Wilton dames zetten opmars voort Wilskrachtig Juliana; eerste zege Eerste winst voor Scylla T'af eltennisf esti je bijzonder geslaagd CIJFERS Heren team DWS verder terug Volleybal duurt ruim twee uur RUIME ZEGE TEGEN UVG-2 SCHIEDAMScfï :e courant MAANDAG 16 DECEMBER 197^ Schiedam Voor de vele toeschouwers bij de handbal duels is er genoeg spanning geweest in de Margriet- hal. Vooral in de dames-wedstrijd I>WS-Snelwiek heeft het, vooral in de tweede helft, aan sfeer niet ontbroken. In de eerste helft had DWS weinig in te brengen tegen de Rotterdamse dames, die met uitste kend breedte spel de verdediging van DWS volledig opentrokken. Er vielen grote gaten, waarvan Snel- wiek onvoldoende profiteerde, vooral door het ont breken van een goede schutter. Kwam men door de muur van DWS heen, dan vond men een weer opdreef zijnde Til Debets? die zelFs een terecht toegekende strafworp uit de uiterste linker benedenhoek plukte. De aanhang van DWS was te doorzichtig: en traag, waardoor Snelwiek de zaak redelijk kon klaren. Snelwiek liep dan ook uit naar «en 0-2 voorsprong, waarmee de rust aanbrak. Kort na rust verkleinde Heieen Burger de achterstand tot 1-2 met een fraai schot over de verdediging heen. DWS ging iets meer aandringen, wat Snelwiekzich Het welgevallen, ondanks het sterke re spel van de Rotterdams en. Via een strafworp bracht Elly Viergever de stand in evenwicht, met nog een viertal minuten te gaan. Snelwiek raakte wat in paniek, maar profiteerde goed van een verdedfgingsfout van DWS en scoorde van de uiterste linkerflank 2-3. Een ieder zag de punten reeds naar Snelwiek gaan, dat zich echter in de laatste seconden liet verrassen, waardooor Carla Foncke de kans kreeg de eindstand op 3-3 te brengen. De heren ontmoeting DWS-Snelwïek leverde meteen al vuurwerk op. DWS nam de beginworp van Snelwiek direct over en zette een 1-0 stand op het bord. Snelwiek trachtte met schoten uit de tweede lijn DWS te passeren, maar slaagde daar niet in. Een niet goed afgewerkte break-out van DWS gaf Snelwiek meer ruimte, wat 1-1 betekende. DWS nam bet spel geheel over en zorgde voor een zware druk op de Rotterdamse veste, wat na zekere tijd een 4-1 stand opleverde. Maar weer kwam Snelwiek terug, dat via een fraai schot in de uiterste hoek, een strafworp en een verdedigings- fout van DWS, de stand op 4-4 bracht. Snelwiek moest met vijf man verder strijden, omdat een speler naar de strafbank was verwezen voor twee minuten, maar DWS profiteerde met van deze kans. Het kwam zelf op een 4-6 achterstand. De rust keerde bij DWS terug en evenals Snelwiek het kort daarvoor had gedaan, bracht het met een man minder binnen de lijnen de ruststand op 6-6. De tweede helft startte met wat rommelig spel wat echter snel werd overwonnen. Het werd een heen en weer golvend spel, waarin zich bij Snelwiek toch een zekere mate van nervositeit openbaarde, waarvan DWS te weinig gebruik maakte. Het had in die periode beslist een ruimere voorsprong moeten opbouwen, dan de nu behaalde 9-7 stand. Snelwiek kreeg daardoor de kans om weer in haar spel te komen, wat kort voor tijd een 13-13 stand betekende. Een verdedigingsfout van DWS de nederlaag betekende, want met een striemend schot noteerde Snelwiek 13-14. In de slotfase heeft DWS het accent op de aanval gelegd, -maar slaagde er niet in, ondanks dat Snelwiek een speler op de strafbank had, de stand in evenwicht te brengen. Veel spanning was er te beleven bij de heren ontmoeting Scylla-Spi- rit, waar in de eerste 15 minuten niet gescoord werd, ondanks de verwoede aanvallen van beide ploegen. Pas in de laatste tien minuten kwamen de treffers los, nadat Spint de score had geopend. Spirit bleef in die fase steeds een stapje voor, wat een 4-5 ruststand opleverde. In de tweede helft kwam Scylla tot iets beter aan spel en drong daarmee Spirit steeds meer terug op eigen helft. Nog een enkele maai kwam Scylla in gevaar bij een snelle break-out van Spirit, maar dat was niet voldoende om Scylla een 10-8 overwinning te doen ontgaan. De dames ontmoeting Northa-UVG is vooral in de tweede helft een bikkelhard gevecht geworden, dat echter ondanks alles binnen de perken is gebleven, hoewel de arbitrage zich tot achtmaal toe genoodzaakt zag naar de stip te wijzen. Northa kwam direct met het sterkste wapen; de grote snelheid, in v ."V\ «SStv A V» De DWS'er wordt hardhandig gestuit. Snelwiek won de strijd om de tweede plaats met gering verschil. actie en legde daarmee de UVG-formatie volledig aan banden. In de kortst mogelijk tijd keek UVG tegen een 4-0 achterstand aan, tegen welke opmars UVG alleen iets kon doen door een strafworp te benutten. UVG kwam eerst werkelijk tot daden, nadat Northa de stand tot 5-1 had opgevoerd. Enige goede combinaties van UVG openden perspectieven, maar konden niet verhinderen dat Northa de rust inging met een 5-3 voorsprong. De tweede helft ging UVG heel wat beter spel geven en zorgde voor meer druk, maar het spel werd v/el steeds harder, wat tot strafworpen leidde. Doelvomve Carla Francke kreeg er vijf te verwerken en zag er daarvan één naast gaan en tweemaal redde zij uitstekend. UVG zat Northa goed op de hielen en verkleinde langzaam aan de achterstand. Maar de acties'van UVG waren te Iaat gekomen om de achterstand weg te werken, zodat het alsnog een nipte 8-7 zege werd van Northa. Het damesteam van Wilton heeft in IJsselmonde duidelijk gemaakt dat het de matige competitiestart naar de achtergrond heeft gespeeld. Slachtoffer van de Schiedamse dadendrang werd Ato- mium dat met 8-10 het onderspit moest delven. Een belangrijk aandeel in die zege komt op naam van Bea Teeuw die zes treffers voor haar rekening nam. De overige doelpunten werden gescoord door Elly Verhoeckx, Francien Biesheuvel en Carla Breman. Dat Wilton de gelijkopgaande strijd tenslotte in haar voordeel besliste was het gevolg van een taktisch zetje van coach Jan Teeuw die twee"~stoorspee!sters inschakkelde, Atomium wist hier in de slotfase geen raad mee. Schiedam Het leek een loze kreet: „Straks, als het er écht op aan komt, dan gaan we draaien. Let maar op". Juliana's aanvoer- Deze smash van Ben der Aad Besuyen zei het overtuigend, alleen het moment waarop unretman te hPt Ppnrirerht- JiSillll was psychologisch minder gekozen. Omdat het Schiedamse Horstman 15 "et Pendrecnt gSSH| volleybalteam na tien wedstrijden nog steeds puntloos onderaan blok te machtig. bungelde; was bet vreemd dat er rondom smakelijk werd gela- %^fj£rf chen? lloisfi^ll Tóch ziet het er naar uit dat de moedige woorden van toen geen grootspraak zijn geweest, want het duel tegen Jong Pand recht - de „generale" voor de beslissende degradatïecompeti- tie - leverde Juliana een 3-2 zege op: de eerste winstpunten. De Schiedammers hadden er ech ter wel twee uur voor nodig, maar etaleerden daarmee een fikse dosis inzet en de moed om vanuit een 0-2 achterstand te rug te komen en de aanzienlijk hoger geklasseerde tegenstan der alsnog te verslaan. Mooi volleybal was het overigens niet. Jong Pendrecht moet ge dacht hebben aan de eerste wedstrijd in Rotterdam-Zuid, toen Juliana maar wat aan klungelde en na een gewonnen eerste spt kansloos werd wegge veegd. En de return in de sport hal Margriet leek een herhaling te worden, want via 7-15 en 11-15 leek de zaak snel beslist. Leek, want ineens veranderde Juliana van taktiek, liet het ver tragende spel voor wat het was en schakelde over op tempo. Het wat weggesukkelde Jong Pendrecht bleef het antwoord schuldig. Toch heeft het nog maar weinig gescheeld of Juliana's „gok" was een miskleun geworden. Want het ineens gevarieerd aanvallende Juliana nam in die belangrijke derde set een 12-4 voorsprong, maar zakte ineens weer weg, waardoor Jong Pendrecht terugkwam tot 13-13. Net op tijd vonkte het weer in de Schiedamse ploeg en twee harde smashes van linkshandi ge Joop Gunneweg betekenden een 15-13 zege. ONDER CONTROLE En vanaf dat moment had Julia na het duel onder controle. Wat niet gezegd kan worden van de op promotieklasseniveau debu terende scheidsrechter Bijster- boseh. Vooral Jong Pendrecht maakte het de veel te lankmoe^ dig optredende arbiter moei lijk, terwijl ook Juliana, op die. momenten dat de beïnvloeding door de Rotterdammers wat al te opvallend werd, een duit in het zakje deed. De wedstrijd werd er in ieder geval met aantrekkelijker door. Het pleit echter voor de Schie dammers aat ze net Dieven zoe ken in goede combinaties en durfden vertrouwen in het hoog: springende blok van vooral; Rob Bielefeld en Joop Gunne weg. En omdat ook de andere aanvallers. Wout den Hertog er Ben Horstman hun matige star konden doen vergeten kwan Juliana via een 15-12 setzeg» naast de Rotterdammers: 2-2. En toen was het duidelijk gewor den dat Juliana's eerste over winning binnen handbereik lag Ook Jong Pendrecht beseft dit, maar slaagde er met provo ceren.de acties niet in om Julia na's aanvalskracht te breker Ook al doordat de Schiedams spelverdelers Aad Besuyen e: Jan van Heerde tempo bleve: dicteren, kwam Juliana - cond tioneel opvallend sterk - op 10- en 13-10. Even nog leek ee knieblessure van Jan van Heel de de concentratie te verslaj pen, maar toch nog vrij gemal kelijk werd het een 15-10 zegi Aanvoerder Aad Besuyen, tr met de eerste wahst: „We wisten het. In de eerste competitie was er voor ons, door de achter stand m trainingen geen eer te behalen, waardoor we helemaal hebben toegeleefd naar de' tweede competitie. En dan te weten dat we in deze wedstrijd ook aanvaller Jan Zandijk nog moesten missen. Heus, ik ben echt overdreven als ik zeg dat we nog gaan halen". Schiedam De derby tussen de dames-handbal teams r van Scylla en het tweede team van GVG is een, ruime 93 overwinning geworden voor Scylla. In de afdelings tweede klasse A betekende dit de eerste winst voor Scylla, dat na deze overwinning nog we! op de onderste plaats blijft staan, maar nu met drie andere teams deze plaats moet delen. In het eerste kwartier zag het er niet naar uit De UVG-reserves startten goed en reeds na twee minuten was het José Baten burg, die met een zeer hard schot de stand 0—1 liet aanteke nen. Na zes minuten was de stand weer in evenwicht door een slap schot vati Wil Barto. UVG-keepster Gretha van de Berg verkeek zich hierop volko men. Met goed samenspel zetten de UVG-dames zeer goede aanval len op, maar het schot op het kritieke moment ontbrak. Na tien minuten was het wederom José Batenburg, die toch succes had en' haar ploeg wederom naar een voorsprong bracht Hierna ging Scylla wat meer vaart in de aanval brengen. Achtereenvolgens waren het Lenie Peek en Rina Vlugman, die op 3-^2 kwamen. Door deze achterstand kwam UVG in grote moeilijkheden en hiervan profiteerde Scylla maar al te graag. Els van Has- sel tweemaal en Nel de Held éénmaal. Zij brachten de rust stand op 6—2. Coach Ton de Veld van UVG gaf in de pauze de nodige instructies, maar na hervatting was het toch weer Scylla dat de toon aangaf. Wil Kalkhoven (ex-Wilton speel ster) wist met twee gave tref fers nog verder uit te lopen en Nel de Held maakten de 6—2 treffers vol. UVG was nergens meer. Al maakte Ria van Schijndel in de allerlaatste mi nuut nog een tegeapunt, dat de eindstand op 39 bepaalde. Met deze fraaie overwinning was Scylia-eoach Henny Heesbeen dik tevreden. Heesbeen: (rAIs de ploeg zo blijft spelen, is succes in de resterende wedstrijden verzekerd". Van een onzer verslaggevers - i Vlaardingen Dat Nederland de overwinning - niet cadeau heeft gekregen bewijzen de cijfers. Weliswaar werd van de zeven partijen in de Vlaardingse Lijnbaanhal er maar één in arie games beslist maar van de overigen eindigden er maar liefst acht games niet twee punten /verschil. De gedetailleerde uitslagen waren; XNico van SlobbeBjame Grimstrup 22—24, i. 11—21, Bert van der Helm—Claus Pedersen 23—21, 12—21, 21—16, Son ja Heltzel—Susanne Poulsen 21—19, 21—17, Slobbe/Deken—Pederse- n/Grirastrup 19—21, 20—22, Van der'Helm/Helfc- zei—Pedersen/Poulsen 21—15, 21—19, Van Slob- be—Pedersen 12—21, 19—21, Van der Helm— Grimstrup 23—21,21—10. doorCees Olsthoom Vlaardingen Terwijl de extra verlichting werd weggehaald en de tafel opgeruimd, overzag Ton Stolk nog eens de arena. Het strijdtoneel waar luttele mgenblikken eerder het Nederlands tafelten- nisteam de kans op promotie naar de eerste divisie van de Europese competitie volledig in eigen hand had gehouden door het altijd lastige Denemarken met 43 te verslaan. Liet hij zijn ogen rond gaan door de ruimte waar normaliter In tiem '55 haar clubavon den houdt. De glimlach op zijn gezicht sprak voor zich. Ton Stolk was dik tevreden over het verloop van de interland die de veertigjarige afde ling Rotterdam in sa menwerking met de Vlaardingse tafeltennis- club Intiem organiseer de. Natuurlijk ben ik dik tevreden", wist de wedstrijdsecretaris van Intiem. „Dit was toch een geweldige reclame voor Vlaar dingen en onze vereniging. En daar ging het tenslotte om. Door middel van deze inter land tussen Nederland en De nemarken hebben we ver schrikkelijk veel goodwill ge kweekt. Vooral met het oog op de jeugd". Wat dat betreft voldeed het duel inderdaad aan de verwachtin gen. Want van de driehonderd toeschouwers, (zorgden tijdens de wedstrijden voor erg veel sfeer en herrie) was een bijzon- der groot gedeelte juist van die categorie. Stolk: „Ik geloof dat we niet over de belangstelling mogen klagen. Het zat toch lekker vol. Kijk en dat was een goede zaak voor Intiem. Vooral met het oog op de sponsor die we sinds kort hebben. Niet alleen omdat ra dio Molenaar veel heeft gedaan (attenties voor spelers, coaches en scheidsrechters) bovendien ziet men dat het de moeite loont een tafeltennisclub te sponso ren". Overigens wist Intiem pas sinds vier weken dat de afdeling Rot terdam (die de interland had geclaimd in verband met de viering van het 40-jarig be staan) het festijn in de Lijn baanhal wilde afwerken. Reden waarom Stolk met Rotterdamse bestuursleden en enkele andere verenigingsmensen vier weken keihard heeft gewerkt om een en ander voor elkaar te krijgen. Gezegd moet worden dat de afde ling Rotterdam in samenwerk ing met Intiem alles piekfijn voor elkaar had. Goed zicht op de tafel, nuttige programma boekjes en een goede geluidsin stallatie. Ook het licht was opti maal. „Maar", geeft Stclk eerlijk toe, „dat was niet van ons. Omdat er extra licht moest komen, hebben we,wel de benodigdhe- Bert van der Helm (links) in actie tegen Claus Pedersen. De goed bevolkte tribune op de achtergrond zorgde voor veel sfeer in de Vlaardingse Lijnbaanhal. den daarvoor gekocht Maar die die brachten natuurlijk extra bleken we toch niet nodig te verlichting mee", hebben. Want enkele dagen Al met al gelooft Ton Stolk dat voor de wedstrijdstrijd belde de een dergelijk groot evenement NOS dat er televisie-opnamen in Vlaardingen voor herhaling zouden worden gemaakt En vatbaar is. Ton tot besluit: „Volgend jaar vieren wij als vereniging ons twintigjarig be staan, Misschien dat we dan weer iets groots kunnen organi seren. We moeten het maar eens bekijken,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 6