SCHIEDAMSCHE COURANT Auto ondergeschikt aan voetganger Nieuwjaars voorstelling in Spieringshoek Meer woningen gereed in oktober Grote belangstelling bureau rechtshulp Klaver j as- drive Meer woningen gereed in oktober KABQ bi eerste complex nieuwe hinnenstadwoningen: Gestolen auto teruggevonden Sjaal tussen spaken: man valt Te vlug op Rotterdamsedijk i JA Zaterdag 14 December 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 39ste jaargang no. 25196 Broersvest 3 - telefoon administratie 2680Ö1 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De auto zal in het stukje nieuwe binnenstad achter het Oude Kerkhof on- s®' dergeschikt worden gemaakt aan de voet ganger. In een schetsplan van de gemeente blijkt dat de auto slechts ais „gast" het gebied mag binnenrijden. Men wil zoveel mogelijk kiezen voor de sfeer en het historisch karakter van de oude binnenstad van Schiedam. Door toe passing van oude en nieuwe gebakken mate rialen (klinkers), boom- De genante maakt bij deze vakken van koipn Pn huurprijzen slechts één voorbe- i houd: de eventuele kostenont- par keerplaats en onder wikkelingen die bijvoorbeeld grote bomen wil men uit samenhangen met vertraging proberen te bereiken. van de bouw door de winter. tr,n De bijdrage van het rijk via sub- Voor enkele gedeelten bij de 48 fcomJ. nM. worden. De afdeling woning- dienst van de gemeente heeft becijferd dat de bruto-huur- prijzen voor de grootste wonin-, gen tossen de 320 en 340 en* voor de kleine woningen tus sen de 280 en 300 komen te liggen. SCHIEDAM Evenals vorig jaar zal het gemeentebe stuur ter gelegenheid van de jaarwisseling de burge rij een Nieuwjaarsvoorstelling aanbieden. Deze zal dit keer plaatsvinden op woensdag 1 junuari 1975. Vorig jaar werd dit gebeuren dat de plaats heeft Jngenomen van de traditionele*, maar steeds meer afgeschafte Nieuwjaarsreceptie, gehouden in het Passage theater. De voorstelling werd toen ver zorgd door Jan Gudde en zijn vrouw, die in navolging van het bekende Thomasvaer en Pieter nel hun eigen „Jan en Kaat" opvoerden. Omdat, zoèls bekend, het Passa ge-theater nog steeds een ver bouwing ondergaat, zal de Nieuwjaarsvoorstelling dit keer worden gehouden in de aula van de scholengemeenschap Spieringshoek aan de Van der Bruggenlaan. De zaal is al kwart over zeven open, zodat men voordat het eigenlijke programma begint al de gelegenheid krijgt om elkaar het allerbeste voor het komen de jaar te wensen. Precies acht uur zal dat in wat meer ofïicie- le zin gebeuren door burge meester Lems. Hoofdschotel van het programma is de uitvoering van het blijspel „De verjaardag" van Bill Macil- wraith. Dit stuk wordt gebracht als een vrije produktie van de Schiedamse Gemeenschap en wordt geregisseerd door Ad. Hoeijmans. De spelers rijn Schiedamse amateurs. De gratis toegangskaarten voor deze voorstelling kunnen op woensdag 18, donderdag 19, vrijdag 20, maandag 23, dins dag 24, maandag 30 en dinsdag 31 december, steeds tussen 's morgens 9 uur en 's middags 5 uur, worden afgehaald bij de receptie van het Stadskantoor. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij de balie van het WV-kan- toor in het Proveniershuis. De Schiedamse Gemeenschap zal de voorstelling van „De ver jaardag" herhalen donderdag 2 januari Deze uitvoering zal ook in de Spieringshoek worden ge houden. Kaarten voor deze „herhaling" rijn ook op het Stadskantoor en bij de VW te verkrijgen. Schiedam Iii de maand oktober kwamen in de 23 gemeenten van het Rijnmondgebied 440 woningen gereed. Vorig jaar oktober was dat aantal veel groter: 702. Van de 440 nieuwe huizen zijn 253 Van de in aanbouw zijnde 2,221 woningwetwoningen, 92 gesub sidieerde particuliere wonin gen. Die getallen waren in okto ber 1973 respectievelijk: 292, 326 en 84. In oktober van dit jaar werd be gonnen met de bouw van 308 woningen, terwijl men vong jaar in die maand met de bouw van slechts 174 woningen start te. Van de 308 woningen worden er 74 woningwetwoningen, 169 ge subsidieerde en 65 niet gesubsi dieerde particuliere woningen. In het Rijnmondgebied waren 1 november 1974 5.569 woningen in aanbouw. Vorig jaar was dat aantal op die datum: 8.028. 2.221 daarvan worden woningwet woningen, 2.399 gesubsidieerde en 1.039 niet gesubsidieerde particuliere woningen. In het Rijnmondgebied waren 1 november 1974 5.569 woningen in aanbouw. Vorig jaar was dat aantal op die datum: 8.028. 2.221 daarvan worden woningwet woningen» 2.399 gesubsidieerde en 1.039 niet gesubsidieerde particuliere woningen. woningwetwoningen staan er 727 in Rotterdam. 381 in Rid derkerk, 318 in Krimpen aan den IJssel, 262 in Spijkenisse, 200 in Capele aan den IJssel, 148 in Schiedam en 185 in de overige gemeenten van het Rijnmondgebied. Schiedam Bromfietser D. G. de F. en zijn duopassagier M. A, de F», allebei uit Rotterdam, zijn op de Oostsingel gevallen, nadat de sjaal van de 17-jarige passagier tussen de spaken was gekomen. De F- moest met verwondingen aan hoofd en hals naar het Nolet Ziekenhuis worden ge bracht Na een korte medische behandeling kon hij naar huis terugkeren. Gemeente 27 december gesloten Schiedam De gemeentese- cretarie en de gemeentelijke diensten zijn vrijdag 27 de cember gesloten. De be staande regeling is, dat wanneer een werkdag wordt voorafgegaan door twee vrije dagen en even eens wordt gevolgd door twee vrije dagen, de zoge woningen moet nog een bestem ming worden gevonden. De ge meente wil dit in overleg doen met de toekomstige bewoners. Zij kunnen dan beslissen over de verdere aankleding van een aantal gemeenschappelijke bin nenruimten. Bij de toekomstige profilering van de Lange Kerkstraat, die ook in de binnenstadsplannen is opgenomen er is sprake si die regelingen komt neer op een bedrag van 417 per maand per woning. De kost prijs huur van de woningen bedragen gemiddeld 661. Er blijft dus een netto huur over van 244. Dit zal echter niet de prijs rijn die de bewoners moe ten betalen. Prysstijgmgen en bijkomende kosten (boilerhuur, centraal antenne-systeem) re sulteren in de huurprijzen van 280 tot f 340. ,dat d? De totale bouwkosten bedragen komt wordt rekening gehou- - - - - - den met een goede voetgangers ver bin duig tussen de die straat en het middengebied van de stadskern. De bewoners zullen hun auto overigens voorlopig kwijt kunnen op het nog onbe bouwde terrein, dat nu nog In de gemeenteraadsvergadering - - - braak ligt van april dit jaar was er spra- naamae „tussen-aag ook Over de huren van de woningen ke van dat de 48 woningen als vrij wordt gegeven. is inmiddels meer bekend ge- deze eenmaal waren opgele- befst 3 2 miljoen gulden, ofwel 66.977 gulden per woning. Dit alles berekend naar het prij speil van september 1974, zodat er nog een lichte stijging kan plaatsvinden. - w,. V verd, aan een bouwvereniging zouden worden overgedragen. Of dit ook gebeurt is nog niet bekend. De gemeente zal bin nenkort met een afzonderlijk voorstel hierover komen. Mevr. M. J. Spier. Schiedam Vnjdag 20 december 8 uur zal in het jeugdcentrum aan de dr. Schaepmansingel een klaverjas-drive 'worden gehouden die wordt georgam^ seerd door de parochie van de H. Visita- Men kan zich opgeven bij de pastorie aan de dr. Schaepmansingel 5 en bij de heer H. Oosterwijk op het Frans Halsplem 24. Schiedam De gestolen auto van de Schiedammer J. C. van L. uit de Lek straat is teruggevonden. Een dag na de diefstal vonden agenten de auto bij de Westerkade.'De bedrading van de Fiat bleek doorverbonden. De wagen van JJ S. uit de Brugmanstraat is nog steeds spoorloos verdwenen. Ook deze Fiat is voor de woning van de eigenaar gestolen. Schiedam Behalve de huurkwesties worden op het bureau rechtshulp het meest inlichtingen gevraagd over echt scheidingszaken. Het wekelijks spreekuur op dinsdagmiddag wordt volgens de juriste bij zonder goed bezocht Het bureau in gebouw De Teer- stoof aan de Nieuwstraat heeft op de zes spreekuren in totaal negenentachtig bezoekers ont vangen. Reeds de eerste dag vroegen 22 Schiedammers gra tis rechtshulp. Een aantal zijn doorgestuurd naar het hoofd bureau aan de Noordsingel in Rotterdam. Zoals uit ervaringen van dit bu reau werd verwacht, worden aan mevrouw M. J. Spier veel inlichtingen gevraagd over echtscheidingen. Tot nu waren dat er elf. Huur- en woningza ken staan met zeventien aan de top. Advies over arbeidszaken is na de opening op vijf november tienmaal gevraagd. Met twee minder staan erfrecht- en ver zekeringszaken beide op de vierde plaats. Verder 2ijn informaties gevraagd over sociale verzekeringen, vreemdelingenzaken, belastin gen. alimentaties en naamsver anderingen. Het bureau dat gesubsidieerd wordt door het ministerie van justitie verleent eigenlijk alleen „eerste hulp", Soms is een kort advies voldoende en soms wordt alleen geholpen met het opstellen van een brief. Ondanks de grote belangstelling is nog niet besloten om het spreekuur meer malen in de week te houden. Schiedam In de maand oktober kwamen in de 23 gemeenten van het Rijnmondgebied 440 woningen gereed. Vorig jaar oktober was dat aantal veel groter: 703. Van de 440 nieuwe huizen rijn 253 woningwetwoningen, 92 gesub sidieerde particuliere wonin gen. Die getallen waren in okto ber 1973 respectievelijk: 292, 326 en 84. In oktober van dit jaar werd be gonnen met de bouw van 308 woningen, terwijl men vorig jaar in die maand met de bouw van slechts 174 woningen start te. Van de 308 woningen worden er 74 woningwetwoningen, 169 ge subsidieerde en 65 met gesubsi dieerde particuliere woningen. In het Rijnmondgebied waren 1 november 1974 5.569 woningen in aanbouw. Vong jaar was dat aantal op die datum: 8.028, 2.221 daarvan worden woningwet woningen, 2.399 gesubsidieerde en 1.039 niet gesubsidieerde particuliere woningen. In het Rijnmondgebied waren 1 november 1974 5.569 woningen in aanbouw. Vong jaar was dat aantal op die datum: 8.028;* 2,221 daarvan worden woningwet woningen, 2.399 gesubsidieerde en 1,039 niet gesubsidieerde particuliere woningen. Van de in aanbouw zijnde 2.221 woningwetwoningen staan ei; 727 in Rotterdam, 381 in Rid-, derkerk, 318 in Krimpen aan den IJssel, 262 in Spijkenisse, 200 in Capele aan den IJssel, 148 in Schiedam en 385 in de overige gemeenten van het Rijnmondgebied. Driekwart van de woningwetwo- mngen-in-aanbouw en de ge subsidieerde particuliere woni- nen met een maandhuur van. minder dan 425 gulden is be stemd voor houders van het legitimatiebewijs „Woningzoe kende in Rijnmond". Schiedam Bij snelheidscontro le op de Rotterdamsedijk heeft de politie drie automobilisten aangehouden die de maximum- anelneid van vijftig kilometer per uur hadden overschreden. De hoogste snelheid die de radar- installatie van 's morgens elf tot twaalf uur heeft gemeten is 03 kilometer per uur. SCH1EDAMSCI Ja. oot< u kunt deze ideate krantenkombinatte 14 dagen lang gratis en geheet vrijblijvend, ir» de bus krijgen Het Rotterdamse^ Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk meuws Twee kranten voor de prijs van een P ro f «tee r ervan1 PS MOfltu mout» op onaetiiifdê i-n 'ja>aam«eni vbnjekjkinq k urnen Beden*en als. aanvujbnq i de Bon dan maan u 4ans oo een e»ciu5>eve »kei |ksu'Uo*en »oo< tfe meeit inzei». woonplaat* telefoon 4' I I I I I K l Rotterdamsch J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1