SCHiEDA CHE COURANT A isie G 1 en Nolet: privaat rechtelijke stichting "Ik kreeg de kans niet m GROOT CONCERT VAN GEREFORMEERD KOOR w Kinderkerstzang in Grote Kerk Bejaarden: geen aparte Conclusie van nog niet {gepubliceerd rapport van de integratie- icommissie: Nieuwjaarswens van VTM: het nodige ongeduld Rijwiel- SS terreur op voet gangersbrug Niemand zeggen, vloertje leggen Vier mille uit fietsen- kelder gestolen (Kerst)raad Chili-avond Commissie vergadert in Nieuwelant w «'JA Zaterdag 21 December 1974 4 pagina's 99ste jaargang no. 25202 1-ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - Als men ooit i zou besluiten over te gaan tot een samenwerk-1 ing tussen het gemeente- ziekenhuis en het Nolet- ziekenhuis, dan kan dat het beste gebeuren in de ïvorm van een privaat rechtelijke stichting. Dit Is de conclusie van een nog iniet gepubliceerd rapport van ide integratiecommlssiey die (rich de afgelopen maanden be zig heeft gebonden met de vraag welke technische en juri dische mogelijkheden er zijn voor een eventueel samengaan van deze twee Schiedamse zie kenhuizen". De slotsom van dit rapport, dat vermoedelijk pas tussen de Kerst en Oud en Nieuw offi cieel naar buiten zal worden gebracht, is in een vreemd per spectief gekomen nu deze week ook duidelijk is geworden dat de gehele integratie op losse schroeven is komen, te staan. Zoals bekend is men vooral bij Nolet bijzonder verontrust over het feit dat de Schiedamse ge meenteraad deze week een ini tiatief-voorstel van enkele raad sleden accepteerde waarin wordt' voorgesteld om de ge meentelijke ziekenhuiscommis sie met één (socialistisch lid uit te breiden". De integratiecommissie werd eni ge maanden geleden ingesteld. Zitting hierin hebben onder meer enkele leden van de direc ties, medische staven, van het Nolet-bestuur en het GZ-be- stuur. Slagvaardig Schiedam - De bejaarden willen geen aparte groep zijn. Ze ei sen het recht op, net zoals jon- .geren van rond de twintig, om w een eigen leven te hehben. «T Zij weigeren ook langer om gedis- erimineerd te worden. Een mid- - del om dit alles te bereiken is •-< de raad voor het bejaarden- werk, Een andere naam bleek niet mo- gelijk, al beseft de voorzitter, i mevrouw J. Poll-Schut, terdege 1,'dat zelfs de naam alweer discri- ^nrinerend is. "De meeste bejaarden laten zich nog teveel in een hoekje druk- 'v-ken", meent zij, "velen gaan daarom uit angst naar een te huis, omdat ze denken dat ze alleen daar geholpen kunnen -'- Jworden. Dat is onjuist Mensen c'die nog goed zijn zien wij liever niet in een tehuis". Een uitgebreid interview met me vrouw Poll over de bejaarden- problematiek die zich ook in Schiedam manifesteert staat op pagina drie. Schiedam - Het gereformeerd gemengd koor "Com nu met sang" ;,nit Rotterdam geeft vanavond een concert in de gereformeerde kerk aan de Westvest i» Schiedam. Het concert begint acht uur, De meerderheid is na deze voor studie tot de slotsom gekomen dat de privaatrechtelijke stich tingsvorm het meest ideaal is omdat dit een zo slagvaardig mogelijk beleid toestaat. Uit het rapport blijkt verder dat de commissie ook nog vier an dere mogelijkheden weet, maar dat men. ook heeft ontdekt dat hier een of meer bezwaren aan kleven. De alternatieven zijn a) een ge meentelijke stichting b) een gemeentedienst: de toe stand zoals die nu is. c) integratie via een wettelijke regeling d) een privaatrechtelijke stichting maar dan met zogenaamde B3- reehten. (Dit betekent dat de werknemers ambtenaar zijn). Het commissie-rapport dat nu nog bij de drukker is, zal na verschijning aan de beide zie kenhuisbesturen en de gemeen teraad worden rondgestuurd. Pas daarna is het mogelijk om op basis van dat advies een verde re discussie te beginnen over een mogelijke samenwerking. Voor een achtergrond-beschou wing over dit rapport, het ge beuren deze week in de ge meenteraad en de consequen- - ties van een en ander voor-een mogelijk samengaan tussen No let en GZ, zie verder pag. 3. Vlaardingen - Een warme kerst en nieuwjaarsgroet krijgt mi lieubewust Vlaardingen (en Rijnmond) aangeboden van de VTM {"Vereniging-met-de-lan- ge-naam"). Geen groet vol scho ne beloftes, want daar gelooft de VTM allang niet meer in. Nee, de VTM'ers tekenden voor hun blad "Reine Lucht" een eeuwigdurende saneringskalen der, en zegt er van: "Bijzonder geschikt voor het vieren van de dag van voltooiing van sane ringsplannen, met verschuifba re einddatum". Voor het overi ge "wensen VTM en Heine Lucht iedereen voor 1975 het nodige ongeduld toe". "Als ware snelheidsdui vels rijden ze over de' brug", zo meent de wïjk- vereniging Oost. Schiedam - "Ze rijden hier de zoom uit je broek", vertelt een voetganger op het brug getje tussen de Swammer- dam - en de Van Swinden- singel. Net als wijkvereni- gingsvoorzïtter C. Zonneveld vindt hij dat het voor de bromfietsers in Oost een sport is geworden om met de grootst mogelijke snel heid over het bruggetje te "scheuren". De voetgangers, vooral de be jaarden, zeggen dat zij met angst en beven het bruggetje passeren. Voordat de verbol gen wandelaars echter de "snelheidsduivels" kunnen berispen zijn die al straten verder. Een vuist ballen is het enige wat zij kunnen doen. De uitlaat van de brommers overstemt de scheldwoorden die daarbij de lucht in worden geslin gerd. De enige overtreders waar zij nog een beetje vat op heb ben zijn de fietsers die daar de verkeersregels overtre den. Die horen wel de ka- nonnade van vloeken. Het helpt niet want de volgende keer kiest men toch deze korte route, ondanks het blauwe verkeersbord dat zegt dat dit alleen voor voet gangers is bestemd. Ook de betonnen paaltjes helpen niet. Hekken voor de brug plaatsen is de enige oplossing, aldus de voorzitter van het Singel kwartier. Bakkeren over zijn ontslag uit de SG-stichtingsraad: Schiedam Zijn ontslag uit de stichtingsraad van de Schiedamse Gemeenschap is een pijnlijke verrassing voor de heer X F. Bakkeren. Toen hij vorige week in onze krant las, dat het college van b. en w. op aandrang van de SG vanplan was om hem uit zijn functie te ontheffen, voelde hij zich diep teleurgesteld. "Ik had graag mijn taak voor de SG afgemaakt, maar daar heb ik de kans niet voor gekregen. Ik betreur dat heel erg", zo was, zijn bewogen commentaar. Reden voor zijn ontslag, waarmee de gemeenteraad in haar verga dering akkoord ging, was de voortdurende afwezigheid van Bakkeren.bij vergaderingen van de culturele stichting. Reden voor dat verzuim: "Ik liep te kwakkelen met nierstenen", aldus de heer Bakkeren. "Van af begin dit jaar had ik er last van. Nou, als iemand weet wat nierstenen zijn, snapt hij ook best dat je van de pijn niet kan vergaderen." Later, halverwege dit jaar, waren er nog enkele oorzaken waarom Bakkeren zich niet liet zien op vergaderingen van de SG. "In juni ging ik met langdurige va kantie. In augustus was er geen SG-bijeenkomst geweest En in september bleek ik plotseling te zijn verhinderd. Ik heb toen opgebeld en telefonisch mijn absentie verklaard." Voor de Schiedamse Gemeen schap bleek dat ene telefoontje echter onvoldoende. Nadat Bakkeren al van de tien verga deringen acht keer verstek had laten gaan, werd in de notulen van de september-vergadering opgenomen: "Bakkeren zonder kennisgeving afwezig". "Onelegant", was de indruk in de SG. De reactie van Bakkeren: "Men had mij best eens kunnen berichten, dat ik ook nog schriftelijk moest laten weten waarom ik er niet was." Het is hem ook een raadsel, waar om de Schiedamse Gemeen schap hem niet heeft benchf dat hij zou worden ontslagen uit de stichtingsraad. Schiedam - Dit is'ie dan. Het vloertje van Vroom en Dreesmann dat deze week in één dag werd gelegd. Let wel, een vloertje van ongeveer" 5.500 vierkante meter be ton. In nog geen zeventien uur was het karwei geklaard. In die periode was er wel werk voor ruim tachtig man en moesten er onge veer 150 betontranspor- ten worden uitgevoerd. De hal waar de vloer is gelegd, staat aan de Bui tenhavenweg. Het waren huis zal hier een nieuwe opslagruimte in gebruik nemen. Het grote voordeel van het snelle leggen van het be- tonvloertje is wel dat men vermoedelijk maan dag al met ander werk in de hal kan beginnen en bovendien komen er met deze werkwijze geen stortbaden. Schiedam - Uit een fietsenkelder aan het Bachplein is voor vier duizend gulden aan fototechni- sche apparatuur gestolen. De eigenaar, T. de Kleer uit Schie dam, heeft aangifte gedaan bij net politiebureau. Dit heeft ook H. JUL Wessels ge- 'daan die uit zijn auto een accu fidst met een waarde van hon derdvijfenzeventig gulden. De wagen stond geparkeerd op de Overschieseweg. De politie ver moedt dat de accu overdag is gestolen. De begeleiding is in handen van de bekende organist Dirk Jansr. Zwart. Hij zal ook enke le orgelsoli ten gehore brengen. Ook de hoboïst Jan Zwart ver leent zijn medewerking. Het koor wordt gedirigeerd door de heer John Propïtius uit Baam. Op het programma staan werken van Marcel Dupré, Joh an Wa genaar, Johann Sebastian Bach en Jan Zwart. Het koor zal ook nog werken uitroeren van "Han del, W. H. Zwart, W. Mudde en Jan Kaasschieter. Er is ook ge legenheid tot samenzang. Kaarten voor het concert rijn ver krijgbaar bij A. van 't Hoff (Jan van Zutphenstraat 33, tel. 702310), H. Plaisier (Van Lim burg Stirumstraat 27, tel. 704778), W. Punt (Burgemeester Honnerlage Gretelaan 343, tel. 704359) en A. Sonneveld (Prof. Kamerlingh Onneslaan 162a, teL 156578). /A'fiV's vlT?' V i' i' Schiedam - De bekende NCRV- presentator Gerard van den Berg zal morgenavond in de Grote Kerk een groots pro gramma met kinderkerstzang presenteren. Aan dit evenement, dat in Schie dam voor de derde maal wordt gehouden, verlenen enkele kin derkoren hun medewerking. Om zeven uur avonds begint het programma. Achtereenvol gens treden op: het Toonkunst; kinderkoor onder leiding van Aad van der Hoeven, het koor Happy Generation met als diri gent Ger Hagenaars, de groep The Creed Singers onder lei ding van Jan Scholten en solo zanger Henri Schipper. Het programma wordt besloten met trompetgeschal van Harpe Da vids. Er wordt gerekend op veel be langstelling. Ondermeer zullen klapstoeltjes uit de sporthal Margriet in de kerk worden geplaatst om iedereen een zit plaats te kunnen bieden. De stichting Lentefeest heeft zich bereid verklaard om met een bus minder of invalide belang stellenden op te halen. NCRV-man Gerard van den Berg zat de kinderkerstzang in de Grote Kerk presente ren. Schiedam - Maandagavond 8 uur zal in de recreatiezaal van het Stadskantoor de Schiedamse gemeenteraad voor de laatste keer in dit jaar bijeen komen. Deze - extra - vergadering moest worden bijeen geroepen omdat de raadsleden afgelopen maan dag niet alle onderwerpen op de overvolle agenda konden af werken. Dit "restje" bestaat onder meer uit het belangrijke voorstel tot vaststelling van de elektriciteit starieven en enkele voorstellen tot wijziging van de verordenin gen inzake het tarief voor de levering van aardgas. Schiedam - Maandag 23 decem ber half acht zal in het gebouw voor christelijk sociale belan gen aan de Lange Haven een Chili-avond worden gehouden. Onder meer zal dan de film "Als het volk ontwaakt" wor den vertoond. Verder zal een Chileense vluchteling over rijn land vertellen. Tijdens deze avond zullen er ook informatie stands worden ingericht, onder meer van CLAT, de Linker hoek en van de Chili-beweging, Vlaardingen De commissie voor verkeer en vervoer verga dert maandagavond 23 decem ber niet in het stadhuis maar in het ontmoetingscentrum 't Nieuwelant aan de Goudsesin-' sel. Leden van de werkgroep Rijden of Stilstaan Vlaardingen-Am- bacht-Babberspolder zullen de commissie het eindrapport van hun verkeersstudie overhandi gen. De bijeenkomst begint half acht Verkiezing nieuwe wethouder 29 januari Vlaardingen Woensdag 29 januari komt de Vlaardingse gemeente raad in een extra verga dering bijeen. De raad zal op die datum een nieuwe wethouder moe ten kiezen: de opvolgerfs- ter) van Lydia van Duijn-Spruijt omdat die 17 januari de raad vaar wel zegt. Zoals bekend moeten de le den van de PvdA pp 3 januari zeggen wat er met de opvolging van Ly- dio van Duijn-Spruijt moet gebeuren', of zelf de plaats opvullen of hier over praten met de con fessionele partijen en de WD. schhdaMSO NL-*-"" a - mm Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombtnatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdams-ch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervanl P5 Mocht u n leuk* vergelijking kunnen bedenken als aanvulling op onderstaande /in in de bon aan maaki U kans op «en encli>stev» gaaajnsieker d»o wi| wekelijks u'llovan vOO« de mees! originele i/ven- ding I I 9 noon tij I io hoon d euwsb'ad Schiedamsche Courant dj hal Rotlerdamsch

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1