SCHIEDAMSCHE COURANT "Vlees minder in trek Brandweer redt automobilist van verd rinkingsdood Biimenstads-? woningen worden door de gemeente afgebouwd KAM Uit jaarverslag 1973 van slachthuis Blijkt: Wethouder Visbeen opent Kersttentoonstellingen ADVERTEERDERS DRONKEN ZEEMAN NA VECHTPARTIJ OP DAK VAN TAXI Kondor bouwt verpleeg tehuis voor elf miljoen Hoofdprijs voor Vlaardinger Man half uur onder water in auto bekneld Eigen ruimte voor hervormde jeugdraad Voorlopig geen overdracht aan woningbouwcorporatie Brand aan Dr. Knyperlaan i' JA Vrijdag 20 December 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 268D91 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 6 pagina's 99ste jaargans no. 25201 Schiedam Het bedrijf IBB Kondor B.V. gaat het nieuwe verpleegte huis Nieuwe Waterweg- Noord aan de Hoppersin gel in Woudhoek bouwen. Met deze opdracht van de Stichting Nieuwe Water weg is een bedrag van ruim elf miljoen gemoeid. Begin 1977 moet het tehuis in gebruik worden geno men. Het gebouw telt dan 217 bedden voor geeste lijk gestoorde bejaarden en somatisch zieken. Kondor zal de bouw naar een ontwerp van het ar chitectenbureau J. Leng- keek uit De Bilt uitvoe ren. Het is de bedoeling dat de eerste paal medio januari de grond in gaat De 750 gulden, in het vooruitzicht gesteld voor de winnaar van onze folder prijsvraag is terecht geko men bij de heer F. G. de Ruyter, Zwaluwenlaan in Vlaardingen. Uit handen van chef inspectie binnen dienst G. 't Hart krijgt hij hier de begeerde hoofd prijs. De overige winnaars (van de stereo-radio's, de gou den sterrenbeelden of de kerststerren) hebben inmid dels hun prijs thuis. Schiedams college wil gezamenlijke regeling van vuurwerk verkoop Schiedam Het Schiedamse col lege van b. en w. gaat initiatie ven ontplooien om te komen tot een gezamenlijke regeling bin nen het Rijnmond-gebied voor het verstrekken van vergunnin gen voor vuurwerk. Men zal daartoe contact opnemen met enkele naburige gemeenten en het dagelijks bestuur van de Rijnmondraad. Het college wil dat de verkoop van vuurwerk alleen maar mag plaatsvinden tussen kerst en Oud en Nieuw. Het college is vooral tot dit besluit gekomen omdat men, in verband met het grote gevaar dat vuurwerk voor mens en dier oplevert, grote zorgen heeft. Verder vindt het college dat hier in feite sprake is van verspilling van grond stoffen. Schiedam De Schiedammer heeft in 1973 over het algemeen minder vlees gegeten dan in het jaar daarvoor. Per inwoner werd vorig jaar 21 pond vlees-van-het-slachthuis minder geconsumeerd, na melijk 32,05 kilogram. Dat blijkt uit het nu pas verschenen jaarverslag over 1973 van de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees „Keuringskring Schiedam" en van het open baar slachthuis. Bij de berekening is wel de geconsu meerde hoeveelheid vlees uit de zogenaamde vrije invoer .buiten beschouwing gelaten. Die hoeveelheid vlees is de keuringsdienst en het abattoir onbekend. De omzet ia het openbaar slacht huis aan de Slachthuislaan was in 1973 beduidend minder dan het jaar daarvoor; er werd in totaal 847,235 kilo vlees minder geproduceerd. De omzet was vorig jaar 8.096.809 kilogram. 1.817.623 kilo daarvan werd uitge voerd naar binnen- en buiten land, In Schiedam werd vanuit andere keuringskringen 1.485.893 kilo vlees ingevoerd. Geconsumeerd werd in de2e plaats 6279.186 kilogram. In totaal werden voor de produc tie over '73 bijna 52.500 dieren geslacht, namelijk 41.514 var kens, 9.739 volwassen runde ren, 519 gras- en vette kalve ren, 448 schapen, 162 geiten, 21 jonge kalveren (nuka's), 12 big gen en 4 eenhoevige, dieren. Er werden 10.550 dieren minder geslacht dan in 1972. De Schiedammer kon pas nadat de totaal vernielde wagen uit het water was getakeld uit zijn benarde positie worden bevrijd. Delft- De Delftse brandweer heeft gisteravond de 19-jarige L. H. T. uit Schiedam op het nippertje van de verdrinkingsdood gered. De man was omstreeks half acht op Abtswoude, de weg tussen Delft en Kethél, met zijn wagen omgekeerd in de sloot ge raakt en kon, omdat hij met zijn onderlichaam bekneld zat, er niet worden uitgehaald. Brandweer lieden hebben ruim tien minuten in het water gestaan om de Schiedammer zuurstof toe te dienen. Een takelwagen van Van der Lee heeft de auto er na een half uur uitgehaald., waarna de bestuurder kon worden bevrijd. komen vernield en zakte het water in. De politie heeft geen remsporen gevonden en van een aanrijding met of uitwijken voor een andere auto kan geen sprake zijn. Alle slachtmgen in de Keurings kring Schiedam hadden plaats in het openbaar slachthuis. Uit het buitenland werden 1046 runderen ter slachting aange voerd; 228 uit België en 818 uit Engeland. Gedurende het verslagjaar werd bij 476 slachtdieren bacteriolo gisch vleesonderzoek ingesteld. Als gevolg hiervan werden 70 dieren afgekeurd als voedsel voor mens en dier. Bij 13 var kens werd tuberculose gecon stateerd. Levende blaaswormen werden aangetroffen bij 92 run deren en één kalf. Miltvuur (anthrax) werd niet gevonden. Bij de nadere keuring werd 10 1/2 kilo paardevlees en 52 kilogram varkensvlees en -ó'rganen afge keurd. De groep keuringsamb- tenaren bestond uit één keu ringsdierenarts (de directeur), een part-time dierendokter, en vier keurmeesters. Alle door dit team afgekeurde organen en delen kwamen op het terrein van het openbaar slachthuis voor de destructor beschikbaar. Op dat terrein belandden ook gestorven slachtdieren, die door de eigenaren werden aangege ven bij het slachthuis. Dit de- structiemateriaal bestond uit 1342 gestorven dieren: 574 big gen, 300 nuchtere kalveren, 218 varkens, 113 schapen, 62 lam meren, 29 runderen, 23 geiten, 11 graskalveren, 11 eenhoevige dieren en één geitelam. De cadavers werden bij de vee houders opgehaald door het de structiebedrijf Gekro NV uit Ovetschie. m ■e|pc] Het overgrote deel van de geslachte dieren bestond uit varkens: meer dan 41.000 varkens werden in het slachthuis voor consumptie geschikt gemaakt. Schiedam - Wethouder mevrouw C. Visbeen-Stroman zat als voorzit-, ter van de museumcommissie vanavond om kwart over acht in de aula van het Stedelijk Museum de Kerst tentoonstellingen openen. Deze exposities duren tot 29 januari. De exposerende artiesten zijn Lu- Tenslotte is er nog een kerstten. cebert (de gouaches en tekenin gen van deze vijftiger zijn in samenwerking met de Neder landse kunststichting naar Schiedam gehaald), Alain Teis ter (zijn geschilderde Zevenluik met bed en bezoekers" geeft weer, hoe hij met de dood voor ogen levensherinneringen op haalde), Siet Zuyderland en J. Bemief (hun bekende „bajes- maf' wordt tentoongesteld dankzij samenwerking met ga lerie Seriaal in Amsterdam) eir Mieke Mulder-Holt (die al expo* seerde op de Smt-Nieolaasten- toonstelling met keramiek en die nu kerststallen en beelden van klei Iaat zien). toonstelling van twaalf kunste naars uit Sloveens Istrië in Joe goslavië. Zij exposeren met gra fiek, tekeningen, aquarellen en tempera's. De politie was sprakeloos over hie de man het er levend heeft afgebracht. In het St. Hippoly- tusziekenhuis kon men voorlo pig alleen een gebroken dij been constateren. De mogelijk heid bestaat dat de automobi list nog inwendig letsel heeft opgelopen. De auto werd totaal vernield. Volgens de politie reed de wagen met een snelheid van minstens 80 km/u over de smalle, donke re weg. Door nog onbekende oorz&ak raakte de auto van de weg en versplinterde een hek op een dammetje in de sloot langs de weg. Twintig meter verder kwam het voertuig on dersteboven met de voorkant op de punt van de wal. De wagen werd bij deze klap vol- BERICHT voor onze In verband mat de Kerstweek kunnen advertentie-opdrachten voor onze editie van 24 december a.s. uiterlijk worden aangenomen tot maandag 23 dec. vóór 10.30 uur 's morgens. Voor de editie van 27 dec. geldt als sluitingstermijn dinsdag 24 dec. eveneens om 10.30 uur 's morgens. Schiedam Op zaterdag 21 de cember zal de hervormde jeug draad van de hervormde ge meente Schiedam zijn eigen ruimte in het gebouw De Waag van de Grote Kerk in gebruik nemen. Tussen tien en twaalf uur wordt hier dan een soort „open huis" gehouden. Schiedam De 26-jarige lichtmatroos R.M. uit Groenland heeft op de Koemarkt in Schiedam voor ruim 350 gulden vernielingen aangericht. De dronken man uitte zijn woede over een verloren vechtpartij op het dak van een taxi. De matroos van het schip Herrtrod dat in de Merwedehaven ligt gemeerd, had een avondje de bloemetjes buiten gezet. In een café in de Gorzen liep dit uit de hand en er ontstond een vechtpartij, De Groenlander moest in een taxi de aftocht blazen. Hij liet zich naar het Nolet Ziekenhuis brengen om daar voor zijn verwondin-: gen te worden behandeld. Vandaar werd hij naar de Koemarkt gebracht. Hier begon hij na de afrekening met het afbreken van de buitenspie geltjes en de ruitenwissers. Tot verbazing van de 34-jarige chauf feur L. de B. was de man al op het dak en de motorkap van de auto geklauterd, voordat hij collega's en politie om assistentie kon vragen. Pas toen zijn kapitein de aangerichte schade betaald had, kon het schip met de matroos vertrekken. Mevrouw Dirkzwager(links)... wethouder insinueert... Schiedam In het kader van de bouw van de 48 binnenstads woningen heeft de WD weer een scherpe aanval gelanceerd op het beleid van het college in casu wethouder van stads ontwikkeling C. Zijdeveld. De oppositiepartij verweet de wet houder dat de belofte om de woningen over te dragen aan de Stichting Schiedamse Sa menwerkende Woningbouwcor poraties (SSSW) niet gestand werd gedaan. De toezegging werd gedaan op een vergadering tussen de wo ningbouwcorporaties en de wet houders Bolmers en Colié. Tot nu toe beeft de gemeente echter mets meer van zich laten horen, aldus de WD. Woordvoerster mevrouw Dirkzwager: „Deze zaak neemt u kennelijk niet serieus. U laat alles op zijn beloop. Het zou een zeer ernsti ge zaak zijn als de toezegging teniet wordt gedaan". Wethouder Zijdeveld verweerde zich met de opmerking dat het op dit moment overdragen van de woningen aan de SSSW ver warring zou scheppen. „We wil len als gemeente eerst de wo ningen. afbouwen. Wat betreft de toezegging; dat is er één van het college. De raad zal hier over moeten beslissen Daarom komen wij met een afzonderlijk voorstel hierover", aldus Zijde veld. Er ontstond wat irritatie bij raad slid Dirkzwager toen zij dacht dat de wethouder insinueerde dat zij de belangen van haar echtgenoot (bestuurslid van de SSSW) verdedigde. Zij: „Een onheuse insinuatie omdat ik nu toevallig dicht bij de bron zit Eén van mijn fractiegenoten had dit ook kunnen behande len. Het is onze plicht de belan gen van iedereen te beharti gen". Zij vertelde verder dat het imros. tene graag ziet dat woningen onder corporaties worden on dergebracht, „Dat staat ruet al leen in de circulaire van bet vorige kabinet, maar .ook m de pas gepubliceerde nota van Gruyters", aldus mevrouw Dirkzwager. Bij de verdere discussie over de 48 woningen bleek de PvdA voorstander te zijn voor het toewijzen van de huizen aan die gezinnen die een inkomen van tussen de 13.000 en 18.006 gulden hebben. Over de toewijzing verklaarde burgemeester Lems dat het col lege de nodige richtlijnen hier voor zou opstellen. Ook het aantal medische urgentiegeval len zal hierbij nauw betrokken worden. Schiedam Met emmers water hebben bewoners van de Dr. Kuyperlaan een brandje bij de familie De Bruin op nummer 183 geblust. Een vuilniszak had op het balkon van de woning vlam gevat nadat daar met vuurwerk was gespeeld De brandweer die reeds was uitgerukt met een blusauto en een ladderwagen, behoefde niet in aktie te komen. SCHIEOAMSU r* UmW. Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, m de bus krijgen Het flotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van een Profiteer ervan' p S Wociij u n i«uM v«<geli|kiiq kunn»n exdenkfln «is aanuuitiriQ op onumiaartöt i>n -Ade öon d*n u tan} t>c «r, »»ciuv»w» 9>»saar.>tei.er öm- -»'i "e«.eni4su"iei*en voor demresl orttfinw, mitm I I I teieiooft roals I I I I J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1