Ada Pors d I li :londer de minuut Satelliet en Vlaardingen in finale Waterwegclubs in moeilijkheden Ook Dian'eE kandidaat voor WK LES VOOR THE HOOKERS HOLLANDIAAN PAKT OLIVEO AAN Sportdag ORANJE NASSAU SNEL VAN SLAG Dol-Fij open n Sportagenda Tweekamp ODÖ sterk terug break-out die dit keer liep van Nel Vogel naar Edith Maan die' scoorde. Ruststand 6-2. Na de rust wist Oliveo ogenblik kelijk tegen te scoren 6-3. Hier door niet van de kook gebracht begon Hollandiaan weer te bou wen aan een aanval. Yvonne van Zelm scoorde met opnieuw Keyzer en Ada van Mil was wel duidelijk te merken. Had het originele team gespeeld dan was de uitslag beslist groter uitgevallen in het voordeel van wedstrijd liep naar het einde DINSDAG 24 DECEMBER 1974 Van een onzer verslagge- vers Volendam Ada en Dia- ney „paar apart" in Vlaardings zwemwereld- Je en sinds zaterdag ook landelijk definitief in de top, hebben zich tijdens de tweede selectie in het nieuwe bad van Vo lendam uitdrukkelijk kandidaat gesteld voor de wereldkampioen- schappen volgend jaar in California. Een dolgelukkige Ada Pors knab belde weer iets van haar spe cialiteit af de 100 meter vrije slag en dook met haar 53.7 voor het eerst onder de minuut door. Zij realiseerde daarmee een derde plaats, want Enith Brigitba was, zoals verwacht, met haar 57.9 onge- fi4. v srv- naakbaar. Ea Annelïes Maas van het Wageningse De Rijn kreeg met haar 59.3 zilver. Van ome sportredactie Vlaardingen De dames van De Hollandiaan hadden geen enke le moeite met Oliveo, Ook al omdat Frieda Keyzer in het doel van de Vlaardingers stond. In het duel in de sport hal in de Westwijk stond een heid centraal en dat hield een 9-7 overwinning in. Hollandiaan wist hoe Oliveo aan gepakt moest worden. Dit was dan ook wel te merken,-want na enkele minuten wist het al te scoren. Nel Vogel joeg de bal van afstand tegen het net Op deze afstandschoten was de af gelopen trainingen veel geoe-* fend. Hollandiaan liep daarna verder uit Eerst via Nel Vogel en daarna via Yvonne van Zelm uit een break out 3-0. Vervolgens wist Frieda Keyzer. aanvankelijk Oliveo van scoren af te houden door een straf- worp te stoppen maar vlak daams wist Oliveo toch te sco ren: 3-1. Een schitterend opgezette aanval liep van Yvonne van Zelm naar Nel Vogel en toen naar de vrij- gespeelde Hanneke Maan die met een valworp scoorde 4-1. Oliveo wist echter weer een te- gengoal te scoren: 4-2. Voor dat w de rust inging scoorde Holland- NeI Vo9el tracht weer te scoren iaan nog tweemaal. Éénmaal uit weer zo'n afstandschot inge- zo'n vaak op de training geoe- kogeld door Yvonne van Zelm fende laag afstandschot 7-3. en de tweede maal uit een ook Nel Vogel tekende 8-3 aan voor ingestudeerd patroon op de Hollandiaan uit een break-out. Oliveo vond het toen wel ge noeg en kwam terug tot 8-5, waarvan een doelpunt gescoord uit een strafworp. Hollandiaan' Het gemis van keepster Myranda kwam weer in de aanval waar- van Zelm en aanvalsters Frieda uit Yvonne van Zelm na enige tijd samenspelen weer wist te scoren met opnieuw een af standschot: 9-5. Van onze sportredactie Maasland De openbare - basisschool „DeSchutse" te Maasland houdt in- de kerstvakantie een sport dag. Vrijdag 27 december zal het in de gymzaal van NTO aan de Doelstraat druk worden, want onge veer honderd leerlingen gaven zich op. Vanwege de grote drukte wordt 's morgens al om negen uur begonnen. Rond vijf uur zal het sportieve evene- - ment worden afgesloten. Van negen tot elf uur zijn" de klassen een en twee aan de beurt Er wachten - hen een aantal sportieve- spelletjes. De klassen drie tot en met zes gaan basketballen. Gezien de deelname worden er zo'n twintig wedstrijden ge speeld. Tenslotte komen ook nog twee vadefteams binnen de lijnen. Tweede Kerstdag: Fortuna VL—l Progress, 14.30 uur. Marathon- weg Kersttoernooi CJV, sport hal 8,3019.30 uur. Voetbaltoer nooi VDL, OJympiahal, 10—16 uur, 1 .Vrijdag 27/12; Voetbaltweekamp HVO-Excelsior, sporthal, 8—18 uur Scholieren tafeltennis, Olympiahal, hele dag. Tafelten- niskamp. Van Maassluis, Olym piahal, 18 uur. ••Ada Pors .weer sneller. - In ieder geval stelde Ada Pors voorlopig haar kringrecord weer veilig (was 1.00,1 bij da mes en onder 16 jaar), zoals zij dat ook op de 400 vrij demon- - streerde. Weliswaar verbeterde Enith Brigitha het nationaal re cord in 4.22.2 (was 4.22.7), maar Yvonne van Heyst ontpopte zich de Vlaardingse klokte' super- wel als een all-rounder, maar cno] A IR fii-ï 1--j... snel 4.26 en tijd tijd lag eerder vast op 4.28. Diane Edelijn profiteerde dank baar van het wegvallen van Enith Brigitha op de 100 rug en Finiste in een uitstekende tijd van 1.07.2, waarmee zij de krin grecords voor meisjes onder 14 (1.08.1) en die onder 16 jaar (Van Marian Vermaat) omver tot zijn beste persoonlijke tijd (1.05,1) verbetering van 0.4 sec. maar het duidde een kegelde. Conanne Heymans en vijfde plak. Paula van Eijk maakte in de Uitslagen: 200 wissel dames: 1. prijzenslag verder de dienst uit joSe Damen 2,25,7,2. Paula van Eijk 2,25.7, 3. Marjo van der Bree 2.31.8. Idem heren: 1. Ro bin Woutering 2.15.2, 2. Fred Eeftink 2.15.9, 3. Ronald Woute ring 2,19.8. toch kon zij in het palingdorp niet imponeren. Evenals Ruud Pijper, die evenals nummer ,A. drie Frans Kriger 1.01.3 op de 1001 «"J dames: 1. Enith Brigitha 100 vlinder uitstalde, maar daarmee niet in de prijzen viel. Rob de Gier had nog steeds last van rugklachten en daar om waren ook zijn tijden niet optimaal. Weliswaar kwam Frits Jan Edelijn op de 100 rug "ah onze sportredactie Vlaardingen Met ie organisatie van het vijfde officieuze zaal- voetbalkampioenscnap van Vlaardingen bereikte het organisatie comité van DVO"32 (onder leiding van oud-voorzitter Jo de Ridder) niet alleen een lustrum, de feestelijke omlijsting stond eveneens in het teken van het genoegen dat de Vlaardingse clubs aan dit jaarlijkse toernooi beleven. In sporthal Westwijk werd de eerste ronde vlot afgewerkt en komende zaterdag wordt poule B verspeeld, waarna op zaterdag 4 januari de finale is. Dan treden de nummers één en twee van poule A en B aan, gecompleteerd met de winnaar van het vorige jaar „Zwaluwen". De wedstrijden worden gespeeld Eindstand: Satelliet 5-8, Vïaardïn- onder auspiciën van de KNVB, afcL. Rotterdam. De wedstr.jd- duur in de voorronden be draagt 2x6 minuten en het reg lement van de KNVB wordt hierbij toegepast. In de eerste ronde kwamen aan de start Vlaardingen, VFC, Sunlight, De Hollandiaan, Sa telliet en RKWIK. In een halve competitie werd uitgemaakt wie overging (de eerste twee dubs) naar de finale. Het wer den Satelliet (dat bovenaan eindigde) en Vlaardingen. De inzet is de fraaie wissel bokaal die nu in het bezit van Zwalu wen is. De uitslagen zijn als volgt* Vlaar dingen—VFC 2-0, Sunlight—De Hollandlaan 2-1, Satelliet—E- KWIK 1-1, VFC—De Holland iaan 3-2, Sunlight—Satelliet OM), RKWIK—Vlaardingen 0-0, VF- C—Sunlight 0-1, De Holland iaan—Satelliet 1-7, RKWI- KVFC 0-0, Vlaardingen—Sun light 2-1, Satelliet—VFC 2-1, De Hollandiaan—RKWIK 1-1, Vlaardingen—Satelliet 0-1, RKWIK—Sunlight 0-0, De Hol landiaan—Vlaardingen 1-7. gen 5-7, Sunlight 5-6, RKWIK 5-5, VFC 5-3, De Hollandiaan 5-1. 57.9, 2. Annelies Maas 59.3, 3. Ada Pors 69.7, Yvonne van Heyst 1,02.9. Idem heren: I. An dre in 't Veld 54.5, 2. Albert Boonstra 56.1, 3. Kuud Beele 56.3, Rob de Gier 57.! 100 school dames: 1. Come Gramme 1.17.3, 2. Bona Tijhuis 1.17.6, 3, Wilma Boon 1.18-2, Yvonne van Heyst 1.24,6, Betty Schuit 1.23.5. 100 rug dames: 1. Diane Edelijn 1.07.2, 2. Corianne Heymans 1-07.5, 3. Paula van Eijk 1.07.7. Idem heren: 1. Rob de Gier 1.04.5, 2. Frits Jan Edelijn 1.05.1. 100 vlinder dames: 1. José Damen 1.06.3, 2. Yolanda Aggenbach 1.06.8, 3. Tineke Wolthuis 1.07, Diane Edelijn 1.13. Idem heren: 1. Robin Woutering 59.7, 2. Mark Eligh 1,00.5, 3. Frans Kri ger 1.01.3, Ruud Pijper 1.01.3, Rob de Gier 1.06.1. 400 vrij dames: 1, Enith Brigitha 4.22.2, 2. Ada Pors 4.26, 3- An nelies Maas 4.28.3. Van onze sportredactie Vlaardingen Vrijdag de hele dag is de gemeentelijke sport hal aan de Floris de Vijfdelaan het domein voor de jeugd van HVO die, zoals de traditie dat wil, weer de tweekamp aan gaat op het gebied van zaal voetbal. Tussen 8 en 18 uur. Van onze sportredactie, Hoek van Holland De rugby club „The Hookers" is behoor lijk met de neus op de feiten gedrukt Het was de rugbyclub Wateringen die The Hookers met kracht en snelheid afbluf te en met 31-7 de overwinning mee naar huis nam. Met deze overwinning nam het eerste team uit Wateringen, dat een klas hoger speelt, ook de „Westland-beker" mee, die In zet was van de ontmoeting. Het is de bedoeling dat twee keer per jaar om deze beker gestre den wordt Voorlopig zal dat alleen tussen Hoek van Holland en Wateringen zijn, omdat het Westland nog maar twee rugby- teams kent R.C. Wateringen was in deze ontmoeting duide lijk de betere ploeg. Toch heb ben „The Hookers" veel geleerd van de wedstrijd. De hardheid en vooral bet tackelen moeten nog groeien bij de Hoekenaren. De thuisclub kwam al snel op een achterstand door try's van Jan Klomp en Ton Remmers- waal. Vooral de Hoekse voorwaartsen lieten het deze keer afweten, omdat de Wateringers duidelijk meer „push" hadden. In de tweede helft wisten „The Hoo kers" via Van Burg nog wel te scoren, maar ook de Waterin gers drukten enkele keren een try door goed werk van vooral Alfred de Neve. Na afloop werd de Westland Rug by Cup gevuld met bier aan de R.C. Wateringen overhandigd. Zondag spelen „The Hookers" opnieuw een thuiswedstrijd. Het wordt een vriendschappe lijke ontmoeting tegen Rugby club Delft Aanvang 14.00 uur. Inspannend gevecht om de bal. Van onze sportredactie (een strafworp benut door Rob Koevoet) uit naar een 61 voor sprong. Maassluis raakte na het toekennen, van een betwiste strafworp, waar in deze wed strijd te kwistig meegestrooid werd, totaal uit zijn spel en was zó aangeslagen, dat men Tempo lustte liet scoren. Vlaardingen is na deze nederlaag Het werd zelfs 8-5 voor Vlaardin- Toen kwam Maassluis weer bij tegen OSCR in diepe zorgen gen iets terug kon doen. Via gekomen. De formatie van Nico twee treffers werd het nog 8-7. Meijer startte goed en speelde Maar wat Vlaardingen in de OSCR in de beginfase bijna slotfase ook probeerde en ter wijl het het beste van het spel had, slaagde het er niet meer in OSCR in te halen, roen Scoreverloop: 0—1 Marja Srruts, 0—2 Carla van der Vooren, 1—3 Vlaardingen In het afgelopen korfbalweekeinde was er voor de Vlaardingse en Maassluise formaties weinig eer te behalen. Alle drie moesten ze de punten aan de tegenstander laten. Het verlies was steeds minimaal, maar door deze nederlagen zijn vooral Vlaardingen en Maassluis in ernstige moeilijkheden geraakt. Terwijl Oranje Nassau zich (och zeer snel zal moeten herstellen, wil het niet in dezelfde penibele situatie terecht komen. weg. Het liep zelfs uit naar 5-2. Maar de angst om doelpunten tegen te krijgen, ging bij Vlaar dingen overheersen ging voorzichtig spelen. geven van strafworpen, uit te buiten. Tot tweemaal toe faalde men. Tempo verloor de greep op het spet en Maassluis bouw de langzaam aan een vetd-over- wicht Eerst strafte Rinze Velt- man een verdedigingsfout af en Henny Nieman zorgde voor de gelijkmaker uit een strafworp, zijn positieven en ging iets bru- taler spelen. Hennie Nieman BALBEZIT kwam goed door en scoorde. Dat men de zenuwen nog niet Voor 't eerst in de wedstrijd" volledig onder controle had, beheerste Maassluis de strijd, bleek uit het missen van twee Rob Koevoet zette dit op een strafworpen. Tempo putte daar scorebord: 89. Tempo ging nende ontmoeting, waarin volkomen onrechtmatig kon Oranje Nassau zijn coach we- doorgaan, gens prettige omstandigheden node miste, moesten de Vlaar- Na rust werd Avanti, gesteund dingers, ondanks beter spel, door een fanatiek en onsportief een onnodige nederlaag incas- publiek, opgezweept tot nog gr- seren tegen een hard en rus over >spel. Nassau raakte hier- propaganderend Avanti uit Pij- door van slag en Avanti kwam nacker, langszij. Vanaf het eerste fluitsignaal had- den de tegenstanders zich ings- Toch kwamen de Vlaardingers stcld om elke combinatie kei- door goed doeratten, uit een Van onze sportredactie Maassluis Tijdens de kerstva kantie zal het Maassluise zwembad „Dol-fijn" met uit zondering van beide Kerstda gen en nieuwjaarsdag geopend zijn. De openingstijden rijn echter anders dan normaal: Vrijdag 27 december 10.00-19.00 uur; zaterdag 2B december 10.00-12.00 uur; zondag 29 de cember 9.00-12.00 uur; maandag 30 december 10-00-19.00 uur; dinsdag 31 december 10.00-16.00 uur; donderdag 2 januari 10.00- 16,00 uur; vrijdag 3 januari '10.00-16,00 uur. Martin Kohn, 24 Carla van der Vooren, 2—5 Marja Berg mans, 86 Carla van der Voor en, 8—7 Marja Bergmans. weer kracht uit: 7-2. Maar de weer herstelde Wilma Nieman schoot Maassluis naar 7—3. Linda Nieman zette haar tegen standster op het verkeerde been en ging goed door: 7-4. STRAFWORP Dit gaf OSCR de kans om terug te komen en Vlaardingen gaf ze daartoe ruimschoots gelegen heid. Zo ken OSCR nog voor rust nog'gelijk komen. In de.tweede helft golfde de strijd MAASSLUIS over en weer en pas na 15 minuten kon OSCR de leiding Maassluis heeft geen kans gezien Tempo kwam uit een strafworp nemen: 6-5. Hierbij raakte M3r- om Tempo in eigen huis te nog op g_4( Maassluis werslaan. Maassluis had teveel - - kracht nodig om terug te ko men. En toen men er was, had Tempo in de slotfase juist dat geluk wat de Maassluise for matie in deze zaalkompetitie ontbreekt. hard af te stoppen. De scheids rechter kon zich in dit duel nauwelijks plaatsen en liet zich volledig inpakken door irrite- - - rende Avanti-acties. 0 speiea Nassau speelde in het eerste "ff1 ói» eigen spel, trok een strafworp. >—9. Maassluis rich nauwelijks iets aan van hel tin Kohn zó hard de korf, dat hij geblesseerd raakte en zich bij 7-5 moest laten vervangen door Hans van Waardenburg. Hetgeen de tweede invaller be tekende, want reeds voor de wedstrijd was de vervanger van de op vakantie zijnde Harry Brouwer (Rien Roozendaal) ge blesseerd, waardoor Henk Gon- lag zijn entre maakte in hét eerste van Vlaardingen. had het ritme nu te pakken en liet zich dit keer niet uit de concentratie halen. Miekc Mon- tizaam faalde niet vanaf de 2 1/2 m.-stip en vlak voor rust Maassluis raakte hierdoor weer van slag. Terwijl het pech had, met de afstandschoten, had Tempo vrouw Fortuna aan haar rijde en schoot tweemaal raak. In de laatste minuten kwam Maas- fff A TifF sluis niet meer aan bod, want dM' vakfcmuJiiT op balbezit te Dc tweede verdedlirins negatieve spel en kwam dan ook op een 0—2 voorsprong. Theo van Veelen was de maker van beide treffers. spelen hield Tempo de bal in de eigen aanval. schoot Simon de Bes van ver raak: 86. had niet meer de vorm van tij- In het eerste gedeelte zag het er Na rust wilde Tempo een grotere naar uit dat Maassluis een zeer voorsprong forceren en pro- grote nederlaag tegemoet ging. beerde de gulheid ven de kracht om t drekken vakkundig te breken en moest met een 11—9 stand genoegen nemen, toen de zeer zwak en matig leidende arbiter Berghuis voor het einde blies. Tempo liep via 1—0 en l—l scheidsrechter, wat betreft het In een bijzonder harde en span- werd hierna spoedig verrast door een frommeldoelpunt vlak on der de korf, doch Wil van der Windt herstelde de marge van twee doelpunten vrijwel on- middelijk door van afstand te scoren. Op slag van rust kwam Avanti dichterbij door een on mogelijk doelpunt, Wil van der Windt werd de bal uit handen gerukt en tegen de vlakte gelo pen, waarna zijn tegenstander fraaie doorbraak van Christina Kok, weer op een 3—4 voor sprong. Fel aangemoedigd ging Avanti in de aanval en het kwam wederom gelijk, ditmaal uit een strafworp. Uit een iden tieke situatie kwam Nassau eni ge minuten later, onder hels kabaal, door Theo van Veelen weer aan de leiding. De strijd leek beslist, want de betere kansen waren voor de Vlaar dingers. Kort voor tijd echter kwam het fel doorgaande Avanti toch op 5—5 en in de daarna nog resterende tijd haalde het vernietigend uit door van ver de winnende tref fer te plaatsen. Derhalve een 65 nederlaag voor Oranje Nassau, dat, al was de nederlaag onverdiend, zich te- veel liet beïnvloeden door de negatieve spelopvatting van de tegenstanders, waardoor het zelf steeds geïrriteerder en ner veuzer ging spelen. van onze sportredactie Maasland - ODO heeft de eerste voüe winst binnen. Na twee nederlagen kondigde zich vori ge week het herstel aan met een gelijkspel. Ia Leidschen- dam bleef ODO gastheer SEV met 8-6 de haas. Toch ^peelde ODO lang niet zo goed als een week eerder, en daar ook SEV maar matig voor de dag kwam werd het een vrij slappe vertoning. Waarbij dan' wel als excuus kon worden aan gevoerd dat de vloer van sport-" hal „De Fluit" zeer glad en daardoor moeilijk bespeelbaar was. Het draaide bij ODO niet zo goed, en na tien minuten stond SEV met 2-0 voor. Kees van der Kooy scoorde van afstand te- gen (2-1) en Dicky Jordaan, vrij onder de korf goed aangespeeld door Piet van Staalduinen, scoorde de gelijkmaker: 2-2, Twee afstandsschoten van SEV waren raak en bepaalden de ruststand op 4-2. In de tweede helft draaide ODO nauwelijks beter, maar wel werd er nu beter geschoten. Vrij kort na rust al had ODO de achterstand temet gedaan. Tweemaal zag Ret van Staal duinen Kees van der Kooy vrij onder de Leï'dschendamse korf staan en dat waren twee tref fers: 4-4. ODÖ kwam nog wel met 5-4 ach ter, maar „aangever" Van Staalduinen trok nu zelf de stand weer gelijk met een door loopbal, 5-5. Martin Boschma zette de Maas- 1 anders voor het eerst in deze wedstrijd op voorsprong (5-6), terwijl Dicky Jordaan over- winning gestalte gaf, Tien minuten voor tijd stelde Kees van der Vcart uit een strafworp de zege veilig, 5-8. SEV kwam nog tot 6-8, maar ODO had verder geen moeite om de over winning vast te houden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4