, maar kwam toch niet verder dan een 10 zege. Liesbeth Bergkotte was de maakster. In de tweede helft kreeg met name Wil van de Vlist enkele goede kansen, die echter niet benut werden. Carl a Paling miste voor DRZ na tien minuten spelen in de tweede helft zelfs nog een strafschop. CCO—VVK 2—1 In een snelle en attractieve wed strijd is WK er niet in ge slaagd het RotterdamseCCO van de overwinning af te hou- den. Wel dook de Kethelse aan val steeds weer op voor het doel van Gerrit van de Brugge, Pechvogels maar toch was het CCO dat vis Twan den Ouden de score Ü/)D 21 opende: 1—0. Pm na tien minu ten In de tweede helft kwam WK langszij, omdat Kees Ham Dat ook een wedstrijd tussen re- een toegekende strafschop goed serve elftallen aantrekkelijk kan zijn, bewezen Pechvogels en VOB. Nico Schouten zorgde er voor dat VOB met de rust Schiedam Het tweede Uitsiaeen: Knot-Vonk 16-21 benutte: 1—1. En terwijl, gezien het geringe krachtsverahil, een deling zo goed als zeker leek. lette de Kethelse defensie even niet op; Nol Smak bedacht zich geen moment en scoorde beheerst In de resterende minuut zag WK geen kans meer de achterstand weg te werken. Moment uit de dameswedstrijd DRZ—lombardijen. WF—RFC 1—2. WF heeft er alles aan gedaan om RFC van de zege af te houden. Gezien het spel bee ld hadden de Schiedammers dan ook ze ker meer verdiend dan de klei ne nederlaag, znaar te veel on benutte kansen waren er de oorzaak van een 0 1 voorsprong nam, maar /j jn de 4e minuut opende Bertus fel offensief van Pechvogels bleek VOB toch te machtig. Theo Braams, die ook nog een strafschop miste, bracht Pech vogels met twee doelpunten een 'verdiende overwinning. Waasdorp voor RFC de score, waarna een toch wel enigszins aangeslagen WF dezelfde speler wederom, nu met een kopbal zag scoren: 0—2. Toen zag het er al somber uit voor WF, dat echter weer opleefde toen Wim Gundlach de achterstand ver kleinde tot 1—2. Het inspireerde WF tot een fel tegenoffensief. Zonder echter tot de gelijkma ker te komen, want niet alleen het WF in de slotfase wat reele scoringskansen ongebruikt, John Zuydam miste bovendien nog een penalty, waardoor RFC niet onfortuinlijk een 1—2 zege behaalde. OACN Boys- Indus '67 5—1 Een veel slugvaarriiger OACN kwam door doelpunten van Aat Lansbergen en Mar Fransen al in de eerste helft op 2—0, mede doordat doelman Aat Dijks hoorn de enkele gevaarlijke In- dus-aanvallen bekwaam wist te stoppen. Pas nadat Mar Fran sen in de tweede helft de score op 30 had gebracht kon Indus Via Wietse Kiers wat terugdoen: 3—1. Veel maakte het niet uit, want met twee treffers van Henk Lansbergen werd de voorsprong opgevoerd naar 51. Het werd tevens de eind stand. tafeltennïsteam van de Invaliden Sport Vereni ging De Ooievaars is er In geslaagd de beslis singswedstrijd tegen TOGB-13, na een 0—2 achterstand, toch met 6—4 te winnen. Door de ze overwinning behaal de dit team de herfstti- tel en promotie naar de vierde klas. Ook nu weer onderstreepte Oost hof met een hattrick zijn goede vorm van dit moment, terwijl ook Van Es met twee winstpar tijen een belangrijk aandeel had in de zege. Knol weerde zich, in rolstoel, erg kranig, maar een winstpartij zat er voor hem toch niet in. Al in de eerste partijen werd duidelijk dat De Ooievaars het moeilijk zou krijgen. Waar schijnlijk door de grote belan gen die 'er op het spel stonden, waren Knol en Van Es niet in staat hun nervositeit te bedwin gen en verloren met duidelijk verschil van Vonk en Duijven- dijk: 0—2. Beter verging het Oosthof tegen Rutten. Weliswaar ging de eer ste game verloren, maar de res terende games kwamen op naam van de geconcentreerd spelende Schiedammer. Ook het koppel Oosthof-Van Es maakte geen fout en herstelde zich na een teleurstellende eer ste game: 2—2. En De Ooievaars ging door. Van Es verloor zijn eerste game te gen Vonk met 2527, maar won de partij door de overige games met 21—11 en 21—12 te winnen. 32, terwijl TOGB door winst van Rutten op Knol weer langszij kwam: 33. Toen leek ook Oosthof last te krijgen van de spanning, want de eer ste game tegen Duijvenbode le verde prompt een forse 13—21 nederlaag op. Maar ook nu weer herstelde de Schiedam mer zich knap en dat betekende 4—3. 1021; Van Es—Duijvendijk 14—21 15—21; Oosthof—Rutten 18-21 21—17 21—15; Van Es/Oosthof—Vonk/Duijvendijk 1321 21—10 21—18; Van Es- Vonk 25—27 21—11 21—12; Knol—Rutten 12—21 8—21; OosthofDuijvendijk 13—21' 21—12 21—18; Van Es—Rutten 21—6 21—14; Oosthof—Vonk 21—12 15—21 21—16; Knol Duijvendijk 2119 1321 17—21. SPANNING En toen tekende de Schie damse zege zich reeds af. Van Es had weinig moeite met Ruttcn, 21—6 en 2114, waarna Ofesthof in de weten schap dat winst de titel zon betekenen in de eerste game korte met ten maakte met Vonk; 21—15. Maar Vonk kwam terug en won de tweede game, 15—21, zo dat de spanning tot het absolute maximum was opgevoerd. Maar Oost hof klaarde het karwei en won de beslissende derde game met 21—16. Verdiende felicitaties voor De Ooievaars, dat daarmee zeker was van de titel en promotie. Dat Knol daarna pas na drie games capituleerde tegen Duij venbode deed aan de Schie damse vreugde niets meer af. TENTOONSTELLING SCV DE POSTDUIF Schiedam De eerste uit een reeks tentoonstellingen geitouden door de SCV De Postduif, werd een succes. Ook nu weer was er flink wat belangstelling voor de jonge duivinnen die deze keer in de hand gekeurd werden door bondskeurmeester Henk van de Vijver. Die daarmee overigens voor een moeilijke taak stond, want tus sen de 180 geshowde duiven bleek veel kwaliteit aanwezig. Een van de beste uitslagen boekte de recent als lid toege treden Dries Heeren, die acht duiven naar de tentoonstelling bracht en daarmee de volgende klasseringen boekte: 1, 16, 26. 7,8 en driemaal 13. Tijdens de eerstvolgende tentoon stelling van de SCV De Post duif (a.s. zaterdag) worden de jonge doffers gekeurd. Het lo kaal aan de Nieuwstraat is geo pend om drie uur. De totaaluitslag luidt: Bevlogen duivinnen t/m 150 km. (70 dui ven) Henk van Kant 1, 12,17; Willem van Deursen 3; Combi natie Brokling 4, 14,13; combi natie Van de Moezel 5 en 10, Comb, van Os-van de Grijp 6; Dries Heeren 7. 8. 13; Arie Brouns jr. 9; Peet Verheugen 11 en 16; Joop Kostenze 12 Louis Toutijn 18. Bevlogen duivinnen 150 km (101 duiven) Dries Heeren 1, 13, 16, 26; Cees den Tuinder 2, 6, 25; Jan Vrauwdeunt 3; Leo Lems 4; Henk van de Kant 5; J. J. Vis 7; Comb. Van de Moezel 8 en 20; Peet Verheugen 9 en 11; Comb. Brokling 10 en 19; Cor van Tricht 12 en 17; Comb. Van de Grijp 14; Comb. Blomsteel- Homburg 15 en 21; Joop Kos tenze 18; Henk Blondé 22; Gerd Muller 23 en Guus Smits 24. Late jonge duiven (9 dui ven) Guus Smits 1; Bep Rokers 2; Comb. Van Os-Van de Grijp 3. Een duif van Henk van de Kant werd aangewezen als de schoonste dnif. Van de Kant, die de snelste duif van Neder land (ea. 150 km p/u) bezit, is uitgenodigd de ze duif te showen op de tentoonstelling van de CCR (Concours Combi natie Rotterdam). Den Haag Ook tijdens het door de boksvereniging Hoog-' en band in Den Haag georgani seerde boksgala behaalden de door de SBV De Haan inge schreven boksers overwinnin gen. Wim Verbaal bokste in de C-klassc tegen de Belg Vïon een bekeken partij, die de Schiedamse halfzwaargewicht een verdiende puntenzege ople verde. Ook Dick de Vries trof in Van Acker een Belgische tegenstander. Een knokkertje ook, waarmee lichtwelter De Vries de nodige moeite had, maar niettemin liet zien de technisch betere bokser te zijn. Ook De Vries won op punten. De krant wordt gespeld van weer bericht tot overlij dens advertentie. En als u 'ra sp&art, brengt hij goed geld op. Oud papier: nieuwe uniformen voor da harmonie, belangrijke bijdrage^ aan't jeugdwerk. Da's toch zeker 2 prachtig mooi?'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4